Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Basia wspolczuje zlego samopoczucia. Bol glowy mialam w pierwszej ciazy przeszlo dopiero ok 17tyg. Wiec trzymam kciuki aby tym razem przeszlo!
Super wiadomosc z usg!!!! Ciesze sie ze z dzidzi wszystko w porzadku 🙂
Oj oj oj widze ze masz to samo co moja Mama z tym ze ona ma takie same bable jak po oparzeniu pokrzywa, ale nie ma takich plam.
Smarujesz sie jakims filtrem? proponuje min 50faktor. Moze to cos da?
Na to pomaga wapno ale nie wiem czy mozna je pic w ciazy wiec lepiej zapytac lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂)

Basia też współczuje takiego uczulenia 😞 ja mam za to problem z krostami w ciąży :/ na dekolcie mi powyskakiwały i na twarzy też coś ciągle się dzieje. Tak jak pisała Anitek, na różne uczulenia (raz na nogach miałam) piłam wapno i przechodziło, no ale nie wiem czy w ciąży można, na internecie pisze, że tak, nawet na przeziębienia dziewczyny stosowały z polecenia swojego lekarza, no ale lepiej spytać osobiście co do Twojego przypadku 🙂 . Super, że z dzidzią wszystko okej 🙂 mnie się jeszcze ta linia od pępka nie pokazuje 🙂 w sumie to wie któraś z was kiedy się staje widoczna? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup tez mam ten problem...
Same krostki z tym ze tak jak idzie linia wlosow no i na plecach...Strasznie to wkurzajace i bolace...Hormony niestety. Wogole mam wrazenie ze zbrzydlam...
Co do kreski to ja mialam ja dopiero po 30tyg i byla bardzo jasna.
A najsmieszniejsze jest to ze po ciazy pare tygodni jak sie mylam to tak potarlam palcem a tam zaczal schodzic naskorek razem z ta brazowa kreska 🤪 to tez jest wynik hormonow wiec moze wyjsc ale nie musi, niektore brzuszki maja juz od pierwszych tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mnie to strasznie irytuje jak widzę nową kroste po wstaniu z łóżka :/ staram się ich nie dusić i nie drapać ale czasem się zapomne i jeszcze sobie pogarszam. Moja mama mówi, że to od słodyczy 😮 a ja w ciąży nie mogę dnia przeżyć bez czegoś słodkiego 🤨 . Dobre z tą kreską 😁 ale późno wyszła, ja myślałam, że tak do 20 tyg będzie 🙂 hmm no zobaczymy może się pojawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 na brzuszku napisane ze ok 14 tygodnia zaczyna byc widać te kreskę 🙂 U mnie tez już się pokazuje 🙂 a wapno to serio ratuenk na te alergie, tylko właśnie lepiej zapytać....fajnie że z waszymi dzidziami wszystko w porządku! A jak tam ćwiczycie mieśnie kegla? 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup no ja tez wcinam slodycze :P nie moge sie opanowac, choc ostatnio juz mniej...Ale i tak codziennie cos czekoladowego byc musi i nie wazne ze zaraz po tym kiszony ogorek smakuje 😉
Co do info o kresce to ja w sumie juz w poprzedniej ciazy o tym czytalam ze to ze komus nie wyjdzie nie oznacza nic niedobrego. Wiec w sumie nie przejmuje sie ze jej nie mam, chyba nawet wolalabym nie miec wcale :P
Skwera ja nie cwicze tych miesni bo jakos mnie to strasznie rozdraznia juz po 5tym razie...
Po tym porodzie robie do tego plastyke pochwy wiec chyba jeden pieron czy cwicze czy nie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi kreska wyszla po 20 tyogniu i wydaje mi sie ze to nic strasznego ani zlego bo co 2 ciezarna ma wiec to raczej normalne 😁 a cwiczenia kegla to wyczytalam na moim suwczku ze chyba od 25 tygodnia 😁
swoja drog w koncu toszke popisalyscie odwiedzam was dzien w dzien ale praktycznie pustki 🙂 mdlosci juz opuscily was? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc kreska to żaden obowiązek 🙂 ja kocham słodycze ale teraz patrzeć nie moge...-.- i na mięso też nie fuuuj. Szok! 😁 a o tych mięśniach to ja czytałam że wcześniej trzeba zaczynac niz od 25 tygodnia. Ja się staram ćwiczyć chociaz też mnie nerwica bierze 🙂 ale jak sobie pomyślę, że ma mi podczas porodu pół tyłka rozerwać to jakoś mi przechodzi nerwica i robię 😁 a jak plastykę chcesz zrobić tzn że już nie planujesz więcej różowitkich dzidziusiów? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara ja jakos nie dopuszczam do siebie mysli ze cos mi rozerwie 😁 poza tym przeczucie mam ze moja corcia nie bedzie duzym bobasem i ze porod jakos pojdzie chociaz wiadomo nigdy nic nie wiadomo 😁
anitek no to super mysle ze juz nie wroca 🙂 chociaz cos odchodzi cos przychodzi tak to juz jest 😁
ja wtargnelam chyba na etap przygotowywania do porodu bo brzuszek lubi mi sie napinac i ciagnac ale na szczescie jutro USG wiec sie dowiem co i jak i zobacze rybeczke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Co za potworny bol glowy mnie dzisiaj obudzil 😞
Ech wiedzialam, bo zaczynam tracic widzenie na ok 30min i pozniej pojawia sie okropny bol glowy, wiec wszystko wskazuje na migrene 😠
Basia tez bym sobie pospala w spokoju heh takie plusy bycia pierwszy raz w ciazy, teraz juz tak latwo nie ma bo trzeba sie zajmowac dzieciaczkiem. Spij ile mozesz 🙂
Emilia ja w 28tyg to juz mialam lozeczko rozlozone heh 😉 zreszta wszystko bylo gotowe ok 30tyg i cale szczescie bo pozniej mialam stan przedrzucawkowy i kompletnie nic bym nie zrobila wiec nigdy nic nie wiadomo. W tej ciazy rowniez wszystko bedzie gotowe wczesniej 😉
Powodzenia na usg!!! oby skurcze sie nie rozkrecaly za bardzo 😉 niech dzidzi jeszcze posiedzi w brzusiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo! 🙂

