Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień Dobry!!!
Nam wczoraj Andrzej zrobił niespodziankę i przyjechał wieczorem,sumie tylko dwie godz się widzieliśmy.Bo dzisiaj już o 3 musiał wyjechać 🤨
Noc u nas do ...... Filip ma katar i miał stan podgorączkowy,więc został w domu.Budził się co chwile bo nie dał rady oddychać zresztą to samo u Amelki.Nawet dławiła się wydzieliną.
Wy tu się śmiejecie z tego "katarka" ale nam go poleciła pani laryngolog i używaliśmy dotąd dopóki się nie rozleciał z pomocą Filipka.A zamierzam go kupić ponownie.Tylko używając go należy częściej nawilżać śluzówkę nosa.wodą morską albo zwykła wodą fizjologiczną.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Beata współczuje nocki, ja miałam "koszmar" przy jednym dziecku, a co dopiero przy dwójce 😮 Podziwiam

Netinetka Ty to szalejesz 😉Fajnie, ze macie tak urozmaicone dni 😉

Emila chyba sie juz na dobre przestawila... kurcze juz nie wiem co jest. Nawet jak byla noworodkiem to nie chciala tak czesto mleka w nocy 😮 🤢 Moze to mleko juz jej nie wystarcza? Dzisiaj do wieczornego mleczka dodam kleiku lub kaszki... zobaczymy.
W ciagu dnia zmniejszyla ilosc mleka a w nocy zwiekszyla... wow ale mi ulatwila zycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
a my wczoraj mieliśmy spontaniczna wycieczkę do Poznania, kolega potrzebował żeby go ktoś zawiózł bo był po weselu kolegi a osoba która miała go zawieść na ostatnią chwilę zrezygnowała no i Mariusz sie zgodził 🙂 Oliwierek pozwiedzał 😉 poszliśmy coś wszamać, przebrać i na karmić małego, jeszcze po drodze byl przystanek bo kupa poszła 😁 i tak nam zleciało że 0 22 byliśmy w domu, juz nawet nie kąpaliśmy małego bo na śpiocha go z fotelika wyciągaliśmy i przebieraliśmy w pajacyk 😁
Gabiś rzeczywiście zapomniałam o porze ☺️ wrzuca sie go razem z brokułami do gotującej się wody z makaronem 🙂
Wczoraj tak w tracie drogi pomyśleliśmy zeby pod koniec listopada skoczyć do Berlina do Tropical Island, ciekawe czy Oliemu sie spodoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nie chcę Cie martwić, ale u nas kleik do mleczka nic nie daje... dodeje Mateuszowi zawsze na noc kleik ryzowy ale on i tak budzi sie o stałych porach... czasem mu się zdarzy pospać dłużej ale na ogół budzi się 2 razy w nocy... gdzies czytałam że jak dziecko w dzień nie dojada to chce to uzupełnić w nocy, ale nie wiem czy to prawda, a co z tego jak Matuesz w dzień więcej nie chce jeść, tylko tyle mleka ile mu sie zmiesci a to jest na ogół 90 ml bo zjadał już po 120 ml a teraz znowu nie chce tyle...
No i dwa dni pod rząd dalam mu na sniadanie kaszkę zamiast mleka, plus obiadek z marchewka i sie bidulek męczył z kupką od wczoraj, tylko takie mini kuleczki robił a stękał przy tym jakby rodził a dzisiaj już więcej i luźniej, ale wczoraj przed snem płakał... więc dzisiaj tylko jabłuszko na rozluźnienie i mleko mleko mleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
katarka nie ma w żadnej aptece, a juz mam dość tych nocy, dzis juz byłam u lekarza kuba ma lekarstwa i Jaś , dusi sie tak jak Amelka , pani doktor powiedziała ze wyciągac ten katar bo moze rzucić się na uszko lub na oskrzela i wtedy szpital.
przepisała mu cos do noska EUPHORBIUM, podobno ma lepiej rozrzedzać katar -zobaczymy, no i wapno , powiedziała tez ze jak nie ma goraczki to jest dobrze.Ach juz mam dość .
