Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dla mnie cała ciąża była fatalna...bo czułam się okropnie,miałam wszystkie możliwe objawy-najpierw 6 miesięcy rzygania po 30 razy dziennie,sklepowstręt, światłowstręt, zapachy mi przeszkadzały, telefon...no masakra po prost 🤢 🤢, teraz coraz ciężej jest, spać nie mogę, wszystko mnie boli....Echhh zazdroszczę tym, które przechodzą ciążę bezobjawowo 🙂
Ale za to coraz bliżej do spotkania z naszą córcią....wszystko wytrzymam już teraz 🙂 I nic mi nie straszne-jak przeżyłam taką ciążę to przeżyję wszystko 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heh początków ciąży staram się nie pamiętać...staram się zapamiętać tylko radość z dwóch kreseczek na teście, a potem się zaczęło...wszystko co opisałaś Agamu 🙂 teraz też nie najlepiej, ale staram się cieszyć brzuszkiem każdą chwilę, bo lada dzień wszystko się zmieni 🙂
Za oknem taka pogoda, że tylko ruszać na grzyby......za rok 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja aż takich przebojów nie miałam na szczęście jak wy były wymioty i mam wstręt do mięsa ale bez szału 🙂
no wy już nie długo swoje dzieci w ramionach będziecie trzymały a ja będę się kulać jeszcze 😁 dam radę jeszcze 3 miesiące zleci szybko na pewno 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie że zleci, tyle że teraz faktycznie jakoś wolniej ten czas płynie!!!
Ja we wtorek idę do gina, liczę na to szczerze mówiąc, że powie że już można rodzić i tak skutecznie mi tam pogmera, że Gabrysia zacznie się wynurzać po mału 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki!!! mi porod w 38+5 wywołała kłutnia z mężem ... niby o nic wielkiego baby w ciazy maja te swoje humorki ja tez taki mialampo 21;00 rozmawialam jeszcze z mam przez tel i wypytywala sie co i jak a ja zadnych objawow zero nic ... po 22;00 poklucilam sie z mezem poszlam spac do innego pokoju o 3;00 obudzily mnie skorcze a 0 6:10 urodzila sie Maksiu...

kochane ale mam jedna prosbe jak bedziecie juz w 40 tyg to wymuszajcie na lekarzach wywolanie porodu lub cesarke ... nie bede pisac dlaczego by was nie denerwowac jak bedziecie ciekawe napisalam to na sierpniowkach 2010 ...
ale na waszym miejscu bym nie czytała......
http://www.brzuszek.net/forum,mamy_sierpniowe_2010_narazie_fasolki,338,181250.html,str=22428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie będę tego czytać na razie 🙂 ja wrzuciłam na luz, mały będzie wiedział kiedy wyskoczyć, z lekarzem jestem umówiona zaraz po terminie (jeśli nie urodzę do tego czasu). Zamierzałam umyć okna, ale kochany mąż zrobił to za mnie,może to i lepiej.....nic, pozostało tylko czekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam jutro wizytę jak na razie mała pokazała się w 17 tygodniu i chciałabym żeby jutro potwierdziła że jest dziewczynką 🙂
dzisiaj w nocy zabolał mnie jajnik tak z 3 razy myślałam że padne aż mi się słabo zrobiło ciekawe co to było... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny powodzenia na wizytach. Dajcie znać czy wszystko ok. Pammmat - ciąża to tak nieprzewidywalny stan i może tak być że boli w okolicach jajników, mi się tak zdarzało, że aż się składałam z bólu, ale powiedz o tym lekarzowi, nie ma co bagatelizować, przecież nie wiemy co jest w ciąży "normalnym' bólem a co nie. Ja już do porodu wizyt nie mam, no chyba że przenoszę synka..Miałam rano piękne skurcze, pomyłam podłogi w całym domu i.....przeszły grrrr.
Trzymam kciuki za wizytki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się, że po wizycie wszystko ok. Lekarz chce cię położyć na oddziale? Jeśli tak to idź bez oporów, mają dobry sprzęt na patologii, wszystko sprawdzą i nie wymęczą zbytnio. Jedna dobra rada, na patologię przyjmują od około godz. 10, bądź już nawet ok 8.30, nastaw się na czekanie, udaj że tak miałaś się zgłosić i czekaj cierpliwie, bo kto pierwszy ten lepszy i mogliby cię cofnąć do domu z braku miejsc. Ja twojego lekarza kojarzę właśnie z oddziału, mnie prowadzi ordynator z Raszei, też jestem mega zadowolona, ten lekarz nigdy mnie nie nastraszył, profesjonalnie i konkretnie traktował na wizytach, zawsze mogłam i mogę na niego liczyć, dzięki niemu wogóle będę miała dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się po wizycie u grzebologa 🙂

Szyjka miękka, ale zamknięta...nic więc nie wskazuje na to, żeby Małej się spieszyło 🙂 Ale mamy być czujni 🙂
Na usg jeszcze wszystko ponownie obejrzał, pomierzył, wsio oki 🙂
Paciorkowca brak 🙂
Wszystkie wyniki w normie 🙂
Na ktg 2 skurcze się pojawiły 🙂
7 września mam podjechać na ktg, a 12 (jeśli do tego czasu nie urodzę) na wizytę i wtedy jak to on określił zadziałamy, żeby szybciutko urodzić,więc się cieszę bo pewnie najpóźniej koło 14 będzie nas już więcej 🙂
Chwilkę oglądaliśmy Naszą Malutką w 4d, machała łapkami i nóżętami 🙂
Aaaa i Gabi waży 2800, więc do porodu na pewno 3 kg nie przekroczy ( jak to on mówi będzie nieduża,ale silna ) 🙂 🙂 🙂 🙂
Jestem mega szcześliwa 🙂 🙂 🙂 🙂
Pogadaliśmy jeszcze o objawach porodu, kiedy jechać do szpitala itp 🙂 Tak że wizyta udana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu super, że z Malutką wszystko ok, nasze terminy są zbliżone 🙂 ciekawe, która pierwsza się wypakuje 🙂
Mój maluch już jest tak silny, że mam wrażenie czasem jakby chciał przez pępek wyskoczyć, a szczerze mówiąc to to jego przeciąganie się czasem jest bardzo bolesne. Wolę jednak jak go czuję i się przeciąga dość regularnie.
Pammat, a co co powiedział gin o tym nocnym bólu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he może faktycznie mała strzeliła celnego gola w mamusine jajniki 🙂 znaczy, że zdrowa i silna dziewczynka. Przeraziłam się lekko, 13 stopni tylko na dworze, czyli nadchodzi jesień....nie powiem żebym martwiła się brakiem upałów, ale około 20 mogłoby być... Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przytyłam niestety sporo, bo 20 kg, ale w moim przypadku winna jest w większości niedoczynność tarczycy 😞 , pierwsze 13 kg zdobyłam w pierwszym trymestrze, reszta się rozkładała dość równomiernie przez resztę ciąży 🙂 Teraz przy niewielkim wzroście (160 cm) wyglądam jak kuleczka he he, ale co tam, wszystko byle dzidziuś był zdrowy. A ty dużo przytyłaś do tej pory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂
U mnie z tyciem to są jaja, bo ja schudłam (przez te wymioty) 10 kg, a od 6 miesiąca przytyłam chyba z 5...czyli 5 jeszcze mi brakuje do wagi,z którą zaczynałam ciążę....Ale to dobrze,mniej będzie do zrzucania 🙂 Najważniejsze ,że Malutka zdrowa i że już niedługo ją przytulę....nie mogę się już doczekać 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...