Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Siemandero 😁 widzę że jeszcze pustki 🙂
Ja dziś odwaliłam motyw w nocy. O 2 Kacper obudził się jeść, więc go nakarmiłam i miałam brać do odbijania, ale czuję coś mnie smyra po nodze. Patrzę a to pająk 😲 a jak tak się ich boję że nawet sobie tego nie wyobrażacie. No więc swoim krzykiem obudziłam męża, rozbudziłam Kacpra i jeszcze dostał czkawki. A że pić nie chce ani wody ani herbatki to czekałam aż minie czkawka i wtedy zaczęłam utulać do snu, więc trwało to prawie godzinę czasu. oczywiście nie siedziałam w pokoiku bo ten pająk gdzieś był i uciekłam do innego pokoju i błagałam męża żeby go poszukał, bo ja nie wejdę do pokoiku 😁 i stałam tak z Kacprem na rekach, a on skubany się śmiał ze mnie 😁 oczywiście mąż zły był, że pół bloku pobudziłam i on się nie wyspał 😆

A to super chłopcy 😁 zajebiaszczo to robią 🤪
http://www.youtube.com/watch?v=0yCTbVJIklA&feature=player_embedded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!!!
Wysa no to fajną mieliście nockę 🤪
A chłopaków już widziałam, fajni są 😁
Dupa, kleik nie pomógł, moje dziecko ma zegarek w dupce... punkt pierwsza awantura o jedzenie... ale ja tego kleiku dałam mu wczoraj mało bo sie bałam o kupkę, kupkę już dzisiaj ładnie zrobił więc dzisiaj na noc dam mu trochę więcej tego kleiku tylko nie wiem jakim smoczkiem mam mu to dac bo już wczoraj ledwo ciągnął mimo że dziurki mu powiększyliśmy... no a dzisiaj daje tez soczek jabłkowy...
Własnie Mateo siedzi na leżaczku i siega sobie do tych zabawek na płąku i sie denrwuje że nie sięga nimi do buzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia u mnie też Kacper je o stałych porach 🙂 w nocy 2 godzina i trzeba dać jeść, 6 wstaje i je, potem o 9 mleko, o 11 jabłko, 12.30 mleko, 14 jabłko i przed 16 mleko i już marudny bo chce spać. Wczoraj jedynie udało mi się go przetrzymać. Ale jeszcze trochę i będą przesypiać całą noc a my z nimi 🙂
U mnie standard Kacper śpi... krótko aktywny jest w ciągu dnia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂
my mamy zawrot glowy, bo w niedziele chrzest a troche zimno sie zrobilo i trzeba pare gadzetow dokupic Blance 😮
dzis blancia konczy 4 m-ce i.... kolejny raz w miesiecznice zrobila cos nowego tzn. nauczyla sie pociagac zabawke tak, ze muzyczka jej sie wlacza, bo do tej pory tylko dotykala i ogladala 😁
jak patrze jak dzieci sie szybko rozwijaja to jestem w szoku 🤪 mateusz juz tak"samodzielny" na zdjeciu a kacperek wyglada jakby mial z 5 m-cy, dluuugi styrasznie hi hi 😁
anita ciesze sie, ze wszystko oki, na pewno bedzie dobrze, musicie tylko ja obserwowac, ale i tak nic juz sie nie wydarzy, akie mam przeczucie.
lece na zakupy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko wszystkiego najlepssego dla Blaneczki z okazji 4 m-cy i dla Lenki od Moni z okazji 3 m-cy... faktycznie szybciutko rosną nasze dzieciaczki :o)
A my chrzciny mamy jutro, własnie pomyłam okna i zaraz ide piec ciasto, nie wiem co mi wyjdzie bo ja jestem noga w kuchni ale ciasta zazwyczaj wychodza mi dobre... ale pierwszy raz będe robiła sernik więc trzymac kciuki żebym nie musiała go jutro chowac przed gośćmi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć wam 🙂
u nas trochę emocje i szok opadły, jutro pogrzeb wujka więc pewnie znów pełno łez...eh...moja mama zrobiła niespodziankę krasnalkowi i nakupowała mu wcześniej dresiki, spodenki na szelkach bluzeczki, świetne ubranka ubrałam małego i tak świetnie wygląda 🙂
Dla Blanci dużo buziaków z okazji ukończenia 4-go miesiąca:*
pogoda u nas smętna i dziś nie wyszliśmy nawet na spacer 😞
Naprawdę wspaniałe jest tak patrzeć jak nasze bąble się rozwijają dziś popłakałam się rano bo malutki obudził się o 6 z płaczem więc go wzięliśmy do łóżka i zasnęliśmy nagle czuję ktoś mnie dotyka po policzku a to Oliwuś dotykał mnie rączką i jak otworzyłam oczy to się uśmiechnął szeroko 😆no po prostu wymiękłam coś cudownego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, odpukać ale kolki chyba już mijają, czasem jeszcze brzuszek poboli, ale to już nie to samo, więc jestem prze szczęśliwa 😁 trzymam kciuki za sernik, dla Blanki 100 LAT, a my chrzcimy 5 września, właśnie kupiłam sukieneczkę, Lenka wygląda jak laleczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj naj dla Blanki 🙂I Dla Lenki 🙂 a u nas po jabłku z marchewką super i dziś był nektar z jabłka i kupa jest w dechę 🤪nawet się nie wysila zbytnio, na Jaś je w nocy 150-160ml w dzień miej bo dostaje jabłko itd. a waży już 8kg,dziś go wazyłam ale nie jest gruby wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Wszystkiego naj dla Lenki i Blanki 🙂
