Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justa witamy ponownie 🙂
Ja caly czas biore kwas foliowy a od 15tyg witaminy. Centrum materna z omega 3.
Basia no to fajnie ze lekarz na tyle w porzadlku! tym bardziej na NFZ! Fajnie bo znowu zobaczysz dzidzi 🙂
Ciekawe co u Wikarynki nie zajrzala wogole po usg mam nadzieje ze wszystko ok!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry,
Pojawiam się rzadko ale na bieżąco jestem z waszymi postami.
1 czerwca byłam na kolejnym usg takim pomiarowym ale nie byłam jeszcze u gina jak tam to wyszło...mam zdjęcia małego człowieczka,który rośnie w moim brzuszku wtedy miał 6 cm 11+5...
nie przytyłam ani grama wręcz schudłam pół ale brzuszek powoli robi sie okrągły....mam nadzieje że w 9 m-cu nie będę się kulać...poza tym męczą mnie mdłości codziennie praktycznie cały dzień...mam złe wyniki moczu coś nie tak z nerkami brałam antybiotyk ale kolejne badanie moczu zrobię w przyszłym tygodniu..
pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i życzę udanego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tam Babeczki ogladacie mecz???
Ja w sumie w kuchni siedze obiad robie, mialam dzis isc do kina ale przelozylysmy z kumpela na poniedzialek 🙂
Witaj Nikki gratulacje 🙂 wspolczuje infekcji, ja w pierwszej ciazy meczylam sie strasznie z kolkami nerkowymi i mam nadzieje ze w tej ciazy bedzie spokoj. Oby u Ciebie tez sie wyleczylo i byl spokoj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Witaj nikki. Niech Twoja kruszynka rośnie zdrowo.

Anitek i dziewczyny - przepraszam, że nie odezwałam się po USG prenatalnym, ale były to ogromne emocje i od razu po badaniu jechaliśmy do moich rodziców, gdzie nie korzystam z netu. Wróciliśmy dziś. Zostałam oceniona na 12 tygodni, kruszynka miała 56 mm. Bardzo szybko biło jej serduszko i ciągle skakała, więc baaaardzo trudno było lekarzowi wykonać pomiary. Podejrzewam, ze to moje emocje tak wpłynęły na maleństwo. Pomimo, że było ciągle skręcone, to przezierność karkowa maksymalnie ma 1,5mm, więc OK. Jest kość nosowa, serce wygląda dobrze. Pobrano mi krew na badania. Oczywiście skoczyło mi ciśnienie i brałam tabletki u rodziców, ale dziś o dziwo od rana mam niskie bez tabletek. Nie wzięłam ich, bo tak niskiego ciśnienia jeszcze nie miałam, jutro znowu będę mierzyła. Ogólnie dziecko wygląda OK, ale moje ciśnienie jest martwiące. Na pewno wybiorę się do Poradni Hipertensjologii i coś będziemy myśleć.

Chyba zrobię sobie suwaczek w końcu, no i patrzę jednym okiem na mecze. Dobrego wieczoru i do przeczytania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki;d
dawno mnie nie bylo;p ale widzze,ze u was wszystko sie bardzo dobrze uklada;d bardzo sie z tego ciesze..;D

mnie pobolewa glowa, leze w lozku brzuszek sie zaokragla i piersi sa duze hehehe;D mdli mnie czasami ale jak za duzo zjem a takto ok 😜 poszukuje mieszkania na wynajem, stresuje sie,ze nic nie znajde, a ceny to niektore jak z kosmosu ;( az plakac mi sie chce ;( ehhhh
uciekam spac, zajrze jutro, calusy, milej noooocki ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Brzuszki 😁

