Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Użądliła mnie przed chwilą osa!!! Lekko mi spuchła ręka i koszmarnie szczypie!!!
Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na dziecko?? A może powinnam iść na pogotowie po zastrzyk odczulający, ale nie wiem czy w ciąży można?? Masakra jakaś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Ania, spokojnie, ja mialam to samo tylko w noge z miesiac temu- daj na to lodu, ewentualnie sok z cytryny albo rozpuszczona sode, wypij wapno, jak jest zadlo trzebawyciagnac. Dziecku nic nie bedzie 🙂
Ja tez wpadlam w panike i jak sie okazalo niepotrzebnie 🙂


Dzięki 🙂 Też zaczęłam panikować a do tego sama w domu jestem i się poryczałam, że małej się może coś stać 😞
Zadzwoniłam do przychodzi, która ma dyżur w weekendy i lekarka powiedziała, że mam właśnie lód przyłożyć i jeśli nie puchnie to mam być spokojna i się niczym nie przejmować. A jeśli zacznie puchnąć lub zacznie mnie w gardle dusić, to mam zaraz do nich przyjechać.
Ale całe szczęście nie puchnie i zaczerwienienie zmniejszyło się 😁

Ale wiecie co, pewne rzeczy są u nas w Polsce chore.... Zadzwoniłam najpierw na pogotowie i tam gościu mi powiedział, że on nie jest lekarzem tylko dyspozytorem i nie ma koło niego ani lekarza, ani ratownika ani nawet pielęgniarki i że mam zadzwonić pod 999 i tam mi udzielą pomocy telefonicznej. A więc zadzwoniłam i usłyszałam, że oni nie są od telefonicznej konsultacji, i że mam zadzwonić do przychodzi która ma dyżur (babka podała mi nazwę tej przychodzi). Jak ją zapytałam, czy może mi podać nr do przychodzi to usłyszałam, że nie pamięta i że mam sobie poszukać w internecie lub zadzwonić na informację pod 118913..... No i na internecie znalazłam numer i zadzwoniłam.
Powiem Wam, że to normalnie jakaś paranoja 🤪 Ile telefonów trzeba wykonać, żeby się dowiedzieć czegoś. A w panice to jeszcze wszystko zaczyna denerwować 100x bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania nie ma co panikować. Mnie w wakacje użądliła jedna osa kilka razy, bo wleciała mi pod sukienkę. Na dodatek nie byłam w domu, więc nie miałam nawet możliwości zareagowania. W aptece nie chcieli mi nawet wapna sprzedać bez konsultacji z ginekologiem. Jeśli nie jesteś uczulona nie ma możliwości, żeby coś się stało, a już na pewno jad nie dotrze do dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak Wam mija weekend? Ania mam nadzieję ,że z Twoją ręka po tym użądleniu już wszystko dobrze? Mnie odpukać nic oprócz komara czy meszki nigdy nie ugryzło więc nawet nie wiem jak reagować w takich sytuacjach ale wapno do picia i fenistil do smarowania na pewno można.
Od rana bardzo kiepsko się czułam bo bardzo rozbolała mnie głowa 😞 Wzięłam dwa apapy ale nic nie pomogły. Jeszcze teraz czuję ,że mnie ćmi mam nadzieję ,że do jutra przejdzie.
Byłam dzisiaj u siostry bo otworzyła salon kosmetyczny będzie robić wszystkie zabiegi na ciało i twarz a mój szwagier ma robić masaże. Już im się zapowiedziałam ,że jak tylko się rozpakuję do szwagra idę na drenaż limfatyczny i serię masaży odchudzających a do siostry na pewno na mikrodermabrazję na moje rozstępy (mam kilka na udach i piersiach jeszcze po Mikołajku + ewentualnie nowe które powstaną po urodzeniu drugiego Misia). Stwierdziłam ,że niech robią ze mną co chcą mogę być ich królikiem 🙂 Nic to ale najpierw muszę urodzić a później wezmę się ostro za siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Ale fajna noc dzisiaj była. Prawie całą przespałam i tylko 2 razy musiałam do WC. W końcu mogę powiedzieć, że jestem wyspana 😁
Teraz już wiem, że nie ma co panikować, że dla dziecka to szkodliwe nie jest, no ale na początku to się wystraszyłam 😞 Ręka w miejscu użądlenia boli mnie jakbym solidnie się w nią uderzyła. Ale boli tylko jak podnoszę do góry lub dotykam tego miejsca. I mam dość spore zaczerwienienie i to miejsce jest strasznie gorące więc zrobię jeszcze okład z lodu. Ale spuchnięte nie jest czyli uczulenia nie ma 😁

