Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka 🙂
Ja wczoraj spedzilam popoludnie na segregowaniu ciuszkow 🙂 mam tego sporo!!! zastanawiam sie czy to wszystko prac???!!! bo chyba nie jestem w stanie tego wykorzystac?! sie zobaczy 😉
Aby musze dokupic takie male spodnie dresowe bo jak na wyjscie to sie przydadza, a w domu to pewnie w spiochach jak to Olaf sobie lezal tak najwygodniej tak mysle.
Ifyouliftmeup ja wazylam ok 61kg przed ciaza z Olafem wiec mialam idealna wage jak na 175cm. A przytyc to w sumie w 21tyg mialam dopiero 1,5kg na plusie a pozniej to aby patrzylam jak waga leci w gore wiec sama jestem w szoku ze w tak krotkim czasie tyle kg i rozstepow nie mialam.
Na koniec ciazy to juz puchlam od tego stanu przedrzucawkowego (woda w organizmie sie zatrzymuje) wiec w sumie w ponad 2miesiace po porodzie mialam wyjsciowa wage 🙂 nie bylo problemu.
Pozniej przeszlam na diete dukana i zrzucilam do 56kg ale wygladalam nieladnie... jak dla mnie i reszty w sumie otoczenia za chuda, wiec wrocilam wagi 61-63kg tak sie wahalo.
Skwara jejkus ale masz wyniki!!!!!! 🤢 tutaj juz by Ci zastrzyki dali!!! ja mam o niebo lepsze w porownaniu do Ciebie a jestem na podwojnym zelazie a sobie nie wyobrazam miec takich jak Ty...
Kurcze zeby Cie tam doprowadzili do ladu bo akurat zelazo jak i OB sa bardzo wazne podczas ciazy no i do tego dochodzi porod...
Motylek witamy opowiadaj jak tam wakacje? wylenilas sie 🙂
Emilka gratki przeprowadzki! jeszcze chwila i juz wszystko bedzie skonczone 🙂
Zabieracie sie za pokoj dla dzidzi rowniez? 🙂 malujesz jakos czy takie neutralne kolorki?
Paula lodyyyy mmmmm wczoraj magnum zjadlam w bialej czekoladzie a pozniej tez pilam cole ☺️ nie moglam sie powstrzymac!!! taka szklaneczka z lodem!!! Maly szaleje prawie non stop wiec ciezko stwierdzic co tak naprawde lubi 😉
Co do przeciagania no to ja tak pol na pol sie przeciagam bo inaczej bym z lozka nie wstala 😉
Strasznie zaczela mi dokuczac tak jakby kosc w pochwie! 😮 kurcze z Olafem to ja to mialam zdecydowanie po 30tyg a teraz jakos tak wczesnie mnie to dopadlo.
Na szczescie ani zebra ani klata mnie nie boli 😉
Z Olafem tez mnie nie bolalo 😉
Ech lenia mam za oknem deszcz i wiatr... nie ma co robic w sumie. Olaf wcina sniadanko i oglada baje 😜
W srode jade odebrac wozek!!! juz sie doczekac nie moge 😁 Mam nadzieje ze bede zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do siary to ja nie mam i z Olafem wogole nie mialam. A mleko naszlo mi 5dni po porodzie. A ja nie chcialam karmic i w przy tym dziecku rowniez nie bede wiec lepiej zeby sie nie pojawiala wcale 😉
Biologia ale numer z rada Twojego heh 😁 faceci niestety zieloni w temacie 😉
Szkoda ze Ci znowu na motor uciekl 🥴 brrr az mnie otrzasa bo nie lubie motorow 😜
Pokaz rozek 🙂
Co do kg to ja dzis rano weszlam na wage i wazylam 69,6 a juz mialam ponad 70kg wiec chyba to zalezy ile sie zje dnia poprzedniego jak i tyle ile sie wydala.
Tak czytam o tym co napisala o porodzie.
tutaj w sumie faceci nic nie zakladaja na siebie chyba ze ida na cesarke razem to wtedy musza miec fartuch czape i buty ale to dostaja w szpitalu.
