Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc laseczki
własnie wróciłam od lekarza rodzinnego i jestem tak wkurw...... ze szok
mam zapalenie oskrzeli i zeszło mi juz w płuca a ten debil kazał mi syrop na kaszelek kupic zwykly prawoślazowy
a ja nawet juz kurde mówic nie mogę cala klatka piersiowa mnie boli a co kaszlę to od razu sikam gacie mi się już pokończyły płuca wypluje chyba dzisiaj obrzuchu nawet nie mówie cały oberwany 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jej Milka nieźle się zaprawiłaś... 🤢 współczuję Mnie na szczęście tylko raz w przeciągu całej ciąży złapało przeziębienie do tego stopnia że do rodzinnego musiałam iść.
Może przez witaminy które biorę od samego początku tak się trzymam 😉
A i herbatka z miodem i cytryną to już codzienność więc może i to tego zasługa...
Kurcze Kobito KURUJ się i dbaj o siebie a jak leki nie pomogą to udaj się do innego lekarza...
No tak to jest cholerka że w ciaży nie wszystkie leki mozna brać i najbezpieczniejsze są te ziołowe. Trzymam kciuki abyś szybko wróciła do zdrówka!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki! 🙂
Co u Was??
My chcemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia 🙂 Radosnych, Rodzinnych i spokojnych Świąt 🙂 i owocnego przeżywania Triduum 🙂

My wyjeżdżamy w piątek na Warmię więc będę dopiero po wtorku na brzusiu 🙂
A od jutra muszę się w końcu wyciszyć i wyłączyć... chyba, że wytną się Małej ząbki to Wam pokażę 😉

Pozdrawiamy 🙂 i Wesołych! raz jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Wróciłam 🙂 Wreszcie, po 11 dniach ☺️
Najpierw nie miałam czasu, by do Was zajrzeć, a potem problemy z netem nastąpiły. Ale od dziś wszystko wróciło do normy lub prawie normy 😉
Przede wszystkim dziękuję Wam za gratulacje.
Naprawde u mnie akcja była błyskawiczna.
Połozyłam sie spać o 23.20, ledwo usnęłam - poczułam mokro między nogami 🙂 Wyskoczyłam z łóżka i pędem do łazienki. W korytarzu mi chlusnęło ciut więcej niż w łóżku. Była 23:50/23:55.
Tyle czekałam na ten moment, że jak w końcu nastąpił to ręce mi się trzęsły i drżały nogi, hehe 😁 Zgodnie z tym co wyczytałam z różnych źródeł i usłyszałam od znajomych - byłam pewna, że do porodu mam jakieś min. 3-4 godziny, więc spokojnie zaczęłam sie szykować. Mąż jeszcze herbatkę zrobił, położyłam sie spowrotem w łóżku i nią delektowałam. Aż tu nagle jak mnie sieknął skurcz, to nie miałam już watpliwości, ze to TEN właściwy porodowy skurcz. Wyskoczyłam aż z łóżka i nie wiedziałam czy klęczeć czy leżeć czy co 😁
Ubierałam się pomiędzy skurczami, które szybko przybierały na mocy i były coraz częstsze.
O 1.30 mam wpisane przyjęcie do szpitala. Pominęli wszelkie papierkowe wpisy i pociągnęli mnie prosto na porodówkę. Przybyłam w II etapie porodu. Lekarz powiedział - tu już widac główkę 😆 I tym sposobem Mały był na świecie o 1.56 😁
Mały ryczy, będe później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC LASKI

KARINA FAKTYCZNIE MASZ CO WSPOMINAC 😁
SUPER ZE JUŻ JESTEŚ , TERAZ OPOWIADAJ JAK TAM SYNUŚ ŚPI GRZECZNIE CZY DAJE POPALIC JAK BYŁO W SZPITALU SZPITALU 🙂 JAKA OPIEKA ITP

A JA JUŻ DOCHODZĘ TROSZKĘ DO CHOCIAŻ KASZEK MNIE JESZCZE MĘCZY ALE JEST JUŻ LEPIEJ : 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
______§§____________§§
_____§__§__________§__§
___§§____§_________§___§
__§___§___§_______§____§
_§____§____§_____§____§
_§___§_§____§___§____§
_§§§§___§___§§§§§___§
_________§_________§___§§_§§
________§___§§_§§___§_§§§c§§§
_______§_____________§_§d§§§
_______§______§______§__§§§
_______§____§___§____§___§
________§____§§§____§___§
_______§§§§§_____§§§§§_§
_§§§__§_____§§§§§_____§__§§§
§_§_§§____§_______§__§_§§_§_§
§____§_____§_____§__§__§____§
_§____§____§_____§_§__§____§
__§____§§§§_______§§§§____§
___§____§___________§____§
____§____§§§_____§§§____§
_____§§§§___§§§§§___§§§§
............((_,»*—*« »*—*«,_))
((_,»*—**—*«,_)) ((_,»*—**—*«,_))

W koszyku-obfitości,
w serduszku- miłości,
w jajkach- niespodzianek
w dyngusa-wody dzbanek...

