Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witajcie, wybaczcie nie bylo mnie dwa dni ah.. praca praca praca 😠 🥴 a tak poza tym widze ze rozmawiacie o tym jak nasi przezywaja ciaze.. ojj wiecie co ..moj to nie moze sie nagadac jak to bedzie itd chcialby juz .. mamy okazje by odbierał poród wiec bedziemy "próbowac" czasem mam wrazenie ze on przezywa ciaze razem ze mna.. kopniakow jeszcze nie czuje bo maleństwo az tak bardzo sie nie rusza by mógl cos poczuc ale mysle ze wkrótce ..bo przed snem (kiedy to malenstwo najbardziej aktywne) przytula brzuszek na dobranoc.

Aaa i mam dla was bardzo bardzo fajna lekture o noworodkach i powiem wam ze polecam ja rowniez dla mam ktore nie sa pierwszy raz w ciazy. 🙂 " Tracy Hogg,Melinda Blau "Język niemowląt" od chwili jak dostalam od znajomej ta ksiazke nie moge sie oderwac od czytania w sumie juz koncze bo jak tylko znajde chwilke to czytam.. ale naprawde polecam przyszlym mamusiom.
No nic dziewczyny trzymajcie sie ..mysle ze jutro tu wpadne bo mam 3 dni wolnego od pracy 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zazdroszczę takiego podejścia ze strony tatusiów. Mój to jak na razie jest takim 'niedzielnym tatusiem'. Jak przychodzi to tylko stwierdza że przytyłam, pyta jak się czuję, trochę rozmowy o wydatkach (w sensie co trzeba kupić i ile na to będzie potrzebne) no i koniec tematu. Może to tylko dlatego, że nie ma kiedy przyzwyczaić się do myśli że będzie ojcem. Może jak razem zamieszkamy to się zmieni, jak będziemy więcej czasu razem spędzać. A już na pewno musi to się zmienić jak synuś się urodzi.
A co do szpitala sylwia to ja nie wiem jeszcze. Jak na razie po ślubie mamy się przeprowadzić jakieś 30 km od ostrowa (tu gdzie mieszkam) no a ze względu na to że nie byłam tam jeszcze to nie wiem jak to będzie wyglądało. Pewnie będe musiała zmienić wiele rzeczy przez to... Np lekarza, no i z tego co wiem tam jest tylko jeden szpital z oddziałem położniczym no i wyboru za dużo nie będzie. No ale na szczęście z tego co wiem to blisko będę miała więc powinno być ok. Co dalej to będę załatwiać jak będzie na to czas.
Chcialam iśc już spać ale jakoś nie mogę zasnąc. Mam nerwy jak nie wiem,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu nie stresuj sie wszystkiego najlepszego zycze!!!:**
Ja dzis mam mega dola 😉 Z moim R sie poklocilam. Zrozumialam cos wiecie? ze bede samotna matka;( nie moge sie z nim dogadac, on miciagle robi kontre i nie wiem co bedzie dalej, nie chce nikogo na sile trzymac przy sobie, ale moze poprostu on nic do mnie nie czuje;( jakos dziwnie jest a ja caly ale to calutki dzien mam placzliwy takze dzis jestem spuchnieta na twarzy i dobrze ze nie wychodzilam nigdie;/ ide spac bo jutro z rana z mama na zakupki moze sie troche rozerwe i jakies mini zakupki dla syneczka 😉 musze oddychnac, moze separacja na jakis czas bedzie odpowiednia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah Paula nie poddawajcie sie obydwoje.. mysle ze powinnas mu powiedziec o twoich odczuciach.. rozmowa zalatwia wiekszosc..problemow.. a moze macie poprostu kiepskie dni jak kazdy z nas takie miewa w zwiazkach każdy jest czymś zmęczony sa rózne problemy które nam zalegaja ..czasem faceci nie dorastaja do bycia ojcem dopóki nie zobacza i nie przytulą maleństwa.. i mysle ze w waszym przypadku tez tak bedzie .. wysylam ci buziaka na pocieszenie 😘 i kładz sie spac. Jak mamusia jest smutna to i maluszek w brzuszku tez smutny..wiec wiesz, jak najmniej smutków kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula zgadzam się z e-milką. Rozmowa czasami potrafi dużo zdołać. Facet ma inny tok myślenia więc my czasami ich nie rozumiemy. To tylko facet.... ja trzymam mimo wszystko kciuki za was bo raczej w inny sposób nikomu nie pomogę. Pogadajcie i zobaczysz czy to coś zmieni. Nie ma sensu podejmować tak szybko takich decyzji. Ja wierzę że się kochacie i będzie wszystko dobrze. No i dziękuję za życzenia. :**
No i życzę udanych zakupów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje wam dziewczyny z calego serca za cieple slowa.. Wiem,ze facet to facet ale tak byl ciagle ze mna a teraz sie czuje zupelnie sama!! ale bedzie co bedzie nic na sile, moze porozmawiamy ale nie teraz narazie nie...juz nie bede nigdy sama 😉 maly bedzie ze mna.. mam wsparcie ze strony mamy i dziadkow 😉 ahh musze dac rade 😉 milej nocy , do jutraa:***** buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór dziewczyny 🙂 ja w końcu zadowolona bo znalazłam prywatny szpital coś a'la przychodnia super napisalam maila odpisali bez problemu wszystko tak jak chcialam w sensie no badanie 250zł czego nie zaluje ani grosza bo to jednak pamiatka na cale zycie dostane płyte z filmikiem i zdjecia a przy badaniu moze był mój kochany 😁 wizyte mam umowiona na 16 sierpnia i juz sie nie moge doczekac 😉

