Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to fajnie Radzia,że już za Tobą ten pierwszy dzień!Ja to chyba tak miło mieć nie będę... 🥴

A moje zakupy czekają....mój mąż poszedł rozpalać piec bo już zasypaliśmy ekogroszkiem,żeby wygodniej było i coś się mu tam zawiesza...a ja siedze i czekam...a Oliwia coś marudna,ryczy,śpi po 5 min i jak Marcin wrócił jak się rozryczała - nie mogłam jej uspokoić...potem wziął ją,żeby ją uśpić a to znowu w ryk.Szok.

A tą "wkładkę" do wanny na pewno kupię,super sprawa,bo tak jak u Radzi - ta gąbka to dziadostwo... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
ja tylko na chwilę bo idę kąpać Alunię.
Radzia - super że pierwszy dzień w pracy pozytywnie 🙂 oby wszystkie takie były 🙂
Łajsoka - u mnie też dzisiaj był śnieg - a razej śnieg z deszczem więc nawet biało się nie zrobiło 😮
Netinetko - ja nawet sobie nie chcę wyobrażać co czuliście tam na drodze... brak słów. Ale jakie szczęście że to nie Was spotkało! Szkoda tylko że w ogóle ktoś musiał zginąć... 😞 niestety takie rzeczy zdarzają się codziennie.
A u nas ok 🙂 Alunia ma za sobą pierwszy obiadek z kurczakiem 😁 bardzo jej smakował 🙂 no i w ogóle dziś pierwszy raz została sama z Tatusiem i muszę przyznać że i Alicja i Tatuś świetnie sobie dali radę 🙂
uciekam już. Buziaki i miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boszzz,co ja mam z tą moją córką...nie poznaję jej,jakby mi ktoś dziecko podmienił...co chwilę wybucha histerycznym płaczem...a na Marcina to dziś uczulona jest,co on do niej się zbliża to ona w płacz...łzy jak grochy.Szybko ją wykąpałam i znów płacz,posmarowałam dziąsełka żelem,dostała pół łyżeczki Nurofenu i dopiero zasnęła.Jestem w szoku i ledwo żyję... 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja szybko przed pracą wpadłam na chwilkę... Gabiś ja prawie jestem pewna że to dziąsełka jej dokuczają... bo własnie Mateuszek mi tak robił, taki histeryczny płacz na widok kogoś lub tak poprostu... przejdzie jej i będzie ok... a żeby jej nie stresować to jak widzisz że ma taki zły dzień to własnie żel albo czopek viburcol i ona będzie spokojniejsza i przy okazji Ty... u nas był czas że czopek był w ruchu 3 dni z rzędu...
Jem jajeczniczkę bo w pracy ciężko mi przygotować coś dukanowego a zawsze sniadanko jadłam w pracy... ale warto sie dalej odchudzac bo sie wczoraj tyle komplementów nasłuchałam że hej... za wszystkie czasy 🤪
Miłego dnia kobietki... do wieczora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

ale u nas zimno i deszczowo...za 2 godziny jadę do fryzjera,ale zupełnie mi się nie chce...wczorajsze zakupy ok,kilka bluzek wpadło do koszyka... 🙂

A Oliwka dalej marudzi...już nie mam sił,jak tak dalej będzie to już widzę jak ja jutro w pracy będę wyglądać....i chyba Radzia masz rację,że to dziąsła...

Gdyby któraś chciała to na stronie pampersa można zamówić próbki pampersów 5 szt. jest w takiej próbce,hasło streetcom: dry max.Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Agata wczoraj sie dowiedzialam, ze Pani ginekolog do ktorej kiedys chodzila strasznie zalatwila sie dieta Dukanowska 😞 ma wolne do odwolania, leczy sie, co chwile jakies badania. Eh chyba ta dieta nie jest dla osób po 40=stce, albo dla osbób które już miały problem z nerkami albo wątrobą.

Juz drugi raz posadzilam Emilke na nocniku i nie zrobila siku no 🙃

Radzia fajnie, ze czas jakos w pracy leci. Troche Ci zazdroszcze 😉

Gabis ja juz dzisiaj trzymam kciuki za jutrzejszy dzien 😉

Anita i jak po wizytach u lekarzy?

