Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki 😉 Dzisiaj mam troche lepszy humorek, chociaz nie wyspalam się bo mój R dzwonil rano ,ze musi mnie uslyszec i ze kocha bardzoo 😉 itp 😉 milo mi sie zrobilo 😉 moze cos zrozumial 🙂 mam nadzieje, zobaczymy na jak dlugo 😉
zjadlam sniadanko chlebek z drzemikiem truskawkowym, az 4 kawalki 😜;o teraz czekam na rosolek bo zaraz tutaj upadne z glodu 😜 wy z rana tez takie glodne jestescie??

Anitek bardzo sie ciesze,ze na usg wszystko ok 😉 i ze jestes zadowolona 😉 oczywiscie to badanie to jest swietna pamietka, pozniej sie pokaze malcowi jaki byl w brzuszkuu mamusi 😉 ja tez sie wybiore ale dopiero jakos hm za 3 tygodnie moze 2;p
Basia89 powiem Ci ,ze ja mam to samo:P mam bardzo nisko brzuch i maly jest tak blisko sciany brzucha ze az sie boje,ze mu cos zrobie przez to schylanie, ja tam kucam albo siadam na ziemi i zakladam a co dopiero bedzie jesienia;p hehe 😜 mam nadzieje,ze nie bede miala duzegoo brzusia;p i ze jakos dam sobie rade 😉
Co do paznokci tez mam ten sam problem co ty:P hehe 😜 23 tydzien zaraz mam:P a maluje bokiem 😉 lol 😜 ciekawe co bedzie pod koniec 30 😉 ale jesienia nie bede malowala takze pol biedy 😜 Ja dzis spedzam w domu popoludnie, glowa mnie starszliwie boli;( wieczorem R ma przyjechac.
Basia ja tez mieszkam tylko z jednym rodzicem i z 3 siostrami, takze mam ciekawie 😉 Mieszkam z mama-ojciec byl tchorzem i zwial 😜 ano takie zycie;/

Milej niedzieli kochaniuskie;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Babeczki wklejam fotki z usg - 3 w galerie usg 🙂
Troszke mnie tylko cos meczy bo tak w sumie to mierzyl niczego tylko ogladal... i nie wiem teraz czy to ok...zapytalam sie go to powiedzial ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku...
Hmmm facet ma doktorat w swojej dziedzinie wiec chyba wie co robi ale to troszke dziwne dla mnie...
O pospiech go nie podejrzewam bo sie przykladal i usg trwalo ponad 20min...Juz sama nie wiem...
Nie mam szans aby isc na miejscu bo ginek bedzie tutaj dopiero 15sierpnia. Nie wiem juz sama co o tym myslec 😞
Paula ciesze sie ze sampoczucie lepsze 🙂
Co do paznokci u mnie jeszcze problemu nie ma ale pod koniec pewnie bedzie heh 😁 najgorsze to to ze lubie miec paznokcie pomalowane na ciemna sliwke itd a przy porodzie nie mozna miec takich paznokci... trzeba bedzie zmyc poki sie jeszcze zginac moge swobodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Dzien dobry brzuszki 😘 😘

hahahha Basiu znam to uczucie 😁 3 dni temu moj malował mi paznokcie bo nie dalo rady 😁 😁 😁 ale sie teraz usmialam bo myslalam ze tylko ja mam ten problem. ale z butami nie mam tak zle, siostra mi mowila o butach ze mam wkladaki sobie zakupic bo jak zacznie mi brzuch rosnąc to nawet sie nie obejze i nie zasznuruje butów. A tak w ogole na kiedy ty masz termin bo widze ze jakos pare dni przdemna ja mam na 26 grudnia 🤪 moze gdzies tam o jednym czasie bedziemy sie "wydzierac" na pododówce. hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ale ty masz slicznego bobaska pod serduchem. 🙃 Ja na usg ide 8 sierpnia wtedy bedzie dokładnie 20 tygodni 🤪 u nas raz w miesiacu robia usg ale zastanawiam sie czy isc jeszcze na 3d po tym ale chyba twoje zdjecia mnie przekonały 😁
Kurcze dziewczyny ale ten czas leci..niedawno w sumie na tescie widzialam 2 paseczki a tu... juz polowa. 🤪 😜
