Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O to własnie chodzi, że wybór w sklepach jest, z cukrem, bez cukru i co tylko dusza zapragnie, a co kupimy to nasz wybór i kazdy ma swoje zdanie na ten temat i robi jak chce... ja tylko mówię dlaczego akurat ja stawiam na produkty bezcukrowe... wszystko z umiarem i na pewno krzywdy dzieciom nie zrobimy...
Kurcze szkoda że teraz kasy nie mamy bo bym pojechała do Auchana, widziałam gazetke i pełno zabawek... a w poniedziałek do pracy juz i nie będzie czasu... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mąż śpi i chrapie,a ja nie mam nawet sił,by zasnąć,ciągle myślę o dzisiejszej rozmowie.Ja trochę poczytałam i wiem,że jak się wraca po macierzyńskim to nie wolno zrzucić mnie na niższe stanowisko i dać niższej pensji.Ale u nas jest tak:ja pracuję na stanowisku inspektora - jak wiele innych dziewczyn,ale w umowie nie mam jasno zapisane,że w kredytach,o tym wiedziano w centrali i u nas.Więc teoretycznie może mnie ten idiota dać na kasjera jeśli nie obniży mi pensji.Być może się mylę,nie znam dobrze kodeksu pracy.Inną sprawą są te wyrównania płacowe.One u nas idą raz w roku i są odgórnie zalecane i na to wpływu nie ma dyrektor,rozmawiałam dziś z kadrową ale zapomniałam z tych nerwów o to spytać.I już sama nie wiem co mi się należy a co nie,najgorsze jest to,że z moim dyrektorem nikt nie wygra,bo nawet jak po walce z nim coś nam przyzna to potem mści się w inny sposób... 😞

A co do cukru,to pomimo,że chuderlakiem nie jestem to podejście mam jak Kasia - owszem wszystko z umiarem,ale tymbardziej teraz nie będę poić Oliwki samą wodą..ona uwielbia herbatki,pije ich sporo więc niech pije dalej.Jak mówiłam,nie są to duże ilości.Co innego gdybym faszerowała ją batonikami i chipsami....na razie zdrowy rozsądek.A Was - które dbają o dzieci i starają się eliminować te produkty z cukrem czy solą - podziwiam...za upór i siłę aby to robić.

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czeeeeśc 😞
ja już od 6 nie spię nocka fatalna wstawalam chyba z 8 razy!!!! wyglądam jak zabi do tego tak mnie głowa boli 😠 😠 😠 😠 siostra wzięla małego a ja miałam pospać ale dupa z tym bólem głowy nie da rady 😞
Ja z cukrem bedę robić tak jak Kasia i Gabi wszystko z rozsądkiem 🙂
nie wiem co mialam napisać bo oczy bolą uciekam bo slyszę że mały daje ciotce w kość....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Kurcze Emilka od kilku dni budzi się o 6 😲 Biorę ją wtedy do siebie i ja spię do 7:30, a ona coś tam sobie gada 🙂
Teraz Emilka zafascynowana jest tym szczeniaczkiem Uczniaczkiem. Jak piesek śpiewa to ona w jakąś euforie wpada 😮 podkurcza nóżki, prostuje rączki, rusza głową i cieszy się strasznie 😁 Fajna ta zabawka.
Haha ale mam ubaw 😁

