Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Dziekuje ze pytacie Olafek juz po pierwszej dawce antybiotyku byl ok, goraczka minela. Apetyt ma bez zmian na szczescie.
Nareszcie slonko w IE!!! 🙂
Justyna powodzenia z wizyta Tesciowej 😉 co tam dobrego robisz? 😜
Paula podjedz lepiej do szpitala...Rozciaganie czy tez nie lepiej sprawdzic jak tak mocno boli...Takie moje zdanie! ja tam bym nie czekala do poniedzialku.Tym bardziej ze przeszkadza Ci to w funkcjonowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Namietnie przeszukuje necika w poszukiwaniu odpowiedniego wozka. Niestety xlander xrun odpada bo ma malusia budke a niestety nie mieszkam na kanarach tylko w IE wiec musze szukac dalej.
Ten drugi model ma naciagana budke no ale kola ma mniejsze i obawiam sie ze bedzie sie ciezko prowadzic. Ech ciezki wybor...Nie chce tez wydawac jakis kosmicznych pieniedzy na wozek z gondola bo godnole uzyje zapewne ok 3miesiecy.
Wiec wolalabym zainwestowac w dobra spacerowke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Justyna i Anitek - cieszę się, ze z chłopcami OK. 🙂

Paula - myślę, ze Anitek dobrze Ci radzi. Jeśli mocno boli, to chyba nie ma co zwlekać. Nie wiadomo co się dzieje, więc lepiej sprawdzić.

Niestety nie znam się kompletnie na wózkach. Nawet nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Moja kuzynka ma dwóch małych chłopców i po nich chce mi oddać kilka rzeczy. Może i wózek... Ja bym najchętniej nic nie kupowała. :P Potem trzeba gdzieś to trzymać. A tak to pożyczę i oddam. 🙂

Ja dziś mam trochę zalatany dzień, bo byliśmy z mężem na budowie w sprawie ogrzewania i sanitariatów. Za chwilę jedziemy po większe zakupy jedzeniowo-kosmetyczno-ciuchowe, a wieczorem do moich rodziców. Dlatego pozdrawiam Was serdecznie i już uciekam, pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem wam ,ze zjadlam obiad, odpoczelam troche na normalnym lozku wygodnym bo to moje lozko jest do dupy... najwygodniej mi sie spi u mojego R;D bo ma wygodne 😉 i powiem wam,ze sie lepiej juz poczulam.. ale naprawde bol mnie do lez doprowadzil.. Jesli sie to dzis w nocy powtorzy to nawet w nocy jade do szpitala i nie ma ze nie!
siedze w domu sama, zaraz sie biore za sprzatanko 😉 c.d 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ja mam podobnie z tym że zaczęło się od bóli właśnie w stylu menstruacji i dostałam zalecenia na dużo odpoczynku i nospe 3razy dziennie od paru dni zasuwam porządkując dom po remoncie i już trzeci dzień jak się zmęczę za bardzo to właśnie też odczuwam takie ostre kłucie z prawej strony np jak się schylam albo po prostu przy chodzeniu jednak nie jest to ból ciągły i przechodzi jak się położę i odpocznę....na razie nie panikuję ...ale przy takim ostrym bólu jak opisujesz to może lepiej jednak skonsultować się z lekarzem...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze ale sie macie z tymi bolami .. wspolczuje ;(
ja to wczorja mialam clay dzien taki ciagnacy bol przy wstawaniu i chodzeniu ale szlo wytrzymac.
a tak pozatym troche jak na okres mnie boalalo musze zaglebic wiedze w temacie bo nie wiem czy okej .

niedziela mija mi sennie spalam a dalej spiaca jestem ;D jem serek wiejski mniam uwielbiam 😜

