Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ifyouliftmeup tez mam taka nadzieje...
Ech co do zgagi to niestety mnie meczy jak cholera juz nie wiem co by tu zrobic 😞
Do kina w sumie chodze ale nastepnym razem biore ze soba poduszke. Tak robilam w poprzedniej ciazy! wkladam sobie wtedy pod plecy i lepiej sie siedzi. A ze do kina lubi chodzic to mam zamiar korzystac ile sie da 😁
A z tym spaniem to w sumie chodzi o ta zyle to fakt ale nie jest az takie obojetne dla dziecka bo wlasnie przez ten ucisk zyly moze wystapic rowniez mniejsze dotlenienie plodu. Ale np w ksiazce ktora mam jest napisane ze jesli ciaza przebiega prawidlowo i nie ma medycznych wskazan to mozna spac jak sie chce bo komfort matki tez jest wazny.
Ja spie w sumie i na lewym i na prawym i na plecach. Na brzuchu nigdy nie lubilam spac choc teraz czasem w nocy jak sie przekrecam jakos mi tak w brzuchu dziwnie ze mam ochote sie polozyc na nim heh. Powinni takie specjalne materace produkowac z dziura na brzuch 😜
Ifyouliftmeup daj znac jak wyniki cukru 🙂
Ja swoja krzywa to zapewne za miesiac bede miala robiona. Nie wiem jak to bedzie mozliwe czekac z 2,5latkiem...chyba bede musiala prosic Meza o zabranie urlopu bo inaczej nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna ale numer heh 😁 No ale wiesz jeszcze sie to moze zmienic 🙂 moze kolejne usg znow powie ze dziewczynka? 🙂
Ciezej jest okreslic plec dziewczynki bo wargi sromowe sa tak duze ze wygladaja jak jajeczka. Jedyne co no to pisiorek odstajacy moze pomoc 🙂 u obecnego dzieciatka za kazdym razem (procz tego usg w 15tyg) bylo widac pieknie jajeczka i kikutek odstajacy 😁 🤪
A bedziesz miala jeszcze usg gdzie indziej robione? jesli tak to sie nie przyznawaj ze znasz plec i zobaczycie co powiedza 🙂
Najwazniejsze ze wszystko w porzadku z dzidzi no i cale 0,5kg szczescia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft napisał(a):
Usg mam teraz dopiero 17 wrzesnia u tego samego lekarza, a myslalam ze bedzie mala ksiezniczka no,ale nic najwazniejsze zeby bylo zdrowe 🙂

No nic moze zrobi Ci niespodzianke i urodzic sie dziewczynka 🙂
Juz byly tutaj takie przypadki ze niby plec potwierdzona a sie pozniej okazalo co innego 😉
Ale fakt wazniejsze jest zdrowko dzidzi. No nic moze za trzecim razem sie uda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie co z antykoncepcją po porodzie? Ja kiedyś pewnie jeszcze będę chciała dzieciaczka, ale to za kilka lat 😁 więc nie wiem co brać żeby potem problemów nie było z zajściem? Tabletki tak średnio bym chciała bo nie jestem za bardzo systematyczna i mogę zapomnieć wziąć o konkretnej godzinie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna moze jeszcze zmienisz zdanie 😉
Ifyouliftmeup no ja bralam tabletki, probowalam plastry ale byly tragiczne!!! odparzaly mi skore a do tego jak zakladalam cos ciemnego to caly plaster dookola byl czarny. Czulam sie ja jakas niedomyta caly czas przez to! dla mnie okropienstwo!
Zastanawialam sie nad wkladka tak szczerze powiedziawszy i sama nie wiem.
ale nie tam zadne nuvaring itd tylko taka na kilka lat.
O nuvaring sie naczytalam i jakos mi sie odechcialo. Wogole to ze samemu trzeba ja wkladac, do tego czytalam ze duzy procent czuje ja podczas sexu no i ostatnie badania wykazaly ze wcale nie jest taka bezpieczna dla watroby. Wiec wychodzi na to ze chyba tylko wklada typu mirena da rade,
Choc z tabletkami problemu nie mialam, bralam tam sa 1-2h w przod czy w tyl ale nigdy mnie nie zawiodly. Tylko chyba ze wzgledu na watrobe dam sobie spokoj z tabletkami.