Lewatywy nie robia ani nie gola. Usmiaalm sie bo ja swojej psitki tez nie widze 😜
Pamietam jak przed samym wywolywaniem z Olafem sie golilam na chybil trafil 😁
Lusterko pomaga z tego co wiem 🙂 ale w szpitalu nie mialam takiego recznego z soba heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogole to mialam juz kilka koszmarow odnosnie ciazy badz porodu. Raz ze wody mi ciekly, drugi raz ze mialam krwawienia a 2noce temu ze zaczynalam juz rodzic i pojechalam do szpitala a oni mi powiedzieli ze mam przywiezc swoja ksiazke ciazy bo inaczej mnie nie przyjma na oddzial a sie okazalo ze ksiaza ciazy u kolezanki jest i dzwonie zeby szybko ja przywiozla bo ja juz czuje ze zaraz urodze a oni mnie nie chca przyjac a ona mi na to ze teraz mi nie przywiezie bo musi dokonczyc wieszac pranie 😮 😮 😮 obudzilam sie i az westchnelam heh 🙂
A tak wogole to jestem przeszczesliwa bo w koncu mam 24tydzien a to oznacza ze w razie porodu maja obowiazek ratowac dzidzi! Oczywiscie niech siedzi jak najdluzej (choc nie dluzej niz do 15grudnia 😉) ale tak jakos mi ulzylo!
A wlasnie Paula te ochraniacze to ja znalazlam na allegro i kupilam przyszly i sie okazalo ze sznurki na odleglosc nie pasuja i jak je zaplatalam to cale narozniki sie sciely i tak na polokraglo byly.
Nawet tutaj jak pytalam w sklepie w ktorym kupilam lozeczko to babka mowila ze ciezko taki znalezc. Nie rozumiem bo przeciez lozeczka sa wiec i ochraniacze byc powinny.
A tak wogole to Wam powiem ze ja jestem bardzo zadowolona z wiekszego rozmiaru lozeczka. Na poczatku nie robi ale jak dziecko troche podrosnie to jednak ma wiecej miejsca 🙂

Znalazlam cos o tyciu 🙂
Wyszlo ze waze wrecz idelanie wiec spoko 🙂
http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Dawno mnie nie było ...ostatnio taki okres miałam że na nic ochoty jutro idę wyniki zrobić to zobaczymy czy to tylko aura tak na mnie wpływa czy coś więcej...czytałam was sobie ale nie miałam weny żeby coś napisać ...trochę mnie podminowała wizyta na usg bo wyszło że łożysko zamiast do góry to w dół mi idzie i już mi zakrywa częściowo ujście szyjki więc w czwartek jak pójdę do lekarza zapewne dostanę nakaz leżenia 🥴...więc już teraz leżę na tyle długo na ile to możliwe...w sumie jeszcze nie ma powodów do zmartwień nie ma krwawień łożysko się nie odkleja więc jest ok no i do 30 tyg ma czas żeby się przesunąć dopiero potem to już raczej zostanie tak jak jest i będę skazana na cesarkę ehhh. Staram się o tym nie myśleć ale czasami się nie da ..najważniejsze że mały jest zdrowy dobrze się rozwija waży już 487 g

anitek super że twój synek jest już pod ochroną lekarską miejmy nadzieję że nie będzie potrzebna ale zawsze to człowiek spokojniejszy....opieka w Anglii wygląda nie lepiej moja siostra niestety odczuła boleśnie jej skutki...szkoda nawet wspominać...U nas w sumie nie lepiej .Ja chodzę państwowo do lekarza i prywatnie na USG no i poziom usług jest nie porównywalny ale w sumie czego się spodziewać...
biologia Kurcze szybko ci się ta siara pojawiła ..u mnie na razie susza ..ale jak tak sobie pomiętoliłam żeby coś wycisnąć to aż mi łzy w oczy napłynęły 😮 bolą mnie sutki na maxa jak sobie pomyślę że mały je będzie memłał dzień i noc to aż mnie ciarki przechodzą ałłłłłł ostatnio czytałam w "m jak mama" że maść na pękanie brodawek dobrze jest zacząć stosować na dwa miesiące przed porodem 😮bo uelastycznia skórę i uodparnia na podrażnienia ...dwa miesiące to mi się wydaje że trochę wcześnie ale z miesiąc przed już chyba zacznę to praktykować 🙂
emiilka Ja już mam remonty za sobą ...dasz radę tylko cierpliwości 🙂 zobaczysz jak już skończycie będziecie mieli piękne mieszkanko od razu lepiej się poczujesz.