WESOŁYCH ŚWIĄT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka - tak się martwiłaś a poszło ekspresowo... Ech... mam nadzieję że u mnie też tak szybko pójdzie ☺️
Kobietki... ja również życzę zdrowych i spokojnych Świąt 🙂
Dla niektórych to pierwsze święta w powiększonym składzie... 😉
A Mój Zajączek przyjdzie po Świętach... już nie mogę się doczekać... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dziewczyny te z dziećmi - dopiero teraz podziwiam, ze dajecie rade tutaj zaglądać.
Albo to tylko mój kurczak jest taki absorbujący. 🤔
Przede wszystkim ważne info - Natalia urodziła 31 marca przez cc córeczkę 🙂
3980g i 56cm.
[color=red][/color] Więcej z pewnością sama napisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Jak już pisałam mój Mały jest bardzo absorbujący. Od 3 doby życia bolał go brzuszek do przedwczoraj - ale całymi dnaimi i nocami. Ponoć było to zwiazane ze zmianą kupki ze smółki na normalną lub ze zmiana mojego mleka z poczatkowego na tłuste. Objawy jak na kolkę tylko trwały ciągle... Więc w szpitalu przez 4 doby w ogóle nie spałam. Wróciłam do domu już wykończona, a tutaj byl ciąg dalszy. Próbowaliśmy Małemu ulżyć jak mogliśmy (masaże brzuszka, plecków, ciepła kąpiel, termofor, itp.). Minęło samo w czwartek. Teraz boli go brzuszek tylko jak się zbliża kupa - jest niespokojny, pręży się, płacze. Bo wcześniej były dni, ze kupy w ogóle nie robił, a teraz robi 3 razy na dobę.
A poza tym wszystko super. Ja już czuję się dobrze. Szwy zdjęte, hemoroid przestał dokuczać. Jedynie cyce wielkie jak balony. Nie sądziłam, ze takie mogą być 😜

No ale nasz Kurczak od początku wisi na cycu. W szpitalu powiedzieli, ze nie dość , ze jest żarłoczkiem, to jeszcze ma silną potrzebę ssania. I tak: 1,5 godz. ssania, max godzina przerwy. Powiem Wam, ze na początku naprawde byłam wykończona. Ale prawdą jest tez to, ze jak sie patrzy na to swoje Maleństwo to wszystko przechodzi i człowiek znajduje w sobie dodatkową siłę. A mój ssaczek jak chce ssać, to niech ssie. Całe szczęście, ze kupiłam rogala do karmienia
Nieoceniona tez jest dla mnie pomoc męża, który ma 14 dni opieki. Bez niego to bym sie już na pewno wykończyła 🤪

Wczoraj mieliśmy pierwszą wizytę u pediatry. Nasz Mały urodził się z wagą 3810g, przy wyjściu ze szpitala miał 3550g, a wczoraj - po 9 dniach od wyjścia ważył 4090g 🙂
Z problemowych kwestii to walczymy z ropiejącym oczkiem od tygodnia i kąpiemy Małego w nadmanganianie, bo ma rumień noworodkowy. Na szczęście już mu zaczyna zanikać.

