Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
No zgadza sie, staram sie - musze.. 🥴

Ja mam 164, przed ciaza wazylam 47, udalo mi sie dobic nieco ponad 48, zeby BMI dobilo wymaganego limitu (inaczej bym dostala skierowanie do dietetyka czy cos, choc nie porzebowalabym, bo zawsze malo wazylam). No a teraz waze 64kg z groszami. Poprzednim razem przytylam 20kg, wiec sie nie zdziwie jak bedzie podobnie i tym razem.
a po jakim czasie w poprzedniej ciazy schudlas?? BO ja to pod wplywem stresu moge ze 3 dni nie jesc a znajac mnie jak bede z dzidzia w domu to napewno bede zestresowana... 😲
b

Wiesz co, ja mam tak, ze jak mam sters to nawet nie wiem kiedy chudne. W ogole zawsze latwiej mi szlo chudniecie, niz tycie 🙃 Nie wiem dokladnie po jakim czasie zrzucilam to wszystko, ale jak do pray wrocilam, wazylam mniej niz jak zachodzilam w ciaze.
no troszke stresu i wrocimy do swojej formy przed ciaza 😁 😁 a nie jakies diety czy cuda 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
michasia24 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
ja mam chyba ok 8kg , i ciesze się bo później łatwiej będzie zrzucić 🙂
z Mają przytyłam bodajże 12kg
to strasznie malutko..


i całe szczęście 😁
a Ty kochana nie będziesz miała się czym stresować po urodzeniu synka 🙂
dasz radę 🙂
ja wiem ze napewno bede zestresowana bo pewnie znajda sie \'\'madre\'\' ciocie i babcie ktore juz rodzily i wychowaly wiec... a ja to jestem taka ze strasznie sie przejmuje kto co do mnie mowi 😁

ale nie ma co brać wszystkiego sobie do serca 🙂
z resztą później sama zobaczysz , że wiesz co jest najlepsze dla Twojego szkraba 🙂
bo uwagi i komentarze z każdej strony po jakimś czasie denerwują tylko 🙂
matczyna intuicja Ci podpowie co robić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
michasia24 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
michasia24 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
ja mam chyba ok 8kg , i ciesze się bo później łatwiej będzie zrzucić 🙂
z Mają przytyłam bodajże 12kg
to strasznie malutko..


i całe szczęście 😁
a Ty kochana nie będziesz miała się czym stresować po urodzeniu synka 🙂
dasz radę 🙂
ja wiem ze napewno bede zestresowana bo pewnie znajda sie \'\'madre\'\' ciocie i babcie ktore juz rodzily i wychowaly wiec... a ja to jestem taka ze strasznie sie przejmuje kto co do mnie mowi 😁

ale nie ma co brać wszystkiego sobie do serca 🙂
z resztą później sama zobaczysz , że wiesz co jest najlepsze dla Twojego szkraba 🙂
bo uwagi i komentarze z każdej strony po jakimś czasie denerwują tylko 🙂
matczyna intuicja Ci podpowie co robić 😉


Dokladnie 🙂 A co do lewatywy, to u nas nie robia 🥴 U nas mowia, ze jak sie zdarzy, to sie zdarzy, nie ma sie co ani wstydzic ani przejmowac, bo to bardzo naturalne a same polozne nie jedno juz widzialy 🤨 Widzisz, co kraj, to obyczaj, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
P.S. A w Polsce dawniej to jeszcze polozne golily kobiety tam na dole chyba obowiazkowo 🥴 Jak tu pytalam i mowilam, to takie oczy 😮 byly. Nikt tu na takie rzeczy nie zwraca uwagi, poza tym mozna krzyczec, klnac cokolwiek 😁 Choc domyslam sie, ze w Polsce od tych dawnych czasow tez sie duzo zmienilo, ale i tak duzo roznic w prowadzeniu samej ciazy w PL i UK jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj powiem Wam dziewczyny, że jak dziś tu weszłam i poczytałam to myślałam, że się posikam ze śmiechu 🙂 dawno się tak nie ubawiłam zwłaszcza, że mnie już pierwsze skurcze dopadają.
Ale dialog o bólach porodowych - PIERWSZA KLASA 🤪
Ale niestety - muszę potwierdzić to tak boli, że zerać się można (chociaż nie ma czym teoretycznie) 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Mi ta kość dokucza chyba od 6 msc..a więc już się przyzwyczaiłam do tego że to tak musi być...a w moim przypadku to jest spowodowane tym że główka jest bardzo nisko..


