Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Łoo aż 6 tabletek dziennie magnezu 😲 co to się działo, że tyle tego kazali łykać? A na połówkowe jeszcze się łapiesz, mnie też mówili że pomiędzy 21 a 24 tygodniem. Co do luteiny to jakoś tak dziwnie, raz mi gin każe brać i przepisuje, a następnym razem w ogóle o tym nie wspomina i recepty nie mam. Teraz na przykład nie biorę już 2 tygodnie 🤢 . A mnie też to wylatuje z głowy żeby spytać. No ale ona jest lekarzem to wie co powinnam brać i sama mi przepisywać a nie jak się upomnę przecież 🥴 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania mowisz ze za nianie dzisiaj robisz 😉 fajnie ze sie wyspalas no i ze Mezus obiadek ugotowal moj to ma dwie lewe wyrwane w kuchni wiec moge pomarzyc o obiadku 😉
Co do usg to ja bylam w Kaliszu u dr Zbigniewa Kurpika za 3d4d zaplacilam 160zl wszystko posprawdzal , zero pospiechu! Polecam! no i do gabinetu wszedl ze mna Maz i moja Mama. Ale mysle ze jeszcze jedna osoby by wpuscil bo gabinet ma naprawde duzy.
Ifyouliftmeup ja mialam plamienia sporadyczne bardzo dlugo przez lozysko przy samej szyjce dopiero po 28 czy 30 juz nie pamietam sie odsunelo. A do tego bole brzucha wlasnie jak na okres przez cala ciaze.
A te 6tabletek magnezu to wlasnie na te bole i twardnienie brzucha,
Pozniej zdiagnozowali stan przedrzucawkowy. w PL podaja siarczan magnezu w kroplowce zeby troche zlagodzic bo na to nie ma lekarstwa tylko porod moze pomoc a wiadomo porod w 33tyg to nie to czego sie chce...
I tak dziekuje Bogu ze moj wywolywali po 36tyg. Jakos udalo mi sie dotrwac,
Mam nadzieje ze to cholerstwo sie teraz nie przyplacze.
Kurcze wiecie co? od paru dni swedzi mnie skora na calym ciele! oszalec mozna bo jak tylko zaczne drapac to jest jeszcze gorzej 🤢 tak mysle ze chyba od nowego zelu pod prysznic?! umyje sie dzisiaj innym i zobaczymy...
Maly ale szaleje w brzuchu heh 😁 niezle akrobacje bo teraz kopie nad pepkiem i tak smiesznie podskakuje co chwile brzuchol.
Sniadanko najwidoczniej zasmakowalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek mój jest kucharzem więc musi umieć coś ugotować 🙂 Tzn nie do końca kucharzem bo ma inne wykształcenie ale kolega skończyl szkołę gastronomiczną i razem firmę cateringową otwarli... no i się nauczył, że już całkiem dobrze mu idzie.
tak dzisiaj nianią zostaję, ale włączę małej bajki i niech się sama zajmnie sobą. Dopiero może p-óźniej na jakiś spacer pojdziemy albo na piaski pojedziemy. Ja małą widzę raz na miesiąc więc ciężko odmówić.
A gdzie ten lekarz przyjmuje? Długo trzeba na czekać na wizytę? Nie wiem szczerze mówiąc gdzie można iśc. Nawet nie miałam w planach tego ale skoro teście płacą to ok. Mi było szkoda pieniedzy i wolalam cos innego dla dziecka za to kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to Ci dobrze! ja niestety pomocy w kuchni niet 😉
Dr Kurpik przyjmuje w Kaliszu ul. Ostrowska 38a. Ja dzwonilam jakies 2tyg przed ale dlatego ze ja bylam akurat w PL wiec mi bardzo zalezalo. Ale mysle ze normalnie wizyte mozesz umowic na 2-3dni przed. Opinie o nim sa rozne no ale ja sie tym nie sugeruje bo tyle ile ludzi tyle opinii.