Gabiś piekny domek , kiedy ja się takiego doczekam ,kupić łatwo było ale doprowadzić go do super stanu juz ciężko 😞 😞.
Buziaki wieczorem zajrzę .pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ale u nas ciemno jakos, pogoda kiepska 😠
kasiaa moja niunia tez budzi sie czesciej niz do tej pory, bo w sumie 3 razy a bywalo juz, ze raz tylko sie budzila 😞 czytalam o tym niedojadaniu w dzien, wiec chcialam dawac jej 2 cycki na raz,ale ona....tylko sie smiala i nie chciala ssac drugiego cyca, wiec juz sama nie wiem....a i od tygodnia dostaje marchewke i jablko i nie widac kupy 😞 😞 😞brzuszek ja nie boli, nie prez sie nie placze wiecej niz zwsze, brzuch miekki, o co moze chodzic??????????
magda ja mialam ten spray euphorbium i warunkiem jest to, ze trzeba regularnie uzywac, bo to homeopatyczne i rzeczywiscie dzialaja!a i nam pomogl chyba tez nawilzacz! a moja kolezanka jak jej dzieciaki mialy teraz katar to moczyla pieluchy i kropila troche olbasem w kroplach i rozwieszala po pokoju i dzieciaki lepiej oddychaly, mam nadzieje, ze waszym dzieciaczkom to przejdzie, bo sama ostatnio alalm taki problem i to MASAKRA!!!ach i zapomniala bym, ze trzeba jak najczesciej klasc na brzuszku to gilek lepiej splywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Potwierdzam Olbas jest rewelacyjny, pomimo ze na opakowaniu jest napisane ze dla dzieci od chyba 7 roku zycia. To ja i tak skraplalam pokoj przed spaniem.. a dokladnie, nalewalam wody do miseczki i tam dawalam 4 krople olbasu... zapach roznosil sie na cala sypialnie i spalo sie duuuzo lepiej.

Dziewczyny chyba macie racje z tym niedojadaniem w dzien, bo wlasnie odkad Emila zmniejszyla ilosc mleka w dzien to budzi sie czesciej w nocy... nawet policzylam - to w nocy je dokladnie co 4 godziny, a w dzien nawet rzadziej 😮 Wiec na pewno o to chodzi.
To od dzisiaj moja Krolewna bedzie czesciej jadla czy tego chce czy nie 😁

Netinetka jak zaczelam wprowadzac Emi sloiczki to tez byl z kupka problem... wszystko sie ureguluje 😉 przynajmniej u nas tak bylo... Teraz sa tak ogromne kupy ze juz nie wyrabiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
rzeczywiście dziś u nas też pogoda byle jaka... aż nosa się nie chce wystawiać.. może dziś dzień gospodarczy zrobię? 😜 heheh
Łajsoka my też myśleliśmy o tym Tropical Island ale na później.. poza tym do końca roku musimy trochę zacisnąć pasa bo wydatki się szykują i może być zachwianie budżetu... ale może w przyszłym roku 🙂 jak już będziecie po, to koniecznie zdajcie nam relację! 😁
Wy tak piszecie o tych katarach u dzieci i zapchanych noskach... ja się strasznie cieszę, że nas to jeszcze nie spotkało i Alunia się nie męczy ale jak tak czytam to aż się boję jak w końcu i nas dopadnie.... 🤢
Netinetko - z tą kupą to nie wiem... może zadzwoń do lekarza i zapytaj.. jak Ala była na samym mleku to standard był że długo bez kupy była, ale odkąd jej daję słoiczki to pilnuję kupy i u nas na szczęście jest co dwa dni a ostatnio i codziennie (małe plastelinowe kulki ale są 😉) a przy dodatkowych pokarmach kupa musi być bo nie ma opcji żeby wszystko się strawiło.. ja u Ali raz zastosowałam pół czopka glicerynowego i nie żałowałam... jakbym miała taką sytuację jak Ty teraz to na pewno znowu sięgnęłabym po czopka, bo z tego co czytałam nie zaszkodzi (o ile nie stosuje się go regularnie, bo wtedy jelita się "rozleniwiają") Moim zdaniem najlepiej zadzwoń do lekarki i się zapytaj.