paula nie załamuj sie czy tak czy tak bedzie dobrze 🙂 moze faktycznie rozlaka na jakis czas to jest t oja wiem jak z moim kilka dni sie nie widzielismy bo pojechalam do siostry to juz stosunki inne byly po powrocie 🙂 teskni sie i tyle hehe 😁

ide spac a przed snem jeszcze wsune cos na zab bo mnie "ssie" hehehe 😁

do jutra brzucholki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłam się taka głodna, że muszę lecieć coś szybko zjeść 😁
biologiaap2 ja jestem z opolskiego 🙂 a wiesz może gdzie w pobliżu jest usg 4d bo nie mogę znaleść ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e_miilka : a czy ta ksiazke mozna nabyc w jakiej bibliotece, czy to jakas nowowsc i dostepna tylko w sklepach?
Justta : ja planuje sie wybrac za jakis miesiac na USG 3d w mojej miejscowości ( Krapkowice). A ty skad jestes? Bo tu przyjmuje lekarz prywatnie i robi to USG i z tego co wiem on jest z Opola. Musze zadzwonic w najblizszych dniach i sie umowic. Tylko moj Ł. ciagle w tej pracy, a tak bym chciala zeby tez przy tym byl
A co do tych naszych facetow to ciezka sprawa. Czasami nawet dobrze sie wyplakac, tez ostatnio mam takie dni. Ja mojemu nawet drukuje z internetu rozne artykuly o byciu tatusiem w ciazy, czy jak sie przygotowac 🙂 Bo wiem ze sam do takich rzeczy nie siadzie, a jak mu juz dam kartke do reki to nawet poczyta 🙂 Chociazby o tym jak sie zmienia dzidzius z kazdym tygodniem 🙂 Wszystkie mamy nadzieje ze sie zmienia i zmienia podejscie jak dzidzia przyjdzie na swiat, ale tez kazda z nas marzy o tym zeby nasz partner staral sie byc tatusiem juz teraz....a u wiekszosci niestety pod gorke :/ Musimy trzymac sie razem zeby nie zwariowac choc czasami jest ciezko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ja sie melduje i uciekamy jesc sniadanko bo za chwile wyjezdzamy na usg 🙂 troche drogi przed nami 😉 a na koniec IKEA jejkus jak ja kocham ten sklep heh 😉
Odezwe sie po! Trzymajcie kciuki zeby wszystko bylo ok z dzidzi 🙂
Ania WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ZYCIA 🙂 DUZO SZCZESCIA I MILOSCI!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Czesc dziewczyny! 🙂 ahh aja dzis spalam dobrze.. snilo mi sie ze wybiaralam na lotnisku tak dlugo koszule nocna taka ciazowa ze w calym efekcie nie zdazylam na samolot, stracilam torebke i nie kupilam sobie pizamy hahaha 🙃 🙃 🙃 co ja ma w tej glowie 😎 ale mysle ze to efekt braku ciazowej pizamki i tesknoty za polska. Dzis wybieram sie na pizamkowe zakupy. :P