Wczoraj mialam jakis kiepski wieczorek przepłakałam 3 godziny, jakos na tesknoty mnie bierze, ogladalam zdjecia i tak sie rozplakalam ze w sumie potem juz nie wiedzialam o co placze. jak moj z pracy wrócil i mnie zobaczyl taką to sam zaczął płakać bo myślał ze mi cos jest a ja wytlumaczyc nie moglam bo jak go zobaczylam to sie rozbeczalam na maxa.- ale mi sie mąż trafil hahaha 🙃 ajjj no nic, dzis nie zamierzam tego powtórzyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka no to ale masz Meza heh 🙂 fajnie tak 😉 smiesznie to dzis musi sie wspomninac 😉
Dziekuje za komplement odnosnie usg jak chcesz fajne fotki to 3d4d podobno jest najlepsze ok 28tyg 🙂 bo jak i tak masz usg teraz robione to spoko. Poza tym pomiedzy 28 a 32 ponownie robi sie usg aby sprawdzic czy wszystko ok sie rozwija wiec przy okazji mozesz zrobic 3d4d 🙂ja juz raczej nie bede robic bo tutaj kosztuje 180e a to to akurat przy okazji polokowego bylo taniej ale musialam jechac 270km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek powiem Ci ze ceny u ciebie jak z kosmosu;/ ehh. najwazniejsze ze wszystko jest ok 😉 i jesli koles ma certyfikat to widocznie jest dobrym doktorem, takto by napewno odrazu cos powiedzial, tym bardziej ze zapytalas sie go czy cos jest nie tak;p
ja juz po rosolku;p zjadlam wykapalam sie i lezeee pepkiem do gory;p
duchota jak nie wiem co;p
hehe no buty dokladnie beda musial byc wkladane;p bez sznurowadel itp 😉 damy rade;d zawsze sie moze powykrecac by zalozyc ;D !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wiesz co u nas tez 3d kosztuje masakrycznie duzo dlatego sie zastanawiałam czy pojsc..W sumie to ja nie wiem do konca kiedy bedzie nastepne usg po tym 8sierpnia w moim przypadku, bo poki co do tego czasu mialam ciaze bezproblemowo-objawowa gdyby nie rosnacy brzuch i brak okresu nie wiedzialabym ze w ciazy jestem. ale wracajac do tematu na islandi to takie zlewkowe podejscie maja do ciazy bylam tylko raz badana ginekologicznie a tak to tylko wizyty u poloznej nie u ginekologa 🤨 a usg mialam tylko 2 razy do tej pory robione 😮 jak czulam troszke bólu 2 tyg temu to mi powiedzieli ze dopoki nie zaczne krwawic nie mam co sie w szpitalu pokazywac bo mnie nie przyjmą. ehh taka mam polozna dziwna ze szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to widze ze Islandia to samo co IE. Ja mam kolejna wizyte dopiero 23pazdziernika - kpina!
A ciaze prowadzi lekarz ogolny czyli wizyta to sprawdzenie moczu cisnienia no i czy wszystko ok.
Usg tutaj robia w 12tyg na stwierdzenie ciazy i jak jest wszystko ok to juz nie robia usg do konca ciazy a i tu nie zawsze choc przed porodem powinni zeby wiedziec mniej wiecej jakie duze dziecko sie urodzi.
Na wizytach w szpitalu jak sie dobrze trafi to zrobia usg max 1minuta i jest to sprawdzenie obwodu glowki.
Takie maja podejscie do sprawy. Nie wiem skad sie to bierze bo sprzet maja swietny jak i warunki!!!
Co do usg mojego no coz zapisalam sie na kolejne usg.... tutaj na miejscu z tym ze wlasnie dlatego jechalam do Dublina bo tutaj lekarz bedzie dopiero 15 i 16sierpnia a ja juz wtedy bede 22+4 ale czytalam ze polowkowe mozna wykonywac do 24tyg. Udalo mi sie dostac na wizyte na 16stego sierpnia koszt 80e wiec jakos to przezyje.
Polski lekarz inaczej kasuje bo jak zapytalam irlandzkiego to zwykle 2d polowkowe kosztuje 160e a 3d4d 250e!!! szok heh nie wiem skad te ceny jakby to nie wiem jaka nowosc byla!!!
