Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a właśnie co do spodni to ja chyba już jedne dzinsy mam w ktore wejde. Takie stare co kiedys za duze sobie zamowilam o 2 rozmiary i w nie tylek jeszcze wcisne chociaz są mega opięte juz i ciasne. Reszta tylko leginsy, dresy... no i to samo z gorą.... oprócz koszulek ktore nosze mimo tego ze się strasznie naciągają to została mi tylko jedna koszula dobra... no i + 2 sukienki. Za duzo tych ciuchow do noszenia nie mam.... Ostatnio tez sporo wyrzucilam bo stwierdzilam ze mamie już nie bedzie wypadalo takich nosic.... no i szafa niemal pusta 🙂 Ale na zakupy dopiero w nastepnym tyg....
Dzisiaj aby sobie jeden stanik kupiłam bo to juz musiałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry
Ja ostatnio mniej jestem bo czesto poza domem 😉
Jakos weny tez brak ostatnio 😉
Jakas niewyspana jestem bo Olaf sie budzil w nocy az 5razy!!! 😮 nie wiem dlaczego?! bo zawsze spi cale noce! moze mu sie cos snilo sama nie wiem.
Za oknem wiatr jeszcze nie pada ale zaraz zacznie niestety.
Biologia fajnie ze tyle rzeczy dostalas na pewno to wszystko sie przyda 🙂 no i daj znac po usg 🙂
Ania jeszcze troszke i remonty sie skoncza 😜 a pozniej bedziesz na spokojnie urzadzac wszystko 🙂
Wikarynka ciesze sie ze wypad nad morze udany! no i przynajmniej razem czas spedzicie i wypoczniecie 🙂
Paula ja w 27tyg z Olafem bylam w szpitalu bo myslalam ze wody mi sie sacza bo wszystko mokre a to sie okazalo ze bylo tyle sluzu i lekarz powiedzial ze w ciazy tak sie dzieje! choc oczywiscie powinnas to sprawdzic jak najszybciej! wiec moze lepiej jesc do szpitala?! lepiej dmuchac na zimne!
Pepsi mmmm ani mi nie mowcie!!! ja to bym mogla z pepsi spac!!! taka mam ochote na nia 😞
Wypije np do jakiegos jedzenia typu fast food czy czasem w domu bo by mi chyba zylka pekla gdybym sie nie napila ale staram sie ograniczac choc czasem ciezko 😉
Co do kopania to Maly kopie praktycznie caly czas! tak jak Olaf 🙂
ma aktywniejsze momenty z rana jak wstaje ok 9tej no i popoludniu ok 17stej a pozniej od 22 do 1wszej w nocy istne szalenstwo!
A dzis w nocy tak kopal ze bolalo i nie moglam zasnac...
No ale niech sie tam rozpycha ile chce 🙂
Nadal szukam imienia i nic nie mozemy ciekawego znalezc 😜
Alexander odpada bo tak juz slysze dosyc duzo dookola czy tez Alex a nie chce zbyt popularnego imienia.
Na razie mamy Mateo. I zobaczymy co z tego bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Mamusie 🙂
Mnie też dawno nie było, najpierw urlop, później wesele koleżanki no i inne zajęcia 🙂) Od wczoraj chodzę z Mężem na szkołę rodzenia 🙂 Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Strasznie duży nacisk kładą na to żeby już rozmawiać z dzieckiem witać się z nim czytać książeczki no i oczywiście nawiązywać kontakt. Badania udowodnily że takie dzieci lepiej się później rozwijają 🙂 Jestem zadowolona bo jak byłam na wakacjach to znalazłam sklep z odzieżą używaną i było tam mnóstwo ciuszków dla Małego po 1 czy 2 złote, więc przyjechałam z pełnymi torbami. Już zdecydowaliśmy się na wózek, po wrześniowym remoncie zaczynamy wszystko kupować. Po woli dochodzą do mnie myśli związane z porodem i zaczynam się trochę bać. Mały szaleje, mąż się śmieje że piłkarz z niego będzie 🙂)Wczoraj na zajęciach było malowanie na brzuszku, nawet nie wiedziałam o talencie męża 🙂 (widok jak się stara był uroczy) W czwartek mam wizytę u ginekologa już niemogę się doczekać jak zobacze na USG Franciszka 🙂)
