Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny! U mnie nocka tez ok, wlasnie bylam z malym na spacerku, zaraz go poloze spac...
Anitek dzieki za pocieszenie, faktycznie czulam sie wczoraj zawiedziona, dzisia juz lepiej, nie przejmuje sie najwazniejsze tak jak pisalam zeby bylo zdowe dzieciatko 🙂 moj maz widzi tez w tym samym plusy, sam ma brata dwa lata starszego i tez mowil ze najpierw fanie sie razem bawili a potem imprezowali 🙂
Ania ciesze sie ze krwiak sie zmniejsza, to naprawde fajna wiadomosc :0
Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek na pewno przejdzie i oby się nie powtórzyło 🙂 . No a z dzidzią tak miało być widocznie 😁 wyczekiwana ciąża nie była ale od początku kochana 😁 . Ło matko tylko nie tycie po anty 😮 a dzidzie chcemy tak za 4 lata się starać 😁 no ale zobaczymy co z tego będzie 🙂 . Co do wagi to do swojego wzrostu i wagi z przed ciąży to powinnam teraz ważyć od 66,8 do 69,1 ;D no to w sumie się mieszcze hehe, bo mam 68. Ale tak Was czytając to mało przytyłyście a ja już tak dużo 😞 . No ale najważniejsze, że w normach się mieszczę i oby tak pozostało 😁 .
Biologiaap2 no nie przesadzaj, Ty i grubsza 😁 jedynie co widzę to brzuszek, a tak to szczuplutka 🙂 ja przymierzałam ostatnio jeansy z przed ciąży haha. Weszłam do połowy tyłka 😞
Ania92 to super wiadomości 🙂 oby tak dalej 🙂 a po krwiaku pewnie śladu za tydzień nie będzie 🙂
Paula co do wyników krwi to ja się w ogóle na tym nie znam 😜 ale glukoze masz ok to dobrze 😁 . Na internecie są różne interpretacje wyników krwi dla ciężarnych bo kiedyś coś szukałam i się natknęłam, to może poszukaj. Ja wyników sama nie odbieram tylko od razu lądują w mojej karcie i jak przychodzę na wizytę do gin to się dowiaduje 😁 może to i lepiej bo tak to pewnie bym się zadręczała a i tak nic z tego nie wiedziała 🙃
Justyna no nie ma się czym martwić przecież 🙂 ja chciałam zawsze dwóch synków albo parkę, no i mam dziewczynkę. Teraz bym tego nie zamieniła 😁 za kilka lat mam nadzieję się \\\'dorobię\\\' syna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja tez sie ciesze ze krwiak sie zmniejsza 😉 bedzie wszystko dobrze 😉 bedziemy mialy zdrowych synkow i coreczki 😉 a my bedziemy zdrowymi sexi mamuskami;D hehehehe 😉 ogolnie to jak ktoras bedzie wiedziala o co kaman z moimi wynikamiprosze bymi napisala;p ja spadam sprzataci gotowac obiada;D

;**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka pozdrawiam was z Pl goraco jeszcze do 25 sierpnia nie bede wpadac na forum 😉 brakuje mi was 😉 mamusie grudniowe ;****

u mnie dobrze wszystko bedzie dziewczynka z tego co lekarz mowil ;D choc nigy 100 procent nie jest tu pewnosci 😉 hehehe

