Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Skwara na ruchy to troszke za wczesnie, jak je poczujesz to zobaczysz, ze na pewno sie roznily od tych babelkow 🙂

A co do plci, to tez jeszcze za wczesnie.. Zazwyczaj lekarze mowia okolo 20 tc. Choc i w 15 na dobrym sprzecie nmozna cosik wypatrzyc 😉 ale jak nie sa pewni, to wiekszosc z nich woli nie mowic...

A co do stanu przedrzucawkowego to jest to zespół objawów chorobowych pojawiający się po 20 tyg. ciąży, jak również w okresie porodu lub połogu. Charakteryzuje się wartościami ciśnienia tętniczego krwi powyżej 140/90 mm Hg, wraz z towarzyszącym białkomoczem z utratą białka powyżej 300 mg/l lub 500 mg na dobę. Białkomocz nie jest niezbędnym objawem, ale wtedy nadciśnieniu muszą towarzyszyć dodatkowe objawy, takie jak: ból głowy, ból w nadbrzuszu, zaburzenia ostrości widzenia. Mogą też wystąpić zmiany w badaniach laboratoryjnych w postaci anemii hemolitycznej, małopłytkowości i podwyższonych aktywności enzymów wątrobowych. Układ tych zmian stanowi o rozpoznaniu tzw. zespołu HELLP. Stan przedrzucawkowy bardzo często warunkuje przedwczesny poród. Całkowite i skuteczne wyleczenie gwarantuje jedynie rozwiązanie (zakończenie ciąży, poród).

Jesli ciaza dobrze prowadzona i dbra sie o cisnienie, to nie powinno sie dziac nic niepokojacego,ale naprawde trzeba dobrze to kontroloowac...

A detektor tetna, to taki bajer nazwijm, ktorym mama przyszla moze posluchac tetna maluszka jak jest jeszcze w macicy 🙂
Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eee to jeszcze przyjdzie mi na ruchy poczekac trochę 🙂
i mam się obawiać tych rzucawek?? bo mnie nastraszyłaś sandross....
mam tez pytanie odnośnie badań prenatalnych. czytałam że nie trzeba ich koniecznie robić jesli nie ma żadnego ryzyka, ale się nad tym zastanawiam...mój lekarz oczywiście nic mi nie powiedział na ten temat :/ a odnośnie płci to mój gin ma opinię, że dobrze USG odczytuje i zawsze ma rację 🙂 mojego męża siostrze tez powiedział w tym samym czasie płeć co i mi i sie okazało że prawda i jest Kubuś 🙂
czyli detektor niepotrzebny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa ty juz wiesz,myslalam, ze nie chce Ci wlasnie powiedziec 🙂))

Nie, detektor zbedny 🙂)

A co do badan... kazdy ginekolog powinien spr miedzy 11 a 13 tc przeziernosc karkowa plodu i obecnosc kosci nosowej, wiec jesli Twoj gin ci to zrobi, bo normalnie robi sie to na zwyklym aparacie USG, to nie ma potrzeby isc na inne USG, bo zrobia ci dokladnie to samo, a jeszcze skasuja ;/