Dzisiaj pospałyśmy do 8:15 😲 🤪 na 13:15 jedziemy na kontrole do poradnii rehabilitacyjnej. MAM NADZIEJE, ZE JUZ WSZYSTKO BEDZIE OK !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dzieczyny
Widze ze niektore z was juz do pracy wrociły. Pewnie pierwsze dni sa ciezkie, ale powiem szczerze ze ja tez bym poszła juz do pracy. Fajnie siedzi sie z niunia w domu, ale z jednej wypłaty jest ciezko przezyc.
Do tego jutro mielismy leciec na wycieczke ta co wygrałam w Berlinie i kur... wszystko pod gorke. Nie dosc ze pierwszy raz w zyciu cos wygrałam to Tomkowi nie dali wolnego bo on dopiero od wrzesnia pracuje w tej firmi. Do tego jeszcze Oliwia miala zostac z babcia, a babci znudzilo sie siedzenie w domu na emeryturze i znalazła sobie dorywcza prace. W piatek jak sie o tym wszystkim dowiedzialam to dym mi uszami poszedł ze złosci 😠 Juz troche ochłonełam, ale chyba nigdy nie przezyje ze wycieczka przeleciala mi kolo nosa. W wakacje nigdzie nie bylismy i teraz tez nie pojedziemy ach gryzie mnie to 😠 A chcialam podarowac ja siostrze skoro my nie skorzystamy to moze chociaz ona, ale nie mozna przekazac bo to sa jakies bilety imienne totalna bzdura!
Gabis mam pytanie do tej stronki pampersa bo ten kod cos nie wchodzi to jest razem z tym Powodzenia co napisałas bo probowałam na rozne sposoby, ale ciagle bład jest w kodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
u nas znowu Amelka ma katar alergiczny.Odstawiłyśmy niecały tydzień temu syrop odczuleniowy i wczoraj rano pędziłyśmy do lekarza.I od nowa syrop w ruch 🥴
Zrzędzi jeść nie chce.
Mnie w nocy rozbolały węzły chłonne ale dzisiaj już się nie wyrobię żeby iść do lekarza.
I jeszcze jutro Filipek ma w przedszkolu warsztaty na których mają być rodzice,a moja mama oczywiście o tym wiedziała i miała zostać z Amelką.a dzisiaj mi mówi że chyba muszę ją wsiąść jutro ze sobą bo ona się umówiła ze znajomą.Zagotowała.
Ale zaraz się wyżyje na pracownikach bo mnie też wkurzyli.Okropna jestem ale jak trochę pokrzyczę to mam nadzieję że mi trochę ulży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Radzia! że Ty jeszcze znalazłaś czas na brzucha rano to podziwiam 🙂 ja dziś nie mogłam się wyrwać z domu, bo Ala się tak chichrała że się napatrzeć nie mogłam 🙂 Ale Grześ pisał że potem marudna była, tylko pół kaszki zjadła i zasnęła dopiero w samochodzie. Wziął ją ze sobą bo ma parę spraw do pozałatwiania i teraz śpi w foteliku 🙂 moze do mnie przyjadą do pracy na chwilę 🙂
Karolcia - a to rzeczywiście idzie się wkurzyć z tą wycieczką 😞 kurcze - jaka szkoda 😞 ja bym się chyba pochlastała 😠
Gabiś - dzięki za cynk 😁 Pieluchy już zamówione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka współczuję ,kuruj się 🙂
Karolinko szkoda takiej wycieczki , pamiętam jak pisałaś że ją wygrałaś ,jeszcze z brzuszkiem wtedy byłaś 🙂taka niespodzianka i nie mozna z niej skorzystać ,szkoda.
A ja juz wysłałam i się udało -Gabis fajna stronka dzięki ,przetestujemy te pampersy 😉a u nas juz 4+ są za małe czas na 5 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uuu Magda Jas juz z 4 wyrosł to niezle Oliwia jeszcze w trojkach smiga, ale mamy jeszcze tylko kilka sztuk i kupimy juz 4 🙂
Dzisiaj pierwszy raz moj mały leniuch zmobilizował sie i jak złapała mnie za raczki to podciagneła sie i usiadła 🙂 A jak raz jej sie udało i załapała o co chodzi, ze usiadzie i wszystko widzi to cały czas wyciagała raczki zeby sie podciagac. Az mi sie łezka w oku zakreciła ze sie czegos nowego nauczyła i ze moge to obserwowac 🙂
A mam jeszcze pytanie dajecie malucha juz mleko nastepne czy jeszcze to pierwsze? Bo mi lekarz juz przypisała nastepne na dzisiaj jeszcze mamy to pierwsze, ale od jutra zaczynamy nastepne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Moje dziecko na przywitanie mamusi znowu śpi 🤨