Biologiaap2- wiesz co ja nie wiem czy możesz dostac ta ksiazke w bibliotece - zawsze mozna spytac 🙂 ja ja otrzymalam od znajomej z pracy poprostu wydrukowana z internetu (wiec mysle ze gdzies ciagle tam jest) bo mieszkam za granica i nie mam dostepu do polskiej lektury. Ale polecam poszukac w ksiegarni bo mysle ze przyda sie na każdym kroku przy maleństwie. dobrze taka lekture miec w domu. Autorka opisuje wszytsko bardzo obrazowo i pomaga zrozumieć co chca powiedzieć do nas nasze niemowlaczki.Pokazuje ze nie kazdy placz jest oznaka glodu czy zmeczenia. Jej przyklady sa napisane czasem tak smiesznie i prostym jezykiem ze nie raz sie usmieje do łez. Zawartych w niej jest tysiace rozwiazan bynajmiej dla mnie jako ciagle pytajacej o wszytsko debiutujacej w krótce mamusi 😁 😁 czytalam tez inne ksiazki i mysle ze ta jest najbardziej wartosciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIU Z OKAZJI WASZEGO NAJWAŻNIEJSZEGO DNIA , Z OKAZJI WEJŚCIA NA NOWĄ DROGĘ ŻYCIA, ŻYCZĘ WAM

Wszystkiego, co tylko miłe na świecie,
Wszystkiego, co tylko pomyślność wróży,
Niech się wam w jedno ogniwo splecie
I będzie szczęściem w życia podróży!

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kobitki 🙂 na poczatku tez dorzucam się do życzen dla MŁODYCH 🙂 najlepszego 😘 😘 😘

ja ogarnełam w domku trosze a teraz kawka ciasteczko relax jednym słowem hehe musze wykombinować coś na moje pazurki bo zmyłam i teraz bede kombinować hehe 😁

Jussta wpisz poprostu w google: usg3d i województwo na pwno coś wyskoczy 😉 albo popytaj znajomych 😉

uciekam bede pozniej brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! ja mam dzisiaj jakis ciezki dzien, nic mi sie nie chce i jakies smutki mnie dopadly. Na doodatek moj synek przyprawia mnie dzisiaj o bol glowy, w ogole mnie nie slucha, ahhh szkoda slow..jak sobie pomysle ze za 4,5 miesiaca bede miala dwojke dzieci do ogarniecia, to az mi sie slabo robi i wyc sie chce, no ale coz.....Mam nadzieje ze ten zly humor mi minie...
A wczoraj zlapala mnie taka ochota na czekolade, ze musialam isc do sklepu i kupic, no i sama cala zjadlam (oczywiscie z synkiem sie podzielilam, chociaz on z calej tabliczki za duzo nie zjadl).. Anita daj znac jak tam po usg.
A Tobie Aniu życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia 🙂[color=purple][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basia89 wpisywałam tak w google tylko ciężko coś znaleść, bo ja mam u mojej gin usg i tak mi się zdaj,e że ono jest 3d nie wiem właśnie, ale mi chodzi o to 4d( takie jak miała ifyou...) nie to czarno białe, najlepiej to się spytam mojej gin przy następnej wizycie, 30 sierpnia mam, muszę jakoś wytrwać 😁
a biologia.. ja jestem z Głuchołaz, z pod samej granicy 🙃
Pozdrowienia dziewczyny, dzisiaj mam niezłą wyżerkę - LAZANIA ,- mniam mniam, czekam aż trochę ostygnie i idę jeść miłego weekendu
Ania wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta 2D to jest to zwykłe czarno białe, a 3D to jest to właśnie co miała ifyou... do tego moze dojsc tzw. 4D ale tu chodzi tylko i wyłącznie o dzwięk wiec albo jest zwykle 2D albo 3D/4D 🙂 z tym ze nawet jak idziesz na to 3D to najpierw jest obraz taki zwykły pozniej przełanczaja na ten "pomaranczowy" (3D) 🙂 u mnie w najblizszej okolicy tez bylo ciezko cos znalesc... ok 50 km odemnie dopiero znalazłam ale jestem szczesliwa ja mam wizyte normalna umowiona kolejna tez dopiero na 20 sierpnia ale nie wytrzymalam i umowilam sie prywatnie do innego lekarza na 3D i ide 16 sierpnia na 18 :d jejku jak sie ciesze 😁