dodalam brzus na balonikach naszych nie wiem czy bedzie cos widac ;* buziaki

zycze wszystkiego dobrego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
motylek gratuluje corci 🙂) paula ja nie znam sie na wynikach. wiec ci nie pomoge. 🙂) zreszta mi nie dali tylko od razu jak odebralam to do lekarza szlam na kontrole i tam zostaly 😉
U mnie juz drugi dzien objadania sie. 😉 ale brzuszek zadowolony to najwazniejsze 🙂
Ale nudy.... glowa mnnie boli przez ta pogode chyba... wieczorem jade chyba do tesciowej bo nie chce mi sie samej w domu siedziec ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje motylek dziewczynki, rośniemy w siłę, może dogonimy chłopców w tabelce 🙂
i wracaj do nas szybciutko 😆
ja też wlepiłam zdjęcie brzuszka 🙂 i tak jak Basia chciała, w pełnej okazałości 🙃
a tym czasem zbieram się na wizytę, zobaczę malutką w końcu 🤪 miłego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Ifyouliftmeup - z tą wagą to różnie bywa. Ja jeszcze tydzień temu miałam +3 kg na plusie od początku ciąży i mały brzuch. A okazało sie, ze wód płodowych jest za mało. Gdy podniosłam sobie trochę ciśnienie i zaczęłam wiecej pić, to jest dziś +4 kg od początku ciąży, ale i wód więcej i brzuszek w końcu widać. 🙂 Dlatego te kilogramy po coś są! 😆

Aniu- super, że krwiak coraz mniejszy. Oby tak dalej. Szkoda tylko, ze zostajesz sama w domu. Może masz jakąś zaciążoną koleżankę do wspólnych pogaduch? Albo po prostu częściej zaglądaj do nas. 😁

Motylek - dawno Cię nie było. Gratulacje z okazji córeczki! Może ta diagnoza się nie zmieni. 😉

Paula - nie mogę uwierzyć, ze to już 24 tydzień, tak jak i u Ifyouliftmeup. Ten czas leci tak szybko, a dzieciaki coraz większe. Szoczek. 🤪

Anitek - myślę, ze dałabyś radę i z gromadą chłopaków. 😁 A tak całkiem serio, to oczywiście masz rację. Najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe i żeby mieć dobre z nim relacje. Wcale nie jest powiedziane, ze to córka bedzie bliżej rodziny, a nie syn czy że syn będzie rozrabiaką. Różnie to się układa. Dlatego Justynko, myślę, że jesteś szczęśliwa, niezaleznie od płci. 😁

Mało zaglądam na forum, bo mimo zwolnienia lekarskiego, dostałam zaświadczenie od gina, że mogę pracować 4 godziny dziennie np. przy kompie czy papierach. Dlatego dorabiam jeszcze troszkę, ale ciągle mam niedosyt rozmowy z Wami. Dorabiam, bo przymierzamy się już ostro do sprzedaży mieszkania męża i zabierania się za nowo budowane mieszkanko. Straszne są te przeprowadzki, urządzania, remonty. Cały weekend mieliśmy wyjęty z życiorysu, a mąż dodatkowo jeszcze każde popołudnie i wieczór od 3 tygodni. Zgromadziliśmy kaskę na II ratę za mieszkanie, ale największe wydatki jeszcze nas czekają. Za to może do grudnia wydadzą nam nowe mieszkanie. Jednak prawie na 100% nie zdązymy z wykańczaniem do mojego planowanego porodu. Mimo wszystko, trzeba próbować. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilismy od kumpeli 🙂
Dzieciaki sie wyszalaly Olaf zaraz do kapania bo glupie pomysly ma ze zmeczenia 😉
Motylek gratuluje coreczki 🙂 🙂 🙂 no i zycze milej reszty wakacji 🙂 fajnie ze zajrzalas 🙂
Paula dobrze ze wyniki na cukrzyce ok co do wynikow leukocytow to podwyzszone w ciazy swiadcza o jakims zapaleniu jak sie nie myle i jak dobrze pamietam, ale jakim to juz Ci nie powiem.
Bylas jakas zaziebiona ale dolegalo Ci cos ostatnio? Norma dla ciezarnych tez jest wyzsza ale Ci nie powiem dokladnie ile wynosi bo nie pamietam .
Ifyouliftmeup daj znac po usg 🙂
Wikarynka wspolczuje tej lataniny z mieszkaniem domyslalam sie ze zalatwien duzo niestety. A kiedy macie w planach wprowadzic sie na nowe?
Mnie zgaga dzis meczy ale mniej niz wczoraj...
W czwartek mam usg wiec zapytam ginka co moge wykupic bo nie wiem jakie tutaj sa srodki na zgage szczerze powiedziawszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo, a propos zgagi. Moja koleżanka miała od 20 tygodnia do końca ciąży i miała pozwolenie na Rennie. Brała po każdym większym posiłku. Ale nie wiem jest on dozwolony dla każdej kobitki w ciąży.