W kwestii zakupów to widzę że jesteśmy wszystkie na podobnym etapie: 🙂 🙂
Właśnie listonosz przyniósł mi paczkę z pościelą 🙂kupiłam dwa komplety na zmianę jeden dla siebie i jeden dla kumpeli która trzy dni temu urodziła synka 🙂 🙂 🙂 mam już prezent więc lecę w odwiedziny w tym tygodniu 🙂)
Widzę że wrzucacie linki więc i ja podsyłam
http://allegro.pl/2-cz-bawelniana-posciel-120x90-arus-producent-i2562501363.html
kupiłam 12 i 26 🙂
Czekam jeszcze na całą wyprawkę na początku jak zobaczyłam cenę to mnie trochę przeraziło ale jak zaczęłam przeglądać aukcje i sklecać zestawy z pojedynczych el u innych tańszych dostawców to wyszły mi różnice w cenie w granicach 20 zł więc wzięłam taki jak mi się podobał a i tak wyszło niebo taniej niż jakby kupić to wszystko w sklepie ...
http://allegro.pl/ala-i-as-10el-kolorowe-sny-90x120-i2559942535.html
....wzięłam fioletowy w kratkę z bielą...
Dzisiaj wieczorkiem wrzucę zdjęcia brzuchola..więc do później zmykam leniuchować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biologia oo przyszedl rozek 😉 fajnie mnie tez moj rozek pasuje do poscieli dla małego 😉
co do porodu to nie wiem jak to jest ale chyba sie kupuje wlasnie kapcie dla meza, stroj 😉
a co do lewatywy to nie wiem czy zawsze robią i jak to wyglada.. wolalabym ja miec niz pierdziec podczas hahaha z wysiłku.. musze poloznej zapytac 😉
haha ja tez nie widze swojej kaczki 😁 lusterko i jechane;D
ładnie ten Twój wyfruwa.. ważne ze ma jakies zajecie hobby 😉 a nie pije co kilka dni z chłopakami..
anitek co Cie boli? kosc w pochwie? pierwszy raz slysze? dobrze ze cie zebra nie bola i mostek .. ja umieram z bolu juz czasami a to dopiero poczatek eh zaraz 3 trymestr 😜
fajnie odbierasz wozeczek mowisz.. 😉 moj stoi w piwnicy tylko musze ogarnac go 😉 a tak mi sie nie chce a pogoda ucieka!
co do koszmarów to ja tez mialam, ze wody im tez odeszly ale to chwile trwalo bo sie zerwalam..i ze biegne na autobus z brzuchem a ze pozniej mnie tak starszliwie bolal ze karetka przyjechala...
To sa sny typu przezycia nasze i obawy moze,co?
Aha to jesli o te ochraniacze chodzi to musisz moze sznurki pszeszyc ale w sumie hm nie da to nic bo rogi sie koncza i sa zgiete..hmmm..
dorotex ja od dawna nie mam humorku jakos dolki lapie i w ogole nie chce mi sie nic 😞
o maluszek jaka kruszynka jak wazy 480g 😉 moj lekarz mi nie mowi,ale od tej wizyty bede meczyla co do wagi dziecka 😉

spadam na obiad.. nie mam humoru dzis na nic;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tymi wynikami to szok i jeszcze mnie nastraszyłas:P biorę już to żelazo od dwóch miesięcy i dopiero teraz dowiedziałam się że nie można jednocześnie wapnia i błonnika z żelazem przyjmować bo się źle wchłania a to mój codzienny zestaw jest więc się w sumie nie dziwię że nic to nie dało. A te zastrzyki to lepiej żeby się obyło bez...ja się tak boję igieł że na morflogię chodzę to mnie trzymac muszą a juz nie chce nawet myślec co to by było gdyby mi przysżło przyjmowac bolące zastrzyki i potem jeszcze na tyłek po nich usiąść nie można i siniaki na dupie zostawiają na długo! Się zestresuję to urodzę z miejsca! Anitek, mam nadzieję że wózek spełni twoje oczekiwania 🙂 fajnie tak się robi zakupy dla dzidzi, nie? 😁
Co do pościeli to mi się też praktycznie wszystkie okropnie podobają i bym wszystkie kupiła i te delikatne i te z żarówkowymi kolorami 😁
A siara tak jak mówisz Paula to mi już od jakiegoś miesiąca leci, że tlyko jak się naciśnie. Ale ostatnio zauważyłam na staniku ślady więc pewnie teraz to i naciskać nie trzeba tylko samo leci.