Ja bylam bardzo zadowolona! Tu masz nr tel. 627533488
Co do tego ze Tescie placa to super! naprawde warto bo swietna pamiatka bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😉 wrocilam wlasnie od babci na placku bylam z jablkami 😉 pycha;D teraz leze i obserwuje jak moj maluchwariuje w brzuchu 😜
A co do 3d4d to naprawde fajna sprawa 😉 Anitek ma racje kurpik jest dobrym lekarzem 😉 i ma dobry sprzet bylam u niego jak chcialam ciaze sprawdzic i potwierdzic 😉
Ja na 3d4d ide do jakubka kosztuje 200zl podobno 😉 zreszta zobaczy sie jak z funduszami;pp

Moze zauwazylyscie;p zmienilam kolor wlosow 😉 na taki jak na zdjeciu zdejcie robione dzisiaj;D aaa ogolnie to jak sie dowiedzialam jaki jest przesad-zabobon o zmianie koloru kobiet w ciazy to sie usmielam Ze DZIECKO BEDZIE RUDE 😁 😁 😁 😁 😁 🤪 🤪 jak moze byc rude?! haha nie no pekne ze smiechu zaraz..
Jutro ide pic cukier.. oddaje krew i mocz;/ wymeczona bede max;/ dzis zjem dobra kolacyjke i poloze sie wczesnie spac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania huhu to tylko pozazdrościć mężulka - kucharza 🙂 mój nie powiem bo pomaga jak go zagonie do kuchni, ale sam z siebie to by tosty jedynie zrobił 😁 ewentualnie kupioną pizze lub zapiekankę 😁
Anitek to też się wycierpiałaś i stresu najadłaś przez ten stan przedrzucawkowy. W ogóle to z czego on się robi? Tak sam z siebie czy można temu zapobiegać?
Paula no no kolorek fajny, pasuje Ci 🙂 tak Ci się udało z czarnych na ten kolor jednorazowo czy musiałaś rozjaśniaczem wcześniej?
Ja dziś leniuchuję cały dzień w łóżku, nic mi się nie chce. Cały dzień pada to wypoczywam w domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula kolorek super tez kiedys mialam cos podobnego choc bardziej czerwien. Jedyny minus takiego koloru to taki ze strasznie szybko sie wyplukuje niestety 😞 ja myje glowe codziennie heh wiec pewnie przez to 😜
Zabobon ech wogole wszystkie sa smieszne a najbardziej mnie rozwala to ze dziecko rude!!! no i co z tego ze rude????co to przeklete bo rude???!!! dziwne podejscie ludzi. Ja mam kolezanke co ma rudego synka i ma takie sprezynki wloski OMG co za pieeeekny chlopczyk!!!!!! naptarzec sie nigdy na niego nie moglam!!!
Tutaj rudych jest duzo mi tam to nie przeszkadza 😉
A my pojechalismy sobie z Olafem po kebaba...mmmm ale sie objadlam!!! do tego frytki z sosem czosnkowym i serem! pekam! juz czuje jak mnie bedzie meczyc pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje ifyou 😉:**
Nom sciagalam oczywsicie kolor, ale Emi znajoma tak mi ladnie sciagnela,ze jestem max zadowolona 😉 taka delikatna zmiana jest dobra 😉 jak sie znudzi zawsze mozna ciemniejszy nalozyc 😉
ja tez mam nygusa wlasnie pije kakao.. 😉
nudy jak nie wiem coo;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup stan przedrzucawkowy czesciej maja pierworodki a pozniej w kolejnej ciazy ryzyko niestety tez jest wysokie...
Nie ma na to lekarstwa ani nie mozna temu zapobiec. Lekarze nie maja wyjasnienia skad sie to bierze niestety.
Jedyna opcja zeby sie tego pozbyc jest porod inaczej dochodzi do uszkodzenia nerek jak i rzucawki no i moze powodowac wylew jak i zgon, stad wywolywany porod choc w PL czesciej praktykuja CC niz SN z tego co mi ginekolog mowil. No ale w IE za wszelka cene porod SN niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe;D Anitek dobrze masz kebabik 😉 mmm;D
Dokladnie co ma do tego kolor wlosow 😉 mi sie rude podoba 😉 i nie mam dokladnie tak jak ty nic przeciwko 😉 zadko sie spotyka rude dzieci 😉 ale dziewczynki jak maja loki rude zadbane blyszczace to nie jedna zazdrosci 😉 ja np 😜 hehehe 😜
dokladnie on szybko sie zmyje- wiem ja tez myje wlasnie codziennie wlosy, ale bede kladla szamponetke bo to szamponetka co 3 tygodnie wiec bede miala ciagle kolor 😜 szamponetka to nie to samo co farba 😉
Ja koncze kakaoo 😉 siedze na necie czytam dupeerelki i wlasnie zlapala mnie zgaga hehe dziwne bo pije mleko powinna mi przejsc tzn w ogole jej nie powinno byc 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula a niech sobie gadaja co chca 😉
szamponetka dobry pomysl bo jednak zawsze to co innego niz farba.