Co do Coli to ja czasami nie mogę sobie odmówić, jak mi coś leży na żołądku to piję 🙂 Najbardziej to mi brakuje tych bąbelków 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha dokladnie nie ma to jak babelki 😉
a co do lumpexu to dobra rzecz 😉 normalnie spioszki kosztuja np. w pepci okolo 17zl, a tu kupie ladne naprawde nie obdarte bez plam za 8zl 😉 np.dzisiaj kupilam ladne bialutkie az w oczy pod slonce razily 😉 za 8 zl i bluzeczke ala kaftanik za 8 zl 😉 jak sa tanie trzeba brac! a i tak beda uzywane w domu tylko, jak ktos przyjdzie wiadomo ubierze sie w cos ladnego;D albo jak sie do lekarza idzie 😉 trzeba synka/corke odstrzelic 😉
Moj tez maly kopie i tez sie smieje,ze bedzie maly pilkarz z niego 😉
Martwie sie tym juz bo meczace to jest ciagle wkladki wymieniam a jak nie mam wkladki bo np.zapomne lub sie spiesze naprawde gdzies, to pozniej jestem cala 'zalana' i mi mokro tam i nie wygodnie tzn zle sie z tym tez czuje i boje sie co to moze byc?;/ zakarzenie napewno mam wiem,ze bede je miala napewno do konca ciazy, bo z tym walcze..dbam o higiene caly czas i nie wiem skad to sie bierze wszystko;( ale no my kobiety jestesmy i tak i tak narazone na takie niespodzianki;/
Jesli nie przestanie to sie dziać masz racje Anitek wybiore sie do szpitala, mam nadzieje,ze mnie zbadaja chociaz nie chce lezec;/ bo to za duzo bybylo.. Albo pujde do swojego lekarza, chociaz nic pewnie sie nie dowiem od niego, bo jest malo mowny, smieje sie z R ze jak do niego ide to mu w ciagu wizyty zadam milon pytan 😉 a on biedny nie wie co i jak i na co odpowiadac;D no co cala jaaaa 😁
Ide na obiadek, mama wrocila.. dzis w menu buraczkowa i pyzy z miesem (kulki) z tluszczykiem i ogoreeeek kiszony moj ulubionyy 😁
Dzis standardowo wyjde do sklepu zdesperowana i zakupie puszke coli ;D hahah jak nalog 😉
Milego dnia kochane, odpoczywajcie;* 🤪 🤪 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia fajnie ze tak sie szkola rodzenia podoba 🙂
No i Mezus talen ma 😉
Powodzenia z zakupami 🙂 Troche tego bedzie 😉
Ja do szkoly rodzenia nie szlam ani w pierwszej ani w tej ciazy. Te darmowe to ja juz sie idzie na pierwsza wizyte w 12tyg to juz miejsc nie ma a wydawac 500e na prywatna to ja dziekuje 😉 wole cos dziecku za to kupic heh 😁
Paula no mnie zostawili na noc dali mi wkladke i patrzyli przez 24h i pozniej do domku. Nie wiem jakie sa praktyki w PL wiec nie pomoge niestety, ale uwazam ze lepiej to sprawdzic choc mysle ze to chyba sluz bo tak ktoryms etapie ciazy pojawia sie go sporo.
Wklejam focie brzusia z dzisiaj 😁
Musze wogole jakies fotki zrobic swoje bo nie mam zadnych 😞
W galerii Olafa jestem jak chcecie wiedziec jak wygladam heh 😉 a poprosze Meza zeby mi zrobil jakies fotki to wkleje 😉
Zazdroszcze buraczkowej!!! jejkus jak ja bym sobie zjadla taka zupe! moja sp.Babcia taka pyszna robila 😞
Ja wlasnie szukam pomyslow na obiad i sama nie wiem co by tu zrobic?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No lumpki też ostatnio polubilam. Kupiłam już nawet kilka ciuszków w takim na wagę i w sumie za jednąrzecz mnie nawet 1zł nie przyszło a rzeczy jak nowe.
ja dzisiaj robilam szpinak, ziemniaczki i mizerię. Mialo być jajo do tego sadzone ale jaoś mnie odrzucilo... ;/
No i teraz sobie z mlodą siedzimy i jakąś bajkę oglądamy bo nawet nie mam sily nigdzie na spacer z nią iść. OOO i nawet auto dzisiaj sobie umyłam hehe.... no i już mam dosyć słońca.
