Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
FiAnn duży dzidziuś 🙂 Danusia podziwiam Cię z tym weselem. Dobrze, że się chociaż wybawiłaś 🙂
A ja jestem po pierwszej rundzie urodzinowej imprezy męża. Rodzina zachwycona i pełna podziwu, że jeszcze mi się chciało. Robiłam dobrą minę do złej gry - przecież wiadomo, że mi się nie chciało 🙂 Cała niedziela przy garach, nawet raz z domu nie wyszłam wczoraj. Jak poszli i jak wreszcie skończyliśmy sprzątać, to zaległam i podniosłam się z wysiłkiem dopiero rano, bo na badania musiałam się zwlec. Nie wiem co boli mnie bardziej: nogi, kręgosłup czy krocze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja wybieram się do Krynicy, tam też mam swojego lekarza. Szpital w Nowym Sączu mnie przeraża- leżałam tam rok temu po ciąży pozamacicznej... co prawda uratowali mi życie, ale więcej nic dobrego nie powiem 😞 Mąż po 5 dniach wypisał mnie na żądanie i przewiózł do Krynnicy właśnie. Wiele dobrego slyszałam o Roztoce właśnie, ale przez lekarza wybrałam Krynicę. Tam też będę mogła skorzystac z gazu rozweselającego, a to była jedyna metoda "znieczulenia", którą dopuszczam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez wczoraj zaaplikowalam ostatnia globulke i mam nadzieje, ze juz mi sie tam nic nie pojawi 🤨 FiAnn duzy bobo, ciekawe ile jeszcze podrosnie 🤪

My tydzien temu skrecilismy lozeczko i w ogole juz wszystko przygotowalismy, wiec tylko czekamy 🙂

Nacudja podziwiam - ja przy codziennym robieniu obiadu ledwo moge ustac, a co dopiero tyle jedzonka dla rodziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂
Danusia podziwiam Cię za to wesele!!!!!!!! Ja już mam takie myśli, żeby nie iść na te dwa wesela ale musiałabym chyba wylądować na porodówce, żeby mi jedni i drudzy wybaczyli nieobecność...
FiAnn ja sobie nie wyobrażam nosić w sobie takiego "koloska" 😁 Moja mała 2tygodnie temu ważyła 2006g więc teraz może będzie max. 2500 ważyła a ja mam wrażenie, że mi brzuch rozsadzi jak się wierci. Żebra tak niemiłosiernie bolą, że czasem łzy mi same z lecą z bólu... 🤨
Nacudja ja też wczoraj miałam gości i cały dzień w kuchni spędziłam. Jak wstałam to robiłam śniadanie, później obiad, w między czasie ciasto i inne rzeczy, jeszcze troszkę wszystko w kuchni ogarnąć. Później jak przyszli, to kawa, herbata, soczki, tu komuś szklankę podać tu znów herbata, tu jeszcze coś itp, itd... Cały czas tylko wstawałam i siadałam normalnie jak na zajęciach gimnastycznych hehe... a brzuszek na tym cierpiał 😞 Do tego znów mam zaparcia, nie załatwiałam się od 3 dni i z tego powodu też trochę brzuch boli 🤨
Karolka ale Ci zazdroszczę, że tak blisko terminu jesteś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania chyba najlepiej będzie jak zapytasz w aptece o jakiś środek wspomagający na wypróżnienie dla kobiet w ciąży. Pamiętam ,że Ja w ciąży z Mikołajkiem kupiłam w aptece taki fajny delikatny syropek który pomaga na te sprawy a jest bezpieczny. Taki syrop zawsze przyjemniejszy niż czopki. A czopki glicerynowe swoją drogą tak jak napisała Karolka bardzo skuteczne. Działanie praktycznie natychmiastowe.
FIAnn 4 kg to naprawdę dorodny dzidziuś jak na ten tydzień ciąży 🙂 Mój też do kruszynek należał nie będzie do 40 tygodnia też może dobić do 4 kg chociaż moja gin szacowała 3700 kg ale różnie to jeszcze może być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My łozeczko w pokoju Małej tez mamy skrecone, a za kilka tygodni skrecimy drugie co bedzie stalo w sypialni.