o widze wozki ja juz pewny tako fastr rider pistacja czern .
mam juz troszke ciuszkow , wanienke nocnik , materac do lozeczka , posciele mama mi szyje , karuzela dostane , fotelik mam , kocyk jakis dostane , becik dostane, przzewjiak dostane ,kurcze narazie wszystko wspaniale 😉
niemam jeszcze butelek lozeczka z takkich chyab wiekszych wydatkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek ja tez własnie mam takie bóle jak na okres od jakichś trzech dni i jedyne co znalazłam na ten temat to że tak boli pare tygodni przed porodem 😁 ale do tego jest jeszcze szereg jakichs innych objawów więc chyba nas to nie dotyczy 🙂 🙂 🙂
też juz mam prawie wszystko tylko muszę do domu znieść 😁 a wózek to ma własnie taki 3 częściowy że jest gondola, spacerówka i fotelik. firma hi treec. Po mojej siostrze jest i musze przyznac ze jest fajny, dobrze się prowdzi i jest lekki 🙂 kosztował tysiąc złotych, więc myśle że warto, nawet jesli trzeba by było cos tam wymienic 🙂
ej a co myslicie o tych baldachimach? Bo mi sie straaaasznie podobają! Ale to tak nie głupio dla chłopca???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniwe popoludnie.
Dorotex wspolczuje problemow ze spaniem, sama je miewam i nie ma nic gorszego jak niewyspanie 😞
Motylek to Ty spora wyprawke juz masz 🙂 fajnie bo mniej rzeczy do kupienia 😉
Bol jak na okres tez mam od jakiegos tygodnia i dostalam nospe plus magnez i odpoczynek...
Skwara Ty tez chociaz wozio juz masz to super 🙂
te wozki 3w1 to w sumie zle sie wyrazilam ostatnio bo ten xlander tez jest przeciez 3w1 😜 Tyle ze spacerowka jest duza i bardzo lekka i zwrotna Choc nadal sie zastanawiam czy jest sens kupowac wozek z gondola?????co mysliscie? No bo gondole uzyje zapewne max 3miesiace a to jednak 600zl...
Co do baldachimow to w sumie nie wpadlabym na to ze nie pasuje dla chlopca 😜 ja nie mialam i z tym dzieckiem tez nie bede miec, ale to rzecz gustu. Zreszta mam duze lozeczko 147x77cm a baldachim jakos bardziej mi sie kojarzy z tymi mniejszymi lozeczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 jak tam brzusie? rosna? a maluchy pewnie juz fikaja 😁
widze ze juz kompletujecie wyprawki 🙂 i bardzo dobrze jesli moge to wam doradze zebyscie do 30 tygodnia mialy skompletowane wszystko ja widze po sobie i po wrzesniowkach ze juz z sil opadamy a nie wszystko jeszcze jest 😮 ja teraz nie mam zielonego pojecia jak sie wybrac na te zakupy bo brzuszek juz boli jak sie chodzi to twardnieje i do tego skurcze. Tak wiec zebyscie sie pozniej nie meczyly 😘
a co do boli mowilam juz Pauli nie lekcewazcie zadnych silniejszych boli bo moga niesc przykre konsekwencje
ściskam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia to samo mysle 🙂 w pierwszej ciazy wszystko mialam zrobione a lozeczko juz rozlozone od 27-28tyg 🙂 i cale szczescie bo pozniej mnie dopadl stan przedrzucawkowy i nic nie moglam zrobic...
Jejkus tak patrze Ty juz 32+4!!!! jak ten czas leci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek napisał(a):
Emilia to samo mysle 🙂 w pierwszej ciazy wszystko mialam zrobione a lozeczko juz rozlozone od 27-28tyg 🙂 i cale szczescie bo pozniej mnie dopadl stan przedrzucawkowy i nic nie moglam zrobic...
Jejkus tak patrze Ty juz 32+4!!!! jak ten czas leci!!!

mi lekarz powiedzial na piatkowej wizycie ze moje bole i twardnienie to moga byc skurcze i ze mam uwazac bole krzyza tez juz dolegaja a mnie czeka remont pokoju skrecanie lozeczka zakupy dzidziusiowe wozek wyprawka do szpitala nawet myslec mi sie nie chce ale to wina mojego M bo twierdzil ze spokojnie na wszytsko jest czas 🙂
ojj no leci czas strasznie ja tez jak na was patrze to jeszcze neidawno mialyscie 10tc a tu juz zaraz 20 ☺️
szykujcie sobie poki sily macie bo pozniej nie wiadomo jak to moze byc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki! Mi niedziela dobrze minela, co prawda od 16 jestem sama z synkiem bo moj maz wyjechal na dwa dni do Niemiec po auto dla klienta, no alle to nic, przynajmniej dodatkowa kasa wpadnie 🙂 Malutki spi juz ponad pol godziny a ja troche w internecie buszuje..Jutro rano pojade z synkiem na caly dzien do rodzicow za miasto, Maly sie przynajmniej wybiega a mi tez czas zleci bo samej w czterech scianach nie chce mi sie siedziec.
Wczoraj przyjechala tesciowa na urlop, pol roku jej nie widzialam, czas leci jak oszalaly..A co do baldachimow przy lozeczkach, to ja mialam u synka (nawet przez chwile nie pomyslalam ze dla chlopaka moze nie pasowac 🙂 ), kupilam w komplecie z poscielą, oczywiscie byl to niebieski kolorek w spiace misie 🙂 a jesli chodzi o bole brzucha, to mi twardnieje brzuch, ale w pierwszej ciazy tez tak mialam i nic sie zlego nie dzialo wiec sie tym zbytnio nie martwie.
Ale sie rozpisalam...Milego wieczorku Wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór kobitki 🙂 ja nadał mam jakies takie dni ze nic mi sie nie chce :/ bóle brzucha też mam takie właśnie jak opisujecie nagłe np. przy wstawaniu z łóżka czy jak się kłade albo przekrecam to nagle taki ucisk chwilowy ale do wytrzymania 🙂 ide spacku bo mordka mi sie ziewa juz hehe 😁