Dziś prawie cały dzień w terenie wiec nie narzekałam na nude jedynie na ból głowy który dokucza mi juz od co najmniej tygodnia, ciotka mierzyła mi ciśnienie i miałam 105/45 strasznieee niskie jak na mnie bo ja wysokociśnieniowiec jestem... :/ Jutro jade zakupić sobie ciśnieniomierz i będe regularnie mierzyć jak będzie dalej tak źle to pójde od razu do lekarza a jak będzie skakać to poczekam do tego 4 lipca na kolejna wizyte...
No i mam zamiar kupić sobie ten detektor tętna płodu jak nie znajde w żadnym sklepie to pójde do apteki a jak nie tam to na allegro 🙂

Teraz zajadam sie lodzikiem ALGIDA- śmietankowa TROPICANA hehe to z tych nowych baaaaaardzo polecam i wspomne że przed ciążą nienawidziłam owocowych lodow nie moglam wachac patrzec a teraz mogłabym jeść kilogramami 😁

Buziaczki Kobitki spokojnej nocki 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane brzuchatki 🙂 widze ze u was coraz lepiej za to mnie od wczoraj mdli 😁 moze przegnalyscie swoje mdlosci na mnie? 😁
basia tak to juz jest z apetytem w ciazy ja nie znosilam soku z jablek teraz moge pic litrami tak samo lody truskawkowe dzieciaczki nam podpowiadaja na co maja ochote 😁
Paule gratuluje rozpoczecia 4 miesiaca 😁 mam dla was sciagawke jak byscie chcialy 🙂


Miesiące i tygodnie ciąży
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

sciskam brzusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
<3 <3 witam mojej kochaniutkie;d
dzisiaj jest cieplo na dworze 😉 idę z Emilią pochodzić do galerii- czyt\\\\\\\' poprawic sobie humory\\\\\\\' 😁 nie dopisujs nam niestety dzisiaj, ja lapie jakiegos dola nie wiem co mi dzisiaj jest, od rana.. 😞 lekkie spięcie bylo miedzy mna a R 😞 zobaczymy co bd dalej 😞 ehhh..
od rana wyszlam z mamuska na zakupy 😉 mialam ochote na brzoskwinie i wzetke 🙂 takze zaspokoilam swoje pragnienie hehehe;p teraz czekam na obiadek 😉 i wybywam 😁 hihihih 😉 a wy jak spędzacie weekend??
Emii mnie tez mdli dzisiaj, ale lepsze to niz bol glowy, ktory mnie sporo a sporo czasu meczyl;/ masakra jakas.. ale no wazne zeby cos jesc caly czas, np.paluszki lub banana zjesc to mija nie na dluzsza mete, ale na chwile dajee ulgę 😉
A dziękuje Emii moja kochana, nom juz zaczelam 4 miesiac 😉 ciesze się bardzo i sie nie moge doczekac skarbka:***

udanego weekendu brzusie 😁 zajrze wieczorkiem 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
<3 <3 witam mojej kochaniutkie;d
dzisiaj jest cieplo na dworze 😉 idę z Emilią pochodzić do galerii- czyt\\\' poprawic sobie humory\\\' 😁 nie dopisujs nam niestety dzisiaj, ja lapie jakiegos dola nie wiem co mi dzisiaj jest, od rana.. 😞 lekkie spięcie bylo miedzy mna a R 😞 zobaczymy co bd dalej 😞 ehhh..
od rana wyszlam z mamuska na zakupy 😉 mialam ochote na brzoskwinie i wzetke 🙂 takze zaspokoilam swoje pragnienie hehehe;p teraz czekam na obiadek 😉 i wybywam 😁 hihihih 😉 a wy jak spędzacie weekend??
Emii mnie tez mdli dzisiaj, ale lepsze to niz bol glowy, ktory mnie sporo a sporo czasu meczyl;/ masakra jakas.. ale no wazne zeby cos jesc caly czas, np.paluszki lub banana zjesc to mija nie na dluzsza mete, ale na chwile dajee ulgę 😉
A dziękuje Emii moja kochana, nom juz zaczelam 4 miesiac 😉 ciesze się bardzo i sie nie moge doczekac skarbka:***