Moim jedynym utrapieniem było mięso, nie mogłam patrzeć, same zupy wolałam jeść, a teraz już ok i jem z powrotem 🙂 . Czasem dalej mi nie dobrze jak nie zjem przez dłuższy czas śniadania, muszę niedługo po wstaniu, bo potem tracę ochotę na cokolwiek i tylko chleb z masłem mnie ratuje (najgorzej jak krew trzeba oddać). Jak już zjem to jest ok 🙂 . Co do kegla to przed ciążą zdarzało się że ćwiczyłam, teraz też czasem przy siusianiu ☺️ może pół tyłka mi nie rozerwie 😁 😁 😁
Anitek, że tak zapytam ta plastyka to konieczna po ciąży? Czy jakoś nieciekawe Cię zszyli i dlatego?
Pogoda u mnie też do bani, choć trochę się wypogodziło od wczoraj. W weekend podobno ma być 27 stopni a ja do szkoły 😠 ale to już ostatni weekend w tym roku więc jakoś zniosę 😁 w październiku wrócę z dużym brzuszkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki ;D
za mna od rana chodzil chinol;D makaeron zasmazany z kurokiem i jajkiem;p hahaha ale no zaspokoilam swoja zachcianke 😉
pogoda slaba, pada deszcz i niema co robic 😞
ciesze się,ze u was dziewczyny wszystko wporzadkuu, ze na usg tez wszystko jest po waszej mysli 😉
zajrze wieczorkiem 😉 milego dnia 🙂:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup- ja nie zbyt jadlam sniadania np. nie moglam, jak zjadlam to mi nie dobrze bylo..ale musialam sie przyzwyczaic do zjedzenia czegos bo bym upadla;(
i ja zawsze bylam fanem slodkiego;D i nadal mi to zostalo 😉 jesli nie zjem czegos slodkiego w ciagu dnia to jestem chora:P!! hehehe;D zupki tez uwielbiam-kazda;D
ahhh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mmmm ale bym sobie zjadla chinczyka....Mniami 😜
Ifyouloftmeup dasz rade! jeszcze tylko ten weekend i spokoj 🙂
Co do plastyki to w moim przypadku konieczna!!! inaczej sie nie da 😉
po kleszczach popekalam w srodku a na zewnatrz bylam rozcieta do 2cm od pupy...zszyli mnie tak ze niech ich cos trafi!!!!!!!! wszystko wisi niestety 😞
Wiec po tym porodzie 100% plastyka juz jestem zdecydowana!!!
Emilia moze przetlumacz Mezowi ze niestety czasem sa takie przypadki ze kobieta pozniej juz nic nie moze zrobic (chocby moj przypadek) moze mu przegadasz do rozumu. Zreszta czasem sie dziwie ze facet wogole zabiera glos w tej kwestii heh przeciez to kobieta wiekszosc rzeczy musi przygotowac a im pozniej tym gorzej nam to idzie wiadomo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula hehe makaronowo widzę 😁 mnie chodzi po głowie spagetti z kubka (zalewany) 😁 bo takiego domowego to niet 😁 mój ma mi kupić jak wróci z pracy 😁 co do słodyczy to ja już nawet na allegro zamówiłam ostatnio te gwiazdki z milky way haha wczoraj przyszły już mało co zostało a największa paczka 😁 😁
Anitek ehh ci lekarze, im to w ogóle nie zależy, trzymam kciuki żeby po plastyce było już ok, a ile taka 'przyjemność' kosztuje? I gdzie takie coś robią 🙂