Gabiś a nie możesz po prostu złożyć aplikacji do innych banków? Z kilkuletnim doświadczeniem i wykształceniem myślę, że nie bedzie problemów. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Mateusz chyba wmontował sobie w dupke jakiś zegarek... bez względu na to o której idzie spać (wczoraj to było o 21.30) budzi sie o północy, o 3 i o 6... jejku już mnie coraz bardziej zaczyna wnerwiac to wstawanie...
Pszczoła a jak sypia Twoja Ala? A jesli niezbyt dobrze to jak potem funkcjonujesz w pracy? Bo mnie to najbardziej teraz przeraża... 🤨
Dziewczyny a co do cukru to ja też nie eliminuję go całkowicie... poprostu jak mam wybór kaszka z cukrem lub bez to wybiorę bez... ale poniewaz herbatki bez cukru znaleźc nie potrafię, a przynajmniej takiej która by smakowała mateuszowi to trudno, daję z cukrem., przeciez mu nie wytłumaczę że inna też dobra albo że woda zdrowsza... ciastka tez mam zamiar dawac ale na pewno nie jako zapychacz lub uspokajacz... wszystko z rozsądkiem... poprostu chciałabym mu wpoić jakieś zasady zdrowego trybu życia od najmłodszych lat o ile to możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju juz nie mam siły...na dworze tak leje a mały krzyk, ubrałam go i położyłam przy okjnie to jeszcze berdziej awantura, nie wiem co się znim dzieje, ciagle ma jkieś fochy, marudzenia płacze ...zazdroszę tym co pracują bo macie jakąś odskocznię trochę zatęsknicie za dzidzią, a ja marzę o tym żeby choć na chwilkę miec spokój ....jeszcze sie zdołowałam, bo Mariusza siostrrze strasznie nie podoba sie to że się przeprowadziliśmy na to mieszkanie, bo jak ona przyjedzie latem, to już z dwójką dzieci, ze swoim facetem z mamą i dla jednej rodziny miejsca nie bedzie i juz zapowiedziała że ja z Oliwierem mam się na ten czas wynieść do mojej mamy!!!!!! naprawdę gdybym miała mozliwosc mkieszkać gdzie indziej to olała bym to mieszkanie, ale wyszła nam taka sytuacja ona mysli ze nam a szczegolnie mnie (bo tam nic mojego nie ma to mieszkanie teściowej ) jest dobrze tak mieszkać, rycze bo juz na nic nie mam siły...wszystko ulozylo mie sie nie tak jak planowalam...odechciało mi się leciec do tej Anglii...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja tak tylko na chwilę bo Ala wariuje trochę, a Dziadek właśnie zabrał Babcię i pojechali do Szczecina i zostałyśmy same.. 😞
Radzia - pytałaś jak Ala w nocy. A więc nie inaczej jak Wasze dzieciaczki... też się budzi co chwilę i marudzi. Zazwyczaj koło 2 daje o sobie znać. Ja od czasu jak poszłam do pracy idę na łatwiznę i po prostu biorę ją wtedy do łóżka wyciągam cycka i ja śpię dalej a Ala sama urzęduje, poje, pociamka, trochę pośpi. Czasami mnie przebudzi jak nie może trafić cyckiem do buzi to jej pomagam i śpię dalej. Wczoraj udało mi się ją odłożyć na godzinę do łóżeczka ale potem znowu się obudziła i wzięłam ją z powrotem 🙂
Łajsoka - kurcze strasznie mnie wkurzają takie sytuacje... ludzie lubią oceniać innych nie mając kompletnie pojęcia o prawdziwych motywach 😠 sama tak miałam wiele razy i najbardziej wkurzające jest to że nie przetłumaczysz.. a jak próbujesz to zaraz są jakieś fochy 😞 szkoda gadać 😞 ale do wakacji jeszcze daleko a teraz jak tam będziecie to może wszystko sobie na spokojnie wyjaśnicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka 😠 chyba bym się wkurzyła jakby moja szwagierka prawiła takie głupie uwagi!

Radzia i co... kupiliście Szczeniaczka?