My byliśmy dzisiaj u okulisty kontrolnie i z oczkami wszystko OK. Ale za to zmartwiła mnie nasza lekarz rodzinna bo byłam odebrac wynik z moczu i morfologi małej i wyniki nie sa najlepsze 😞 Wyszło ze ma małą anemie i jakies bakterie w moczu. Boje sie bo ja mam problemy z nerkami od urodzenia mam jedna nerke krotsza i chcieli mi ja usunąc jAK byłam mała, ale moi rodzice sie nie zgodzili i samo wszystko przeszło i mimo ze mam jedną krotszą to zyje z dwoma nerkami, nawet lekarze sie dziwili. Ale widocznie nadzieje i modlitwa rodzinki pomogła. Ale bol na poczatku był straszny i nie chce zeby mała tez tak miała. Nie wiem czy to jest dziedziczne kazała mi doktor przyjsc w poniedziałek bo dzisiaj to sie tylko wcisnełam miedzy pacjętami po wynik. Zbada ja i jeszcze raz da na badania. Mam nadzieje ze z tym moczem to nic groźnego. Do poniedziałku bede siedziała jak na szpilkach.
A jeszcze chciałam sie was zapytac czy dostałyscie paczke z gratisami z Hippa? Do mnie przyszła we wtorek była tam probka mleka nastepnego, probka herbatki jabłkowej z melisa od 4 miesiąca, słoiczek jabłuszek, łyżeczka do karmienia, mały kremik do buzi i ciała i dużo róznych broszurek.
My chrzcimy 19 wrzesnia i w sumie mam dwa stroje dla Oliwki w zalezności od pogody jeden dostałam od siostry, a jedna sama kupiłam. Ale cos czuje ze bedzie zimno bo nic sie nie zapowiada na to zeby jeszcze wrociły ciepłe dni 🤢 I zacznie sie ubieranie na cubule masze maluchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dziewczynki wszystkiego najlepszego z okazji następnej miesięcznicy 😉 😆
Ja właśnie nie dostałam żadnych próbek z Hippa 😞 może jeszcze przyjdą, bo pewnie później zamówiłam.
Karolcia będzie wszystko dobrze z Oliwką zobaczysz, nie martw się na zapas 🙂
Magda to rzeczywiście Jasio dużo waży 😲 jak prawie roczne dziecko 🙂 może ma kości ciężkie 😉 a ile ma wzrostu?
I ja również trzymam kciuki żeby się sernik udał 😉
A no i super, że Lence już mijają kolki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki że trzymałyście kciuki za sernik, chyba sie udał, tzn ładnie wygląda ale jest jeszcze gorący więc nie próbuję... jeszcze jedno ciasto przede mną i prasowanie...
A kupiłam dzis Mateuszowi smoczek z Lovi do kaszek ale tam jest spora dziura i spróbowałam dac mu to mleko z kleikiem tym smoczkiem, zjadł w 4 minuty i chciał jeszcze... chyba się zdziwił że tak szybko sie skończyło i chciał jeszcze... dziwne bo to było 120 ml mleka plus kleik czyli tyle co maksymalnie zjada i to zagęszczone a było mu mało... albo chciał sie poprostu pobawić smoczkiem a tu mama zabrała... 🤪
Łajsoka to musiało być super uczucie... ja często jak się nachylam nad Mateuszem to mnie tak ładie dotyka po buzi i ja to uwielbiam, nawet jak mnie za włosy ciągnie... ale tak obudzić się z tą łapeczka na twarzy plus ten uśmiech - bezcenne... 😉
A ja to w ogóle beksa jestem bo prawie codziennie mi gardło ściska i łezki leca jak na niego patrzę... pamiętam jak w ciązy ciągle myślałam jaki będzie, jak będzie wyglądał... teraz jestem w nim zakochana bez pamięci ☺️
Karolcia nie martw sie na zapas, trzymam kciuki żeby było oki i oczywiście ślę buziaki dla Oliwci... 😘
Monia super że te koleczki minęły, jednak to prawda że trwaja tylko do 3 m-ca... Mateuszowi się na szczęście szybko skończyły... to taka ulga dla rodziców i dziecka...
Dobra ide robić to ciasto bo się do rana ze wszystkim nie wyrobię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Radziu no to udanych chrzcin 😉 udał się sernik bo dobra z Ciebie kucharka 😜
Co do dotykania po buzi to Kacper też to uwielbia 🙂 a najbardziej ciągać za włosy tylko, że mnie to boli 😜 No i od wczoraj zaczął się mocno podciągać do siadania. Trzeba go pilnować. Jak już mu podaję ręce to wie o co chodzi i od razu chce siedzieć. Czy można sadzać z oparciem? W wózku też tylko głowę wychyla. Ale jeszcze nie potrafi utrzymać jej sztywno 😞 czy to coś złego? Dalej mu się kiwa, a na brzuszek nie mam możliwości kłaść bo wtedy denerwuje się i krzyczy i nawet nie chce podnosić głowy. Tylko buzie rozdziawia. Dzieci chyba powinny już po ukończeniu 3 miesięcy trzymać główkę 😞 widziałam, że wasze dzieci pięknie to robią, a on nie umie... tylko by spał i nic więcej 😞
U nas pobudka o 5.30 😠 ale ja dopiero o tej się obudziłam, a Kacper nie wiem o której się obudził, bo zaglądam do łóżeczka a on ma nogi tam gdzie głowa 🤪 obrócił się o 180st. 🙃 no ale zjadł troszkę z nim pogadaliśmy i po godzinie zasnął. A ja zamiast też odpoczywać to siedzę na kompie. Mimo że chodzę spać o 21 to i tak jestem niewyspana 🤢
Oki lecę prasować a trochę tego mam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Na początku wszystkiego najlepszego dla Blaneczki i Lenki 😘