Biologia, mój chłop tez tylko jęknę że mnie cos boli to od razu mi do lekarza każe iść, normalnie o najmniejsza głupotę! I mnie to już wkurza bo to że mnie żebra bolą chyba nie wymaga konsultacji lekarskiej? ehh faceci....
A sny to tez mam 😁 z tym że ja się porodu nie obawiam póki co to są przyjemne i miłe 🙂 Np. że mi Franek przez skóre przenika i już jest ze mną hahaha 😁 albo że rączki tak wypycha przez brzuch że widzę i czuję każdy paluszek 😁 świetne są takie sny 😁 ale raz to mi się śniło że urodziłam małpę hahaha i pomyślałam że skoro człowiek pochodzi od małpy to musi być takie cos normalne hahah komedia 😁
Tak oglądam wasze zdjęcia z 3d i też się napaliłam strasznie, mimo że mój mąż tak jak Biologii mówi że kasy nie ma na to...ale dlaczego mam sobie wszystkiego odmawiać? Na szczęście mam odłożoną kaskę to sobie pójdę 😁
A z tym goloeniem to też komedia haha 😁 mówię mojemu że będzie mi musiał pomóc to mówi że się boi hahahaah no zadnego pożytku nie ma 😁
Tak mi się teraz złożyło że całymi dniami coś robię a to wekuję a to sprzątam, że normalnie nie mam czasu żeby usiąść na tyłek! I nie zajrze do was przez dzień czy dwa a tu sterty do nadrobienia w czytaniu 😁
Co do zbędnych kilogramów to jak będzie wam potrzeba zgubić to mój mąz jest trenrem personalnym i dietetykiem więc chętnie udzieli rad i wskazówek, więc możecie mnie pytać a na pewno pomożemy 🙂 też liczę że się za mnie weźmie po porodzie 😁
Czytam te posty i za każdym razem zapominam co kto napisał i chyba sobie zacznę na kartce spisywac co do kogo chcę napisać bo mam straaaaszną sklerozę...w tym wieku....
Basia a co dokładnie z tym małym dzieciątkiem się dzieje co kiedyś pisałaś że w szpitalu lezy i cięzko z nim? Coś się poprawiło, wiadomo coś?
Całuję wszystkie brzuszki 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzuszki i mamusie 🙂)
Wszystko poczytałam ale nie pamiętam nic. 🙂)
Ja właśnie po obiadku - dzisiaj się troche pomęczyłam zrobiłam kluski śląskie, roladki wołowe i fasolke gotowaną, ale tak miałam ochotę na kluski że warto było.
Teraz kawunia i odpoczywam, bo nie ma sensu wychodzić w taką pogode, od rana wieje jak nie wiem i co chwilę pada, ale w sumie to dobrze bo lepiej się czuję niz w upał.
Mały się od rana wierci, no i mnie znowu w żebrach pobolewa.
No i teraz czekam na męża bo trzeba na zakupy jechać. W lodowce tylko światło i jajka 🙂)

Dalej nie mam weny na pisanie. Ostatnio częściej z resztą. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula przez Ciebie zaczęłam miętosić cycuszki i też mam siarę 😁 tzn przycisnęłam sutki i się że tak powiem zmoczyły, ale dosłownie kropelka 😜 pewnie z czasem będzie wiecej. Ale się ucieszyłam 😁
Motylek1990 nareszcie wróciłaś, ale długi ten urlopik miałaś 🙂 i jak się czujesz, wszystko dobrze? 🙂
e_miilka ahh zazdroszczę urządzania własnego mieszkanka 🙂 też bym już chciała się wyprowadzić na swoje...
Na razie mamy plan przeprowadzki do innego miasta, jak wypali z nową pracą męża, ale to trochę potrwa..
Biologia ja już też nie widzę pipki 😁 i muszę siadać przy zakładaniu butów albo klękać na jednym kolanie. Najgorsze jest jednak golenie \'tam\' robię to na pamięć 😁 aż strach co będzie potem.