A co do cen w PL to trzeba szukac pamietajcie 🙂 bo ja patrzylam i roznica jest spora|!!! jeden lekarz wolal 250zl a ja zaplacilam 160zl (choc mialo byc 100zl) wiec roznie to bywa 😉
co do butow to wiekszosc mam wciagany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Poszłam z mężem dziś na mszę i zrobiło mi się słabo, ciemno przed oczami. Na szczęście nie upadłam i nie straciłam przytomności, bo poczułam, ze coś nie tak i usiadłam szybko. Wyszliśmy na świeże powietrze i od razu było mi lepiej. Zmierzyłam ciśnienie w domu i było niziutkie. Nie biorę już 3 tabletek, a tylko 1, ale widać że organizm jakoś mocno reaguje. Teraz sobie odpoczywam po tych przejściach.
Wracając do USG - na pewno 2D i 3D ma swoje zalety. Wydaje mi się, że jest to kwestia kalkulacji możliwości finansowych i chęci. 🙂 Na pewno fajna pamiątka. 🙂 O ile nie będzie wskazań, to nie planuję 3D, co innego gdy jest coś do wyjaśnienia.
Zaraz spojrzę na zdjęcia z USG i brzuszki. Akurat wczoraj zrzuciłam zdjęcia z komórki na kompa, więc postaram się wyszperać coś brzuszkowego (choć u mnie z powodu tłuszczu nie widać za dobrze). Zdjęć z USG jeszcze nie mam, ale może z połówkowego już za parę dni, coś bedzie.
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek. wow jak czytam co piszesz to mam wrazenie jak bym czytala o mojej opiece lekarskiej w sumie duzo powiedziane OPIEKA (cisnienie,sprawdzanie moczu na pasku - robie to sama w toalecie i zanosze pasek położnej, krótka rozmowa, 15 min i do domu) Ja pierwsze USG mialam robione na moje zycze w 7tc wtedy stwierdzil ze to ciaza w sumie byl zaskoczony ze tak wczesnie przychodze z ciaza. Umowil mnie na 12 tc na usg i wywiad i od tamtej pory mam dopiero teraz 8 sierpnia. a tak to tylko polozna raz w miesiacu ktora nawet nie jest lekarzem i ma pod 60ke rece sie jej trzesa jak mi cisnienie mierzy 🤢
A co do pogody to cieplo mamy w lato okolo 25 stopni bylo w tym roku, no i nie ma nocy od maja do konca sierpnia.. a potem to juz zima wrzesien-maj czyli 4-5 godzin dnia a reszta szarowka i noc.. da sie wyżyć ale na poczatku bylo ze mna zle..zlapalam cholerna depresje ale juz ok, 4 lata robia swoje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej 😞 Wikarynka odpoczywaj .. ja nie chodze do kosciola jak moj pracuje bo wlasnie tego sie boje a nie mam z kim innym tutaj pojsc,raz mialam tez lekki zawrót a bylam sama ale to chyba przez kadzidlo bo wiuchał nim mi przed nosem myslalam ze tam zejde na podloge. Kladz sie i odpoczywaj wykorzystuj dobrocie pytaj o wszytsko meza (herbatki ciasteczka itp) 😁 niech sie toba zaopiekuje 😜 a co hihihihi ja tak czasem robie lata kolo mnie jak motylek (raz na jakis czas mozna sobie pozwlic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh, dzięki e_miilka! 🙂

Mężuś się przejął konkretnie. Jeszcze nie widział, żebym zasłabła. Zajął się mną - napoił, położył do łóżka i zakazał brać tabletki na nadciśnienie. Niestety musiał pojechać, bo próbuje przeprowadzać swoją mamę z jego mieszkania. Ja to popieram, bo musimy to mieszkanie jak najszybciej sprzedać. Dzwonił z pół godziny temu zapytać co i jak.

W kościołach generalnie brakuje tlenu. Czasem odczuwam to, ale niestety tym razem odleciałam.

Dodałam zdjęcie brzuszka, a w zasadzie brzucha. Ciężko się tam dopatrzyć ciąży, raczej nadwagi. :P

Jeśli chodzi o rejony geograficzne, to ja jestem wybitnie ciepło i slońcolubna. Mi jest trudno wytrzymać w Polsce, a co dopiero bardziej na północy. Na szczęście ze względu na pracę mam wyjazdy zagraniczne do Hiszpanii co jakiś czas, a sama z siebie urlopowo też staram się zawsze na południe. Dlatego podziwiam te z Was, które są w Skandynawii czy ło jejku, Islandii.