Też wrzuciłam zdjęcie brzuszka z wczoraj. twarz ucieta bo z kamerki- aparat zaginąl gdzieś w bałaganie który też można ujrzeć na drugim planie zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula: co do Twojego problemu, to na pocieszenie powiem ci ze ja mam podobnie, tez pare razy zmieniam wkladke bo mnie "moczy" 🙂 ale w ciazy tak chyba jest, jak dba sie o higiene, a sluz nie zmienia barwy ani zapachu to mysle ze nie ma sie czym niepokoic. Ja mam tak juz od dluzszego czasu, a bylam niedawno na wizycie u lekarki, badala mnie i wszystko bylo ok.
Mam na ten temat bardzo fajny artykul w ksiazce, ale nie chce mi sie przepisywac 🙂
A to ponizej z internetu
Ciąża jest stanem, w którym na skutek zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety zmienia się środowisko pochwy. Może dojść do zaburzeń biocenozy pochwy, co powoduje zwiększone ryzyko infekcji pochwy. Ze względu na silniejsze ukrwienie tkanek, gruczoły śluzowe wydzielają zwiększoną ilość śluzu, co objawia się pojawieniem obfitszej wydzieliny pochwowej. Jest ona najczęściej bezbarwna, jasnożółta bądź biaława o łagodnym zapachu lub bezwonna, konsystencją przypominająca śluz pojawiający się podczas jajeczkowania bądź podniecenia seksualnego. Najczęściej nie stanowi ona wówczas patologii i nie zagraża dalszemu prawidłowemu przebiegowi ciąży.
Pisza ze mozna nawet stosowac podpaski, ale nigdy tamponow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biologia hmm no to widocznie to nic zlego;/ ale no to nie jest jak sluz np w jednym miejscu tylko np na calosci mi sie 'rozlewa' serio ;( meczy mnie to ale to co zobaczymy jak bedzie dalej, jesli bedzie trwalo tak i bedzie mi to przeszkadzalo, pujde do szpitala albo poczekam na wizyte u lekarza.. no lekarz mnie badal ostatnio jak bylam na wizycie 😉 i mowil,ze ok ;> sama juz nie wiem moze sobie wkrecam. Myje sie tam caly czas gdy czuje ze jest cos nie tak ze mi przeszkadza ta 'mokrosc'
Anitek ciekawe z ta wkladka ze ci dali i czekalas 24h nie wiem jak to u nas jest..
Ania92 ciuszki na wage sa dobre tylko trzeba trafic wypierze sie uprasuje i sa w sam raz dla dzieci 😉
Ogolnie to zle sie czuje na wieczór jest duchota i ledwo zyje;(
Zjadlam kolacyjke parowke gotowana i bulke weszla jak mmmmmm ;D 🤪 🤪 🤪
i teraz przegryzam ogorka kiszonego 🤪 🤪 🤪 haha tak tez mozna;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja po USG 🙂 rewelacja wrazenia, juz nie sam fakt ze moglam malego zobaczyc w trojwymiarze, ze dostalam zdjecia i plyte z filmem, ale ze pierwszy raz przez 15 min mialam ekran monitora przed oczami i wszystko dokladnie widzialam 🙂 Lekarz jak to na prywatnej wizycie wszystko dokladnie posprawdzal, pomierzyl, pokazal, takze nie zaluje tych 170zl ani troche 🙂 No i kolejne potwierdzenie ze to bedzie chlopak 🙂 Maly wazy juz 577g, i ma stópke dl 4 cm 🙂 Zaraz wrzuce fotki, szczegolnie to ostatnie mnie rozczula, mozna sie zakochac 😉
Milego wieczorku, buszowanie i porownywanie cen na allegro mnie wykancza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha biologia mowisz,ze nie zalujesz super;0 ja pujde tez jakos ale we wrzesniu po matki boskiej pienieznej;D hehehe;d i tez pewnie bede taka zadowolonajak ty 😉
ogolnie to ja tez siedze na allegro i przewertowuje strony jak glupia jakas;p
oo to ma kochana stopke zaraz obejrze zdjecia 😉 dobranoc;**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula brzucholki rosną 😁 gdzieś czytałam, że macica jest już wielkości piłki nożnej 😲 🤪 . Ja też jestem uzależniona od coli, wczoraj piłam puszkę, a tak to ciągle soczki i woda 😮 już czasem mi to brzydnie i mdłe się robi. Co do tego moczenia to moja koleżanka miała tak non stop w ciąży, od samego początku, siedziałyśmy raz na dworze a ona zaraz cały tyłek mokry i musiała do domu pędzić, bo jej przeciekło przez wkładkę. No i lekarz jej powiedział, że tak już ma no i to nie wody. A podobno jeśli sączą się wody to tylko na leżąco, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Ania92 trzeba korzystać z tego, że musisz się oszczędzać 🙂 ja miałam na początku ciąży problemy, krwawienia i już cały czas mam zabronione dźwigać itp. Trochę się czułam na początku jakby \'chora\' przez te leżenie i oszczędzanie się, ale teraz już się przyzwyczaiłam 😉 jeszcze 3-4 miesiące i wszystko wróci do normy 🙂
