Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja to już w ogóle wyglądam okropnie. W ciąży to toczyłam się a 10kg mniej to wyglądam dalej tak samo. Ale dziś 4 dzień diety i czuję się super 🙂 Głodu prawie nie czuję. I te maseczki też są super. Mąż się ze mnie śmieje 😁
Ta dziewczyna urodziła przez CC. Za dwa tygodnie gdzieś ją odwiedzimy. Juz ciekawi mnie jak wygląda jej dziecko. Wszystkie ubranka jakie miała to za małe. Ja też nie mogę jej dać bo nakładam dla Kacpra te większe.
Chciałabym mieć tą maseczkę o której pisze Gabrysia. No i szkoda że nie można jej kupić indywidualnie 😞
Kacper standardowo jak wczoraj o 22.30 sie obudził i o 3 i już o 3 ze mną spał. Żeby tylko go nie przyzwyczaić do tego. A dzis na weekend do teściów jedziemy. Tam trochę odpoczne bo zawsze z rana teściowa go zabiera do siebie a ja mogę spać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej 😜
co wy się tak rozpisujecie wieczorami co?? 😁 doczytuję i odpisuje Radziową metodą 😁
widzę że wy tu o maseczkach, o odchudzaniu..ja się nie znam na tym bo nigdy się nie odchudzałam, wręcz przeciwnie chciałam przytyć 😁
Anetko ja dawałam małemu herbatkę jabłkową ale nie chciał z butli pić odwidziało mu się bo latem dostawał wodę, a teraz przygryzał smoczek i się wkurzał więc dawałam cyca po słoiczku i było ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Laski ale się pośmiałam z licytacji kto jest większym monstrum 😁 😁 Ja tez sie chetnie policytuje...
I tez chce ta maseczke,... ale tak myslalam ze najlepiej sie troche poodchudzac a 10 tyg przed wakacjami zrobic sobie tą maseczkę 🤪
Wysa ja mam wyrwane 2 zeby madrosci... Samo wyrywanie nie bolalo... chociaz bylo nieprzyjemne bo mialam wrażenie ze dentysta grzebie mi w mózgu 🤔 gorzej bylo po wyrwaniu jak juz znieczuleni zeszło 😉
Te zęby są beznadziejne, nie dość że się szybko psuja to jeszcze wypychaja inne zeby 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki 🙂
My wczoraj byliśmy u tego lekarza i Mała została obejrzana, posłuchana i podpytałam co chciałam a mamusia dostała skierowanie na prześwietlenie, bo znowu zaczynam mieć problem z bólem kręgosłupa 😞 jak przed ciążą... właśnie ze względu na ten ból tak szybko poszłam na L4 w ciąży i teraz mi wszystko wraca 😞 a za 3 tyg. do pracy...
U Ali mam na razie dawać jednoskładnikowe posiłki i na 2-3 dni wykluczyć marchewkę, bo nie wiem czy ta delikatna wysypka na szyi to nie od marchewki... A poza tym na razie dawać tyle ile daję, i mogę spróbować dać jej łyżeczkę, dwie kaszki (te co w próbkach były) i zobaczyć jak Mała reaguje. Szukamy powoli czegoś co będzie jadła jak ja będę w pracy....
A co do glutenu to lekarka powiedziała nam że zaczniemy wprowadzać ale dopiero w 7-8 miesiącu.. Pomimo że u nas w rodzinie z tego co wiemy nie było reakcji alergicznej na gluten to powiedziała że nie ma co za wcześnie dawać a przypadki alergii nie są miłe 😞 a wiem, bo mojego szefa córka ma uczulenie na gluten i jak dostała trochę glutenu to zaczęła puchnąc i się dusic wrecz i jechali szybko do szpitala...
Netinetko - ja Aluni próbowałam dać dodatkowo soczek marchewkowy z Hippa ale nie chciała pić. Mam jeszcze jabłkowy i będę próbować - może nawet dziś 🙂
My na spacerku zazwyczaj jestesmy ok 2h. Przynajmniej taka norme staramy sie trzymac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemano 🙂 o jak czytam o tych dietach to jestem w szoku , moge przyjać parę kilo na siebie, ja już tak schudłam że ubrania z przed ciąży sa trochę zaluzne 😞 wyglądam jak wieszak 🤢
No a u nas katar nie daje mu spać , juz resztki ale jeszcze są i go męczą no i Kuba znów kaszle , podaje te mleko o którym juz Wam pisałam , miarka w tym pudełku jest wieksza niż w tych dotychczasowych ale ja stosuje to z NAN 1 miarkę , te mleko ma rzecz jasna wiecej składników np.żelaza ni i kupa początkowo była twarda ale juz dzis była taka jak zwykle , po za tym nie zauważyłam jakichś niepokojących objawów , spadam bo tak mnie łep nawala dzis że juz nie mogę wytrzymać, DZIĘKUJEMY ZA WCZORAJSZE ŻYCZENIA. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radziu ja się doczytałam.
Po nowemu to zaczyna sie wprowadzac od 5 miesięca jedną łyżeczkę raz dziennie do posiłku i tak przez 2 miesiące. Tu chodzi o kaszę mannę. I jeśli się nic nie dzieje złego to można już dawać posiłki z glutenem, oczywiście nie za dużo.
A po staremu to się wprowadzało od 10 miesiąca.
Niektóre mamy dają np. ususzoną bułeczkę posmoktać albo chlebka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak sie wprowadza gluten to tego glutenu może być tylko 5g kaszy manny.
No i widac Emilce nic się nie stało złego 🙂
A ostatnio mojej znajomej teściowa nakarmiła dziecko 5 miesięczne kaszą manną na mleku krowim i było strasznie wysypane i miało strupy na twarzy i między palcami u rąk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czytałam teraz etykiete na sloiczku jablko z kasza manna... i nie jest napisane ze ma gluten ale nie ma tez info o tym ze nie ma glutenu. Na innych sloiczkach jest info ze nie zawiera glutenu - wiec pewnie w tym jest gluten. Napisane jest tylko ze caly sloiczek jest dostosowany do schematu zywienia niemowlat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, hej Lenka ma coś dziwnego na dziąsełku na dole, taki jakby biały pęcherzyk, nie daje dokładnie zajrzeć, białe, szerokie, nie wiem czy dziąsło pęka, czy to już ząbek, czy po prostu coś takiego dziwnego się zrobiło i nie ma związku z ząbkowaniem 🤔

Czasami mam wrażenie że sobie nie radzę z macierzyństwem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja już nie wiem ile tego glutenu powinno być... ale też spotkałam się z wypowiedzią że 2-3g. Ja na razie jakos boję się wprowadzac gluten. I nie wiem co teraz mogę wprowadzać bo jablka nie chcę. A jesli chodzi o zupke jarzynową co tam jest? i marchewkę z ziemniaczkami zjadł też więc na razie nie wiele ma tych nowych produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...