Co ciekawe, mój mąż ma teorię, że ludzie powinni dobierać się pod względem ciepłolubności, bo jest to jeden z czynników wpływających na trwanie związku. Może coś w tym jest, bo mój były, z którym rozstałam się już kilka ładnych lat temu, w zeszłym roku wyjechał do Norwegii i jest mu tam bardzo dobrze. Dla mnie Szwecja i Norwegia są nie do wytrzymania. Za to mój mąż, podobnie jak ja, kocha słońce i ciepło oraz również wielokrotnie jeździł do Hiszpanii ze względu na pracę, jeszcze przed naszym poznaniem się. Może coś jest w tej teorii. 😉 😉 😉
Ale się rozpisałam, to chyba z niedzielnej samotności albo niedotlenienie w kościele padło mi na głowę. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka oj oj to sie porobilo dobrze ze nie upadlas!!! No i Mezus sie zajal ladnie Toba brawo 🙂
Teoria cieplolubnosci ciekawa nigdy sie nad tym nie zastanawialam 🙂
Ja tez bym mogla mieszkac w ciepleku ale niestety 7lat temu jakos wyjscia za duzo nie mialam 😉Mieszkalam prawie rok w Paryzu a z Paryza do IE sie przenioslam 1lutego 2006....Pamietam jak czytalam ksiazke o Irlandii i dokladnie w dzien mojego przylotu byla taka pogoda jak wszedzie opisuje...Mglisto deszczowo szaro...Ciezko tutaj to zniesc niestety bo gdyby jeszcze byly te 4pory roku a tu ponad 300dni w roku pada...brrrr
Emilka kurcze dlugi ten okres zimowy macie 😉 nie dziwie sie ze deprecha na poczatku czlowiek musi sie nauczyc... a czemu akurat Islandia? 🙂 co do opieki tutaj to tutaj nie wykonuja usg przez 12tyg idzie sie tylko do lekarza ogolnego i wtedy podpisuje papiery i pozniej dostaje sie list ze szpitala kiedy pierwszea wizyta najczesciej w 12tyg choc ja mialam w 13+2 i to jest stwierdzenie ciazy wtedy. Jak sie cos dzieje plamienia itd mozna podjechac wczesniej problem z tym ze oni ciazy nie ratuja wogole...ja w pierwszej mialam od poczatku plamienia to dostalam duphaston na podtrzymanie a oni jak sie dowiedzieli w 12tyg to po co to biore na co i ze odstawic! oczywiscie nie posluchalam i robilam swoje... W pierwszej ciayz nie ma tez mowy o np zakladaniu szwu na szyjke jesli sie rozwiera predzej...wogole dziala to na zasadzie prawa dzungli silniejszy przetrwa...Ech temat rzeka z nimi niestety 😞 no i testy paskowe do moczu heh podstawa tutaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak Irlandia ty mi współczujesz zimy a ja ci współczuje opadów.. caly zlepek frontów z nad europy i skandynawi zbiera sie nad wami. A dlaczego Islandia? Powiem ci ze nie wiem jak konczylam szkole to okazalo sie ze jest dla nas mieszkanie i praca nie mialam w sumie wyboru, Polska nie oferowala mi nic dobrago po szkole wiec zdecydowalismy sie wyjechac z moim.
No to widze ze tez sie tak u was przejmuja ciaza do 12 tyg jak u nas dobrze nazwane prawo dzungli. tu to samo bo ten ginekolog u ktorego bylam byl bardzo zdziwiony ze przyszlam w 7tyg. tylko ze jak juz dzwonilam do szpitala na wizyte i dala mi termin na 12tc spytalam sie jej czy oby to nie za pozno a ona z pretensja czego bym chciala ze to standardowa procedura heh.. ale moj dzidzius silny wytrzymal tak dlugo to i do rozwiazania tez wytrzyma dbam o siebie i o niego w domu bardziej niz ci w szpitalu o mnie. dlatego moj maz ma takie podejscie do mnie w czasie ciazy bo widzial jak bardzo zabolała mnie ta olewka u lekarzy i jak bardzo nam zalezalo na dziecku bo troszke czekalismy na przyslowiowe dwie kreseczki na pasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek.. aa a badania krwi na wodoglowie i uposledzenie dziecka robili ci w 14 tyg? mi robili ale ponoc to za wczesnie zeby stwierdzic tak sie dowiedzialam z polskich zródel... mi lekarka powiedziala ze będąc w ciazy i majac 23 lata jest zagrozenie ze dziecko moze byc uposledzone i jesli moje hormony nie beda w normie to bedą musieli nakłuwać mi łożysko i sprawdzic co byc moze wiaze sie z utrata ciazy w ilus tam procentach.. ale naszczescie mialam wysoko ponad norme.. a tak mnie tym nastraszyla ze przez pare dni nie wiedzialam jak sie nazywam. Ja kiedys z nimi tutaj zwariuje... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka mi sie marzy snieg heh 🙂 W pazdzierniku okaze sie czy przenosimy sie do Dublina a tam to przynajmniej troszke sniegu zobacze 😉
Co do opieki to w sumie tutaj o tyle dobrze ze mozna isc prywatniego do polskiego ginekologa. A to wiele daje taka mozliwosc.