Ja też śmigam po lumpkach 😁 już tyle ciuszków kupiłam ja i moja mama, że szok 😁 ale to przeważnie sukieneczki, bluzeczki itp 🙂 bo śpioszków, bodziaków itp to będę mieć po siostrzeńcu 🙂 hehe jak to dziwnie będą z jednego roku, a mały już ma prawie pół roku, a moja jeszcze w brzuszku siedzi 🙂 na początku kolosalna różnica 🙂 . Chyba trzeba zrobić dział z zakupami dla maluszka i pokazywać te wszystkie cuda, które upolowałyśmy i jeszcze upolujemy 😁
Biologia no to super, że jesteś zadowolona 🙂 zobaczenie maluszka na monitorze w tym 3d to niezapomniane wrażenie 🙂 . Moja miała stópkę 3 cm hehe 🙂 ale ja byłam w 21 tygodniu 🙂 no i w sumie dziewczynka to mniejsza nóżka 😁
Widziałam zdjęcia nowe brzuszków 🙂 Ania gdzie Ty tego malucha chowasz 😆 Anitek śliczny no i różnica jest od ostatniego zdjęcia 🙃 fajnie tak pooglądać jak się brzuszki zmieniały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
ja wstałam ale nie wyspana jak nie wiem. Mała juz od 8 biega po domu ;/ Paskuda 🙂
No i noc też okropna miałam. Jak mnie o połnowy wzięło na wymioty tak mnie 4 godziny trzymało...;/ Nie wiem od czego to. ;/
biologia super że jesteś zadowolona 🙂) Ja też juz się nie mogę doczekać. 😁
ifyou wiem że mały brzuszek... ale ostatnio widze ze troszke przyspieszyl z wzrostem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczęta!

Znowu wszystko przeczytałam, ale piszę krótko, bo lecimy dalej.
Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za maluchy. Wypowiem się tylko odnośnie odczucia wilgoci i suchości. U mnie jest tak, jak w I fazie cyklu. Czuję normalnie, ani nie za sucho, ani nie za mokro. Od początku ciąży w ogóle nie używam wkładek (prócz epizodu krwawienia). Na pewno różnimy się między sobą, ale może warto zweryfikować skąd ta wilgoć.
Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie zamieszanie przygotowaniami przed ślubem to nawet nic nie pisze ale czytam i jestem na bieżąco, ja z nadmierną wilgocią nie mam problemu więc nic nie poradzę, ale dzisiaj gorąco mam nadzieję że w sobotę będzie trochę chociaż chłodniej bo się rozpuszczę , a jutro lecę rano na badania krwi i moczu i test obciążenia glukozą 😁 pozdrowionka brzuszki i trzymajcie się w te upały, lecę poleżeć paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Ja sie medluje i uciekam bo zabieram sie za pieczenie ciasta 😜 biszkopt z bita smietana truskawkami i galaretka 😜
Mialam dzis wizyte no ale w sumie to jak i przed 😉 bo to u ogolnego. Mam 7,5kg na plusie 😮 wiec w ramach tego ze taaaak ladnie tyje 😉 robie ciasto! a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dzisiaj spokój.
anitek podziel sie plackiem 🙂)) Ja bym sobie tez jakis zjadla, chyba wlasnie z galaretką. Na takie upaly idealny.
Ja ide kimać bo mała mnie dzisiaj wykonczyla. Mężo już śpi, ona też i tylko ja taka zostalam.
dobranoc brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuski 😉 kurcze mam nadzieje ze nie macie takich problemów jak ja, ale zapytam bo moze cos o tym slyszalyscie... Miałam badanie na glukoze i na czczo wyszło mi 83 a po dwóch godz 62 :| nie wiem ocb dostałam skierowanie do diabetologa a od niego skierowanie znów na glukoze na za miesiąc z podejrzeniem cukrzycy ciazowej... Czytałam już na ten temat ale nie znalazłam przypadku ze tego cukru było mniej tylko wiecej. Miedzy badaniami nie chodziłam, nie jadłam, ani nie plam. Martwię sie teraz strasznie o mojego maluszka żeby to na nim sie nie odbiło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Nocka nijaka bo cos ostatnio spac nie moge budze sie czesto a do tego brzuch mnie bolal w nocy 😞 moze to przez kolacje po 22giej a mianowicie odsmazane pierogi ruskie...Za ciezkie 😉
Ania placuszkiem chetnie bym sie podzielila ale nie ma jak 😉
Anusia hmmm a podczas czekania tego 2godzinnego na kolejne badanie chodzilas albo cos robilas? W PL pamietam ze jak cos wyszlo nie tak to robili druga probe glukozy i wtedy dopiero kierowali do diabetologa ale jak jest teraz to Ci nie powiem.