ide na podwórko posiedziec w cieniu bo słońce tak daje ze nie wytrzymałabym i poza tym to moje uczulenie :/

do później brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basia89 dzięki, już teraz rozumię 🙃 to muszę szukać bo chcemy iść na to 3d 🙂 świetnie że idziesz na takie usg zazdroszczę 😜, też chodzę prywatnie nowe usg świetna lekarka, ale może tylko na to 3d gdzieś indziej wyskoczę jak znajdę 🥴 , a biologia... jak się zarejestrujesz to napisz na kiedy masz i co się dowiedziałaś, może znajdę coś bliżej pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

U mnie weekend mija bardzo pracowicie, więc wpadam tylko na chwilkę.

Aniu - WSZYSTKIEGO NAJ NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!
Paula - ja wiem, że czasem dopada człowieka rezygnacja i ma się wszystkiego dość, ale nim podejmiesz decyzje na całe życie (a można ich żałować), czasem warto, jak wspomniały dziewczyny, szukac porozumienia. Rozmawiać, wybaczać, iść na kompromis. Związek to duże wyzwanie.
Co do USG - rozumiem zalety 3D, ale powiem Wam, że mi wystarczy wiedzieć, że serduszko puka, wszystkie narządy są OK i dzidzia zdrowo rośnie. Jakoś nie ciągnie mnie do oglądania twarzy albo łapek w trójwymiarze. Jeśli wszystko dobrze się potoczy, to wkrótce zobaczę. A żeby wiedzieć czy potoczy się dobrze, służy między innymi klasyczne USG. Nie odmawiam Wam jednak przyjemności na pewno takie 3D może być super pamiątką. 🙂
Życzę Wam miłego dzionka i całuję, pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikarynka ja też jestem zdania że najważniejsze żeby dzidzi było zdrowe i jak widać wszystko na usg zwykłym to wystarczy, ale jednak ciągnie żeby chociaż tak podglądnąć 😁 ale zobaczymy, może doczekam się następnego usg i nie będę wymyślać, bo ciągle wymyślam coś nowego 😁 , justynakret trzymam kciuki za powrót dobrego humoru pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry Wieczór Dziewczyny 🙂

Jakas taka padnięta jestem po tym dniu a wiele nie zrobiłam jak na moje możliwości :d ale co się dziwić 😁 TEN stan robi swoje 🙃

co do usg3d to ja sie zdecydowałam bo hmm pierwsza ciaza, pierwsze dziecko i emocje z tym wszystkim zwiazane 🙂 nie wiem sama jakos tak chce miec pamiąteczke z tego cudownego okresu a najbardziej bedzie oddawalo to moim zdaniem wlasnie np nagranie z 3d i zdjecia 😁

poszperam jeszcze w necie i uciekam spac a jutro wrzuce aktualna tabelke zebyscie zobaczyly i podaly do uzupełnienia to co nie zapisane 😉

a moze tak nowe zdjecia brzuszków hmmm ? teraz rosną w zastraszającym tępie wiec moze tak na połówkowe a u niektórych ponad połówkowe fotki nowe by sie wgrało 😉 ??
I proponowałabym abyśmy się ukazały 😁 tzn no dla uzupełnienia znajomości pokazać się w CAŁOŚCI 😁 hehe aż się zrymowało 😉