Tu to samo, tzn maly siedzi nisko, kosc tez mnie juz od dluzszego czasu boli, ale dzis przeszla sama siebie, zeby nie umiec wstac z lozka...z bolu 😮


Ja mam codziennie to samo...albo mnie mój K podnosi a jak go nie ma 5 minut z łóżka wstaje..tylko później staram się już nie kłaść... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
P.S. A w Polsce dawniej to jeszcze polozne golily kobiety tam na dole chyba obowiazkowo 🥴 Jak tu pytalam i mowilam, to takie oczy 😮 byly. Nikt tu na takie rzeczy nie zwraca uwagi, poza tym mozna krzyczec, klnac cokolwiek 😁 Choc domyslam sie, ze w Polsce od tych dawnych czasow tez sie duzo zmienilo, ale i tak duzo roznic w prowadzeniu samej ciazy w PL i UK jest.


Powiem Ci , że mi położna powiedziała przed porodem , że trzeba się ogolić ewentualnie w szpitalu to zrobią 🤔 ale wolałam sama 🙂 mówiła , że w razie czego jest higieniczniej i w razie szycia nie trzeba na szybko tego robić.
A co do samego porodu to jak krzyknęłam rodząc córcię to się na mnie położne wydarły 😮 😠 że mam nie krzyczeć bo dziecku tlen zabieram i dłużej to będzie trwało a chyba nie chce dziecku zaszkodzić 😮
także ja dostałam opierdziel , ale weź tu bądź opanowana 😁
a co do lewatywy 😁 🤪
to jestem za 🙂 żeby jak tu już padło - nie zesrać się z bólu 🤪 😁 😁
psychicznie chyba trochę lepiej się wtedy czujesz 🙂
u mnie w szpitalu 6 lat temu była obowiązkowa , jak jest teraz nie wiem 🙂
choć tak jak mówisz - położne mówiły , że to się zdarza , tak jak zsiusiać się podczas porodu i nie ma się czego wstydzić , my już na to wpływu za bardzo nie mamy 🙂
a położne nie jedno już widziały , więc nawet jak się zdarzy nie ma co się tym przejmować 🙂
dobra uciekam do łóżeczka 🙂
dobrej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
jak narazie przytylam 11 kg ale to bylo do ostatniej wizyty teraz obecnie nie wiem ile waze.. mi sie wydaje ze do 15 kg dojde.. ale co tam 😁 no a mnie od wczoraj taki skurcz lapie w pachwinie 🤢 😮 czy jak to sie tam zwie 🙂 wytlumacze swoimi slowami miedzy picza a noga w lewej stronie wy tez to miewacie... to strasznie boli 😮 🥴

no a te bole okresowe to tez miewam ale nie regularne raz co 3 godziny potem na 5 znow spokoj i tak dalej... daga jak ci sie regularne zaczna to nie czekaj bo moze mala juz chce wyjsc..


U mnie te bóle teżjak sięzaczynały to po lewej str... 🙂 To pachwina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny ja wole was nie czytać 😁 Ale się ostatnio zżarta zrobiłam... 🤔 Mój K mi na kolacje kebeba przywiózł i o dziwo zjadłam całego i jeszcze ze 2 kanapki bym pochłoneła....a przed ciążą nie było nigdy takiej opcji żebym zjadła całego... 😁 Wy też tak macie z apetytem? 🙂 Coś spać mi się chce ale czuje że nie bede mogła dziś usnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
oj powiem Wam dziewczyny, że jak dziś tu weszłam i poczytałam to myślałam, że się posikam ze śmiechu 🙂 dawno się tak nie ubawiłam zwłaszcza, że mnie już pierwsze skurcze dopadają.
Ale dialog o bólach porodowych - PIERWSZA KLASA 🤪
Ale niestety - muszę potwierdzić to tak boli, że zerać się można (chociaż nie ma czym teoretycznie) 🙃


no, jak sie mialo lewatywe 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
MadziaW napisał(a):
P.S. A w Polsce dawniej to jeszcze polozne golily kobiety tam na dole chyba obowiazkowo 🥴 Jak tu pytalam i mowilam, to takie oczy 😮 byly. Nikt tu na takie rzeczy nie zwraca uwagi, poza tym mozna krzyczec, klnac cokolwiek 😁 Choc domyslam sie, ze w Polsce od tych dawnych czasow tez sie duzo zmienilo, ale i tak duzo roznic w prowadzeniu samej ciazy w PL i UK jest.