Problemow z zajsciem w ciaze nie mialam ani teraz ani poprzednio a tabletki bralam lacznie ponad 9lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna no to niezła niespodzianka 🙂 ja w tym tygodniu idę sprawdzić czy synkowi ptaszek nie odleciał przypadkiem 😉...ogólnie to u mnie usg co miesiąc konieczne z racji łożyska w dnie macicy trzeba kontrolować czy się nie odkleja... 🤢...
Anitek z tą colą to tylko czasem zdarza mi się zgrzeszyć no a już kino bez coli to w ogóle odpada 🙂

A w kwestii antykoncepcji po ciąży nie planuje...zamierzamy się starać o drugie od razu bo chcemy mieć min. dwójkę a że u mnie różnie to może być ze względu na wcześniejszą ciążę pozamaciczną ( staramy się co drugi miesiąc żeby nie trafić w operowany jajowód)...może to nasze staranie trochę potrwać niestety więc od razu zabieramy się do produkcji następnego...ale póki co cierpliwie czekam na to pierwsze moje ukochane wyczekane dzieciątko ehhhhh skłamałam ..już się doczekać nie mogę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Dzień dobry!

Justyna, a to Ci niespodzianka. Teraz zaczynam zastanawiać się czy mój gin na pewno widział wargi sromowe i łechtaczkę, no ale w sumie ja je też widziałam, naprawdę wyraźnie...Masz rację, najważniejsze, żeby było zdrowe! 😁
Kino powiadacie. Ostatnio byłam na "Rzecz o smutnych dziwkach" - dokument o prostytutkach z Meksyku, Tajlandii i Indiach, naprawdę mocny, momentami zabawny. Byłam w małym kinie, poniewaz multipleksy nawet poza ciążą są dla mnie za głośne i mają za dużo bodźców. Zawsze boli mnie po nich głowa i źle się czuję. Obawiam się też potem chodzenia z dzieckiem, bo jestem przekonana, że głośność przekracza tam normy.
Moją ulubioną pozycją do spania jest leżenie na brzuchu. Raptem, sama z siebie, w ogóle o tym nie myśląc zaczęłam spać na boku od jakiegoś czasu. Wydaje mi się, ze organizm sam się tak ułozył. Zdałam sobie sprawę z tego dopiero, gdy poruszyłyście temat.
Wiem, że w antykoncepcji po porodzie można brać tylko środki oparte na progesteronie. Są takie pigułki, ale rzeczywiście może być kłopot z systematycznością. Moim marzeniem jest zajście w ciąże krótko po pierwszym porodzie, ale życie to zweryfikuje. Może się okazać, że opieka nad dzieckiem i praca mnie przerastają... kto wie... 😉
Napiszę Wam później co u mine, bo muszę lecieć zrobić jakiś obiad. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna nie zła niespodzianka 🙂) hehe
Ja już daaaaawno w kinie nie byłam... a bym sie przeszła chetnie gdyby mnie ktos zabrał ;/ sama na pewno nie pojde ;/
Co do coli to na szczescie nie lubie wiem nie ma problemu... 😁 ale za to przed ciaza bylam uzalezniona od wszelkich red bulli, tgerów i innych smieci do ktorych całe szczescie teraz mam wstręt.
Antykoncepcja po porodzie? Zdecydowanie taaak. nie myslalam o tym ale u mnie koniecznie. 🙂) chyba na razie jeden dziudziuś mi wystarczy 🙂)
caly dzien dzisiaj wcinam.... a to zupa pomidorowa, ciastka, budynie, jogurty i teraz c=sobie ugotowalam kolby kukurydzy z maselkiem.. pychaaa. 🙂) ciekawe co pozniej 🙂 Ale mi dobrze wiec sie tym nie przejmuje. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kobitki nie mam czasu nawet nadrobic postów tak sie rozpisujecie ale z tego co widziałam to justynka ma teraz do myslenia hehe : dno ciekawe ciekawe 😁

uciekam robic leczo 😁 no i ciagle jakies zajecie z siostra i jej szatanami 😁 postarams ie pozniej odezwac 🙂)

pozdrowionka odemnie i od mojego skarba 😁 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej ta zgaga mnie dobija!!! juz nie wiem co ze soba zrobic 😞
Dorotex a czemu co 2gi miesiac nie rozumiem tego za bardzo? bo przeciez jajeczkowanie moze byc nawet i przez kilka miesiecy z tego samego jajnika, wcale nie musi byc raz z prawego raz z lewego.