Anitek no to wszystko przez ten stan przedrzucawkowy, kurcze ja to marzę o 52 kg żeby zejść po ciąży, bo to takie minimum prawidłowej wagi do mojego wzrostu. Też się mieszczę w normach kilogramów w ciąży, bo czytałam właśnie o moim 26 t.c. i pisało, że trzeba przytyć od 7 do 10 kg, no to mam 9, ale i tak się już czuję grubo 🤢 co dopiero będzie później. I nie chodzi nawet o brzuch bo jest w sumie malutki, tylko o nogi i tyłek 😠 . Nie zdążyłam schudnąć przed ciążą, bo już i przed mi się nie podobały 😮
Dorotex mnie łożysko opadło w 12 tygodniu i jak na razie utrzymuje się nisko 🥴 na razie nic o cesarce ginka nie mówi bo to się jeszcze może zmienić, no oby 🙂
Skwara ja się na pewno zgłoszę do Was po poradę w odchudzaniu 😁 . No i co za sny masz 🙂 mnie też czasem się coś o malutkiej śni, że już jest z nami i patrzę na nią jak śpi w łóżeczku 🙃 .
Robiłam dziś pizzę na obiad 🙂 opchnęliśmy całą blachę z mężem na pół 😁 co za grubasy 😮 jak ja potem przeżyję odchudzanie, jak teraz jem jak chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Ależ miałam czytania! 🙂 Przejrzałam wszystko z dużą przyjemnością.
Paula[color=purple][/color] - zaskoczyłaś mnie tą siarą. W życiu się nie spodziewałam, że coś ma cieknąć mi z piersi podczas ciąży. Myślałam, że siara pojawia się zaraz po urodzeniu. Póki co nic nie wycieka, ale ja jestem 2 tygodnie za Tobą.
[color=purple]Ifyouliftmeup[color=purple][/color][/color] - no ja też się martwię wagą. Nie wiem ile ważę, bo siedzę nad morzem, dogadzam sobie, a nie mam gdzie się zważyć. Oczywiście staram się nie szaleć z jedzeniem, ale trudno mi wypośrodkować. Z jednej strony boję się, że głodzę dziecko, z drugiej - nie chcę się objadać. Niedługo wracamy do domu, to wejdę na wagę.
[color=purple]Anitek [color=purple][/color][/color]- Twoje parametry sprzed ciąży to jak u modelki. Jesteś wysoka, więc dlatego nawet jeśli nabierzesz kg, to tego pewnie nie widać. Podejrzewam, że i tym razem szybko wrócisz do swojej wagi wyjściowej.
[color=purple]Skwara[color=purple][/color][/color] - no właśnie. Przypomniałaś kwestię tego biednego dzieciątka, które walczyło o życie w szpitalu. Ale ja nie pamiętam już czy pisała o nim Paula czy Ifyouliftmeup czy inna dziewczyna.
Motylek - zaglądaj do nas jak najczęściej. Szczególnie, ze dawno Cię nie było. Podobnie dorotex, e-milka, piszcie co u Was.
[color=purple]Ania, biologiaa i Basia[color=purple][/color[/color]] - czytam Was dziewczynki na bieżąco. Rzeczywiście jest nas jednak tyle, że nie w stanie się jest odnieść do wszystkich postów.
Mnie mimo urlopu troszkę zaczynają łapać drobne smuteczki. A że nie poradzimy sobie finansowo z nowym mieszkaniem, że plany łatwo mogą ulec pokrzyżowaniu. Staram się jednak myśleć pozytywnie i cieszyć wypoczynkiem, choć niedługo wracamy.
Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak piszecie dziewczyny o tych remontach w waszych obecnych lub nowych mieszkaniach....Ja tez mozna powiedziec jestem swiezo po remoncie, bo na swoim jestem od pol roku.