Mieszkanie jest do odbioru do końca tego roku i raczej developer się wyrobi, ale jest jeszcze kwestia wykończenia mieszkania. A wykończenie zależy od finansów. Z tymi jest u nas różnie, więc prawdopodobnie trochę czasu nam to zajmie. Idealnie byłoby wprowadzić się na wiosnę 2013, ale może będą to okolice lata. Nie wiem. A latania jest dużo, bo trzeba przeprowadzić teściową (sama tego nie zrobi), trzeba sprzedać mieszkanie męża i dopilnować budowy nowego. Jednocześnie dużo pracujemy, więc czasem naprawdę zastanawiam się czy warto, ale mam poczucie, ze tak. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka no wlasnie duzo osob mi mowi ze rennie ale musze sie zapytac o irlandzkie cos bo nawet nie wiem czy tutaj rennie kupie niestety, a nie chce sama cos na wlasna reke kupowac.
Tez sie boje ze ta zgaga to juz tak do konca ciazy mi zostanie 😞 ech jak nie urok to s....a
Co do mieszkania pewnie ze bedzie warto! urzadzicie sie na spokojnie i zobaczysz jak bedzie pieknie 😁
Ech jak mam sie klasc to az mi sie nie chce bo jak leze to az mi gardlo wypala 😠 oby do czwartku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuszki. 🙂 malo zaglądam na forum bo jeszcze nie mieszkamy u siebie ale 24 sie przeprowadzamy na własne mieszkanie wiec już blizej jak dalej a tak poza tym praca praca praca ehh.. dzis dostalam informacje w pracy ze pod koniec ciazy przeniosa mnie na spokojniejsza restauracje zebym sie tak nie męczyła 😎 fajnie 😁 ale moja szefowa jeszcze nie wie ze mam w planach "chorobowe" od poczatku listopada a od 1 grudnia chyba juz przejde na urlop 😎 😎
Co u was? jak malenstwa? szaleją? bo moje to jak sie wieczorem w brzuchu rozhula to potem mam problem spać haha.
Dziwne jest to ze ja zgagi nie mam :o :o a może w sumie to powinnam sie cieszyc ? pewnie pora przyjdzie tez na mnie :P
Mam teraz chwilke czasu to nadrobie to co tutaj straciłam na forum.. troche poczytam co naskrobałyście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam o tej waszej zgadze i wam wspolczuje. Ja chyba jeszcze nigdy w zyciu nie mialam zgagi, moze to dziwne ale taka jest prawda.
Nie moge sobie miejsca dzisiaj znalezc, zla jestem jak osa....moj sobie znowu zaplanowal jutrzejszy wolny dzien, oczywiscie z kumplami i znowu bede siedziala sama w tym cholernym domu 😞
Gdybym zaplanowala ta ciaze moze czulabym sie inaczej, a tak....szlag mnie trafia. Bo on caly czas robi sobie co chce. Tylko chodzi i sie chwali ze bedzie mial syna, ale z zona troche posiedziec, pomoc jej, zainteresowac sie czyms to juz po co....jak on ma swoje plany 😞
Chyba nigdy tak do konca nie bede sie cieszyla z tej ciazy 😞
Czuje ze po porodzie to u mnie bedzie deprecha murowana, bo bede z tym wszystkim sama....
Nienawidze facetow, sa jak dzieci....
Dobrze ze chociaz wy tutaj jestescie i mozna z wami pogadac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ..biologiaa widac masz kiepski dzień.. szkoda ze masz takie podejście ale myślę ze kolejny raz trzeba to napisac tutaj na forum.. że rozmowa z facetem daje czesciej rezultaty jak brak rozmowy.Oni sa poprostu tacy ze trzeba ich kopnąc w tylek wtedy zaczynaja mysleć to cos w stylu zardzewialej korbki która trzeba ruszyć 😜 A moze weź mu zaproponuj jutro jakis wypad na miasto tak od, poprostu wieczorem zeby z toba spedzil troche czasu. Mysle ze siedzenie w domu i narzekanie po cichutku daje mniej efektu jak zwyczajna rozmowa. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko ze on ma takie ciekawe hobby jak jazda na motorze - scigaczu. I jak juz wraca po calym dniu takiej szalenczej, ryzykownej i niebezpiecznej przejazdzki to jest tak padniety ze na nic nie ma sily ani ochoty, tak samo bylo przedwczoraj....
A rozmawiac mozna pewnie, mogl chociaz zapytac czy nie mam nic przeciwko, albo czy nie mamy jakis planow, ale on mnie po prostu poinformowal ze sobie jedzie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh. Chętnie się przyłączę do narzekania na facetów, a co tam!