W Twoim przypadku to chyba lepsze by bylo monitorowanie owulacji to wtedy bedziecie miec pewnosca na 100%. Wspolczuje przejsc z ciaza pozmaciczna. No i mam nadzieje ze uda Wam sie szybciutko zajsc w kolejna ciaze choc o tym rowniez powinnas porozmawiac z ginekologiem bo organizm kobiety rowniez powinien wziasc oddech po porodzie.
Co do coli spoko heh ja tez ja pije jak np jem mc donalda albo jakis tam kebab czy cos bo jakos nic innego nie wchodzi :P tak tylko pomyslalam ja przeczytalam ze 2litry obalilas :P
Kurcze ale mam lenia dzisiaj! nic mi sie nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek może być tak jak mówisz jednak przeważnie jest to właśnie na zmianę prawy-lewy, staramy się nie popadać w paranoje dlatego nie biegałam po lekarzach w celu ścisłej kontroli...ja ogólnie na lekarzy mam alergię 🙂 , po zabiegu dość boleśnie odczuwam owulację z operowanej strony i tak mniej więcej oceniam kiedy mogę a kiedy nie 🙂 póki co się sprawdza... 🙂
...a te 2 litry to z mężem na spółkę hyhy 🤪
Ania 92 ja też mam dzisiaj dzień głodzilli 🙂
Muszę odpocząć właśnie obrobiłam 14 kg śliwek na wino 😮
..do później brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex takie buty 😉 no to w takim razie jest tez w sumie pomocne ze akurat Cie boli ten owulacyjny jajnik, u mnie to zawsze bolaly oba heh 😁
Sliwki na wino mmmmm ale bym sie wina napila 😜
no ale niestety.... jeszcze ok 124dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O winko 🙂) wypiłabym jakieś dobre. 🙂) Ale trzeba wytrzymać jeszcze. Ja chyba przy tym drylowaniu zjadlabym połowę... Ale mi apetytu narobiłaś.
Nudno mi dziś. :/ Znowu sama w domu zostalam. ;/ Chyba jakiegos filmu fajnego poszukam i sobie obejrze
Właśnie miałam się pochwalić... Wczoraj była ta niby noc spadających gwiazd. Jak jechalam do domu to tak fantastycznie bylo widac jak spadaja... No cos niesamowitego. Nie spodziewalam sie ze kiedys takie cos zobacze hehe
No to na tyle. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 🙂
Justynakreft dziekuje. ciesze sie,ze Ci sie podoba i ze rowniez masz taki kolor wlosow jak ja 😉 taki inny co nie 😜 odmiany sa dobree 😉
Ja takze jestem zadowolona bardzo mi sie podoba ten kolor wlosow 😜 mnie pewnie sie wypuka jeszcze, bo myje wlosy codziennie czasami staram sie przedluzyc ich zywotnosc wiazac je w kitke, ale nie lubie takich ulepkow.. a moje wlosy sie przetluszczaja bardzo a waszE
Gratuluje Ci synka 😉 no no 0,5 to ladnie 😉 najwazniejsze ze jest zdrowo rozwijajacym sie maluszkiem 😉)
Teraz sie zastanawiam czy moj ginek mi tez dobrze powiedzial plec a ja juz do dziecka mowie po imieniu i rozmawiam z małym 😉 hehehe;D ale no miw szpitalu powiedzieli, oby mieli dobry sprzet- chociaz powinni;p hehe na 3d4d ide we wrzesniu 😉 na spokojnie;D
dorotex powiem Ci,ze ja tez sypiam tzn staram sie spac na lewym boku ale masz racje dretwieja mi rece i caly bok.. spalam ostatnio na pol zgieta na brzuchu ale delikatnie przyciskalam bo juz nie moglam zasnac;/ ogolnie jest ok;p Fajnie z tym kinem, ale no ja tez bym tak pewnie w ciemnosci usnela, nie bylam w kinie jeszcze z moim R ale moze sie wybiore któregoś dnia hehe pewnie pol przespie 😜
Mmmm ciasto powiadasz;D pychotaa 😉
anitek no puscily mnie do domu bo ja mialam 3 minuty do domu wiec wiesz.. odrazu 2 bloki i jestem 😉 moze dlatego.. Jutro odbieram wyniki zobaczymy co i jak wyszlo 😉
ifyou no powiedziala,ze moge isc mialam 3 min do domu moze dlatego;> nie wiem.. A co do lezeniu na plecach masz racje podobno nie powinno sie lezec bo tam wtedy sie tamuje jakas wazna zyle glowna i plod moze byc nie dotleniony dokladnie..