Larosa może coś było z ciśnieniem więc to może od tego ten ból głowy 😞

Dziś po południu idę na imprezkę urodzinową młodszego brata. Mama poprosiła mnie żebym jej zrobiła jakieś ciasto. Ale przez tą osę nie chciało mi się piec i stwierdziłam, że coś na szybko zrobię. Poszperałam po necie i wpisałam "CIASTA BEZ PIECZENIA".
Dziewczyny jakie cudo zrobiłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W pierwszej chwili wydawało mi się, że jest dużo roboty ale faktycznie tak jak napisali 30minut i gotowe 🤪 No i oczywiście noc w lodówce stało. Ale jak dziś ukroiłam kawałeczek, żeby skosztować to się w nim zakochałam. PYSZNE!!!!!! Jeśli któraś będzie chciała to podaję link z przepisem: naprawdę warto bo szybko się robi a smakuje po prostu........ mmmmmmmm......... 😜
http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-serniki/118-przepis-na-sernik-trojczekoladowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane 🙂
Ania ciacho wyglada przepysznie 🙂 🙂 🙂 ja jestem jak zwykle za leniwa, zeby takie zrobic sama 😞

Ja dzis zaczynam 37 tydzien i postanowilam, ze od tego momentu zero oszczedzania sie! 🙂 wczoraj zaczelam od molesty męża 😁 😁 od jutra zaczynam sprzatanie mieszkania i mycie okien, bo kiedy to zrobie jak nie teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa- ale masz fajnie, tez bym chciala zeby ktos z rodziny mial taki salon. Ja przed ciaza zakupilam grupon na iles tam zabiegow liposukcji ultradziwekowej ( myslalam ze zmniejsze moj brazylijski tyleczek) ale szczesliwie okazalo sie ze jestem w ciazy i z karnetu korzystal moj maz 🤪 na brzuszek, w sumie szkoda bylo nie wykorzystac a za bardzo nie mialam komu dac a kosztowalo to kilkaset zlotych. Byl bardzo zadowolony 🙃

Ania, ja po tym ugryzieniu mam slad do dzisiaj,- taka kropke, a bolalo jeszcze przez tydzien chyba i bylo czerwone.

Dzis pospalam do 10 🙂 musze chyba pozniej chodzic spac, wczoraj poszlismy troszke pozniej i bez problemu zasnelam i spalam do 10 bez siku, a jak ide wczesniej to sie mecze w lozku bo nie moge spac.

Jesli chodzi o ploany to po poludniu przyjezdza siostra ze szwagerem i swoja trojeczka na grilla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka też bym już chciała być tak daleko z terminem jak Ty 🙂 A tu jeszcze co najmniej półtorej m-ca czekania 😞
Danusia u nas słoneczko wygląda więc grill powinien Wam się udać 🙂
Idę szykować obiadek pomalutku bo później trzeba siebie doprowadzić do ładu przed spotkaniem rodzinnym. Mój starszy brat zawsze wymyśla dla mnie jakieś "miłe" powitanie. Ostatnio usłyszałam "cześć siostra jak ciebie jest już dużo" 😠 A wie, że mam kompleks nadprogramowych ciążowych kg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia tez czytalam o tej herbacie, ale podobno nie przyspiesza porodu, tylko wzmacnia macice, no i trzeba z nia tez ostroznie, bo jak kazde ziola co za duzo to nie zdrowo...Poza tym piszą, ze zeby cokolwiek pomogla w przyspieszeniu porodu trzeba by ja pic kilka tyg przed porodem, jakos od 32 tyg...