udanego weekendu brzusie 😁 zajrze wieczorkiem 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 🙂 jestem tu poraz pierwszy, bo dopiero udało mi się znaleźc forum z aktualnymi grudniowymi mauśkami! Basia89 moja teściowa mówi że jak się ma w ciąży niższe ciśnienie to dobrze bo wtedy mniejsze prawdopodobieństwo zatrucia ciązowego!
Czy wy też już znacie płeć? Ja dowiedziałam się w 13 tygodniu! Dziwi mnie to że tak wcześnie można już coś zobaczyć skoro czytałam że ok 17 tygodnia dopiero jest to możliwe!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Skwara w naszym gronie 😁

no może i dobrze z tym ciśnieniem ale wiesz ból głowy nie jest pocieszający do tego wszystkiego, chodze przymulona nie do życia ogólnie... :/

Moja siostra dowiedziała sie w 11 tygodniu co będzie miała, później się to potwierdząlo i wyszedł chłopczyk tak jak powiedział w 11tyg. 🙂
Poza tym chłopca podobno szybciej idzie zobaczyć ale też zależy jak się dzidzia ułoży 🙂

Miłego Dzionka Brzuszki będe zagladać jak głowa mi na to pozwoli :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem coś o bólu głowy...a jak pogoda do bani to już wcale w głowie mi się kręci i na nogach nawet ustać nie mogę.
No właśnie u nas też Franek będzie 🙂 chociaż ja tak baaaaardzo chciałam dziewczynkę 😞 a Ty basia89 już wiesz co bęzie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no dziewczyny kupiłam ten ciśnieniomierz i będę się kontrolowac bo nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem i nigdy nie bolała mnie tak często głowa, więc 3wole dmuchać na zimne i się sprawdzać 😉