Zjadlam na kolacje parowke z musztarda i wzielo mnie na herbate z cytryna, zrobilam sobie wieeelki dzban nawrzucalam cytryny i mm ogien;D i nie slodzilam;o szok;o
Zimno cos dzisiaj i leze pod kocykiem i szperam w necie 😉
Co porabiacie na wieczór? lezycie w lozkach juz?
Wlacze sobie zaraz na kompie film - '' oszukac przeznaczenie 5 '' 😉 wkrecilyscie mi jakis film 😜

milego wieczorku... brzuchatkii 😉):*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Wam ze caly czas siedzi mi w glowie plec mojego dzidziusia, juz nawet mowilam do brzuszka jak do dziewczynki a teraz musimy z mezem imie wybrac, bo dziewczynka miala byc Oliwia :0
podziwiam Was dziewczyny ze niektore z Was mysla juz o drugim dziecku, mnie ta druga ciaza zaskoczyla (pierwsza byla swiadomie planowana) i jak urodze to chyba tez pomysle o jakiejs wkladce na kilka lat, bo tabletek juz jakos nie chce brac (bralam przed pierwsza ciaza)...
Zapomnialam Wam napisac ze od poczatku ciazy przytylam juz 4,5 kg, ogolnie jestem zdziwiona, bo to jakos duzo mi sie wydaje,no ale coz chyba za duzo jem 🙂
Poszperam troche w internecie i ide spac 🙂
Dobrej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już 3 filmy z nudów obejrzałam, zjadłam paczkę czipsów, zaraz się za czekoladę biorę czekam na mojego i się doczekać nie mogę. jeszcze może coś obejrzę a jak nie wróci to idę spać. Jutro rano mam kontrolę, i wyniki krzywej cukrowej do odebrania. A później liczę na jakieś małe zakupy. Bym już chciała coś zacząć kupować chociaż jakieś drobiazgi 🙂)
justyna dobrze że teraz się dowiadujesz a nie na porodówce hehe 🙂) To by jaja były 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz w lozku...Mam nadzieje ze uda mi sie zasnac bo czuje jakbym miala gardlo wypalone...
w czwartek mam usg i zapytam sie ginka co moge brac na zgage bo naprawde nie daje rady po calym dniu z tym swinstwem 😞
Paula ja horrory przestalam ogladac bo prawie non stop jestem sama z Olafkiem i chyba bym sie .........ze strachu tym bardziej ze przeprowadzilismy sie z apartamentu do domu i dla mnie i to bylo wystarczajacym szokiem...
Justyna nie smutaj, przestawisz sie na nowo 🙂 pewnie czujesz sie troche zawiedziona i mysle ze to normalne odczucia sa.
Rozmawialam ostatnio z pacjentka w pracy (jak jeszcze do niej chodzilam) i powiedziala ze jej urodzil sie drugi chlopiec i miala strasznego dola przez to i na samym poczatku czula ze wogole nie kocha tego dziecka bo bardzo chciala miec dziewczynke, a teraz jak juz ma ponad 40stke mowi ze patrzy na to teraz i mowi ze nie zamienilaby tego na nic innego w swiecie i ze jej synowie wiele jej w zyciu pomogli i ze sa zaradni a z dziewczyna nigdy nie wiadomo... Tez jej powiedzialam wtedy ze ja w sumie od poczatku chce miec chlopca i moge sie roznie nastawic jak bedzie dziewczynka ale wiadomo ze to tez hormony szaleja...
