Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

ifyou trzymam kciuki za ciebie i za malutką ...mam nadzieję że wszystko będzie dobrze... ustabilizują Ci skurcze lekami i będziesz mogła wrócić do domku chociaż leżenie to już raczej Cię nie ominie.Daj znać jak będziesz miała chwilę siłę i ochotę ...dasz radę bo kto jak nie my? 🙂

Anitek mam nadzieję że z Twoją mamą również wszystko dobrze się poukłada.

U mnie dziewczyny w końcu dobra wiadomość dla odmiany
PODNIOSŁO MI SIĘ ŁOŻYSKO: 😁 😁 😁...byłam wczoraj na USG musiałam przenieść wizytę z dzisiaj bo mój lekarz odwołał i poszłam sobie do innego... trochę miałam obawy bo to młody lekarz baaardzo był a przynajmniej tak wyglądał 🙂mam nadzieję że nic mu się nie pomyliłlo i faktycznie poszło do góry to łożysko...w każdym razie mogę śmigać spokojnie ...If you my to się chyba wymieniamy 🥴

No i widziałam mojego syneczka ....super mi zrobił frajdę bo pokazał mi go w 3d chociaż wcale za to nie zapłaciłam pykną mu też zdjęcie co prawda czarno białe i nie jest jakieś super wyraźne troche rozmazane i rozciągniete mały wygląda trochę smiesznie ale dla mnie i tak jest cudowny 🙂 no i miło z jego strony bo nie musiał tego robić ale jak powiedziałam ze nie widzielismy jeszcze buzi bo zawsze się rączkami zasłania to nam go pokazał ...widać że młody jeszcze ma sumienie 🙂
Mały akurat sobie nogę zadarł nad głowę ale to było śmieszne na maxa taka mała nózia 🙂

Zaraz zrobię zdjęcie telefonem i wrzucę 🙂

Waży 1523 g czyli przytył ponad kilogram 🙂 położenie podłużne miednicowe główką do góry ale ma jeszcze sporo miejsca na fikołki podobnie jak u anity więc może jeszcze się przekręci .

Dzisiaj jadę wózki oglądać z zamiarem podjęcia ostatecznej decyzji...zobaczymy heheh

Zmykam sprzątać jeszcze tylko cyknę tą fotkę i do później ....

IF YOU JESZCZE RAZ ....TRZYMAJ SIĘ TAM DZIEWCZYNO JA TRZYMAM MOCNO KCIUKI ZA WAS !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dorotex - to świetne wieści. Cieszę się, że łozysko poszło do góry i że zobaczyłaś malucha. Widać, ze dobrze rośnie, bo jest większy o 300 g od mojej malutkiej, a jesteśmy razem w 30 tygodniu. Trzymam kciuki za Ciebie i małego, a jednocześnie za swoją małą, żeby goniła. 😉
Justynakreft - trzymam też kciuki za Dominisia. Niech zdrowieje! 🙂

Ifyou co z Tobą. Mam nadzieję, ze wszystko OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry ponownie 😁

Przeczytałam Was ale i tak nic nie pamietam hahaha mam dopbra ale krótka pamiec 😁

U lekarza okokok 😁 🙃 położenie małej okreslił na : główkowe 2 ? nie wiem co to znaczy ale ze chyba glowka w dol 😁 waży 1300 wiec ok 😁 pepowina trójnaczyniowa, położenie łożyska tylne, ilośc płynu w normie wiec jest ok 😁 weszłam bez kolejki bo dziś robił pierwsze usg wiec ledwo usiadłam i wchodziłam od razu... robił jakies tam pomiary z tego co słyszałam to były na : 30t2dz, 30t, 29t i 28t2dz wiec roznie hehe wszystko z innej parafii ma moja niunia ale nie wiem co ktore bylo wazne ze wszystko ok 🙂 no i jak uslyszal moj kaszel to kazał do ŁÓŻKA 😁
pytałam o wizyte to mowi jeszcze za 4 tyg wiec pozniej bede smigac pewnie co 2.