Jestem po wizycie, Malutka wazy 2200 wiec licze ze do porodu bedzie miala max 3500 🙂 mam taka nadzieje bo i ja i maz bylismy malutcy 🙂 pozaztym wszystko ok, wyniki ksiazkowe, przeplywy wporzadku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia to super ,że u Twojej malutkiej wszystko dobrze 🙂 I ładnie przybiera na wadze. Mój maluszek w 34 tygodniu ważył 2600 kg no ale to w końcu chłop 🙂 Siedzę przy kompie i brzuch mi się cały czas napina robi się twardy jak skała i boli mnie kręgosłup w części krzyżowej. Ciekawe ile jeszcze przyjdzie mi się tak męczyć 😞 Ta końcówka jest najgorsza do 8 października to Ja Wam się tu zastękam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 😉
no i jak minęła nocka?? ja kompletnie się nie wyspałam, mój Karolek coś często budził się w nocy i wołał mamę, a od 6:00 już w ogóle nie śpi... ja nie wiem jak sobie poradzę ze wstawaniem do dwójki dzieci, wtedy to chyba mój mąż będzie musiał wstawać do Karolka w razie czego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Wpadłam się przywitać.Jak Wam minęła nocka?
FIAnn to ładnie Karolek dał Ci dzisiaj popalić. Mikołajek przespał całą noc i obudził się o 8 więc tak normalnie. Teraz siedzi z dziadkiem a Ja mam chwilkę dla siebie. Ja też się zastanawiam jak ogarnę dwójkę takich maluszków. I nie jestem pewna czy ustawienie dwóch łóżeczek w tym samym pokoju to dobry pomysł... Boję się ,że maleństwo będzie budziło Mikołajka i będziemy mieli jazdy w nocy z chłopakami... Być może mój M wywędruje z Mikołajkiem do drugiego pokoju ale na razie chcemy spróbować być razem zobaczymy ile Nam z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza corcia jest starsza 🙂 ale tez sie zastanawiamy jak to będzie. Tymbardziej, ze dopiero od wrzesnia zaczela nam przesypiac cale nocki... 😮
Sie śmieje, ze jedna wreszcie zaczela nocki przesypiac, to teraz druga córunia będzie dawala popalic 🙂
Poki , co w sypialni chcemy byc wszyscy razem, ale zobaczymy jak to bedzie w praniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny- ja na Waszym miejscu zrobiłabym tak ze starsze dziecko spi u siebie w pokoju a to malutkie przynajmniej przez te pare miesiecy w sypiaslni z rodzicami. Mysmy zrobili pokoik dla Małej ktory niby jest obok naszej sypialni ale tak potem mysle- bede wstawac po piec razy w nocy i lazic od pokoju do pokoju, a jak sie nie obudzi co pare godzin to bede zachodzic w glowe czy sie nie udusiła itp wiec i tak tam pojde... a tak wszystko na miejscu, a w dzien moze spac u siebie w pokoju. Na szkole rodzenia radzili zeby na poczatek spac z dzieckiem w jednym lozku- niby dla wlasnej wygody i ze dziecko bedzie spokojniejsze bo na poczatku bardzo potrzebuje mamy no i niby ze do pol roku dziecka nie da sie rozpuscic i do czegos przyzwyczaic, no ale ja nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie mamy dla Nadii osobnego pokoju, jest salon i sypialnia, a ze nie chce zeby Nadia poczula sie odrzucona, wyrzucona, czy nie wiadomo jak... ;/
To postanowilismy spac w sypialni razem 🙂