Chlopakom latwiej w zyciu 😉 nie musza miec okresow ciaz porodow heh jak i wszystkich innych emocjonalnych problemow 😉 a pomysl tez ze dla waszego dziecka tez bedzie to pociecha bo bedzie mial brata, teraz do zabaw pozniej do imprez 😉
zawsze sa plusy sytuacji 🙂 Uszy do gory 🙂
A Wam dziewczyny powodzenia z wynikami 🙂
Dobrej Nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek no to jakieś doświadczenie masz 😁 ja jeszcze nic z takich rzeczy nie próbowałam prócz tabletek, brałam 10 dni i nie ustępowało krwawienie więc odstawiłam. Wiem, że na początku tak się zdarza, ale zraziłam się no i już. Potem jedynie gumki, a czasem nawet nie no i teraz mam malucha w brzuchu heheh 😁 po porodzie trzeba się będzie wziąć za porządną antykoncepcję 😜 . Plastry też mnie jakoś nie przekonują. Chciałabym coś na dłuższą metę spirale albo zastrzyki no ale nie wiem, podobno tego nie polecają jak się chce mieć jeszcze dzieci 🤢 więc pewnie będę musiała się przekonać do najzwyklejszej metody czyli tabletek.
Wy tu na winko macie ochotę a ja to napiłabym się jakiegoś zimnego piwka 😁
ehh ale co zrobić, trzeba jeszcze wytrzymać 🙂
Paula no to może jakoś mega tego cukru nie spaliłaś w drodze 🙂
Justynakreft może jeszcze będzie dziewczynka 😁 ale imię zawsze można mieć w zanadrzu, sama radość wybieranie 😁 a co do przytycia to tylko 4,5 kg? 😲 Jejku, ja do 20 t.c. miałam 4 kg na plusie, a teraz już mam 7 😮 co za grubas ze mnie.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Nocka ok choc obudzil mnie w srodku nocy bol brzucha i zasnac przez to nie moglam 🤢 teraz tez boli ale mniej... oby przeszlo!
Ifyouliftmeup heh usmialam sie 😁 czasem gumka a czasem bez i teraz bedzie dzidzi 😜 tak mialo byc 😜
Tutaj irlandki czesto stosuja zastrzyki albo implanty pod skore na 2lata ale strasznie sie po tym tyje wiec dla mnie to odpada!
Mysle ze spirala typu mirena jest ok bo zawsze ja mozna wyciagnac jak sie zdecydujecie na dziecko no chyba ze chcecie mala przerwe to wtedy wkladka sie nie oplaca 😉
Ja mam 6kg na plusie wczoraj sprawdzalam 🙂 idealna waga na polowe ciazy wiec wcale nie jestes jakis grubas heh 😜 jestes 2tyg dalej ode mnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam.
Ja własnie od lekarza wróciłam. No i się cieszę strasznie, bo krawiak się ladnie wchłania i jeszcze ten tydzien muszę wytrzymać i sie oszczedzac ale przynajmniej nie musze wiekszosc czasu lezec. Za tydzien mi powiedza czy już dostatecznie zanikł. Jak na razie ma 7mm wiec jak dla mnie to malo skoro mial 32. 🙂 No i krzywa cukrowa tez w normie wiec dzisiaj zadowolona wracam.
A co do wagi to ja tez 6 kg przytyłam.... tylko ze szkoda ze po brzuchu tego nie widać. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉
Własnie wrócilam odebrac wyniki bylam w przychodni.
Wiec tak:
-WWirus zapalenia watroby ujemny
-Glukoza naczcz 75g- wynik to 69 warianty: 50-100 mg-dl
-Glukoza po 2h - wynik 95 warianty: 50-150 mg/dl
Z moczem wzystko ok tylko martwi mnie ilosc krwinek bialych tzn:
- 5-7 wpw. wariant 0-5 wpw. ;/ za duzo ich jest...;/
A co do krwi to hemoglobine mam ok 13,5 😉
-Leukocyty podwyzszone 16,9 warianty: 3,5-10,00
-Granulocyty podwyzszone 13,0 warianty:1,2-8,0 ;>
A na necie nie ma nic napisane moze któras z was miala podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...