wyniki tez ok dał kolejne, na pewno mocz bo dostałam pojemniczek i cos tam jeszcze nie spojrzałam ...

teraz grzebie w netku i czekam na przelew hehe bo dzis matki pienieznej 🙂

A sesja tak dziś na 14 czuje sie w miare dobrze wiec ide bo tak odkladalismy juz tyle czasu wiec jak juz umowiona to idziemy z moim a zdjecia beda rozne i w ubraniach i takie bardziej roznegliżowane jak to biologia ujeła hehe chce miec super pamiatke wiec decyduje sie na wszystko co bedzie chciala kuzynka ujac dla niej nowe doswiadczenie bo nie miala jeszcze ze tak powiem modelki w ciazy a ja jestem na wszystko otwarta tym bardziej ze to rodzina to sie niczego nie wstydze 😁

no to szperam po netku miedzy czasie sniadanko pozniej sie odezwe :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łaaaaaa dziwczyny dziś mój szczesliwy dzien chyba własnie zdobyłam kolejne cacuszka dla mojej niuni popatrzcie tylko jakies sliczne i to wszystko ogólem za jedyne 80 zł ! to bym jednego porzadnego nie kupiła 😁 juz sie chwaleeeeeeeee 😁 🤪 🤪 🤪

http://allegro.pl/show_item.php?item=2688281227

http://allegro.pl/show_item.php?item=2688273929

http://allegro.pl/show_item.php?item=2688273032

http://allegro.pl/show_item.php?item=2688271620

ide zjesc na spokojnie sniadanko bo cympiałam przy tych aukcjach i ruszyc sie nie mogłam hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka
Wchodze a tu takie wiesci 😮 🤢 😲
IFYOULIFTMEUP trzymaj sie tam mocno!!!!! razem z Niunia!!!! 🙂 Wszystko bedzie dobrze najwazniejsze ze jestes pod bardzo dobra opieka!!!! to sie liczy!
Nawet gdybys miala tam lezec juz do konca... moze jak cos to Cie potrzymaja co najwyzej do 37tyg wiec nie ma az takiej tragedii! Najwazniejsze aby Wam sie nic zlego nie dzialo!!!!
Informuj Nas na biezaco co sie dzieje!!!!
Wikarynka nie denerwuj sie na zapas, najwazniejsze ze beda to kontrolowac.
No i racja teraz sie zabierz za siebie i Mala. Odpoczywaj i tyle 🙂
Ania co u Ciebie?
Nadrobilam Was ale kurcze ciezko mi sie odniesc do wszystkich postow bo glowy niet ostatnio...
Jakos za duzo zmartwien doszlo...
Basia fajnie ze z Mala wszystko ok 🙂 no i ze tak sobie fajnie rosnie 🙂 fajnie tez ze wyniki w porzadku 🙂 no i ze nie musialas dlugo czekac 😉
Paula o ktorej dzwonicie o mieszkanie?
Co do obracania to wykonuja to 2osoby i naciskaja na brzuch od zewnatrz, czy boli? pewnie tak z tego co widzialam jak obracaja w jakims dokumencie. Ja w kazdym badz razie bym sie na to nie zgodzila choc nie o bol chodzi tylko o ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFYOU... trzymajcie się, wszytko będzie dobre ważne że już masz opiekę
Basia ale szalejesz z tymi ubrankami na allegro,też to uwielbiam i jak się zdarza okazja to licytuję 🤪 a cieszę się że z malutką wszytko ok no i już nie jest taka malutka moja na twoj tydzien miala 1170 g 😜 ale wiadomo że te wagi są orientacyjne