Rude loki lsniace cos pieknego! wogole taka uroda mi sie podoba, rude z piegami heh 😁
Co do zgagi to wlasnie tez zaczynam ja czuc 🤢 z Olafem mialam kilka razy a w tej ciazy czesciej sie zdarza. Gdzies czytalam ze mleko to tylko na chwile pomaga jak juz zgaga jest ale produkty mleczne wlasnie przyczyniaja sie do zgagi heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Dziękuję Wam jeszcze raz za wsparcie i miłe słowa. Gdy Was czytam, od razu czuję się lepiej! 🙂

Paula - super kolor, bardzo mi się podoba. A przede wszystkim Tobie bardzo pasuje.

Ifyouliftmeup - miałam zalecenie amniopunkcji, ale wpierw miałam wizytę u swojego gina. On mnie uspokoił, zrobił echo serca i powiedział, że wybór należy do mnie, ale nie będzie naciskał na amnio. Robi się je wtedy, gdy ryzyko wady płodu jest większe, niż ryzyko amniopunkcji, która ma swoje powikłania. Dlatego odstąpiliśmy od amnio. A serduszko trzeba obserwować, bo wykluczono w nim duże wady, ale jest jeszcze malutkie i nie widać bardzo dokładnie czy nie ma ubytku między komorami. Sprawdzanie czy nie ma ubytku będzie robione wraz ze wzrostem serduszka. 🙂
Mój mąż potrafi ugotować tylko wodę na herbatę. Taka smutna prawda. Ale z drugiej strony myje naczynia i pomaga w sprzątaniu, więc nie mogę narzekać. 😉
Mało do Was zaglądam, bo na szczęcie wyjaśniło się z maleństwem, ale mamy przejścia przeprowadzkowo-lokalowe, może jutro napiszę o tym coś więcej. Życzę Wam miłego wieczorku i do przeczytania wkrótce! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka mialas jakies problemy ? nie moge odczytacpoprzednich waszych postow;/ nie wiem co jest grane;/ wszystko wporzadku juz? Wikarynka dziekuje za mile slowa;D podobal mi sie kolor i sobie strzelilam na probe i wyszedl taki 😉 ciesze sie,ze uwazasz,ze mi w nim ladnie 😉
ja sie juz zaczelam stresowac tej glukozy hehehe;p obym nie zwymiotowala bo ja z rana tylko powacham cos co mi nie pasi i odrazu mi sie zbiera na wymioty;p cytryne mam jak cos 😉 i gazetke do czytania uszykowana;D
do jutra buziaaki :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - nie będę opisywała szczegółowo na nowo, bo to już za nami. W skrócie - w badaniu połówkowym USG stwierdzono u mnie dwunaczyniową pępowinę (wada), która może łączyć się z innymi wadami u dziecka i stwierdzono małowodzie. Lekarz sugerował, że dziecko może mieć trisomię i proponował amniopunkcję. Udało się jej uniknąć, ale potrzebuję częstszych i bardziej szczegółowych kontroli, szczególnie USG.
Do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula super wyglądasz w tym kolorku. 🙂) Ja ostatnio rok temu wlosy farbowałam i też wcześniej miałam taki kolor. teraz mysi kolor mi został i odrosty na 1/3 długości 🙂) Może po porodzie coś zmienię...
Co do rudych dzieci to racja... urocze jak nie wiem co.
Wikarynka cieszę się że nie jest konieczna ta aminopunkcja czy coś. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze z dzidziusiem. Na pewno będzie. Trzymajcie się cieplutko.
Ja dopiero wróciłam do domu a to zaraz 1 :/ Musiałam siostrę do domu odwieźć bo tata przywieźć potrafi ale już odebrać nie. ;/ Jestem strasznie wściekła ale co tam. Jeszcze samaw domu byłam to nikt inny by tego nie mógl zrobić.