Karolcia a to lipa z tą wycieczką - fakt...
Kasia ja wiem że osoby z problemami z nerkami nie powinny dlatego trzeba pic duzo wody żebyśmy sie i my nie załatwiły... mam nadzieję że nie zaszkodzi to naszemu zdrowiu...
Pszczoła no znalazłam czas bo Matuś spał a miałam iśc na autobus ale kierownik mój jeździ rano a mieszka blisko mnie i kazał poczekac i mnie podwiózł więc miałam 30 min zapasu w czasie 😉
Opiekacz wymieniony ale tata troche zły bo piojechał nam go wymienić a nie powiedzielismy mu w którym Auchan bylismy i pojechał do raciborza a my kupowalismy w wZorach i trochę się najeździł... a ja tez troszkę zła bo dzisiaj przyszła gazetka z Carrefoura że od jutra Szczeniaczek uczniaczek po 108 zł i w tym 40 zł w e-bonie czyli tak jakby po 70 zł... no ale trudno, u nas za późno ale dziewczyny które jeszcze nie kupiły mogą skorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko ja już podaję NAN 2 i to juz jakiś czas , jeśli moge spytac to ile Oliwka waży ? że do tej pory miała pampersy 3 , w tych 4+ to Jaś już się prze sikuje i mam ciasno go zapiąć już a waży dopiero 9kg a te pampersy niby są od 9-20kg ale to nie prawda 😠
Oliwka jest grzeczna łapie za rączki a moj syn usiadł wczorej za pomocą mojej grzywki 😮
jak mnie chwycił to myslałam że oszaleję z bólu a za razem śmiac mi się chciało . nachyliłam sie nad nim a on jak mnie złapie i nie było mowy żebym się wyrwała 🥴tak się traktuje mamę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,my dzisiaj na usg z jezorem na wierzchu,nie bylam jeszcze po wynik,niby ta szczelina sie o 1mm zmniejszyla ale nadal przekracza norme,podpytalam ta radiolog i to opoznienie,ze Zosia sie nie przewraca ma podobno zwiazek z tym.Pytala czy mala ma rehaabilitacje,mowie,ze nie.W poniedzialek konsultacja u neurolog zobaczymy co ona powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja wczoraj się kurowałam i normalnie byłam wykończona pod wieczór zaczęłam się dobrze czuć ale w nocy obudziłam się z gorączką 🤢 Mariusz dał mi paracetamol i pomogło, dziś już normalnie funkcjonuję, posprzątałam wszystko co mogłam, bo jeszcze dużo rzeczy w kartonach i walizkach do tego starta prania itd. moja siostra przyjechała żeby właśnie mi pomóc ona sie zajmowała Hałabałą a ja działałam jutro Mariusz wraca z dyżuru.
ja też zamówiłam próbki może przyślą 😉
Karolcia kurcze szkoda z tą wycieczką tak wyszło 😞
Oli już wykąpany cyca sobie i my z siostrą też zaraz będziemy szamały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mateusz tez juz pije mleko 2 na zmianę z 1, ale juz więcej pije tego nastepnego niż poczatkowego...
Magda ja zakładam mateuszowi pampersy 4 i sa ok, miałam jeszcze w torbie kilka trójek i tez były spoko, przez noc mu nawet nie przeciekły a wazy trochę ponad 7 kg...
A co do tej grzywki to masakra, Mateusz tylko czycha żeby mnie złapac za jakis kosmyk a jak już dorwie to ciężko mu wyrwać... ałć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂
Miło się czyta, że nasze Szkraby codziennie uczą się czegoś nowego 🙂
Byłiśmy odcięci od "internetowego świata" więc składam wszystkim Półroczniaczkom najlepsze życzenia. Teraz już przysłowiowo "z górki" i będziecie gasić pierwsze świeczki na torcie.
Elano je mleczko, które jest do roku, więc nie będziemy narazie wprowadzać żadnych zmian.
My zrobiliśmy spooooore zapasy pampersów 4 i nie wiedziałam, że tak szybko będzie z nich wyrastał.
Zdrówka życzę i nie dajcie się jesiennym przeziębieniom. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejoooo,