odezwe sie jak najpredzej 🙂 trzymajcie sie brzucholki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.
znalazlam sie na patologi ciązy..;/ z bolem brzucha o ktorym wam pisalam.. w niedziele o 20;00 zostalam przyjeta .. i teraz dopiero obchod byl oddalam mocz i krew a teraz czekam na lekarzy i bede szla na usg brzucha i dziecka orazu usg nerek..;/ podejrzewaja cos z nerkami.. sie okaze dzisiaj albo jutro 😉 wzielam kompa ze soba.. bede zagladac do was.. wieczorem poczytam posty wasze 😉 bo nie bylo mnie dawno.. Dziś odwiedza mnie moj R i moja mama 😉 nie jest az tak zle.. noc przespalam 😉
odezwe sie pozniej, 3majcie kciuki za mnie i malucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Emilia u mnie Maz raczej sie slucha w sprawie przygotowan dla dzidzi heh 🙂 no i wiemy juz z doswiadczenia ze roznie bywa 😉
Powodzonka Ci zycze i staraj sie odpoczywac 🙂
Paula bardzo dobrze ze pojechalas do szpitala!!! bedziesz pod dobra opieka i okiem lekarzy!!! Daj znac po badaniach!!! Przesylam moc usciskow!!! 🙂
Justyna pewnie extra kaska zawsze sie przydaje 🙂 Dobrze ze pojedziesz do rodzicow bo co masz sama siedziec.
Basia zagladaj czesciej 🙂 nie smutaj 🙂
U nas znow deszcz i wieje...czyli generalnie bez zmian...
Mam lenia a musze ogarnac chate bo balagan ze hej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula czekamy na dobre wiesci 😉

u mnie poniedzialek mija jakos sennie i raz zimno raz goraco za oknem nie mrawo ;D

juz w niedziele do pl jade rany jak ja sie nie moge doczekac !!!!!!!! i mega sie ciesze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam lenia posprzatalam caly dol chaty lacznie z myciem podlog. No to gore zostawiam na jutro bo pozniej brzuchol boli...
Paula powodzonka na badaniach!!! oby to nie nerki, ja w pierwszej ciazy cierpialam z powodu kolek nerkowych i nikomu nie zycze tego bolu 😞
Miejmy nadzieje ze to tylko jakisc ucisk i minie 🙂
Dziewczynki tak wogole to gratuluje 20stego tygodnia!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula powodzonka! Oby nic poważnego! 🙂
u nas tez głupia pogoda, niby słońce świeci a zimno na krótki rękaw...
baldachim odziedziczę po siostrze więc go chyba jednak zamontuję ^^
a co do tych wózków to z tego co ja widziałam to te spacerówki w tych wózkach 3w1 są takie bardziej odpowiednie dla dzieciaków bo takie sztywniejsze i lepiej plecki trzymają a gondola to taki dodatek do nich, zawsz coś tam się użyje 🙂 a te spacerówki już takie normalne to ja bym powiedziała że dla takich starszych dzieci bo jak naszą mała posadziliśmy do takiego to się tak wykrzywiła i zgarbiła że nam sie żal jej plecków zrobiło...nie wiem Anita, cięzko zdecydować 😉
a mój mąż też zawsze chce mieć cos do powiedzenia ale właśnie w kwestii przygotowań dla dzidzi jakoś taki uległy jest 🙂 Emila, dobrze że piszesz żeby za wszystko się wziąć wcześniej bo potem to rzeczywiście bym się obudziła w porę, skoro to potem tak ciężko!! 🙃
Basia głowa do góry! Niedługo może Cię weźmie syndrom wicia gniazdka to zobaczysz jak Ci się zachce wszystko robić - zwłaszcza sprzątać 😁
aaa któraś z was kiedys pisała o skurczach podczas seksu. Czytałam że to jest normalne i żeby się nie przejmować bo dziecku nic się nie stanie. Więc póki co można poużywać 🤪 🙃

I uwierzycie że dzisiaj mi się 20 tydzień zaczyna?! jak to zleciało..........MASAKRA!
i w dodatku dzisiaj nasza pierwsza rocznica! xD trzeba coś wykombinować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!