No nic... idę spać mamusie. Do jutra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka wszystko juz wporzadku 😉 to najwazniejsze 😉
dziekuje Ania;p musze sie przyzwyczaic do tego kolorku 😜 musisie kolor wyrownac tez bo to normalne wkoncu sciagany mialam czarny;p
wrocilam z cukru nie jest tak zle;p odpoczywam przed netem i o 10 ide na pobranie krwi zwiazanego z cukrem;p hehe wcisnely mi babeczki cytryne i jakos dalam rady 😜 osiadlo sie troche na gardle i mi sie slabo zrobilo, ale jest ok ;D
a wy co tam ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Ja mija wam poranek ? U nas ok, za godzinke jade do lekarza na kontrole 🙂 dam znac po co i jak.
Paula[color=red][/color] co do kolorku wlosow jest sliczny, ja tydzien temu tez zrobilam sobie rudy, tylko troche jasniejszy niz Twoj i jestem mega zadowolona 🙂
Napisze potem! Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Dopiero 10 a ja już muszę się położyć tak się objadłam 🙂 Mężo kupił 14 kg śliwek na winko więc podkradłam trochę i zrobiłam ciacho ...mniam ...

W sobotę byliśmy w kinie na "COŚ TAM Bourna":- gat. sensacja 2,5h z reklamami ...mąż dostał bilety od kolegi więc bez wybrzydzania nawet uradowani poszliśmy sobie na 21:30...do połowy było fajnie potem zaczęło mnie nużyć i przysypiałam gubiąc wątki ☺️ potem mi sie po 2 litrach wypitej coli siku zachciało ale bałam sie po ciemku schodzić z samej góry tych schodów więc dzielnie trzymałam do końca. 😮..no a ostatnie 40 minut to już w ogóle masakra akcja na maxa jazgot, strzelanie,krzyki aż eis mały obudził ..nie wiem może się przestraszył bo zaczął fikać jak nigdy więc się zdołowałam że zestresowałam dziecko i już mi się tylko płakać chciało z tego wszystkiego... do kina się już nie wybieram chyba że na komedię romantyczną 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dzisiaj w planach mam dzień leniucha nic nie robię będę się obijać przed tv i odnawiać polarowe ciuszki dla niunia które dostałam w spadku i są trochę zbite...może macie jakiś patent na odświeżenie polaru?...najlepszy środek jaki znalazłam do tej pory to wałki do włosów z rzepem 🤪 mają takie haczyki i dość dobrze się tym czesze tylko nie wygodnie się trzyma.

Zastanawia mnie też jedna rzecz ... czy przestrzegacie zasady leżenia na lewym boku, która od piątego miesiąca w zasadzie powinna być na dobre wprowadzona w życie?...bo ja mimo szczerych chęci nie daję rady przespać całej nocy na jednym boku po prostu NIE MOGĘ! ..tyłek mnie boli 😮 , skurcze mnie łapią i mam wrażenie czasem że mi kości popękają ...ile mogę tyle wytrzymuję ale w końcu przekręcam się na mój ukochany prawy boczek i śpię jak człowiek tylko potem mnie sumienie dręczy....jak Wy sobie z tym radzicie?

Do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Nocka spokojna na szczescie! wyspalam sie bo wstalismy o 9tej a Olaf w nocy obudzil sie tylko raz 🙂
Anita tak to bywa heh kierowca teraz jestes 😉
Ja tez swoj naturalny kolor mam i teraz kombinowac bede cos z henna bo taki nijaki ten kolor jest a nie chce w sumie zadnych farb uzywac bo w sumie siwych wlosow jeszcze nie mam no i nie chce pozniej znow zostac z jednym kolorem...
Co do glukozy to w sumie dziwne ze Cie wypuscili do domu. Nie powinno sie wogole chodzic ani nic bo to wtedy sie spala cukier i wyniki moga wyjsc inne. Tutaj bite 2h siedzi sie z tylkiem na poczekalni.