Ania ja mam nadzieje, ze moje starania cos pomoga i nie urodze po terminie, bo tego nie chcialabym najbardziej... jak na razie nic nie wskazuje na to, ze porod tuz tuz, wiec musze cos pokombinowac, bo jak tak dalej pojdzie to urodze w 42 tyg... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Ania super to ciacho narobiłaś mi chęci 🙂 Uwielbiam robić cista bez pieczenia bo zawsze wychodzą a z moją zdolnością do robienia zakalców to tym bardziej 🙂
Karolka możesz próbować różnych dozwolonych sposobów to nigdy nie zaszkodzi a może troszkę przyśpieszy. Też bym chciała urodzić w 37/38 tygodniu bo mam już serdecznie dosyć tego wielkiego brzucha i ,że nic oprócz worka na ziemniaki nie wygląda na mnie dobrze 😞
U mnie dzisiaj są dożynki mają przyjechać moi znajomi i mamy się wybrać. Wieczorkiem ma być jakiś koncert więc zapowiada się całkiem miło. Tylko nie wiem czy mój M da radę bo od wczoraj umiera w łóżku bo się czymś zatruł - obstawiam skórkę od pomidora 😞 Teściowa zabrała mi Mikołajka także mam luzik. Ogarnę troszkę w domu doprowadzę siebie do takiego stanu żebym mogła się ludziom pokazać a później będę odpoczywać.
Życzę Wam miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Karolka- od 32 tyg? kurcze boje sie to juz pic ze za wczesnie przez to urodze..... podobno jak sie pije i bierze olej z wiesiolka w kapsulkach skurcze sa mmniej bolesne i caly porod tez...

Nie mysl tak, sytuacja moze sie zmienic z dna na dzien 🙂 co ile teraz masz wizyte?


ja teraz mam wizyty co 2 tygodnie, w pt ide to sie zobaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa mozna probowac roznych spasobow na wywolanie porodu, ale nie chce wyjsc na jakas desperatke 🙂 w sumie skoro Ula sie nie pcha sama na swiat, to widocznie potrzebuje jeszcze troche czasu 🙂 chodzi mi glownie o to, zeby chociaz wyszla w terminie, bo przenoszenie to nic milego i dla mnie i dla niej 🤔 caly czas licze na to, ze jak pojde na wizyte w pt to mi gina powie, ze szyjka skrocona chociaz minimalnie, ale zawsze to by bylo cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na olej rycynowy tez nie- znajac moje szczescie nie zadziala w domu tylko dopiero na porodowce i obesram tam wszystkich 😁 lewatywy tez nie biore.
O tych lisciach malin pisze ze kilka tyg przed porodem a ze niektore kobiety zaczynaja od 32 ale ja mysle ze to za wczesnie.
Wrzesniowki sie rozkrecaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie sobie o tym wiesiolku poczytalam, ze w szybkim tempie szyjka sie skraca dzieki niemu 🤔 kurde nie wiem czy az taka ingerencja jest dobra...moze skorzystam w 40 tyg jesli nic sie nie bedzie ruszalo, a teraz zaopatrze sie w te liscie malin 🙂

Madzia z wrzesniowek urodzila w 38 tyg przez cc, ale synek bardzo maly, wazy tylko 2.160g 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
ja na olej rycynowy tez nie- znajac moje szczescie nie zadziala w domu tylko dopiero na porodowce i obesram tam wszystkich 😁 lewatywy tez nie biore.
O tych lisciach malin pisze ze kilka tyg przed porodem a ze niektore kobiety zaczynaja od 32 ale ja mysle ze to za wczesnie.
Wrzesniowki sie rozkrecaja 🙂

Danusia dobre 😁 😁 😁 Ale myślę ,że Ci którzy pracują na porodówce nie jedno już widzieli więc widok sraczki po olejku rycynowym też by ich pewnie nie ruszył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...