Ciesze sie ze Wam sie udalo zajsc w ciaze 🙂 po 12tyg fakt ryzyko maleje na szczescie!!! ja to sie juz nie moge az bede tulic malenstwo!!! ale niech siedzi sobie w brzuszku jak najdluzej!!! 🙂
Co do wyboru kraju to mi sie jeszcze marzy Australia... no coz moze za 3-4latka jak dzieciaczki troszke podrosna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka tutaj takich badan nie robia chyba ze ktos ma przypadki w rodzinie. Tutaj nawet nie sprawdzaja przeziernosci karku czy obecnosci kosci nosowej. Ja prywatnie poszlam na to badanie.
W szpitalu na usg zapytalam to uslyszalam ze nie robia tego standardowo i ze jak dziecko bedzie w pozycji to sprawdzi chociaz przeziernosc. No ale i tak poszlam prywatnie wiec ich olac.
Co do badania to chyba mowisz o tescie pappa??? robia z krwi. Ifyouliftmeup robila i wyszlo podwyzszone ryzyko i miala wlasnie aminiopunkcje (pobieranie plynu owodniowego) w celu zbadania. Ja tego nie robilam mi lekarz powiedzial ze normalnie sie tego nie robi bo to abyb zamieszanie wprowadza, zreszta mozesz zapytac Ifyouliftmeup co biedna przezyla przez to 😞
Tutaj jedynie prywatnie mozna to wszystko zrobic jesli np przeziernosc karku wyszlaby podwyzszona lub brak kosci nosowej.
A te testy pappa to pomiedzy 10 a 14 tygodniem a test potrojny po 14tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak czytam Wasze posty (anitek i e_miilka) i sobie myślę, że może coś w tym jest, żeby promować tylko silne ciąże. To znaczy z punktu widzenia państwa. Bo z punktu widzenia jednostki to jest dramat totalny i masakra. Dla mnie nie do przyjęcia. Ale tak sobie myślę, że taka Irlandia, Anglia czy Islandia sama robi sobie krzywdę w ten sposób. Bo skoro nie ratują ciąży do któregoś tam tygodnia, to nie ratują u nikogo - ani swoich "rdzennych" mieszkańców ani napływowych. A wiadomo, ze rodność i dzietność Arabki, Hinduski czy Pakistanki mają wyższą, niż Angielki czy Irlandki. Dlatego będą miały więcej ciąż, które przeżyją. Więc wychodzi mi na to, że za pokolenie, dwa, Wielka Brytania albo Islandia będą drugimi Indiami albo Syrią. Można sobie zadać pytanie - czy to źle? Nie wiem, dopóki ludzie siebie nawzajem szanują, to OK, ale jeśli zaczną się walki religijne i przepychanki...
Coś mnie wzięło dziś na filozofowanie. Muszę unikać niedotlenienia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka masz racje.. tylko ze w Islandi rdzennych islandczyków jest zaledwie 340tys nawet pół miliona ich nie ma, wiec mysle ze w takim przypadku powinni zadbac o siebie i swoja społecznosc bardziej.. no ale cóż wpychac komus cos na siłe jak maja taki system, tylko ze własnie sprawa ciąży i horroru jakie matki tu przezywaja która widzi ze traci dziecko przed uplywem 12t to koszmar .a mozna by było tego uniknac - ja tak mysle... oni dopóki nie zobacza krwi uwazaja ze nic sie nie dzieje...
Anitek Z tymi badaniami powiem ci ze ja nie robilam nic prywatnie procz pierwszej wizyty u gina.