Kobietki ogólnie więcej odpoczywajcie ja dzisiaj leże w łóżku bo coś mnie glowa boli, a już napiekłam całe 4 blachy ciastek z mussli, więc mogę odpocząc
Trzymajcie się cieplutko kobietki bo zimno za oknem brrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc :-* dziekuje za wsparcie wszystkim i ze się tak o mnie martwicie, tomile :-) mialam już ktg dwa razy i skurczy nie ma! Więc wyjęli mi kroplówkę na razie ale wenflon siedzi :| szyjka się zamknela na szczęście. Powiedzieli ze plod będzie dojrzały za okolo 3 tygodnie więc mam dalej lezec.żeby nie dopuścić do rozpoczęcia akcji. Nie wiem co ten mój organizm chce tak wypchac już malutka :-( mialam usg i waży 1758 gram czyli norma w tym tygodniu :-) łożysko mam wysoko, położona główkowo więc są też dobre wiadomosci. Przepraszam ale się nie odniose do postow bo nie mam do tego glowy... Mam nadzieje ze wyjde stąd jeszcze w ciazy, ze się ustabilizuje wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup - super, ze się odezwałaś! 🙂 🙂 🙂 Bardzo się cieszę, ze akcja się uspokoiła. Rzeczywiście, dla świętego spokoju lepiej leż, odpoczywaj i dbaj o Was. Za 3 tygodnie mała będzie miała skonczone 35 tygodni, więc płucka już beda dojrzałe i na pewno będzie wazyła powyżej 2 kg. Więc hoduj, tak samo jako ja. 🙂
Anitek - dzięki za dobre słowa. 🙂 Staram się mieć pozytywne nastawienie i odpoczywać. Dziś naprawdę niewiele zrobiłam. Wykańczam raczej pewne rzeczy, żeby maksymalnie pozbyć się pracy papierkowej, a w domu daję wykazać się mężowi. :P Musi byc dobrze!
Jussta - masz rację, trzeba odpocząć czasem i zadbać o siebie. 🙂
Odpowiedź Ifyou nastroiła mnie pozytywnie. 🙂 Musi być dobrze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie zmienilam posciel wstawilam drugie pranie i na tym koncze dzisiejsza robote... Aby kolacje zrobie a obiad mam od wczoraj...
Czuje sie jak po maratonie 😮 strasznie szybko sie mecze ostatnio... wejscie na gore to problem i zipie jak stara lokomotywa.
Pisala ktoras z Was o bolu w kroczu... Tez to mam niestety i to juz od dosyc dawna a od jakiegos tygodnia ciezko mi sie w lozku odwrocic bo bol jakby mi mialy te kosci popekac...tak juz zostanie do konca ciazy niestety...No ale jeszcze chwila! damy rade 😉
Ifyouliftmeup dobre wiesci ze sie wszystko zatrzymalo i ze skurczy nie masz.
Mala najwazniejsze ze dobija juz do 2kg! odpoczywaj teraz!!! Jestesmy z Toba myslami 🙂
Wikarynka racja daj sie wykazac Mezowi i tez odpoczywaj 🙂
Justta podeslij ciasteczek 😉
A tak wogole to wlasnie ta cala sytuacja Ifyouliftmeup mam nadzieje ze zmobilizuje wszystkie aby przygotowac wszystko do konca... Jak widzicie nigdy nic nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio mialam pisac i zapomnialam 😜
Ktoras z Was pisala ze dzieci sie w brzuchu ruszaja to pozniej szaleja heh.
No coz u nas tak nie bylo.
Olaf ruszal sie tak samo czesto jak Nicholas teraz i ja w zasadzie do ok 8smego miesiaca zycia nie wiedzialam ze mam dziecko w domu, pozniej zaczal raczkowac wiec juz go wszedzie pelno bylo 😉