Ale po dzisiejszej wizycie kolezanki z poltora roczna coreczka, tak sie zastanawiam jak to moje mieszkanie bedzie wygladalo za 2 lata 😁 😁
Mala rozkruszyla ciastko na calym narozniku, potem pozaczynala chyba 3 ciasta z czekolada i rozmazywala palcami po stole ( mamusia po pol godz wpadla na to zeby malej wytrzec place), moj ozdobny wazon polecial z szafki ( jakims cudem sie nie stlukl), powyciagane wszystkie wyniki badan z mojego notesu....Moze i jestem przewrazliwiona, ale chyba mozna troche przypilnowac nawet takiego szkraba a nie tylko siedziec i pic kawke 😁
Zauwazylam ze oprocz siary, coraz bardziej jest widoczna ta brazowa kreska od pepka w dol, u was juz tez? Fakt ze moja biegnie jakos zygzakiem ale jest 🙂 Wogole pepek jakos w prawa strone mi uciekl 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 Wy remontujecie a ja zmieniam to co mam;D generalne porządki + wymiana mebli 😁 moj Maciek się zdziwi jak z pracy wróci, jeszcze nigdy nie mialam takiej ochoty na zmiany jak dzis;D mam nadzieje ze i jutro ta ochota mnie nie opusci bo dzis nie skoncze:P lecę dalej ogarniać, a wieczorkiem poczytam co u Was nowego 😉 a i mam pytanko;p jak u Was z farbowaniem włosów?? ja kurcze ostatnio zamiast ciemną blondynką wyszłam praktycznie czarnowłosa;p farba za mocno chwyciła i teraz na ściąganie będę musiała się umówić:/ znajoma fryzjerka mówiła że w ciąży tak to czasem bywa że wychodzi nie to co trzeba;D więcej nie kombinuje i do rudych wracam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifyouliftmeup Paula1990 czuje sie swietnie 😉 dlugo dlugo bylam sobie w PL ;D teraz tak ciezko sie zas zaklimatyzowac tu ;D hahaha odzwyczailam sie od czytania forum i pisania ;D
brzuszek pokaze pokaze ale dzis niema weny bylam z sis na miescie nachodzilam sie nogi mnie strasznie bola ;/
ale ogolnie jesli chodzi o moja ciaza to naprawde super sie czuje zero jakis komplikacji wszystko dobrze ,jedno co odczuwac zaczynam bole nog troche jak za duzo chodze i mecze sie szybciej brzus przeszkadza w tym i owym ;D
😁

ale dzis pogodnie tutaj w Neustadt ...
mozna powiedziec ze zas lato i upal... szczerze chciala bym zeby sie juz troche ochlodzilo;/

o ostanio sie dowiedzialam ze moja przyjacioleczka bedzie tez mamusia 😉 narazie poczatki ciazy 😉
co prawda nie plaowane ale ciesza sie z swoim chlopakiem 😉

mysle jeszcze z mezem nad imionkiem dla naszej malej gwiazdeczki 😉 moze Natalka , moze Emily , Samantha oj ciezki orzech do zgryzenia 😁 a jutro na 9 ide do lerzaka , boje sie ze zrobia mi test na cukier jutro yyyyyyyyyyyyy ponoc paskudne to ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 😜
byłam na usg 3d i w koncu mogę się pochwalić będzie synek Mikołaj 😁 duży facet bo waży juz 741g 😁 😁 troche jestem zmartwiona bo am jakąś wade serduszka ale jutro ide do lekarza to powiem wam co i jak
do zobaczenia postaram się was nadrobic:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka pewnie z wagą masz okej 🙂 . Ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie, zamiast wyluzować w ciąży to się przejmuje, a i tak jem 😁 . Jeszcze będzie czas żeby się przejmować.
Biologia no trochę nie ładnie ze strony koleżanki, mnie też takie zachowanie by rozdrażniło, nie tyle brzdąca co niereagującej mamy.