Nie,nie ma sie co obawiac. Nie jest to bardzo czeste powiklanie. Cisnienie powinno byc kontrolowane na kazdej wizycie u gina.i jesli byloby cokolwiek nieprawidlowo na pewno skieruje Cie na dalsze badania, ale nie ma sie co denerwowac na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry brzuszki 🙂
Wstałam tak wcześnie bo jak na mnie to ranoo 😁 musze jechać po karnisze i rolety do pokoju a tak mi sie nie chceee 😞
Skwara też mam wizyte 4 lipca 😁 zapytam czy już widac co ma robaczek między nóżkami bo baaardzo ciekawa jestem 😁
Sandross mojej siostrze powiedział w 11 tygodniu że będzie syn i jest 😁
Miłego dzionka Mamuśki :* Do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Mialo byc przeziernosc 1,5mm a nie cm heh 😁
Skwara stan przedrzucawkowy moze wystpiac u kazdej ciezarnej. Nie idzie tez temu zapobiec w zadnej sposob niestety.
Jest to bardzo grozny stan i moze prowadzic do rzucawki jak i nawet smierci w przypadku zaniedbania tego stanu (choc raczej zdarza sie to rzadko bo raczej jest niemozliwoscia przeoczyc ten stan)
Ja mialam wlasnie wysokie cisnienie bialkomocz a na koniec zaburzenia widzenia.
Najeczesciej zdarza sie ono u pierworodek, a jak wystapi w pierwszej ciazy jak widzisz ryzyko wystapienia w kolejnej jest bardzo wysokie niestety.
Przy srednim stanie moga podawac kroplowke z siarczanem magnezu i on troszke pomaga ale to chyba tak robia w bardzo mlodych ciazach (26tydzien itd) u mnie ten stan zaczal sie w 32tyg i wywolywanli porod w 36+6 bo nie mogli dluzej czekac.
Co do detektora tetna to ja kupilam w poprzedniej ciazy 🙂 nagrywalam sobie bicie serduszka zeby miec na pamiatke 🙂 jak dla mnie akurat to swietny zakup byl! 🙂
Co do usg to kazdy lekarz to robi wiec mysle ze zrobil a ze bylo wszystko ok to nic nie powiedzialm 😉
Wikarynkla ufffff cale szczescie ze wszystko w porzadku!!! martwilam sie!!!
powiedzialas o ciazy komus??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara co do babelkow to mysle ze to wlasnie dzidzi jest 🙂 to jedne z pierwszych odczuc zwiazanych z ruchami 🙂 babelki zaraz nad koscia lonowa 🙂
ja pierwsze kopniaczki poczulam w 17tyg 🙂
A ginek wczoraj mi powiedzial ze na polowkowe mam przyjsc miedzy 18 a 20tyg ciazy. Powiedzialam ze poprzedni ginek mowil ze 21tyg jest najlepsze to odp ze nie, ze miedzy 18 a 20tyg. No nic slucham go 🙂 facet ma w sumie nawet doktorat z nauk medycznych wiec mysle ze wie co robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuszki!
Byłam dzisiaj na usg i dzidzia ma już 7,2 cm, w ciągu 4 tygodni urosla 5 cm 🙂 poza tym ok, słyszałam serducho jak bije 🙂 Przezierności mi nie sprawdzil, troche się wkurzyłam bo chodze prywatnie i powiedzial, że na badanie prenatalne mam przyjść w czwartek w inne miejsce bo tam jest lepszy sprzęt i na dodatek mam 200 zl zaplacić, szczerze mówiąc chyba nie pojde...
Anita fajnie, że po Twoim usg też ok.
Milego dzionka Wam zyczę ! Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie.
Właśnie wróciłam od lekarza i strasznie się cieszę że wszystko ok. Badania na przezierność karkową wykazały 1.7 mm. czyli nie ma się o co martwić. No i maleństwo ma już 6.3 cm
Widziałam że rozmawiałyście o wadze. Ja myślałam że nie przytyłam a tu niespodzianka. Dzisiaj u pani doktor dowiedziałam się że 3 kg przybrałam. Zobaczymy jak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie drogie koleżanki!

Witam skwarę i nowe koleżanki, których jeszcze nie powitałam. 🙂

Cieszę się Anitek, że wszystko ok. Moje maleństwo też ma 1,5 mm fałd karkowy, witaj w klubie 😉 Mam zagwozdkę z tym swoim ciśnieniem. Prawie na pewno było to emocjonalne, bo od 3 dni nie biorę tabletek, a ciśnienie jest ok. 120/80. W środę odbieram wyniki testu z krwi, a w piątek idę do swojego gina i pogadamy o tym ciśnieniu.