Ja to jakaś chyba nienormalna jestem. Zamiast chodzić spać wcześnie to ja siedzę 😞 wczoraj poszłam spać o pierwszej a o 6 pobudka i padam na twarz mimo że dopiero ósma 😠 Disiaj może się chociaż zdrzemne z Mają w ciągu dnia 🤢
My dzisiaj mamy szczepienie i będę wcześniej przyklejać te plastry znieczulające tylko problem w tym, że nie wiem czy zapamiętałam jak mi lekarka pokazywała miejsca gdzie je musze nakleić 🥴 🤔 Nie wiem co to będzie bo Maja dzisiaj będzie kłuta aż 3 razy 😞 dyfteryt, tężec, krztusiec, polio, Hib, meningokoki i pneumokoki 😞 dla mne to strasznie dużo jak na jeden dzień 🥴 🤔 Oby tylko Maja zniosła dobrze to szczepienie 🤨
Ach jak ja bym zjadła taki serniczek..... 😁 ale jeszcze kilka dni i poproszę mamę moją żeby zrobiła 😜
Wysa może jak Kacperek nie lubi sam na brzuszku leżeć to kładź go sobie na piersiach jak najczęściej bo tak też dzieciaczki ćwiczą 🙂 i widziałam na zdjęciach że tak to lubi, zresztą kto by nie lubił 😜 😉
Monia super że Wasze kolki już minęły 🙂
Karolcia będziemy trzymać kciuki za Oliwkę 😉 Na pewno wszystko będzie ok 🙂
Idę chyba kawy sobie zrobić chociaż nieznoszę kawy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny

Wysa dziękujemy za życzenia i pamięć 🙂

Nie jestem w stanie porzeczytać wszystkiego , także krótko napiszę co u Nas.
Oczywiście Oskar rośnie ( nawet odejrzewają mnie że drożdzami go karmię 🙂 )
7 kilko ważył prwaie miesiąc temu..... także wygląda " zdrowo "
Od dwóch tygodni jemy jabłuszko i jabłuszko z marchewką ostatnio pomyślałam żebt spróbować też śliwkę bo jest po 4 miesiącu )
Siadać również bardzo chce, nawet próbuje jak leży. Jak jest na kolanach potrafi nie opierać główki o klatkę i koniecznie chce siedzieć.
Dyskutuje bardzo durzo, w końcu śpi na spacerach, i już ma sowje pory spania. Wstaje 6-7 , potem zayspia o 9 ,11-12 na spacerze, potem ok 14 a kończy dzień zasypiając o 20.
Jak rano wstaniemy to Misiek buja się w huśtawce i ogląda bajki w tv. Kupiliśmy mu na 3 miesiąc w prezencie huśtawkę- kolyskę fisher price, naprawdę fajna i potraf tam posiedzieć.
Jak się kołysze czasami zasypia, a potem budzi się zzszokowany , że dał się oszukać i zasną sam bez cycusia 🙂

Zyczenia dla Wszystkich Maluszków mający urodzinki.
Pozdrawiamy Oskar i Aga
Uciekam bo Misiek już sam chce pisać na klawiaturze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

nie wiem co u kogo,nie nadrabiałam zaległości w czytaniu,bo dopiero nam neta uruchomili po tych nawałnicach,więc ja tylko na chwilę,potam doczytam.