Od 3miesiaca przesypial cale nocki, aby pierwsze 3miechy byly ciezkie bo wstawal co 2h ale byl bardzo spokojnu, czasem jego placzu dniami nie slyszalam.
I tak w sumie mial dobre miesiace, lezal sobie opowiadal zero jeczenie placzu itd.
pozniej sie troche zmienilo heh jak sie stal mobilny bo wtedy to juz o 180 sie zmienilo 😉 ale tylko energia bo placz czy jeczenie nie zdarza sie czesto chyba ze zmeczony albo ma gorszy dzien 😉
Wiec po cichu licze na to ze i tym razem bedzie tak samo 😉
Choc mowia ze przewaznie sa przeciwienstwa oby nie! bo jesli bedzie przeciwienstwo Olafa to juz moge zaczac sobie wspolczuc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou ciesze sie ze skurcze sie ustabilizowaly 🙂
Co do bolu w kroczu, to ja mam tak samo od kilku tygodni, jakby mnie tam ktos walcem przejechal, nawet mi z lozka ciezko wstac przez to...
Dominis spi, zrobilam mu inhalacje przez sen, bo inaczej nie pozwala sobiie zrobic, no ale byle do piatku i wtedy ide z nim do lekarza na kontrole i mam nadzieje ze juz bedzie kazal odstawic mu te wszystkie inhalacje i syropy.. Wlasnie wstawilam ziemniaczki, do tego mam udka z kurczaka i chyba zrobie surowke z marchewki i jablka, mniam, mniam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna cale szczescie ze z Dominisiem juz lepiej.
Inhalacje pamietam jak Olaf mial w szpitalu i pozniej do domu dostalismy i w sumie w szpitalu bylo ok a w domu ciezko mu bylo usiedziec a mial lekko ponad roczek heh.
No a bol w kroczu niestety trzeba bedzie scierpiec juz do konca 😞 z Olafem jakos tak na koncu dopiero mnie to bolalo a teraz to jakos juz od 24tyg...
Biologia pewnie grzeja sie pod kolderka w te zimne popoludnia 😉
Ja wlasnie usmazylam krazki cebulowe, dobre wyszly 🙂
Czekam az M. z silowni przyjedzie to zjemy kolacyjke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, jestem. Tylko mężu wrócił z pracy o 18 i nie mogę się od niego oderwać. Gdy siedzę w domu, to strasznie za nim tęsknię. :P
Jutro ma być lepsza pogoda, to już nie będę uziemiona. Dziś wyszłam tylko po zakupy i prawie zamarzłam oraz zmokłam. Nie lubię takiej pogody.
Zmierzyłam sobie dziś obwód pasa i jest 112 cm! Nie tak dawno temu było 102 cm. Czyli coś się rusza. Teraz zmierzę znowu za tydzień.
A teraz ponarzekam - niby mieszka się w większym mieście, a nie ma co ze soba zrobić. Kombinujemy z mężem czy kino, czy koncer czy co. A wyboru prawie żadnego. Chyba pójdziemy na randkę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, siłownia! Też bym poszła, ale chyba jednak nie powinnam... 😉
Zjadłabym krążki cebulowe, mniam, ale pewnie by mnie zabiły. Hihihi. Smażonego nie mogę jeść. Takie pyszne krążki jadłam kiedyś w Sphinxie. Potem robiłam sama w cieście naleśnikowym i też były niezłe. Jednak smażone ciasto to nie na mój żołądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😁 😁