Dzisiaj sporo spacerowałam z Emilą, ale tak wiało, że dosłownie była cała zakryta w wózku. No dzisiaj z Tako jestem zadowolona, bo fajnie można osłonić dziecko przed wiatrem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka rozumiem co czujesz... ja mam o tyle dobrze że jest moja mama w domu więc zawsze jak mam dośc to mi Mateusza zabiera i mam chwile spokoju... no a teraz jeszcze praca ale to mnie akurat az tak nie cieszy... sama praca ok, ale jak już mówiłam kiedyś, nienawidzę mojego szefa...
Ale miałam dzisiaj nerwa... przegapiliśmy w naszym aucie przegląd i chcielismy jechac z moimi rodzicami do cioci i podskoczyć do Auchan na zakupy... juz wszystko przygotowane, Mateusz wkurzony bo nie lubi sie ubierac poza tym był juz zmęczony i w samochodzie mojego taty okazało sie że pas jest za krótki i nie da się zapiąc fotelika... Mateusz darł sie w niebogłosy, ja wkurzona, wysieliśmy a oni pojechali bez nas bo to dosyć daleko zresztą nawet blisko bym nie ryzykowała... poszlismy więc na spacer i Mateusz przespał 2 godziny a my tak wymarzlismy przy nim, bo bylismy ubrani jak do cioci a nie jak na spacer... a ten jak na złość 2 godziny pociągnął jak zazwyczaj śpi 30 min 😜
Ale ogólnie to był taki dzisiaj marudny że masakra, cały czas jęczał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu za kare że mają za krótkie pasy to rodzice zaoferowali sie że jutro pozyczą nam samochód i zostaną z mateuszem więc pojedziemy do Auchan bo jak mówisz że dużo zabawek to tam kupimy... ale kupimy no chyba że wypatrze cos innego :o)
A z tych osłonek w wózku już kilka razy korzystałam i faktycznie, fajnie mozna dziecko osłonić przed wiatrem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia, Emila też mi na złość robi i jak nie mam czasu na spacer to śpi w najlepsze 😁

U moich rodziców też są pasy za krótkie, już myślałam, że są zepsute. Teraz już wiem że niektóre auta tak mają 😲

A co do zabawek w Auchan, to ja chyba stałam nad nimi 1,5h, bo nie wiedziałam co wybrać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie, że ja na początku jak Alę montowałam u mnie w samochodzie to też się wystraszyłam że za krótkie, bo u Grześka jeszcze duży zapas był a u mnie okazało się na początku że nie da rady.. ale tak długo kombinowałam i jednak dało się naciągnąć na spokojnie i Alunia jest zapięta jak należy 🙂 Tylko trzeba sposobem te pasy zakładać 😁
A my dziś byliśmy w Kościele i normalnie myślałam że pęknę 😁 Ala trochę gaworzyła, to Grześ ją wziął na ręce i najpierw się rozglądała, potem bawiła się grzechotkami u skarpetek a potem jak już zaczęły się modlitwy, psalmy, pieśni itp to ona tak pięknie śpiewała!! Ale normalnie aż dziwnie, że idealnie wstrzeliwała się w odpowiedni moment 😁 a na ogłoszeniach zasnęła w ramionach Taty 😜
Kasia - a co to za szczeniaczek dokładnie? jest to gdzieś na necie żeby można było zobaczyć zdjęcie czy opis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

i znów to samo...MArcin chrapie w salonie,Oliwka w naszym łóżku,a ja siedzę jak głupia.Byliśmy u mojego kuzyna i niedawno wróciliśmy,troszkę zapomniałam o własnych kłopotach.

Też byliśmy dziś w Auchan,na zabawki zbytnio nie patrzyłam,ale oglądaliśmy calkiem fajne kombinezony na zimę,ale za "chiny" nie wiedziałam jaki mam rozmiar kupić bo na nich oznaczenia były jak dla większych dzieci S,M,L itp.... 🤨

A wracając jeszcze na chwilę do mojej pracy - to macie wszystkie rację - warto szukać innej pracy i wierzcie mi,że od miesiąca tak robię.Powysyłałam aplikacje i cisza...A jest jeszcze druga strona medalu,otóż ja teraz do pracy mam 6 km,gdyby nie dyrektor to praca super (oprócz stresu czasem związanego z upierdliwymi klientami),socjal super,bony na każde Święta 400zł,prezenty,firmowe koszulki,polary...,zawsze w lutym mamy wyjazdy integracyjne w góry (ostatnio była Wisła i Hotel Gołębiewski,Szklarska Poręba),mamy imprezy bankowe ale takie fajne,nie samo chlańsko tylko takie mini wesela z orkiestrą można być z mężem (albo jak kto woli z kimś innym 😜 ) i ogólnie jest ok.Teraz ma być zmiana i zamiast dwóch zmian pracy 7.30-15.30 i 10.00 - 18.00 ma być tylko jedna od 8.30 - 16.30.A wszystkie inne banki mam albo w Bydgoszczy albo w Toruniu a to około 20-30 km...Podsumowując,jest wiele plusów tej pracy,ale jak nic nie uda mi się wskórać z szefem to dam sobie spokój,tylko nie chciałabym łatwo odpuszczać.Mam dziecko,są jasne przepisy określające nasze prawa do i po powrocie do pracy i ja będę o nie walczyć....może chociaz utoruję drogę innym kobietom... 😜