A masz mozliwosc zrobienia tego badania prywatnie? ale zapytac o powtorzenie?
A tak wogole to wiecie co? mi ostatnio ciaze prowadzila inna lekarka i wtedy pilam glukoze a teraz mam przyniesc napoj energentyczny Lucozade http://www.lucozadeshop.com/lucozadeenergy/lucozadeenergyoriginal i to wypic 🙂
Wyliczyli ze jest to sama dawka co wypicie samej glukozy. I tutaj sie to praktykuje 😁 smiesznie heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello dziewczyny 🙂 sorki ze sie malo odzywam ale no przez poprzeni tydzien byla u mnie siostra a teraz ja pojechalam do niej na tydzien hehe bo za tydzien w srode mam wizyte wiec musze wrócić 🙂

u mnie wszystko w porzadku dzidzia kopie masakrycznie hehe widac juz jak brzuszek podskakuje w miejscach i jak sie przesuwa hehe coś pieknego 😁 jak zacznie tak mocno kopac to nakrece filmik zeby miec pamiatke i moze jak sie uda to wrzuce 😁

postaram sie jeszcze jakos odezwac a jak wroce do domu to sprobuje nadrobic chociaz troszke postow bo calkiem do tylu teraz jestem hehe 🙂

pozdrowionka odemnie i Pati dla wszystkich mamusi i dzidziusiów 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laski hehe zaginelam w akcji 😜 ogolnie to spedzilam wczoraj wieczór z R i noc 😉 było cudnie!
na obecna chwile leze w lozku. zjadlam obiadek dzis mialam spaghettii 🤪 🤪 mama zaszalala;D
u nas upał! wrrr 😞 ja sie le czuje w takie upaly;(
Dzis w nocy mnie zlapal skurcz lydki ze az z placzem wstalam;(
Maly sie wiercil calutka noc byl nie spokojny, myslalam,ze moze glodny ale nie bo przeciez zjadlam na wieczor i nie powinien, pierwszy raz byl taki niespokojny a ja dzis sie obudzilam cala poturbowana zmeczona spuchnieta i .. nie ogartnieta 😞
Mam nadzieje,ze bedzie lepieej bo jak narazie to ta jedna jedyna noc mi dala popalic, a nie noc tylko moj syn!!!!! ohhhh 🤪 🤪
Witam nowa mamusie;D milo,ze dolaczylas;D wrzuc zdj z brzuszkiem 😉 ja wrzuce na 26, pokazywac powoli sie jak rosniecie mamusie 😉
ifyou hehe wiem wlasnie, bo widze po sobie jak mi brzuch idzie w szpic iw dodatku juz jest duzy i sie naprawde robi twardy 😉 ale co wazne zeby maly byl zdrowy i mial idealny domek ;D
pozdrawiam milego dnia;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzuszki brzuszki 😁 ja po swoim widze ze pepek zaczyna wychodzic... 😁 no i robi sie twardy naprawde roznica jest :P moze zrobie tu jakas fotke to wrzuce a jak nie to najpredzej jak wrócę do domku 🙂

wiecei kobitki co wymyslilam 😁 nie wiem czy pamietacie jak wspominalam o tych literkach z allegro z tych z ktorych mozna ulozyc imie maluszka... no i kazda zalezy ok 8 zł imie mojej niuni d;lugie nwiec wyszlo by z przesylka ok 80zł wiec sobie wymyslilam ze zrobie sama takie literki z masy solnej 😁 zrobie dziurki na tasiemke lub gwozdzika p0ozniej pomaluje ładnie farbkami i gotowe :d zaraz biore sie za zabawe z siostrzencami wiec wprobuje i taka literke chociaz jedna zdrogic sama jestem cuiekawa co z tego wyjdzie hehe | 😁

uciekam postaram sie odezwac wieczorkiem albo jutro ;|) 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...