A ja się muszę Wam pochwalić że jutro idę na masaż tajski 🤪 u nas w bloku jest salon masażu i tak się do nich wybieram i wybieram jak sójka za morze.. ale w końcu się zapisałam i jutro wieczorem idę 😁 Najfajniejsze jest to że masują tam prawdziwe tajki, więc liczę na fachową obsługę 🙂 zresztą trochę już się znamy bo co przechodzę obok salonu to zawsze zabawiają Alicję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
dzisiaj nocka juz troche lepiej mała budziła sie tylko 6 razy pewnie dlatego ze dałam jej czopka wczoraj i kupke w koncu zrobiła. I teraz juz wiem ze tak sie budzi przez to zelazo. Ale co tu zrobic jak ma anemie? Juz myslłam zeby kupowac słoiczki ze szpinakiem bo ma duzo zelaza ale czy wystarczy? Juz sama nie wiem.
Gabis masz piekny dom, a ten ogrod dodaje mu jeszcze wiecej uroku 🙂 Tylko pozazdroscic 🙂
A ja wczoraj dosałam super wiadomosc od mojej przyjaciólki jest w 7 tyg. ciazy 🤪 Termin ma na 29 maja. Miedzy naszymi dziecmi bedzie rok roznicy i miedzy mną a nią tez jest rok roznicy 🙂 Ale sie ciesze juz mam dla kogo ciuszki odkładac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szybko wrzuce oliego w bodziakach od cioci Madzi, wuja Grzesia i Aluntki 😜
[URL=http://img804.imageshack.us/i/olinekw.jpg/][IMG]http://img804.imageshack.us/img804/4314/olinekw.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a tu w czapeczce takiej samej jak ma Alunia 😆
[URL=http://img409.imageshack.us/i/beztytuu3sl.jpg/][IMG]http://img409.imageshack.us/img409/9290/beztytuu3sl.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to widzę że niepotrzebnie się martwiłam że bodziak będzie za mały 😁 A po minie Oliwierka widać, że rządy będą twarde i nie znoszące sprzeciwu 😁
A co do zdjęcia w czapce to teraz nasze dzieci w ogóle jak bliźniaki 🙂 Oli ma taką samą czapeczkę jak Ala, a Ala zgapiła patent z chustą od Oliwierka i mało tego - chusta też jest czerwona i ma identyczne wzorki!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Gabiś spóźnione życzenia z okazji rocznicy ślubu 🙂 Wszystkiego Najlepszego i dużo dużo miłości i ciepła w małżeństwie, dużo dzieci i radości 🙂 buziaki 😘 aa no i macie piekny dom i ogród 🙂 U nas to marzenie.
Biedne dzieci tak chorują. żeby szybko zdrowiały 😘
U nas tylko jest charczenie w nosku i mam za słaby aspirator ale ostatnio wykombinowałam tak że zdejmuje tą cienką rurkę i wciągam tak i wtedy mocniej ciągnie. Ale robię to tylko rano i na noc. Niestety u nas tez nocki beznadziejne. Wstaje 1-2razy na mleko i ciągle sie wierci i stęka i nie wiem dlaczego. Niespokojny sen ma.
Super zdjęcia Aluni i Oliego 🙂 fajnie dziewczyny że możecie się razem spotykać 🙂 no i świetne body ma Oli i nikt takich nie ma 🙂
Miałam tyle napisac i zapomniałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za rady, zadzwonilam do lekarki i kazala obserwowac do srody i ewentualnie jak nie bedzie to przyjsc, bo to dziwne, ze po samym jabluszku nie ma jeszcze kupki...odlozylam telefon i.....patrze a moja niunia sie dziwnie smieje, zagladam w gacia a tam ....GARSC PLASTELINY W KOLORZE POMARANCZOWYM-sory za okreslenie, ale tak to wygladalo 😁 ale mi ulzylo!wiec to oznacza, ze wszystko jest oki!