Właśnie wsadziłam babke do piekarnika 😁 zrobiłam pierwszy raz, bo moja mama wczoraj dostała foremke silikonową to się już połakomiłam 😁 hmm zobaczymy co z tego wyjdzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup gwiazdki z milkey way heh 😁 kuzyne je przywozilam bo mowi ze w PL kupic nie mogla!
Ja tez sie objadam slodyczami 😉 mam nadzieje ze na koniec ciazy nie bede wygladac jak wieloryb 😜
Ja chyba sobie zupke chinska zrobie 😜
Co do plastyki to jest to koszt 4000-5000zl dowiem sie po konsultacji bo wiadomo wszystko zalezy od wielkosci i rodzaju uszkodzenia.
Pisalam maile lekarzem i mowi ze wszystko moga zrekonstruowac i satysfakcja gwarantowana! nawet blone dziewicza heh 😉 oczywisce blona mi niepotrzebna 😉
Klinika jest w Warszawie ale jak robilam rozeznanie to jest ich kilka w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No gwiazdek w sklepach w PL nie ma niestety 😞 hehe ja też mam nadzieję, że nie będę wyglądać jak lew morski 😁 😁 😁
No plastyka... huhu sporo, ale najważniejsze przecież czuć się dobrze ze sobą 🙂 a o błonach dziewiczych coś kiedyś czytałam na którymś z portali dla kobiet, chyba papilot 😁 ja to zaczynam poważnie myśleć o sztucznych cyckach 😁 myślałam, że chociaż w ciąży mi urosną ale chyba nic ich już nie uratuje oprócz skalpela 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dawno się nie odzywałam ale pracuję i nie bardzo mogą się zorganizować - kurcze za mało czasu! Brzuszki już wam rosną - mi też troszkę wypchało ale to chyba od jedzenia bo pochłaniam nieziemskie ilości 🙂
IFYOULIFTMEUP ja też mam małe piersi i po pierwszej ciąży wcale nie urosły po ustaniu karmienia - wróciły do swojego stanu sprzed ciąży 😞 Ale mój M nie narzeka więc mam to gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup o cyckach tez myslalam 😁 i kto wie moze kiedys 😁 w pierwszej kolejnosci idzie pochwa heh to wazniejsze 😉
w pierwszej ciazy cyce wogole mi nie urosly za to jak dostalam pokarm to w pare godzin urosly do chyba D!!! ale byly piekne i okragle 😁 ale ja piersia nie karmilam zreszta teraz tez nie mam zamiaru i zaraz po sciagnieciu pokarmu przez pare dni cycochy wrocily do swojego dawnego rozmiaru. Za to w tej ciazy urosly juz o jeden rozmiar 😁 wiec moze tak zostanie??? 😁
Gwiazdki milkey sa przepyszne! ja nie moge kupowac czekolady bo wtedy dnia nie przetrwa w domu 😉
Abby cos Ty taka zabiegana??? zwolnij troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Kochane 🙂

Dzionek zleciał jako tako pracy nie było padało cały dzien ponura pogoda a mimo to dobrze sie czułam aż dziw hehe 😁

Zachciało mi sie wafli z nutella i do tego plasterki banana wic zaraz mykam robic to cudo 😁

Napisze jeszcze później jak smakowało hehe 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...