Jest to moja pierwsza ciaza i jestem w obcym kraju i czasem sie gubie w ich systemie.. przezierność sprawdzila w 12tc zmierzyla na usg i powiedziala ze wszytsko w normie .. malensto nie chcialo sie obrócić ciagle bylo twarza odwrócone ale potem zobaczyla pomierzyla i tyle.. wyslala mnie jeszcze na te badania krwi i hormonów a potem juz do domu dziwne ale. nie bede wiecej narzekac na opieke zdrowia bo musza mi jeszcze pomóc sie "rozpakowac' im wiecej bede narzekac tym bardziej bede zestresowana podczas porodu. Ponoc jest u nas polka położną wiec sprobuje sie z nia skontaktowac zeby byla przy mnie jak bede rodzic a chce rodzic w wodzie.. do tego jeszcze 4 miesiace i 3 tyg a ja juz zaczynam sie bac 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka tutaj akurat problemow z rozmanzaniem sie wsrod irlandczykow nie ma. Od zawsze byly to rodziny wielodzietne i naprawde mowa o min 6dzieciaczkow. U mnie w pracy duzo osob pochodzi z rodzin gdzie jest np 10 dzieciaczkow. Irlandki maja min 3dzieci. Wiec na to to narzekac nie moga...wiele ciaz wlasnie przed 12tyg dalo by sie uratowac tak jak ja np bralam duphaston a strach pomyslec co by bylo gdybym go nie brala...mam zdrowego synka! No coz taka ich polityka ja nic z tm nie zrobie aby sie ciesze ze moge isc prywatnie.
Emilka porod fakt sama mysl gdzies tam przeraza choc mysle ze jak sie nie wie co nas czeka to lepiej 😉
Porod w wodze super sprawa tutaj niestety tylko w prywatnych klinikach a nie stac mnie aby kilka tysiecy euro wydac na taki porod.
Mialam Wam wkleic linka i zapomnailam 😜
Tutaj czkawka mojego pierwszego Synka 🙂
Trzeba sie przyjrzec lewej stronie brzucha, widac wtedy jak podskakuje delikatnie
http://www.youtube.com/watch?v=fz5lL0tqDS4&feature=plcp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - Irlandia na pewno różni sie od Anglii (wielodzietne rodziny, o których piszesz), ale popatrzyłam na statystki po Waszych postach. Dla Irlandii generalnie w tej chwili dzietność wynosi 2,07. Co ciekawe najwyższa w Europie jest dla Islandii (2,2). Natomiast przez 9 lat w szczycie statystyki dzietności w Wielkiej Brytanii były oczywiście Pakistanki i Hinduski z dzietnością powyżej 2,2 do ok. 2,5. A co najciekawsze wyprzedziły je na Wyspach - Polki!!!, dzietność 2,5, gdzie w kraju jest to 1,4. Czemu nie, Irlandia - drugą Polską. Hihihihihi. Anitek, wychodzi mi na to, że jeśli statystyka rządzi światem, urodzisz jeszcze jedno dzieciątko. 😉 😉 😉 Oczywiście żartuję. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No statystki mowia swoje to fakt, choc patrzac po polkach ktore znam to maja albo 1 lub 2dzieci i nie planuja wiecej 🙂 tutaj znow duzo dzieciaczkow rodza murzyni i przykurzeni wlasnie...Nie wiem skad to sie wywodzi? czy z zasilkow ktore otrzymuja?! niestety murzyni w tym kraju wykorzystuja tutjesze przepisy socjalne jak tylko moga...Choc niestety z przykroscia stwierdzam ze i polacy nie lepiej bo kombinuja no i ostatnio nawet byla afera jak irlandzka Sędzina District Court Mary Devins nazwala Departament Spraw Socjalnych "polska fundacja charytatywna" No coz polacy sa strasznie oburzeni tym i oczywiscie slyszy sie na lewo i prawo ze irlandczykow korzystajacych z socjala jest wiecej ale nikt nie patrzy na to ze irlandczykow jest kilka razy wiecej niz polakow...
Zreszta we Francji bylo to samo gdzie pozniej w autobusie w Paryzu 90% murzynow i arabow...
Ja planuje zakonczyc na 2jce 😉
Emilka no czkawka zdrowa heh w tej ciazy jeszcze nie czulam.
Idziemy kapac smyka o juz 8-30 i powinien juz spac 😉 i obejrzymy sobie z Mezusiem jakas komedie 😉
Milej nocki Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...