Anusia89k moje włosy były trochę oporne na rozjaśniacz, kolor wpadał w żółty, ale po nałożeniu farby na szczęście wyszedł taki jak chciałam 🙂
Motylek mnie też brzuszek już przeszkadza w niektórych czynnościach 😁. Powodzenia w wybieraniu imienia 🙂
Kasiula21 gratulacje synka 🙂 no i jaki duży jak na 24 tydzień 😲 to mi na suwaczku pisze, że dziecko waży od 500 do 700 gramów w 26 tygodniu 😆. Co do wady na serduszku to wiesz coś więcej? Czy duża i czy to przeszkadza w funkcjonowaniu? Jak z przepływami? U mojej małej też wykryli małą wadę, pod nazwą 'ogniska hyperechogeniczne'. Jutro mam echo serca płodu to się dowiem co dalej. Będzie okej u naszych maluchów, musi! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia mnie też denerwuje jak mojej siory córcia rozrabia a ona nie reaguje i tak sobie myślę że chyba do swoich dzieci ma się większą cierpliwość i tolerancję...pamiętaj zawsze będziesz mogla się odegrać jak twój maluch podrośnie : 🤪
Tej kresy u mnie jeszcze nie widać ale mój brzuchal tak jak porównuję z waszymi to do największych nie należy, pępek też jeszcze w środku i na miejscu 🙂 Zaraz wrzucę zdjęcia jeśli ogarnę gdzie się kartę wsadza w mężowym laptopie 😮
Kasiula gratuluję synka 🙂 u mnie też będzie Mikołaj 🙂... wkurza mnie tylko jak się wszyscy w koło pytają czy będzie święty .
Wikarynka moja ostatnia nieaktywność to chwilowa niedyspozycja teraz będę nadrabiać 🙂

Mam pytanko do tych co mają już za sobą glukozę ...trzeba być na czczo do tego badania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex tak trzeba być na czczo 🙂 . Jeszcze się dopytaj tam gdzie będziesz robić czy masz przynieść swoją glukozę czy oni dają. Bo ja musiałam jechać drugi raz bo nikt mi nie powiedział 😠 . No i jeśli laboratorium jest czynne od 8-10 tak jak w moim przypadku to trzeba było być na równą 8, bo dwie godziny siedzenia po wypiciu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny dziękujemy wszystkim za życzenia ślubne, jesteśmy teraz na wczasach w górach i piszę tylko żeby się przywitać 😁 jest cudownie, brzuszek rośnie, jak wrócimy wrzucę parę zdjęć pozdrowionka i trzymajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou...dzięki 🙂 glukozę już mam bo trzeba swoją ...muszę się najeść na noc...nie wiem jak ja to przetrwam mnie codziennie rano głód z łóżka wypędza 🙂 kanapek sobie narobię i zjem jak tylko już będę mogła.
Wrzuciłam swojego brzuchala 🙂 zdjęcia takie se ale zawsze coś tam widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello kobitki ja na chwilke wpadlam przeczytalam posty ale tak po łebkach bo padam od rana dopiero nie dawno wrocilam do domku bylam z siostra w szpitalu u małego, caly dzien chodzenia itd to juz nie na moje sily hehe zmeczona strasznie jestem, jutro do poludnia postaram sie jeszcze wejsc bo pozniej wracam do domku, w srode wizyta ciekawe czego nowego sie dowiem 😁 no i stesknilam sie za moim juz hehe nie mogl jechac ze mna bo urlopu nie dostal wiec wybralam sie sama 🙂 sorki za bledy ale ciemno w pokoju a na lapku bez swiatla ciezko sie pisze hehe 🙂

do jutra kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara no to mówisz ze masz tez siare 😁 ciekawie co hehe ale mnie to tylko przy nacisnięciu leci kropelka dwie, ale na stanik nie mam plam;>
moj tez sie troche martwi ta cena 3d4d jednak to troche kaski ale tez mam odlozone cos kasy i on tez 😁 wiec idziemy! świetna pamiatka dla dziecka 🙂
ja tez nie usiedze na miejscu hehe 😁 ciagle bym cos robiła, ale to zalezy od dnia 🙂 jak juz zrobie to wtedy relaxxxx 😁
Haaa! 😁 ja mam sposób 😉 ja powoli czytam posty i pisze w notatniku sobie co mam kazdej odpisac 😉 pozniej kopiuj-wklej i jest na stronie i dodaje i gra 😁 dobra sprawa i jestes na bierząca:P tez tak robicie laski??
ania92 jak to tracisz wene! nie rób tego! musisz pisać! dobrze,ze sie mały wierci 🙂 mnie mały tez bombarduje coraz mocniej i cały czas praktycznie!!
ifyou widze tez Cie dopadło to! 😁 hahaha 😁 dokładnie ja tez czytałam,ze w 26 tyg(jako koncowka II trymestry) powinnysmy przytyc okolo 7-10kg 😉 prawda;D ja tez napewno mam 9 na plusie juz;o;o az sie boje tez co bedzie pozniej!