biologiaaa no widzisz jestesmy na tym samym wozku.. ja tez mam miekka szyjke, ale lekarz powiedzial,ze ok. nie ma rozwarcia, wiec jest dobrze. a w dodatku jak chce wspolzyc to z gumka,tez ci to moze wspominal? bo ja mowie musze przerwac celibat 😁 😁 😁 czy moge a on ze tak ale w prezerwatywie wiec ok 😁 😁 haha widzialas mnie mowisz, bo ja sie nir wylogowywuje takze jestem caly czas na on-line 😜 😜 😜 zrobila mi brewki odrazu lepiej jestem max zadowolona i wkoncu cos dla siebie zrobilam 🙂 🙂 Ja tez uwazam,ze jak juz mowia ze dzieci duze haha giganty to nie wejde w 56 nie ma szans 😜 😜 😜 😜 😜

dorotex to ciesze sie,ze dowiedzialas sie dobrej wiadomosci od lekarza 😁 😁 ciesze sie 😉
i widzialas babelka.. super!!!! 😁 😁 hehe jasne ze tak rozmazany czy nie cudowny jest na maxa..;D bo wlasnyy 😁 😁
Malusi drobniiusiu, moj 1897g chyba 😜 okolo nie zapamietalam koncowki ale jakos tak.. ale niewiadomo tez czy napewo.. ten jego aparat jak za wojny 😜 😜
Udanego wyboru wozka!!!! 😁 😁

basia super ze mala cala i zdrowa i tez kruszynka;D hehe ;D niech rosnie zdrowo!!! wymiary to pewnie dlugosc calkowita nozki glowka i bioderka jakos w kolejnosci 😉 bo mi jak badali w szpitalu to mowili.. 🙂 🙂

anitek co Cię meczy kochana? ze masz te zmartwienia, nadal nie wiesz jak wyjdzie sytuacja z mezem i grudniem, Toba i dziecmi? Dzwonilismy na mieszkanie;D jupi 😁 😁 jest nasze!!! tylko trzeba sie dogadac co potrzebujemy, wplacic mu kaucje. W piatek pod wieczor sie chce z nami spotkac jeszcze raz koles. obgadamy co trzeba i wplacamy mu, podpisujemy umowe przedwstepna i hejaaa 1goooo na swoje wynajmowane, ale wazne ze RAZEM!!!!! Teraz tylko wyczekiwac na maluszka 😁 ahh synek bd mial najlepiej na swiecie! Swoj pokoik... cudny... 😆 😆 odrazu lepszy humor!Dziekuje ze spytałas 😘 😘 a Ty usmiechnij sie kochana...
Co do obracania..uhh masakra, ja tez sie nie bede godzila na takie cos... 😞 😞 oby nas to nie spotkalo!! Ja mam bol w kroczu ja zaczelam o tym wlasnie kurde coraz bardziej naciska.. maly sie obnizyl i kazdy mi to mowi,ze mam nizej brzuch mowie wam ginek mi zle obliczyl termin i tygodnie.. mam najwiekszy brzuch od was, nie zgadza mi sie z miesiaczka itp...

justa odpoczywaj dokladnie..;D to mowisz ,ze jak masz tyle blach ciastek to mozemy wszystkie wpasc na kawke/herbatke/ pogaduchy i oczywiscie na ciastka 😁 😁 😁 bym zaproponowala cos mocniejszego %%% ale no wiesz nas stan hehe jeszcze nie teraz 😜 😜 😜

ifyou oo ale kochana malusia hehee no normalna moj wiekszy o ponad 100g 😜 wkoncu chlopak 😜 😜 ciesze sie,ze Ci minelo juz ktg nie wykrylo nic to dobrze.. Zostajesz w szpitalu 3tyg?? czy wypuszcza Cię?? 3maj sie i pisz co i jak 😘 😘

wikarynka idzcie na randke 😁 😁 zawsze jest milo w takiej sytuacji pogadacie sobie pospedzacie czas w fajnym miejscu w sumie mozna polaczyc randke 2w1 tzn kino i jakas restauracja;D

Jaa dzis nygus przed TV bo nudy w necie 🙃 🙃 🙃 ale jutro z rana chyba dentysta i do lumpexu smigne 🙃 🙃 hahaa poszaleje... dobranoc kociaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczeta.. odzywam sie.. zyje.. ale wciaz brak humoru..