Oli swietne body dostal, jak ja lubie takie gadzety to szok!!super
w ogole fajnie macie dziewczyny, ze mozecie sie spotkac, ja wciaz wierze, ze uda sie kiedys zrobic zlot majoweczek W S Z Y S T K I C H!! 😁
a ja sie ciesze, bo udalo nam sie zalatwic Sylwestra w tym samym pensjionacie co rok temu w iwoniczu zdroju a rok temu bylam w ciazy i nie skorzystalam z wielu rzeczy, za to w tym roku sobie odbije he he 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahah Netinetko to widzę, że Twoja Blancisława tak samo reaguje na lekarza jak moja Ala 😁 Potrafiła kupy nie robić po kilka dni, ale jak tylko jej mówiłam że poskarżę się pani dr to zaraz miałam niespodziankę w pieluszce 😜
Ja tam myślę że wcześniej czy później uda nam się zrobić zlot!! 😁 Teraz jak bylismy w Międzyrzeczu u Łajsoki to mój Grześ żartował sobie z Mariuszem, że powinnyśmy wszystkie się zgadać w jakimś punkcie w centralnej Polsce, znaleźć jakiś duży plac, żeby było gdzie wózkami jeździć i będziemy kółka kręcić i plotkować a mężowie pójdą sobie na piwko 😜 heheheh
a tak na poważnie to może wypalą nam kiedyś te wakacje w Międzywodziu tak jak sobie kiedyś pisałyśmy..... byłoby super 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super że plastelinka była 😁 Chyba wszystkie brzuszki tak reagują na marchewkę 😁
A zlot oczywiście... myślę, ze w przyszłym roku cos wykombinujemy... ja moge jechac wszedzie 😜
Netinetka zabieracie Blancie na Sylwestra? czy sami szalejecie?
I chwal sie co to za miejscowa w Iwoniczu... Iwonicz tez mi znamy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha druga garsc plasteliny poszla 🤪 🤪 🤪 niezle, a dziecko wesole szaleje na macie !!!
kasiu jedziemy z blancia, bo bedzie nas 18 osob i prawie same rodziny z dziciakami, wiec bedzie miala towarzycho, a na zabawe sylwestrowa standardowo niania elektroniczna na szyji i jazda zabawa do rana....tylko szkoda, ze blancia wstanie o 8 😠 ale trudno takie zycie!
co do zlotu to ja tez chetnie, a juz w centralnej polsce to na 100% sie pisze 😜
a na sylwestra jedziemy do http://www.rubinia.pl/main.html?src=%2F#6,0
🙂 bierzemy caly pensjonat a warunki naprawde super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki,

ja tez mam marudę w domu,ledwo zdążyłam dać psu jeść,a już słyszałam syrenę jak w domu wyje (jak wychodziłam - spała)i leciałam pędem,mało butów nie pogubiłam,a muszę jeszcze w piecu rozpalić...Niech już mój mąż wraca,bo ja wykituję tu sama...

Tak piszecie o tych katarach,Oliwka też jakoś charczy,najczęściej rano jej się po spaniu nazbiera,wyciągam jej "to" regularnie,ale ciągle wraca,nie ma jakiegoś mokrego kataru,nic jej nie leci,ale tak jakoś głęboko wszystko siedzi i czasem nie mam jak jej tej wydzieliny wyciągnąć.Też myślałam o nawilżaczu,bo jak się grzeje to wiadomo,że wysusza się powietrze,i nawet kupiłam nawilżacz jak w ciąży byłam,ale boję się go włączać,bo ja po nim miałam non stop obolałe gardło.... 😞 nie wiem czy taki mój urok,czy to tak jest - boję się,że Oliwce narobię krzywdy. Dziewczyny,które mają nawilżacze i używają przy maluchach - dajcie znac jakie macie nawilżacze i jak się sprawują.Z góry dzięki. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ale dziś zzimnoo 🤔 masakra godzinę pospacerowaliśmy i do domku bo zawiewało strasznie i nie wiem czy mnie czasem nie przewiało 😠 😠
Blancisławo grzeczna dziewczynka z Ciebie że zrobiłaś plastelinową kulkę 😁 😁 u nas tez była po dyni z ziemniaczkami 😜
mieliśmy dziś jak to Anetka mówi dzień gospodarczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...