Ale mnie wzięło na posta długiego.Sorki... ☺️

DOBRANOC 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Gabis no faktycznie jest też troche plusów które przemawiaja zeby zacisnąc zęby.... życzę Ci że było dobrze, czy tu, czy gdzie inedziej, ale dobrze :o)
Pszczoła to jest ten szczeniaczek http://www.alleprezenty.pl/prezent-417496 ja juz od jakiego ś czasu miałam na niego chrapke ale teraz jak są promocję a Mateusz skończył 6 m-cy to najwyższy czas żeby mu kupić :o) W Carrefourze też jest w promocji bo z tego co mówiła kasia kosztuje w Auchan 108 zł a w Carrefourze 119 zł więc jak ktoś nie ma blisko Auchana a ma carrefoura to też sie opłaca...
Idę sie granąć troche bo ledwo wstałam i od razu na brzucha jak za starych dobrych czasów... Mateusz tez już nie spi od godziny ale teraz zajmuje się nim mój mąż...
A! I jeszcze jedno... jakby was kiedyś pokusiła jakas promocja na Pampersy Sleep&Play to odradzam... Ja zawsze kupowałam Baby Activ a teraz kupiłam te bo były w promocji... ale one przeciekają, co noc odkąd ich uzywam muszę Mateusza przebierac w środku nocy bo ma mokre ubranko... a w tamtych nie miałam takiego problemu, mógł spac do rana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Poruszany jest tutaj temat szczeniaczka uczniaczka.Moim zdaniem jest to zabawka na 5.Sama mam kupic Zosi,a jestem juz po zakupie 2 dla mojego chrzesniaka 5 lat temu i dla bratanka 2 lata temu.Zabawka fajna, pomomo tego ze interaktywna to prawie jak zwykly mis, mozna sie przytulic, glos cieply i przyjemny dla dziecka i doroslego,wiem,ze stala sie ulubiona zabawka chlopcow.Cale szczescie teraz troche staniala bo kiedys trzebabylo miec najmniej 180 zl,a teraz kupic mozna tak jak Radzia pisze juz za ok 100.Jak by sie ktoras decydowala to na allegro jest tez ten szczeniaczek w zestawie z wieza i od 120 zl,to tezz wajna cena bo sama wieza z fishera to okolo 30 zl.Co do pieluch to mnie przed tymi pomaranczowymi z pampersa ostrzegala bratowa,ze przeciekaja i jak widze miala racje.W kwestii domowej Marek jest na etapie podlizywania...jka twara jestem.Jutro usg glowki,boje sie,oby wszystko bylo ok,a za tydzien konsultacja,a jeszcze za tydzien ostatnie szczepienie wiec sie troche z Zosia nachodzimy po doktorach.Dalej sie martwie bo sie nie przewraca na brzuch,za to jak ja przekrece to wraca na plecki oczywiscie z protestami i siedzenie....ulubiona pozycja.Ponadto zrobila sie rykulec ,krzyczy,wrzeszczy czesto i ma problem z usypianiem,wczoraj darla sie do 23 od 8,w nocy tez wstaje wiec masakra,zwlaszcza,ze mam sajgon w pracy.To po krotce tyle u nas.Pozdrawiam wszystkie mamy i bobeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Razem ze synkiem prosimy o glosiki 😉
http://pl.lennylamb.com/#chusta_do_noszenia_dziecka/konkurs/2463
I z gory bardzo dziekujemy 😉