IfYou mam nadzieje ze wszytsko bedzie w porzadku juz do konca ciazy zobaczysz ani sie obejzysz a stuknie wam 40 tydzien 🙂 poczekaj z tym porodem na nas !! 😘 😘 😘

A ja.. ja siedze sama w domu .. i zajadam kluski z miesem chodzily za mna od paru dni musialam w koncu je ugotowac , chociaz to mi poprawi humorek na chwilke.
Dzien mam jak z dupy.. ehh jutro do pracy i tak w kolko...ale podjelam dzis decyzje od 1 listopada przestaje pracowac.

Ide chyba spac zaraz zęby mnie bolą 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Kochane 🙂

tak jak wczoraj przeczytałam wszystko ale nie wiele pamietam bo zmeczona strasznie jestem, najpierw lekarz pozniej w domu troszke roboty bylo no i ta sesja :/ 3 godziny wyginania sie przed obiektywem ale bylo warto przedstepne foty megaaa zadowolona jestem naprawde 😁 teraz tylko czekam na obrobke a ze kuzynka zajeta to cholera wie kiedy dostane zdjecia hehe ale czekam cierpliwie bo wiem ze warteo i juz umowilysmy sie jeszcze raz od 29 pazdziernika ma wolne juz wiec pojde tak na koniec listopada co brzus bedzie jeszcze wiekszy hehe 😁

poszperam w netku troszke moze jakies male zakupy zrobie i ide spac jutro napisze cos wiecej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia nie dziwie sie wrazen mialas moc 😁 😁 😁
emilka kluski mniaam za mna chodza slaskie z mieskiem i ogorkiem kiszonym.. musze powieedziec babcince to zrobi 😁 😁 😁

ja maluje pazurki szperam w netku pije herbatke.. R jest na nocke w robocie wiec nudy 😜 ale za to jutro spimy razem..;D
A jeszcze troche i bedziemy sie widywac spac codziennie obok siebie i jesc obiady 😉 hm ciekawe czy chlopakowi sie nie znudzi..?;( obawiam sie tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😁

kurdeee miałam pospac dzis a jakis koleś obudził mnie dzwonkiem do drzwi, ale najpierw spojrzałam przez okno czy to nie aby listonosz bo on tak lubi zostawic list w drzwiach ale jednak zadzwonic przed wyjsciem hehe ale nie wiec nawet nie otworzyłam 🙃 🙃 wstalam ledwo z lozka to mowie nie bede leciala do drzwi do obcego faceta... bedzie cos chcial to przyjdzie jescze raz 😁

zrobilam sobie kawusie i bede szperac po netku chyba jakies zakupy zrobie, butelki itd a pozniej do tzw. miasta hehe po wypłate i tez jakies zakupki 😁

miłego dnia brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
e-miilko - nie smutaj już. Napisz czy coś się dzieje, czy tak po prostu Cię dopadło? Może to hormony działają. 🙂
Basia - wydasz zaraz całą wypłatę! 😁
Paula - Twojemu R. raczej się nie znudzi.To prędzej kwestia dojrzałości czy będzie sobie radził jako "głowa" rodziny. Będę trzymała za Was kciuki!
Anitek - coś mało zaglądasz ostatnio, bo też obarczona problemami. Sama mi napisałaś, zeby nie martwić się na zapas. 🙂 I tego się trzymajmy! 🙂
Miała być dzis u mnie pogoda i co, i nie ma. 🤢 Mgła, szaro, mokro. Mimo wszystko ubiorę się ciepło i idę, bo zgnuśnieję w domu. Choć wpierw spróbuję coś załatwić telefonicznie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka hehe no widzisz jak to jest juz lekka reka poszło ponad 200zł :/ a to butelki a to smoczki te kombinezoniki i pare innych rzeczy i o ... czesc zaplanowana na ten miesiac dla maluszka zostala wykorzystana hehe 😁 teraz tylko za miesiac rzeczy "aptekowe" takie jak sól morska, witaminki, octenisept do pepuszka itd...

jem sniadanko i zaraz zwariuje z nudow... ! ja juz chce 11 i ruszyc sie z miejsca bo naprawde nie mam co robic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...