ok uciekam zajrze moze jeszcze przed snem i czekam na wasze odpowiedzi co do zdjątek heh 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉
widze ze justyna nie zbytma humor.. mnie tez dopadly smutne dni naprade, nie trwaja one dzien, ale juz od jakiegos czasu. Czuje,ze wpadam w depresje;( Kłotnie z moim R doprowadzaja mnie juz do szalu i naprawde nie wiem jak mam dzialac i co myslec;( moze z czasem sie to ulozy..
Dzis od samego rana dziewczyny sprzatalam w pokoju 😉 oczywiscie jak to sobota- odkurzane bylo 🙂 kurze, okna;D i oczywiscie w szafie robienie porzadkow;p;p juz ciuszki dla malego ladnie ulozylam tylko teraz kupie proszek i wypiore sobie i wyprasuje i bd czesc z glowy 😉 troche ich jest 😉

A wy dziewczyny tez tak cierpicie na bol zebow? ogolnie bol calej szczeki gornej i dolnej? teraz po wyplacie smigam do dentysty sadysty az sie boje szczerze wam powiem;/
Ogolnie 8mka jednoczesnie na gorze i na dole z prawej strony mi wychodzi;/ tez wiedzialy one haha kiedy wyjsc co nie 😜;/ jem boli, mowie boli, oszalec idzie i w dodatku promieniu je na gardlo glowe ucho...;/ ehhhh;/..

Maly kopie juz jak wariat 😉 dzisiaj to az z dwoch stron naraz lewa i prawa jednoczesnie strona brzuszka dostala kopniaka;D mowie no nie wierze, moj synus szpagat robi ;D hehehehee;D artysta 😉

A co do R.. hmm macie racje trzeba sie doogadac, ale nie chce pozniej zalowac mojego wyboru ;/ bo moze byc gorzej. a moze i lepiej? potrzebujemy czasu.. kochamy sie oboje ja to wiem.. ale czasem nam ta milosc odpala w glowie;p

wstawiajcie zdjecia brzuszkow;D ja wstawie w pon;D rosniej maxxxx 😁 a pepek w tym wszystkim jest najlepszy! 😁 😁 😁

Milej nocki zycze wam kochane!! i do spisaniaa:***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Po usg wszystko super Maly ma sie swietnie! Lozysko na przedniej scianie u gory wiec kopniaki nad pepkiem moge czuc o wiele slabiej jak i to ze moze uda sie uniknac wkladania stopek pod zebra 😉
Maly wyglada jak kopia Olafa!!! Szok!!! mam tez fotki Olafa z 3d4d i normalnie jak blizniacy 😁
Co do samego 3d4d to mi lekarz wczoraj powiedzial ze zdecydowanie zaleta jest to ze widac dokladnie cala skore no i przedewszystkim twarz dokladnie (rozszczep wargi itd) niektore takie rzeczy ciezko stwierdzic na 2d. Fajna pamiatka wiec kazdemu zdecydowanie polecam!!!
Ale ogolnie usg 2d jest lepsze bo sprawdza sie wtedy wszystkie narzady dokladnie.
No ale jak pojdziecie na 3d4d o lekarz i tak przelacza na 2d zey wszystko sprawdzic wiec jak macie mozliwosc mysle ze warto 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobru wszystkim 😉

Anitek dawaj zdjecia z usg 😁 😁 😁 ja ide 16 jak juz wspominałam wiec tez od razu dodam i filmik 😁

a ja wstałam obiadek prawie gotowy bo tata zrobił hehe 😁 jednak zaleta mieszkać z rodzicem - no ja mieszkam z jednym bo rodzice nie sa razem ale to nie opowiesci na teraz i nie na temat hehe 🙂 moj ma na popoludniowke i sie zastanawiam co ja bede robic sama cale popoludni :/ cos sobie wymysle 😁

a tymczasem uciekam jakas surówkę zrobic do obiadku tylko i wsio 😉 do pozniej brzuszki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa dziewczyny pewnie tez macie ten problem : pomaloowanie paznokci u stóp graniczy z cudem ! hahahaha a gdzie tu dalej xD 🙃

a jak byłam w 5 tygodniu i rozmawiałam z koleżanką która była w 15 tygodniu i mówiła że brzuszek jej przeszkadza przy schylaniu czy ubieraniu butów to sobie myślałam jak moze brzuch przeszkadzac xD a teraz wiem co to za problem hahaha xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...