Pizza...hmm pychotka 😁 ja nie potrafie juz spojrzec na siebie pozytywnie, ciagle mi sie cos nie podoba, boje sie ze nie zrzuce tego co przybiore teraz 😞 i ciezko mi z tym 😞 juz 😞
wikarynka moze Ciebie tez dopadnie w odpowiednim czasie hehe jak widzisz mnie i ifyou juz powoli saczy sie cos 😁 widze martwisz sie wszystkim? ja tez;( boje sie,ze nie dam sobie rady i psychicznie tez 😞 moje cialo sie tak zmieniło,ze az nie patrze na siebie w lustrze 😞 to normalne powiedzcie mi??
biologiaa masz kreske? ja nie mam zreszta dzis wstawilam zdjecie i jej nie mam? ciekawe dlaczego?
hahaha 😁 to mowisz,ze mala Ci dala popalic 😉 hehe dokladnie trzeba troche dyscypliny nie wazne czy ma 2 3 4 latka jak sie nauczy tak bedzie sluchalo i bedzie wiedzialo na ile moze a co jest zabronione 😉
anusia89k co ty mówisz,ze masz ciemniejsze niz chcialas;o jestem w szoku chociaz ja tez zrobilam rude widzialyscie jaka mialam miniaturke a juz widac w dzien ze jest roznica kolorow ze sa bardziej pod wisnie, ale pewnie sie spiora ten kolor moj tak do siebie ma to ze sie splukuje;> i co bedziesz szła sciagac kolor?
motylek1990 ja mialam robiony cukier w sumie wiekszosc z nas ma juz za soba to 😉 nie ma sie co stresować i nie jest wcale takie zle! mnie tam pasowało, wcisłam sobie cytrynke 😉 i wypiłam.. tylko wiadomo nadczo to szału nie ma 😁 ale no picie nie jest złe tylko pozniej jak sie osadzi na gardle migdałach i jezyku i na całej rurze w sumie;/ to jest glupie uczucie myslalam,ze zwymiotuje w pewnej chwili, ale mi mineło..dasz rade 3mam kciuki za Ciebie!!
A co do spacerowania mnie tez nogi pobolewaja 😞 dretwieja mi jak sie poloze na odpoczynek;/
kasiula21 gratuluje synusia;D ładnie wazy;D wspolczuje pewnie masz stresa co do tej wady serduszka, ale bedzie wszystko ok, jestem z Toba całym sercem <3 :*:*
justta milego udanego wypoczynku 🙂 🙂 rosnij w tym czasie zdrowo:*:*

Dziewczynki zjadłam kolacyjke własnie rogaliki z piekarni i paróweczkaaa mmmm;D ój R posiedział troche i poszedł do domu 😉
Milego wieczorku i spokojnej nocy myszki wam zycze:* Wstawiam zdj z dziś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i tym razem odpuściłam nadrabianie. Za duzo 😞 Ale jutro nadrobię na pewno. Coś mnie głowa boli i czuję się jakbym nie źle napita była. Okropne. ale to pewnie przez ta pogodę i niskie ciśnienie, ja za bardzo zawsze to odczuwałam.
Trochę dzisiaj z mężulem w pracy posiedziałam bo musiała kolegę w ogródku piwnym zastapic to pojechalam do niego no ale to byl kiepski pomysl bo pozniej kumple wpadli i na playstation grali no a ja się ładnie wynudzilam. Przed chwila wrocilam i juz w wyrku się grzeję bo troszke zimno. Zaraz coś jeszcze zjem, jakiś filmik i pewnie spac bo na tego mojego nie ma co czekac. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania92 moze cie jakies przeziebienie bierze? 🤔 🤔 mnie tez dzis caly dzin zimno i glowa peka 😞 😞 ta pogoda jest podejrzana u mnie za oknem to raz wieje przeszywa zimno raz swieci mocno slonce, ta pogoda sama nie wie czego chce!! juz czuje katar i juz sie cieplej ubiore mimo tego ,ze sa wakacje, pozniej bede cierpiec 😞 o nie!!

odpocznij, jaa tez spadam nynki, 🙂 🙂 dobrej nocki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...