Justyna daj focie wloskow 🙂
Dorotex ja uwielbiam cala kolekcje Bourna!!!! czekam az Mezus bedzie na miejscu i pedze do kina!!!!! odliczam heh 🙂
Jak nie ogladalas poprzednich 3czesci to opierdziel faceta ze Cie na taki film zabral heh 😁
Uwazaj z coca cola bo ja rowniez powinno sie ograniczyc a w zasadzie to nawet nie pic w ciazy 😉
Dzidzi szalalo w brzusiu bo pewnie slyszalo te wszystkie dzwieki 🙂
Ja mialam Olafa w brzuchu jak bylam na Avatarze 😁 ale szalal heh 🙂
Co do spania na lewym boku to u mnie nie ma szans zebym cala noc przespala tak. Zawsze budze sie na plecach z nogami zgietymi w kolanach 😮 a co najdziwniejsze to przed ciaza nigdy tak nie spalam... a na plecacj tym bardziej nie powinno sie spac no ale ja tego nie kontroluje jak spie.

Dziewczyny wczoraj wykapalam sie innym zelem i juz jest lepiej choc jeszcze swedzie :> teraz sobie mysle ze ostatnio zmienilam plyn do plukania od zawsze uzywam lenora ale ostatnio kupilam jakis taki perfumowany i moze on tak dziala? wiedzialam w sumie ze to nic wspolnego z ciaza nie ma bo przed ciaza takie swedzenia tez mialam. No nic kupie zwyklego lenora i zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😉
ja się dopiero wstałam, ale nadal nie wyspana jestem. Co chwile się budziłam bo miałam okropne sny. :/ Śniło mi się, że z balkonu skoczyłam.
Co do spania na lewym boku to słyszałam żę tak niby trzeba ale gorzej to wcielić w życie... Ja niby zasypiam na lewym, ale jak się budzę to rzadko w tej samej pozycji. Nie potrafię kontrolować tego.
No i z zębami mi się coś zaczyna dziać.... słyszałam że zdarza się w ciąży. Kurcze koszmar. Wczoraj jadłam i mi się ukruszył kawałek, teraz zaczyna boleć... Możliwe żeby aż tak się osłabiły?
No nic ruszam na śniadanko, jakaś kawa i muszę trochę rzeczy załatwić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek co za cholerstwo ten stan przedrzucawkowy 😮 oby żadnej z nas to nie dopadło.
Paula no masz fajnie bo Tobie szamponetka złapie a mi na jasny blond nie bardzo, ratuje się tylko szamponem ze srebrnym połyskiem 😆
Co do zgagi to też już miałam kilka razy, o dziwo przechodzi po coli ☺️
Wikarynka no to dobrze, że jednak się wyjaśniło po echu serca. Więc życzę dużo zdrówka dla maluszka i oby całe serduszko okazało się zdrowe, bez żadnych nawet najmniejszych ubytków 🙂
Jeszcze raz do Pauli hmm poszłaś do domu w trakcie badania. Troche nie dobrze, bo tak jak Anitek pisała że to może sfałszować wynik bo spaliłaś cukier chodzeniem. Mnie też w sumie nikt nie pilnował mogłabym iść i przyjść z powrotem. No ale wolałam siedzieć żeby wyniki były prawidłowe. Jutro dowiem się jak u mnie z cukrem 😜
Dorotex hah to fajny seans miałaś, myślenie o wszystkim tylko nie o filmie 🙂 ja byłam na Madagaskarze 3 i nie umiałam wysiedzieć z powodu bólu żeber. Nie wiedziałam już jak siedzieć, ciągle się kręciłam. Do kina już nie pójdę raczej bo to męczarnia była. Na początku ciąży chodziłam na horrory ale tak się nie raz bałam że aż brzuch bolał więc też już odpadają 🤢
Spanie jest obojętne dla dziecka oczywiście oprócz spania na brzuchu, ale to wiadomo. Jedynie może 'szkodzić' mamusi. Spanie na plecach blokuje jakąś tam żyłę i można mieć skurcze łydek, na prawym boku znowu dziecko naciska na żołądek więc może dokuczać zgaga. Ja śpię różnie, na lewym albo na prawym, a budze się na plecach 😁 i czasem tak jak Anitek ze zgiętymi nogami w kolanach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam u lekarza, wszystko ok, wazy już o,5 kg, tylko teraz powiedzial ze bedzie chlopak na 100% a ostatnio ze na pewno dziewczynka, na poprzedniej wizycie na monitorze pokazywal mi nawet jej wargi sromowe, wiec ogolnie sie zdziwilam,no ale nic bedzie drugi synek tak jak u Anity 🙂 tylko ciekawe jakie damy imie, bo nie mamy pojecia jak na razie...
Trzymajcie sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...