ja mam doła....Oliwka spakowana,ja ciuchy mam przygotowane,kanapki zrobione,ciasto przygotowane,wszystko popakowane i gotowe do zabrania.Nigdy nie byłam tak zorganizowana...jakoś jeszcze nie mam sił chyba,żeby tak odstawić Oliwcię...Zobaczymy jak tam jutro - dam Wam znać.

Aha,byłam dziś u lekarza - naszego firmowego od medycyny pracy - bo dopiero teraz mógł mnie przyjąć,byłam zdziwiona,bo znów miałam wysokie ciśnienie,może z nerwów,a on nic...z tego co wiem to taka dolegliwość jest podstawą do niewystawienia zdolności do pracy,ale piszę z innej beczki:on mnie w jakiejś chwili pyta - kiedy drugie dziecko...więc mówię,że mnie na razie nie stać,a poza tym po cesarce to nie można tak szybko,a on,że można...nie od razu,ale im szybciej tym lepiej...dupek. 😠

Ok,zmykam spać.Coś jeszcze chciałam napisać,ale już zapomnialam.Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Gabiś powodzeniaaaa!!!!!
😘 😘

Wczoraj byłam w firmie i szef mnie tak wkurwił, że głowa mała 😠 😠
Mówię mu o zmianach które również mnie powinny objąć i że jestem dyskryminowana. On na to, że mnie to nie obejmie! Kodeks pracy swoj, firma swoje. Powiedziałam mu że będę o to walczyć, a on na to że się więzienia nie boi 😮 😲 No sorry ale chyba sobie jaja robi 😠
Nagle odezwał się wicedyrektor (bo też był przy rozmowie) z hasłem :
On: A Ty w ogóle jesteś pewna że tu wracasz??
Ja: No tak wracam
On: Ale czy jesteś pewna że jest dla Ciebie miejsce... 😲 😲 🤔

Nie wiem czy to był tylko taki straszak, że niby chcą mnie zwolnić od razu po powrocie i żebym szłą na wychowawczy, czy na prawde chcą mnie zwolnić.
Wczoraj przemyślałam wszystko i najkorzystniej będzie jak mnie po prostu zwolnią! I tak mi na tej firmie nie zależy. A tak miałabym 3m wypowiedzenia (u nas nie trzeba w tym czasie pracować) + dwa miesiace odprawy + zasiłek z urzędu pracy. Potem Emila do żłobka od 2 roku życia (lub przedszkole) i szukam nowej pracy.
Gorzej jak mnie nie zwolnią, a podobno jak już wróce do pracy to wcale nie muszą zgodzić mi się na wychowawczy 😲
No więc mam cieżki orzech do zgryzienia.

A tak nocka super 🙂 Coraz lepsze nocki

A dzisiaj były siuśki do nocnika 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Wiem, że nieświadomie, ale już wyłapałam kiedy są rano i bedę ją codziennie sadzać, może załapie, że nocnik to siuśki 🙂 Tak jak butelka to amciu 🙂
Normalnie tak się wzruszyłam jak się wysiusiała do nocnika... oczywiście było ogromne brawooooo 🙂 a Emila sie cieszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
Brawo dla Emki za siusiu do nocniczka my też mamy nocniczek ale jeszcze nie korzystaliśmy 😉 Oli bawi się bo to taki nocniczek żabka i się cieszy zawsze do niego 😁 😁 jak go posadziłam tak w ubranku na przymiarkę to zrobił podkówkę 😁 może i my nie długo będziemy próbować siusiać do żabki 😉
Gabiś powodzenia!!!
kurcze jak ci dyrektorzy robią na złość ludziom a szczególnie matkom 😠 😠 😠
właśnie ciekawe co u Madziochy jak tam Pola 🥴 i tato Madziochy 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...