Paula - trzymaj się w szpitalu! Mam nadzieję, ze wszystko się wyjasni i pozbędziesz się dolegliwości. Jak sprawa z Twoim facetem? Ja wczoraj pokłóciłam się z mężem - bardzo rzadko nam sie zdarza, ale jednak. Myślę, ze to napieta sytuacja związana z jego pracą i naszymi przeprowadzkami/mieszkaniami, ale niestety kłótnia była przy moich rodzicach i teraz mama dzwoni do mnie i uderza w ton, jakbym już miała się rozwodzić. Oczywiście z mężem już sobie wszystko wyjaśniliśmy i jest OK, ale rodzice pierwszy raz widzieli naszą kłótnię.

Co do brzuchów... ja od czasu do czasu czuję skurcz macicy, ale nie jest on silny. Taki delikatny ucisk 3-4 razy dziennie. Za to mam wrażenie jakby mi brzuch nie rósł. Czekam z ustęsknieniem do wizyty, którą mam za tydzień we wtorek.

Basiu - głowa do góry. Rzeczywiście róznie jest w życiu, hormony myślę też robią swoje. Warto jednak szukać sobie dobrych przyjemności.

Pozdrawiam Was serdecznie i do przeczytania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za mile slowa 😉 jestem juz po badaniu nerek.. napisane jest w wyinkach ze est wszystko wporzadku.. ale zostaje jeszcze dzis na noc.. takze zostaje do jutra, od rana mocz znowu, i badanie ginekologiczne i wymarsz do domu jesli wszystko ok... 😉
a co do relacji z moim R, to Ci powiem wikarynka,ze lepiej jest, chociaz oboje moglibysmy sobie wydrapac oczyska;D ale sie kochamy 😉 i no cieszy sie,ze wszystko jest wporzadku, ze wychodze, bo teskni i takie tam;p dzis mi rosolek przyniosl cieply 😉 ahh;d moze sie ulozy. Ja tez sie przy jego mamie znim zarlam, ale ona sie przyzwyczajila, ale siara, co ? ano do mnie nie dzwonila tesciowa, bo ja jestem uparta i ona wie ze i tak zrobie swoje, juz jest ogolny luz 😉 ale moze do czasu? sie okaze.. leze w tym lozku szpitalnym, czekam na moja mame na odwiedziny 😉 martwila sie strasznie o mnie 😉 doobra spadam..napisze wieczorem;** 🙂pa kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilismy z zakupkow ciezkie te siaty ze hej!
Do tego znow ta kosc boli 🤨 jak mnie to drazni bo ja z tych co lubi wszystko miec zrobione bo inaczej nie usiade a do tego wszystko szybko bo nie lubie sie slimaczyc i teraz trzeba zwolnic tempo i tak jakos mnie nerw bierze zawsze 😉
Skwara ja spacerowke kupilam jak Olaf mial 3,5miesiaca o taka http://lovencare.com.au/strollers-and-prams/europa-stroller/ i cale siedzisko rozklada sie na plasko(nie ma np 5 pochylosci tylko paskowa regulacje wiec nawet o pare mm mozna ja regulowac) niby jest od urodzenia ale jakos nie moglabym tak od urodzenia, no a na siedzaco zrobilismy jak Olaf juz umial siadac, nie wyobrazam sobie malusiego dziecka dac na siedzaco zeby wisialo na pasach z glowa latajaca po calym oparciu. Tutaj irlandki maja zwyczaj kupowania np zwyklych parasolek mac larena i takie malusie dzieciaczki w tym woza! masakra dla mnie!
ja chyba jednak przystane przy xlanderze xt. Poczytalam i opinie ma naprawde swietne.
Wikarynka e tam nie przejmuj sie klotnia przy rodzicach zdarza sie najlepszym a mamie wytlumacz ze ma przestac bo Cie to irytuje. Ja tam zawsze wale prosto z mostu jak mi cos nie pasuje 😉
Co do brzusia Twojego to tak jak pisalas nalezych to bardziej puszystych i zapewne dlatego nie widac jeszcze tak brzusio a z pewnoscia rosnie 🙂
Paula fajnie ze wyniki ok teraz aby do jutra i bedziesz w domciu 🙂
No i milo ze strony R. ze rosolek przyniosl 😉
Lece powylegiwac tylek na kanapie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...