My wczoraj byłyśmy na szczepieniu i jak nigdy Oliwka ma gorączkę,wymiotuje (dosłownie chlusta z niej) i jedna luźna kupka była,szok.Pierwszy raz tak jest,zawsze było ok,płakać mi się chce jak widzę jak się męczy,dałam jej dziś rano czopka,a zaraz po nim znów wymiotowała.Mama mi radzi,żeby zamówić wizytę domową,ale jeszcze poczekam,mąż wróci z pracy to zobaczymy.Powiem Wam,że to straszne jak Maluszek cierpi.

A na wizycie dowiedziałam się,że Oliwka waży 6800,pan pediatra zapisał mi Devikap ale powiedział,że jak dziecko wypija około litr mleczka dziennie,to już nie trzeba podawać wit.D3. 😮 Na razie (bo Oliwia różnie to mleko pije) mam podawać 1 kroplę dziennie od poniedziałku do piątku,a w weekend nie podawać wcale.Mamy pomału po pół łyżeczki wprowadzać gluten do diety,żeby przyzwyczajać brzuszek i żeby Mała nie miała celiaklii,i tak jak u Radzi najpierw owoce,np.tarte jabłuszko i ewentualnie sok marchewkowy a potem obiadki i marchewka.Kleik ryżowy możemy podawać,ale zamienię go na kaszkę z glutenem (ile się jej naszukałam,bo oczywiście wszystkie kaszki zapobiegawczo robią bez glutenu!).No i to tyle.

Jeśli jest już Kasia - Kasiu przepraszam Cię,że nie było nas w Sarbinowie,ale po prostu nie wyszło,mój mąż złapał dodatkową fuchę i nie daliśmy rady czasowo,nic nie pisałam,bo miałam nadzieję,że choć na weekend się uda wpaść,ale niestety.Mam nadzieję,że zła nie jesteś a ja postaram się namówić męża,żebyśmy w ramach odkupienia (:silly 🙂 przyjechali już do Was,tam gdzie mieszkacie.Może tak być?

Uciekam,bo Żabka się budzi,mam nadzieję,że gorączka minęła.Wpadnę później do Was.Buziaki. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkim Maluszkom,które miały i mają urodzinki - sto latek!! 😘

Anita - dobrze,że jesteś już spokojniejsza,wszystko samo się wchłonie,najważniejsze,że jesteście pod kontrolą.

Karolcia - trzymam kciuki za Oliwkę,może to nic takiego.Będzie dobrze,pisz nam w razie co,jak sprawy się mają.

Radzia,Netinetka - trzyam kciuki za spokojne i radosne Chrzciny. 🙂

Wysa - a gdzie zamawialaś próbki Hippa??

My od jakiegoś czasu podajemy nową herbatkę jabłko melisa - jest super smak,Oliwka ją lubi i nic sie po niej nie dzieje.Oliwka obudziła się bez gorączki,ale nadal marudna,dałam jej mleczko i znów zasypia,ale mam stracha,żeby mi tego mleka nie zwróciła. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabiś ja zarejestrowałam się na stronie Hippa i podobno mieli przysłać kilka rzeczy...
Biedna Oliwia 😞 wiem, że się martwisz bo Kacper też miał 40st. gorączki po szczepieniu i on dwa razy na szczepieniach miał 3 kłucia 😞 a 14 września znowu 3 😞 my niestety nie ma szczepionek skojarzonych dlatego aż 3 😞 i znowu się boję o to co może być 🤢
U nas nici z spaceru, ciągle leje eh...
Zmykam robić obiad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mieliśmy szczepionkę skojarzoną,czyli jedno ukłucie a i tak Oliwka się męczy bidulka.Następne szczepienie za 6 tyg. przeciw WZW B - na szczęście nie płatna... 🥴 Oliwek na szczęście nie zwymiotowała mleczka,ale już drugą luźną kupkę zrobiła...jak nie urok to.... 😞 Teraz zasypia trzymając mnie z mały palec,niuniulka kochana,a ja jedną ręką z Wami piszę z laptopem na kolanach. 🥴

A jakie czopki przeciwgorączkowe podajecie w razie takich gorączkowych i bólowych sytuacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...