Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehe pytalam w szpitalu ktory wybralam o plan porodu- pani mi powiedziala ze oczywiscie ze respektuja bo przeciez maja tytul szpital przyjazny dziecku a to zobowiazuje.
Dobrze wiedziec w razie czego nie zgodze sie jeszcze na te zastrzyki, moze u mnie chodzi o to ze caly czas byly bardzo dobre i tak nagle w ciagu 3 tyg spadły 🤢
Ja juz jestem spakowana do szpitala odkad wrocilam z podtrzymania- czyli od 7 tyg ciazy- na poczatku mialam tam rzeczy tylko dla siebie w razie gdybym zas tam wyladowala, a teraz mam juz torbe jak do porodu- podklady, wkladki laktsacyjne, majty jednorazowe itp, dla dziecka mam nie spakowqane bo rzeczy sa nie poprane bo ciagle czekam az maz zrobi remont 🤢
Jak wtedy jechalam do tego szpitala w nocy to z tej paniki nie zabrałam ze soba nic oprocz koszuli nocnej i rano nie mialam nawet jak sie umyc do badan, bo meza puscili dopiero o 9 takze ja wole wszystko miec bo licho nie spi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.Ja gdybym już wszystko miała dla siebie to dawno bym się spakowała,zwłaszcza że ostatnio zdarzają mi się dość bolesne skurcze,ból w dole brzucha jest paraliżujący,dziś np.w nocy wstałam do toalety 🥴 myślałam,że nie wyjdę z niej,parę minut postałam w bezruchu i troszkę ustąpiło a jak już sie położyłam to masakra(też kilka sekund to trwało)czy to nie za wcześnie na takie bóle?wystraszyłam się że może dziecku termin się pomylił i już chce się urodzić 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Lepiej zapytać lekarza o bolesne skurcze, bo na początku 3-go trymestru nie powinnyśmy odczuwać bólu podczas skurczu. Dopiero w ósmym miesiącu skurcze zaczynają być bolesne (na kilku stronkach jest napisane właśnie tak). Ja miałam dopiero jeden raz skurcz, który bolał ale idę w poniedziałek na wizytę do lekarza to mu o tym powiem.
Ale z drugiej strony co ciąża to inaczej. Wszędzie piszą, że mleko tzn. siara zaczyna kobietom lecieć w trzecim trymestrze a u mnie już od 20 tygodnia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Ja na razie na szczęście nie mam ani siary ani skurczów. Jedyne co to od bardziej intensywnego wysiłku albo bardziej ruchliwego dnia pobolewa mnie krocze i ciągnie brzuch, ale dłuższy odpoczynek pomaga 🙂 No i siedzieć za długo już niewygodnie.
Pożegnałam się już oficjalnie z wszystkimi w pracy. jeszcze tylko dwie pobudki o 6 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
ja siare miałam juz w 17 tyg i lekarz pomacał i stwierdził ze jest ok 🙂


A więc tak do końca nie ma co się przejmować tym, co jest napisane w różnych miejscach. Ale wiadomo, że lekarzowi lepiej mówić o wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 bylam dzis na badaniu krwi i wlasnie widzialam swoje wyniki w necie: sa lepsze niz ostatnio 😁 po raz pierwszy wyniki mi sie poprawily, czyli ze tablety z buraka pomagaja 😁 nadal bede je brac i zobaczymy co bedzie za miesiac 🙂

Co do skurczy to ja od jakiegos czasu mam te braxtona hicksa, nie bola, ale sa takie niekomfortowe...a siary nie mam na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka a co to za tablety? tzn jak sie nazywaja i gdzie je mozna kupic? a i ile kosztuja bo wyplata jeszcze nie przyszla 🙂
Super ze wyniki sie poprawiły 🙂

Kasiu i do tego twardy brzuch- to nie brzmi dobrze... jesli skurcze sa bezbolesne to normalne ale jak sa bolesne i twardy brzuch to ja bym leciala do lekarza zeby mnie zbadal ginekologicznie..
mi nie wiem czemu ale lekarz patrzy czy nie mam twardego brzucha wiec to chyba dosyc wazne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Karolka- tez sprobuje 🙂 bo jak mysle o tych zastrzykach to mi slabo- mialam zastrzyki w brzuch do 16 tyg ciazy co prawda podskórne ale swoje tez przy tych siniakach weycierpiałam wiec wolalabym uniknac kolejnych. Pijesz dodatkowo sok z burakow i bierzesz zelazo? czy same tablety z buraka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biore Tardyferon 2x1, 3x2 buraka, czytalam tez ze raz kiedys mozna wypic herbate z pokrzywy, bo tez ma zelazo w sobie, ale nie za czesto, bo ziola w ciazy ogolnie nie sa wskazane. Ja ja pije tak 2-3 razy w tygodniu po jednym kubku. No i zmienilam witaminy ciazowe, bo te co bralam to mialy malo zelaza - teraz biore vita-miner prenatal + dha:
http://www.doz.pl/apteka/p55683-Vita_miner_Prenatal_DHA_30_tabl.__30_kaps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
a i ile bierzesz tabletek na dobe bo pisze ze mozna maksymalnie 6, to nie za duzo?


Biore max. dawke. moja siostra, ktora bierze chemie tez musi miec dobre wyniki krwi i tez je bierze i wlasnie mowila, zeby brac maksynalna dawke, to bedzie rezultat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ze podczas skurczu brzuch robi sie twardy to ok no bo miesnie sie napinaja i robi sie twardy, ale jak skurcze bola to juz raczej normalne nie jest, a juz napewno w takiej sytuacji trzeba pytac lekarza- niech zbada i zobaczy, jak jest ok to przynajmniej jest sie spokojnym, a jak go cos niepokoi zapisze jakies leki i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...