Czuję się nieco senna, mdłości w zasadzie zeszły, teraz głównie mam uczucie pełności w brzuchu i dziwny posmak w ustach. Nie czuję się jednak szczególnie dobrze fizycznie. Zamieniłam się w lenia, co jest zwykle do mnie nie podobne. Na wadze od początku ciąży nadal 2 kg, ale brzuch chyba rośnie - i to nie podbrzusze, a właśnie nad pępkiem robi mi się brzydka opona...

Nadrabiam wszystko co piszecie, ale nie zaglądam tak często na forum, bo komputer kojarzy mi się z pracą. Przez te skoki starałam się z nią ograniczać, więc i za bardzo nie korzystałam z kompa.

Anitek - kiedy dokładnie wyjeżdżasz do Polski?
Ifyouliftmeup - kiedy dokładnie masz amniopunkcję?
Gdzie jest basia?

Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kobietki 🙂

Anitek fajnie, że zapytałaś miło z Twojej strony 🙂 moja gin też uważa, że mamy zdrowe dziecko, ale dla pewności poradziła, żeby jednak zrobić. Także zrobię dla własnego spokoju 🙂. A Ty się nie martw, może akurat w tej ciąży ten stan przedrzucawkowy się nie powtórzy, duże ryzyko ale może jednak 🙂 oby nie 🙂
Justynakreft oo jak dzidzia dużo urosła! ja moją ostatnio widziałam jak miała 5 cm (11+4) no a prenatalne hmm może warto zrobić? Choć jak na razie odradzam testy pappa :/ jeżeli moje dziecko okaże się zdrowe to nigdy więcej ich nie zrobię, samo usg wystarczy.
Wikarynka co to za badania robiłaś z krwi? 🙂 Te standardowe? Amniopunkcję mam już w przyszłym tygodniu w środę (20.06)

U mnie waga na razie stoi w miejscu od 2-3 tygodni \'tylko\' 2 kg na plusie 😁 no i pisałyście o \'bąbelkach\' w brzuchu 🙂 ja też mam od pewnego czasu takie leciutkie jakby smyranie piórkiem, nad kością łonową ale lekko po lewej stronie 😜. Tak się zastanawiam i trochę sceptycznie do tego podchodzę bo chyba za wcześnie jeszcze 🙂

Założyłam nowy wątek 🙂 ze zdjęciami z usg 🙂 jeśli macie to wklejajcie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup - te badania z krwi to PAPPA i B-HCG ilościowo. One wspólnie dają tę kalkulację. Zobaczymy 🙂

Ja mam zdjęcia z prentalnych, ale są one malutkie - wielkości 2x2 cm i prawie nic na nich nie widać. Hm... może mój gin coś mi wydrukuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To te same co ja miałam 🤨 oby u Ciebie nic \'podejrzanego\' nie wyszło 🙂
Ze zwykłej wizyty u mojej gin miałam dość malutkie zdjęcie, no i fasolka wtedy mała była bo półtora cm 😁 więc tam nic nie widać, ale z prenatalnych wydaje mi się, że jest przejrzyste 🙂 . No to czekam na wasze dzidziusie 🙂 uwielbiam patrzeć na takie zdjęcia i czasem nawet na youtube sobie włączam dany tydzień i oglądam jak moje dzidzi może wyglądać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurczę ifyouliftmeup twoje zdjęcie jest takie ladne! Ja mam z 10 tygodnia i szczerze to to wygląda jak kilka kuleczek połączonych ze sobą...może słaby sprzęt? się naczytałam tutaj o tych rzucawkach i mierzyłam dziś ciśnienie i miałam 60/80! mam nadzieję że to tylko hipohondryczne! a co do wagi to moja nadal w miejscu stoi i na dodatek wszystkie spodnie się za luźne zrobiły .....nie wiem czy się cieszyć czy płakać...
mam nadzieję że moje bąbelki to dzidzia 🙂
a może któraś z was jest alergiczką? ja mam okropną alergię na roztocza i teraz nie mogę brac leków (jakies sterydy) i strasznie mi dokucza ta alergia, że spac nie mogę. No więc zaczęłam pić takie wapno dla alergików z kwercetyną i mi naprawdę pomoaga! Tylko nie bardzo wiem czy moge je sobie tak pić dwa razy dziennie a wizyta dopiero 4 lipca :/
Ogólnie wy tu piszecie o takich rzeczach co ja w życiu nie słyszałam ani mi nawet gin nic nie mówi. Już nie wiem czy ja mam się sama dopytywac o to wszystko czy czekać aż on mi coś powie czy co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
  • hej brzuszki 😁
    ifyouliftmeup- hahaha sie sklada super, bo ja tez tak robilam 😉 te wizyty sa co miesiac to normalne ze jestesmy ciekawe jak uroslo nasze malenstwo:d ja tez odczuwam nad koscia lonowa babelki, dokladnie z prawej strony 😉 niemoge sieczekac sie kopniaczkow mojego skarbaa <3
    czuje sie ogolnie ok, jestem troche psychicznie zmeczona, mam problemy pewne, ale dam sobie radę 😉
    mam zgagę, dziwny posmak w ustach i codziennie wieczorkiem jem truskawki;D mmmm<3
    Ciesze się,ze u was kochane jest wszystko dobrze, ze dzidzie rosna, ze jestescie wszystkie szczesliwe i nie mozecie sie rowniez doczekac kopniaczkow;D hehehehe 🙂
    buziaki, dobranoc:* zajrze jutro 😘 😘
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzień dobry!