Z tym, ze kazdy swoje lozko ma. Jesli to nie zda egzaminu, to wtedy Nadia z tata sie przeniosa do salonu, a ja z mlaa zostane w sypialni 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się 🙂
Larosa to sobie postękamy tu razem, bo ja z tymi żebrami mam skaranie boskie 😞 Przed następną ciążą wycinam wolne żebra-przysięgam!!!!!!!!!!!!
Danusia śliczną miałaś sukienkę na weselu! I jaki Ty masz słodki malutki brzuszek 🙂 Ja jak ubiorę sukienkę, w której mam zamiar iść, to najpierw widać mój brzuch, później cyce a na końcu dopiero mnie 😜 Danusia tak Ci się przesunął termin porodu?? To może zostaniesz mamusią listopadową 🙂
A co do łóżeczka to ja już dawno mam w pokoju u Zuzy. A w sypialni mamy kołyskę. Ale planuję kłaść Małą od początku na noc w jej pokoju, żeby się przyzwyczajała, a ta kołyska to tak awaryjnie. Ale jeśli będzie płakała, to będzie spała w kołysce w sypialni. Wszystko się okaże po urodzeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu- dziekuje... dziwne wszyscy mi mowia ze brzuch mam duzy- pani z warzywniaka mowi ze jej corka w 8 miesiacu z blizniakami miala mniejszy niz ja, a jak bylam zwiedzac szpital to polozne sie smialy ze moj brzuch napewno nie jest prawdziwy bo wyglada jakbym pod bluzke wsadzila arbuza 🤪 moze temu ze mam go do przodu a nie na boki jakbym polknela pilke lekarska 😁 jak sie siedzi to brzuch tez jest mniej widoczny niz jak sie stoi takze to chyba yemu sie tak wydaje.
A co do terminu porodu to mam nadzieje urodzic przed terminem a nie po 😜 ale co bedzie to zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może jak stoisz to faktycznie masz duży brzuszek. Ale na zdjęciu wygląda bardzo zgrabnie 🙂
Ja miałam mały brzuszek ale wysadziło mi go bardzo w ostatnich 2 tygodniach i niestety zaobserwowałam kilka niewielkich rozstępów w dole brzucha. Oby nie porobiły mi się na całym brzuchu, bo na dole to mało widoczne są.
I teraz już wiem, że jak rozstępy mają się zrobić to się zrobią niezależnie od tego czy pielęgnujemy, nawilżamy, smarujemy kilka razy dziennie 😞

A czy Wy też macie uczucie jakby Wam skórę rozrywało na brzuchu jak leżycie na boku?? Tak mnie ciągnie brzuch jak leżę, że zaczęłam podkładać poduszkę w nocy pod brzuch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania Ja poduszkę pod brzuch już dawno podkładam bo inaczej bym nie wyleżała tak mnie wszystko boli i ciągnie. Mój brzuch już jest ogromny i w tym tygodniu też zauważyłam ,że pod brzuchem zrobiło mi się z jednej strony kilka rozstępów 😞 Dobrze ,że u mnie są takie jasne to mało je widać co nie zmienia faktu ,że są 😞 Wczoraj się dopatrzyłam bo wcześniej ich nie widziałam. Z Mikołajkiem na brzuchu nie miałam ani jednego teraz to cholerstwo musiało mi wyskoczyć. Mój mąż mnie wczoraj pocieszał że jak będę chciała to po ciąży zafunduje mi laser. Ale pewnie na początku spróbuję z mikrodermabrazją. Aniu masz rację ,że jak to cholerstwo ma się zrobić to i tak się zrobi i najdroższe kremy nie pomogą. Ja całą ciążę używam pharmaceris dr Ireny Eris (u mnie w aptece kosztuje ok 40 zł) i dupa całą ciążę było dobrze a teraz to ochydztwo wylazło 😞
Sandra My też nie chcemy żeby Mikołaj poczuł się odrzucony dla tego chcemy być wszyscy razem w jednym pokoju. Poza tym moje dziecko w nocy notorycznie się odkrywa i mój M wstaje do niego kilka razy żeby go przykryć a tak biegac od pokoju do pokoju to by było kiepsko 😞
Danusia miałaś śliczną sukieneczkę i brzusio rzeczywiście wydaje się malutki jak na ten tydzień ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 za mna koszmarna nocka...ciagle mam bole krzyza jak na okres i bole podbrzusza, w ogole nie moglam sie ruszyc, bo jak tylko cos chcialam zmienic w pozycji to juz sie budzilam tak bolalo...no i co chwile na siku przez te bole wstawalam....teraz nadal mnie krzyz i podbrzusze boli, dlatego siedze w bezruchu 🤨
Pogoda jest super, a ja nie mam sily zeby sie ruszyc na spacer nawet 🤔
jak juz kiedys pisalam, my mamy tylko 2 pokoje, no wiec na razie malutka bedzie z nami w sypialni, a po jakim sczasie oddamy jej nasz pokoj w calosci i przeniesiemy sie do salonu 🙂 na razie nie widze takiej koniecznosci, bo i tak trezba bedzie czesto do niej wtawac, to lepiej ja miec pod reka 🙂

Danusia bardzo ladnie wygladalas na tym weselu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...