Pozdrawiam 😉


PS. Gdzie to te szczeniaczki sa takie tanie??bo w moim miescie one kosztuja wlasnie 180 a w tesco 150chyba o ile dobrze pamietam...a wlasnie na gwiazdke chcialalm kupic dla synka... A ta wierza to co to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
u nas nocka nawet nawet chociaż i tak od zmiany czasu Oli pozmieniał czas wstawania i tak zasnął przed 20 zaraz po kapieli obudził się o 22 a ja właśnie zasypiałam 🤢 dałam cyca i po pół godzinie znów odleciał i spał do 2 w nocy zasnął i pobudka o 6...
ten szczeniaczek uczniaczek to rewelacyjna zabawka znajomi mieli tylko po angielsku, u nas niestety nie ma auchana, ale znalazłam na allegro za 95zł więc też przystępnie 😉 a co do pieluszek to my mieliśmy sleep&play i nam nie przeciekały 🥴 nie podobało mi sie w nich że przy tych rzepkach nie ma sciagaczy, ogólnie to też uzywamy baby active ale ostatnio musialam kupić huggisy i te przeciekają ciągle 😠 😠 na początku jak maly sie urodził to też przeciekały nawet pisałam wam wtedy i dalej to samo...jutro wracamy do Międzyrzecza to zajedziemy do tesco i kupię pampersy, pampersy mu na noc będę zakładac bo przeważnie w nocy mu tam przecieka a w dzień huggisy bo w końcu jak kupiłam to trzeba zużyć a jeszcze trochę zostało
Anitka napewno z Zosi główka wszystko będzie dobrze trzymamy kciuki 😘
hmm co jeszcze miałam pisać?? 🥴 🥴 🥴 jak zwykle zapomniałam... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Mateusz jest już szczęśliwym posiadaczem Szczeniaczka Uczniaczka i potwierdzam, że piesek jest rewelacyjny!!! Ma duzo piosenek i i funkcji... świetny i Mateusz już go wyprzytulał 🤪 No i tak jak pisze Anita, mimo że interaktywny to bardzo mięciutki i przyjemny....
Anita trzymam kciuki za Zosieńke żeby wszystko było dobrze i żeby szczepieie gładko poszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny już nie pamietam czy Wam pisałam a jak tak to przepraszam że sie powtarzam... kupiłam Mateuszowi te ryzowe wafelki... pooglądał, pomacał, liznął, skrzywił się i wyrzucił... dałam mu drugi raz - to samo... inne rzeczy, cokolwiek weźmie do ręki to w pierwszej kolejności ida do buzi, a wafelek dokładnie odwortnie, do buzi musze mu podtykać... a i dałam mu wczoraj do raczki taką mała różyczke brokuła ugotowanego bez soli... jak sie krzywił!!! oczywiście nie zjadł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
zacznę od życzeń dla Mai -zdrówka kochana z okazji 6 miesiąca 😘 😘 😘
pieseczek fajny , też zachorowałam na niego .
Łajsoka głowa do góry , powiedz tej szwagierce do słuchu 😠wkońcu ty teraz tam mieszkasz i na żadne wakacje nie będziesz uciekała z własnego domu , niech sobie wynajmie na ten czas domek letniskowy i już -wredna gadzina jakaś. Kochana trzymam kciuki , nie daj sobie rządzić bo ci na głowę wejdą . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy bardzo,bardzo mocno, ja zapomniałam o Oliwce ☺️
Oliweczko kochana buziaki dla Ciebie 😘 😘 😘rosnij duża i zdrowa.
A my zrobilismy mini roczek 🙃ale było fajnie ,była rodzinka i naprawdę Jaś był w miłym nastroju a za 6 miesięcy to dopiero będą imprezy co dziewczyny ?
Jak ten czas leci .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Wszystkim solenizantom życzymy zdrowia i wyrozumiałości dla rodziców (też bywają zmęczeni)

Ale nas tu długo nie było 🤪
Zabiegany cały tydzień i do tego w domu zrzęda nieprzeciętna.Nie szło z nią wytrzymać.
Czytałam was w miarę na bieżąco i teraz nie wiem co miałam napisać.
Miłego wieczoru 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...