Kochane, życzę Wam wesołych, spokojnych Świąt i gnam do mojego Kurczaka, bo się budzi i już nerwowo zjada piąstki i mlaszcze, a to świadczy tylko o jednym, hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, no i rodziłam w końcu na Lutyckiej 🙂
Może dlatego,że poród był w nocy i szybki, to naprawde nie żałuję.
Położna i lekarz przy porodzie super.
Położne/pielęgniarki na poporodowym i na położniczym tez super.
Tyle razy co ja je wzywałam przez 4 dni, to chyba nikt, a zawsze przychodziły i we wszystkim pomagały. Do lekarzy na obchodzie (prowadzący, pediatra i od laktacji) zawsze miałam dużo pytań - na wszystkie uzyskałam odpowiedź.
Naprawdę ja nie narzekam i kolejne też rodzę na Lutyckiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC DZIEWCZYNKI 😁
WIEC JESTEM Z MYM MAŁYM SZKRABIKIEM 😁 HEHE JUZ W DOMKU NA ZAJĄCA NAS WYPUŚCILI 🙂 CIESZE SIE NIE SAMOWICE 🙂.
wIEC RODZIŁAM NA RASZEI:d POWIEM SZCZERZE WODY ZIELONE ODESZLY MI O 3 NAD RANEM :o SZOK WIELKI BO LEKKO HLUSŁO A PO CHWILI JUBUDU:d HEHE , I SZPITAL SZYBKO 🙂 I LEZALAM NA SALI NIEZAPOMINAJKOWEJ 🙂POWIEM SZCZERZE TA SALA DLAMNIE BEDZIE WOGULE NIE ZAPOMNIANA:o HEH DALI MI OKCYTOZYNE I ZACZEŁY SIE SKURCZE:o, PRZYJECHALAM Z JEDNYM CM ROZWARCIA A ONI OKCYTOZYNA I MĘCZYLI MNIE OD 4 NAD RANEM DO 16.10 OKCYTOZYNĄ MYSLALM ZE UMRE Z BOLU 😞(((((((, KLNEŁAM NIESAMOWICE HEHE NAWET POŁOŻNA ZJEBAŁAM I ZMIENIŁAM:p HEHE POWIEDZIAŁAM ZE TEJ NIECHE I MAJA MNIE INNE BADAC:] HEHE , WOGULE TO POTEM OKAZALO SIE ZE 3CM I STANEŁO:o SZOK WIELKI HEHE I SZYBKA DECYZJA CC :o, WIEC JAK JUZ WIEDZIALAM ZE CC POWIEM WAM TYLE ZE MI ULZYLO:].....
I WYBIŁA GODZINA 17.08 :d I MOJE MALENSTWO ODDAŁO GLOSIK BYLAM SZCZESLIWA:] HEHE I MOJA UKOCHANA CORONIA:] HEHE , I POTEM DO SALI POPORODWEJ I OCZYWSCIE OCZEKIWANIE NA WSZYSTKO JAK PUSCI NIE BYLO ZLE:o ...DALAM RADE PO 24 GODZINACH DOSTALAM MALA:] I WOGULE TO ZACZELAM SZYBKO WSTAWAC BO WIAODMO JAK MALA TO JUZ SIE DOCZEAKX NIE MOGŁAM:d HEHE OGOLNIE POROD SUPER FACHOWO:d I SUPER LUDZIE;] HEHEH....
A CO DO OPIEKI PO PORODZIE TO ZAJEFAJNAAAAAA:d SUPER POŁOZNE:] HEHEH A TERAZ W DOMKU ODPOCZYWAM Z MALA:]......WIEC ZA DŁUGO TUTAJ NIE ZAWITAM:] TRZEBA SIE ZAJĄC MALENSTWEM:]..............POZDRAWIAM DZIEWCZYNKI;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki

Natalucha Wielkie Gratulacje Dla Ciebie i Maleństwa 🙂 Wreszcie 🙂 Duzo zdrówka dla Was 🙂

Karka - tak to już jest że czas trzeba sobie zorganizować aby być na forum 😁:P


i tak świeta świeta i po świetach ...
z Małym w tym tyg na szczepienie no i ful papierkowej roboty... az strach 🙂

ogołnie wszystko u Nas dobrze 🙂 Kula sie powoli do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
Dlaczego każde Święta tak szybko mijają?
My byliśmy w domku, sami z naszym Maleństwem. Nie chciałam jeszcze z nim nigdzie w trasę ruszać. Za to rodzice do nas przyjechali nacieszyć się wnusiem, do tego z niezłą wyżerką, więc nie było źle - przetrwaliśmy, choć sama jakoś się nie napracowałam na te Święta. 😜

Natalia - super, że już obie mamy TO za sobą. Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się naszymi Kruszynkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Dziewczyny mam pytanie za 100 pkt :P
Która z Was używa może pieluszek z Biedronki firmy Dada ?? Proszę się zgłosić bo mam romans do tej która je używa 🙂 Chciałabym prosić o przesłanie 1 sztuki bo już na Pampersach bankrutuję a Bella i Gaga z Tesco są do bani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!
Wesołego po Świętach 😉 a my byliśmy u mnie w domu 🙃 ale wypoczęłam... ahh... aż szkoda było wracać...

Gratulacje dla świeżutkich Mam 🙃 zdrówka i sił życzymy 🙃

Natala...czemu Ty chcesz dawać sztuczne??!! 🤪 🤪 🤪
ja czasem na początku dawałam herbatkę z koperku lub glukozę... ale to np. w tedy gdy musiałam wyjść, lub się wykąpać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewycznki, po duzszym zastanowieniu i przemysleniu jednak karmie modyfikowanym heh. Chce bardzo karmic piersia ale mam takie strupy ze ostania mala mi je wyplula z krwia 😞 i bylam wystaszona i pokarm tak mi nachodzi heh ze musze co pochiwle spuszczac!.
Tydzien karmilam ja swoim , i od wczoraj dostaje mleko modyfikowane z moim miala mieszane ale dzisiaj rano stwierdzilam ze nie warto mieszac bo kazde z nich ma inna konsystencje i wogule nie wiedzialam co i jak. tak pozatym juz jest dobrze bo mala przyjela mi mleko modyfuikowane Bebiko1 heh i jeszcze herbatke jej kupilam i wogule ehee....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...