Jak tam u Was jak minął weekendzik 😁 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara nie jeszcze nie wiem byłam w środe na usg ale kazał mi przyjść za tydzień czyli teraz bo dzieciaczek był za krótki i nie mógł dobrze przezierności sprawdzić więc w środe ide jeszcze raz, może już mi powie a jak nie to kolejną wizyte mam 4 lipca więc jak dzidzia się dobrze ułoży to mam nadzieję, że mi powie co ma między nóżkami 😁 też chciałabym dziewczynke 😁 mój chłopaka a wszyscy dookoła chcieliby też dziewczynkę ale mówią mi na złośc że będzie chłopak hehe 😁
W sumie to nie ważne co byle zdrowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzusie;d
anitek- 3mam kciuki za usg;D odrazu wrzuc zdjecie maluszka;D
co do plcki to ja tez nie wiem nadal, co bede miala. Teraz mam wizyte 20czerwca i chce juz wiedziec, oby maluszek sie ulozyl ladnie;D
Powiem wam,ze czuje babelki w brzuchu 😉 ahh jeszcze troche i beda kopniaczki <3 mmmmmm 🙂 🙂
jak wam minela sobotka?
ja spedzilam ja z moja najlepsza friendka- Emila;D poprawilysmy sobie humorek na zakupach;D obkupilam malenstwo w malutkieee ciuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Jak mija niedziela? U mnie ok, wróciliśmy właśnie z małych zakupów, synuś śpi, mój kochany mężuś robi dla nas obiadek a ja odpoczywam przy laptopie. Żadko pisze na forum , ale na bieżąco czytam Wasze posty 🙂 Jutro mam wizyte u lekarza, bój brzusio robi się coraz większy i od paru dni mam wrażenie jakbym czuła ruchy dzidzi tzn takie bąbelki, ale to w sumie możliwe, bo podobno przy drugiej ciąży szybciej odczuwa się ruchy 🙂 Po obiadku na pewno zaliczymy jakiś spacerek i może odwiedzimy kogoś z rodzinki 🙂 Anita daj znać co i jak po usg 🙂
Pozdrowionka i życzę Wam milego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Anitek na pewno będzie wszystko oki, napisz jak wrócisz 🙂
Basia no lepiej kontrolować ciśnienie, ja się czułam ospała na samym początku ciąży, to miałam niskie ciśnienie, w sumie to dalej mam 100/60 ale już nie jestem taka 'zdechła' 😁 lepiej niskie niż za wysokie 😉
Skwara witamy 🙂 już myślałam, że raczej się grono grudniówek nie powiększy a tu proszę 🙂 ale to dobrze więcej kobietek do dyskusji 😜
a ja właśnie sobie leżę i zerkam na mecz 😁 mój K pojechał do Poznania na Irlandię - Chorwację 🙂 może go zobaczę na trybunach 😁 😁 😁 ale też po drodze 'przygodę' miał, auto się popsuło we Wrocku i musieli przesiąść się do pociągu 😞 a jutro trzeba po auto wrócić lawetą.. No ale płakać nie ma co, prędzej czy później też by się popsuło (tak mówi K 😁) to miłego wieczorku dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj skwara 😉 milo,ze jestes kolejna mamuska grudniową;D lipaa pogoda jest w Kaliszu.. no nie wytrzymam! pada..
cos sie zle czuje, zjadlam zapiekanke z sosem czosnkowym.. nie mam wymiotow, tylko mnie mdli i sie odbija tym sosem smierdzacym;p wiecej nie zjem, przez najblizszy czas;p hehhe;p leze i przegladam rozne strony z glupotai;D
zaraz spadam do babcinki na placek z truskawkami;D mmm<3
zajrze wieczorem;D mileej niedzieli kochanee 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 usg super dzidzi ma 6,5cm 🙂 przeziernosc 1,5cm. pytalam o detektor tetna i odpowiedzial ze jak najbardziej nawet codziennie moge uzywac nic sie nie stanie bo jest bezpieczny, przy kupnie tylko patrzecie aby mial certyfikat CE. Angel sound ma.
Ifyouliftmeup pozwolilam sie zapytac lekarza o Twoj przypadek i powiedzial ze absolutnie masz sie nie martwic i jest praktycznie przekonany ze wszystko jest ok z dzidzi. powiedzial ze oni robia aminipunkcje dopiero przy ryzyku 1: ponizej 100. do tego mowil ze mial wiele przypadkow z tak wysokim ryzykiem i dzieci rodzily sie zdrowiutkie. dodal jeszcze ze testy pappa nic nie wnosza tak naprawde tylko zamieszanie i zyczyl powodzenia. naprawde na super lekarza trafilam.
zla wiadomosc to taka ze mialam stan przedrzucawkowy i powiedzial ze ryzyko w tej ciazy to az 90% 😞 jestem podlamana tym bo naprawde nie chce przechodzic przez to pieklo ponownie... powinnam miec cc w pierwszej ciazy a nie taka meczarnie przechodzic, no ale powiedzial ze niestety szpital oszczedza jak moze dlatego mialam porod wywolywany. dodal ze mielismy szczescie ze Olaf jest pieknym zdrowym chlopcem po tym wszystkim co mialo miejsce... we wtorek mam wizyte w szpitalu i z pewnoscia porozmawiam jeszcze na ten temat...
zajrze do was jutro bo dopiero weszlam do domu i padam.
przeczytam wszystko jutro 🙂
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję za miłe powotanie 🙂 a zdjęcie brzuszka wrzuce na pewno bo juz jest i wszyscy dookoła się podniecają że już widać (ja też 😁)
coś czytałam o tych stanach przedrzucawkowych ale nie bardzo wiem, mam nadzieję że to nic groźnego?
A z tym mierzeniem tętna to o co chodzi? Po co to? Od mojego lekarza niestety mogę się dowiedzieć czy jest wszystko dobrze i płec dziecka. Nic więcej nie chce mi gadać....
Paula1990r ja kocham czosnek! Ale odkąd jestem w ciązy to nie mogę patrzeć! I słdycze kocham, a teraz nie mogę patrzeć 😁
I tak czytam o tych ruchach to ja dzisiaj tez czułam takie bąbelki i sie zastanawiam czy to nie mój Franek! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...