    Skwara - nie przejmuj się. Skoro gin Ci nie mówi wielu rzeczy, to znaczy że nie ma takiej potrzeby. Widać Ty jesteś zdrowa i ciąża jest zdrowa. A co do alergii, to moja koleżanka w ciąży mogła brać sterydy, ale TYLKO do nosa i dostała tabletkę przeciwalergiczną na noc. Miała problemy, bo "normalnie, poza ciążą" ma alergię, a w ciąży dodatkowo miała wysypkę uczuleniową na skórze. Jednak, każdy choruje inaczej, więc lepiej poczekaj na wizytę u lekarza albo wybierz się do swojego lekarza rodzinnego.

    Paula - nie wiem jak Ci pomóc. Może po prostu wpisałaś za dużo, bo te okienka mają ograniczoną wielkość? Bo widzę, że po kilka zdań, to Ci wchodzi.

    Nie mogłam dziś podnieść się z łóżka. Masakratyczna pogoda... Biorę się jednak za sprzątanie.

    Miłego dzionka!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    wikarynka moze i masz racje, moze za duzo;> zobaczymy,jak sie bedzie wklejalo, najwyzej bede wpisy robila co 3 posty 😜 hehe 😉
    ja tez sie ledwo podnioslam z lozka. Dzis o 7 bylam na pobraniu krwi i oddalam mocz do badan. Dobrze, ze przychodnie mam 3 minuty od siebie, bo inaczej bym padla z glodu, juz wracajac z pobrania zjadlam brzoskwinie, ktora wzielam w torebkę, bo bym upadla! juz nie ma tak jak kiedys,ze nie jadlam sniadan, nie wyobrazam sobie teraz dnia bez sniadania 😉 hihih
    wikarynka milego sprzatania, mnie tez dzisiaj czeka ogar pokoju i szafy z ciuchami 😜
    milego dzionka 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzien Dobry
    Juz po wizycie wrzucialm fotke do dzialu usg 🙂
    Dzidzi ma 7,05 i przeziernosc 1,07mm dzisiaj usg bylo robione na lepszym sprzeciez wiec bylo wszystko dobrze widac 🙂
    Ja tez dzisiaj spiaca, ale to w sumie dlatego ze wczoraj bylam z kolezankami w kinie i po seansie nie moglam jakos zasnac poszlam spac o 1 a wstalam juz o 6stej nie moglam spac :>
    Wikarynka dobrze ze cisnienie sie juz unormowalo! oby tak dalej 🙂
    Ifyouliftmeup wlasnie mowilam mu ze juz sie zdecydowalas na aminopunkcje i odpowiedzial ze wynik bedzie negatywny 🙂
    Fajny dzial zalozylas! 🙂 🙂 🙂
    Paula nie wiem czy ma znaczenie dlugosc postow bo przeciez piszemy takie i wchodza bez problemu moze jakis chwilowy problem z brzuszkiem?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Anitek nie wiem tez co jest grane;/ moze to chwilowe?
    to dobrze,ze na usg wszystko dobrze i ze wyniki przysiernosci sa tez ok;D zdrowy maluszek 😉 ja mam wizyte 20 czerwca;D i sie doczekać nie mogęę!!!! tez sie pochwalę skarbem moim;p a tymczasem spojrze na twojego babelka;D