Co prawda mój mąż w porównaniu z moimi ex, jest prawie wzorowy. Prawie czyni pewną różnicę. 😉 Ogólnie nie mogę na niego narzekać, ale ma swoje wady jak każdy. Zależność od mamusi, wybuchowy temperament i czasami niewiara w siebie. Nie mam natomiast takich problemów jak wyjścia na piwko z kolegami, zaleganie przed TV albo przed kompem czy lenistwo, czego szczególnie u facetów nienawidzę.
Rozwiązanie problemów - oczywiście, ze rozmowa. Tylko, że z doświadczenia wiem, że narzekanie albo oskarżanie NIC nie daje. Daje efekt przeciwny. Może to się wydawać śmieszne, ale trzeba czasem robić z siebie bidulkę - Kochanie, ja sobie nie radzę w tym czy w tamtym, Kochanie chyba bez Twojej pomocy nie dam rady, Kochanie tęsknię za Tobą....itede, itepe.
Wydaje mi sie biologiaa, że jeśli zaczniesz robić wyrzuty, to on jak piszesz, odwróci się na pięcie i pójdzie, żeby nie słyszeć bzyczenia nad uchem. A gdybyś zaczęła od tego - cieszę się, że Cię widzę. Naprawdę tęskniłam dziś za Tobą. Brakuje mi Ciebie, kiedy jestem sama. To na pewno nie ucieknie. :P
Są też przypadki beznadziejne. Mój ostatni ex był wyjątkowym introwertykiem. Naprawdę NIC nie mówił. Domyślałam się z jego zachowania, o co chodzi albo co czuje. Masakra. Nie było opcji rozmowy, bo on nie wydawał z siebie dźwięku, tylko patrzył. Naprawdę wolę czasem choleryczne zachowanie swojego męża, niż faceta- niemowę. 😉 Hi hi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze,ze problem z facetem.. hmm biologia ja tez sie wlasnie prze chwila pozarlam ze swoim R..
Powiem szczerze,ze czuje sie z tym wszystkim sama juz teraz w ciazy, a co bedzie wlansie po porodzie, tez bede miala depreche murowana dolki placze jak maly nie bedzie chcial spac.. samotne wstawanie w nocy i zastanawianie sie czy mam odpowiedniego faceta imanowanego nazwa ojciec i moj facet na reszte zycia. Szczerze? Kocham Go, ale jest dokladnie jak dziecko, mozesz mu mowic a on i tak swoje;/ i wiem rozumiem Twoje oburzenie biologia bo ja tez odczuwam dosc czesto wlasnie to samo co ty np dzisiaj. Tez mnie dzisiaj 'szarpie' ;/;/
Mielismy spedzic noc ze soba oczywiscie nie spedzilismy bo wychodzi do chlopakow tzn dokladnie to odbiera ich z imprezy, a pozniej idzie na piwo z nimi.. takze kolejna noc gdy on ma wolna spedzamy osobno i idzie serio oszalec;/ czy ja za duzo wymaga, naprawde?
Maly dzis mi nie da spokoju hehe;p kopie jak szalony;p juz teraz wiem,ze nigdy w zyciu niebede sama 😉 Bedę miala dziecko 😉 I zajecie 😉 hehe;D spadam spac, jesli usne..Tesknie za przytuleniem od str.swojego R, ciepla i milosci.. 😞 czuje sie poprostu samotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co .. ja to robie tak.. jak chce moj P gdzies wyjsc to ja później dla siebie rezerwuje czas.. zeby zrozumial ze ja tez mam swoje potrzeby i nasz zwiazek tez ma potrzeby.. kiedys mielismy z tym problem bo jak tylko byla okazja bycia ze soba to żarliśmy sie jak kot z psem..tak wygladal kazdy weekend bo tylko wtedy nie chodzilismy do pracy...poźniej byly dlugie rozmowy i dojscie do jakiegos wnioskuu ze jak tak dalej bedzie to poprostu nie pociagniemy tego i kazdy z nas pojdzie w swoja strone, ja w sumie juz bylam bliska odejscia mialam spakowane walizki ale znow rozmowa i od tamtego czasu minelo z 3 lata i wten czas zareczylismy sie i 2 lata temu wzielismy slub, teraz staramy sie jeszcze bardziej uspokoić by nasze dziecko mialo w miare spokojny dom i nauczylo sie wiele od nas..trzeba bylo dorosnac mimo mlodego wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉 wlasnie sie obudzilam wczesnie co;/ jest godzina 10.. w sumie od 7 rano juz kopniaki czuje az do teraz;p hehe takie porzadne mocne ze az brzucholek sie trzas i unosil i maly sie wypinal 😜 coza pelne energi dziecko 😉 hehe;D brzuszek mi sie corazzz bardziej zaokragla widze to z tygodnia na tydzien 😉
Mój R wczoraj wrócil o 2 do domu, w ss stwiedzil,ze byl z kolega na piwie w co w ogole kompletnie nie wierze.. napisal tez,ze mnie i malego kocha? moze i tak jest ale jak sie kogos kocha to sie chce spedzac czas z nim, a u nas tego nie ma... Koledzy sa na pierwszym miejscu, a ja z malym na szarym koncu.. Przykro mi,ze akurat mam takie zycie ale widocznie tak musi byc.. Emilka ja tez chyba bede musiala tak zrobic, mianowicie '' spakowac walizke i zamknac drzwi zwiazku za soba '' ;>? moze wtedy cos zrozumie jak straci?i zacznie sie starac? nie potrafie zyc w takim stresie;/ takie gry nie na moja sile i nie na aktualny stan.. poprostu wkoncu bedzie taka chwila, ze nie bedzie mi sie chcialo walczyc o Niego i poprpstu zostanie tylko i wylacznie '' ojcem '.
Zobaczymy co zycie i czas pokaze, moze bedzie lepiej..