    dobranoc kochane 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzień dobry!

    Anitek zapomniałam Ci odpowiedzieć, ze oficjalnie już powiedzieliśmy moim rodzicom o ciąży. Natomiast teściowej mąż póki co powiedział sam. Obawiał się jej reakcji, więc wolał "wstępnie" ją przygotować, ale podobno pozytywnie zareagowała.

    Idę dziś odebrać wyniki testu podwójnego i powtórzę pytanie:
    Anitek - kiedy wybierasz się do Polski? Będziesz miała dostęp do internetu?
    Gdzie jest Basia...
    Życzę Wam dziewczyny, żeby bąbelki wkrótce zamieniły się w ruchy i sama na to czekam.
    Dobrego dnia!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzien Dobry 🙂
    Zmeczona wiec licze na drzemke z Olafem 😉
    Paula i jak lepiej juz z pisaniem postow? do 20stego jeszcze chwila wiec przeleci 🙂
    Wikarynka fajnie ze juz komus powiedzialas cieszyli sie co? 🙂 a Tesciowej czemu Maz sam mowil???przeciez to super wiadomosc jest wiec czemu mialaby zle ja przyjac? 🙂
    Do PL wyjezdzamy w poniedzialek o 10tej rano 🙂 mysle ze w srode ok 14stej bedziemy juz w Warszawce 🙂
    Necika bede miala choc czasu zagladac raczej nie, bo wiadomo 😉
    Daj znac jak wyniki badan!!!! 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Witajcie Kobitki 🙂

    Nie pisałam bo strasznie źle się czułam przez kilka dni chodziłam przymulona głowa mnie bolała dziś jest troszkę lepiej ale chyba zaraz się położę na godzinke przynajmniej i głowa boli też masakra jakaś, jak pisałam ciśnieniomierz kupiłam i kontroluje ciśnienie jak na razie wszystko ok czasami tam troszeczke za niskie ale bez przesady 😉

    Widziałam, że pisałyście coś o alergii... Ja mam uczulenie na słońce, tak tak na słońce na rękach, przedramieniach, ramieniach wyskakują mi takie czerwone plamy strasznie to piecze i swędzi jak by mnie ktoś pokrzywą dotknął masakra a w teraz jak jestem w ciąży po raz pierwszy pojawiło mi sie to na dekoldzie tragednia jakas poprostu swędzi nie do wytrzymania, na szczęście mam umówioną wizyte do dermatologa na 20 czerwca mam nadzieję, że mi cos pomoże dla wyobrażenia dodam zaraz zdjęcie moich pięknych"mleczkaów" hahaha pokaże jak strasznie to uczulenie wygląda :/ a trudno unikać w takie słoneczne dni słońca bo przecież nie będe chodziła w golfie non stop poza tym i tak naprawde malutko czasu nie przebywam na słońcu ale wystarczy 5 minut i juz masakra jakas :/

    No i jeszcze... byłam dzis na ysg bo w zeszłym tygodniu dzidzia była za krótka żeby przyziernośc zmierzyć dziś ma już 52mm a przeziernośc to 1,6 wiec wszystko ok 😉

    No i dodam zdjęcie brzucholka nowe i nie wiem czy mi się dobrze wydaje, że pokazuje się już ta ciemna linia hehe jaka ja szczesliwa jestem 😁 😁 😁 😁

    do później brzuszki paaa 😘 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...