Wstaje cos zjesc bo mi burczy az mi nie dobrze;p hehe;p jakie macie plany na dzisiaj?
Ja srode spedzam w domu dzien jak codzien 😉
Milego dnia wam zycze, spadam na am am;p do spisania!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ja tez wlasnie zjadlam sniadanko 😉 A ja chyba sie przebiore i pojade do mamy na dzialke, moze zjemy jakiegos grilla, bo dla siebie samej to mi sie nawet obiadu nie chce robic. Tez czasami chodza mi po glowie takie mylsi zeby sie spakowac i wyniesc...ale jak na razie zawsze zostaje 😉
Szkoda ze moj twierdzi ze USG 3D za duzo kosztuje a ostatnio stwierdzil ze po co kupowac jakas posciel do lozeczka?Nie mozna wziasc od kogos uzywanej?....no zalamka :/ ale na taka jedna przejazdzke przewala ponad 100zl...wiec na to ma.
Sie wkurze to wezme zaskurniaki, mame i z nia pojde na to USG.... 🙂
Dzisiaj rano zeby sie podlizac zrobil mi sniadanie, no powiedzmy, bo to byla tylko jedna kanapka ( to nawet dla juniora nie starczylo 😁 ) a szczypiorek na pomidora pokroil na kawalki dl 1cm 😁 😁 😁
Zbieram sie, nie bede zamulac w domu. Wam zycze milego dnia spedzonego z waszymi mezami, partnerami i dzieciaczkami w brzuszkach 🙂
Korzystajcie z wolnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...