Powiem Ci , że mi położna powiedziała przed porodem , że trzeba się ogolić ewentualnie w szpitalu to zrobią 🤔 ale wolałam sama 🙂 mówiła , że w razie czego jest higieniczniej i w razie szycia nie trzeba na szybko tego robić.
A co do samego porodu to jak krzyknęłam rodząc córcię to się na mnie położne wydarły 😮 😠 że mam nie krzyczeć bo dziecku tlen zabieram i dłużej to będzie trwało a chyba nie chce dziecku zaszkodzić 😮
także ja dostałam opierdziel , ale weź tu bądź opanowana 😁
a co do lewatywy 😁 🤪
to jestem za 🙂 żeby jak tu już padło - nie zesrać się z bólu 🤪 😁 😁
psychicznie chyba trochę lepiej się wtedy czujesz 🙂
u mnie w szpitalu 6 lat temu była obowiązkowa , jak jest teraz nie wiem 🙂
choć tak jak mówisz - położne mówiły , że to się zdarza , tak jak zsiusiać się podczas porodu i nie ma się czego wstydzić , my już na to wpływu za bardzo nie mamy 🙂
a położne nie jedno już widziały , więc nawet jak się zdarzy nie ma co się tym przejmować 🙂
dobra uciekam do łóżeczka 🙂
dobrej nocki



No dokladnie to sobie pomyslalam jesli chodzi o to golenie, ze jakby przyszlo nacinac, to...no jakos sie trzeba do skory dostac 😁 😁 😁 😁 Ja sobie osobiscie i tak nie wyobrazam isc do porodu zarosnieta krzakami tam na dole 😁 😁 Ale o Francji- elegancji tez raczej nie ma co gadac 😁
Ja jak rodzilam, to juz jak bylam w szpitalu, to w ktoryms momencie juz nie wytrzymalam i przyklnelam (choc caly czas sie pilnowalam 😜), ale zaraz szybko zawstydzona przeprosilam (tzn jak skurcz przeszedl 😜), ale polozna mi powiedziala z usmiechem na twarzy, ze moge krzyczec, moge klnac - cokolwiek przyniesie mi ulge i z czym sie czuje wygodnie, a nimi mam sie nie przejmowac; jak chce klnac, to mam klnac. No, ale i tak sie staralam hamowac 😜 ale tu wlasnie zauwazylam takie nieco luzackie podejscie jest, tak zeby jak najmniej dodatkowo kobite stresowac. Ja mialam przekochane polozne i teraz tez bym chciala rodzic na oddziale poloznych, niz w samym szpitalu, ale wiadomo - najwazniejsze, zeby dzidza bezpiecznie przyszla na swiat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki z ranka.
Wlasnie wybieram sie na krewke....buuu...
cala noc odczuwalam ciagiecia jajnikow i takie okresowe bole...
no teraz troszke lepiej,ale malutka nie spi od 5;D

co do golenia jestem za,nie ma co sobie robic wstydu.Zreszta zawsze wygodniej sie chodzi,jak nie ma buszu hahah 😁

a co do apetytu to tez bym zjadla konia z kopytami;D

zajrze jak wroce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Córa obudziła mnie o 6 krzycząc łuti (jej miś się tak nazywa) i kakaooooo! Wredota mała z niej 😮
Nadrobiłam wasze nocne posty, hehe 😁
Tiaa lepiej się golić i jakoś wyglądać 😁 busz jest hm... jak by to powiedzieć mało wygodny i nie estetyczny 😜 😉
Ja pamiętam że 3 lata temu to dostałam lewatywę, teraz też ją na 100% dostane no i git 😁
Ręka mi już odpuściła, cieszę się z tego strasznie.
Michasia te bóle to są pachwinowe, też takie mam po obu stronach i czasem tak boli że iść nie mogę 🤢 😞
Ja już z okazji że nie śpię poskładałam sobie 2 prania i wstawiłam misie żeby się uprały, bo troszeczkę się przykurzyły.. jeszcze po odkurzam i tyle ogarniania na dziś bo chce mieć troszkę siły na zapas dziś znów lecę na zajęcia 🤢 już nie chcę mi się tam turlać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemka z rana 😁
daga wspolczujeeeee 😜 ja jeszcze siniaka mam 😁 tylko nam tam nie zemdlej 😁 😁
tinka no ja jak wspominalam ze cie podziwiam 😁 😁 KOBIETA PRACUJACA 🤪 😁 🤪
u mnie dzis pradu nie ma... buuu 😜
zimno,cicho i wogole ponuro... nie ma co robic musze oszczedzac laptopa zeby sie do 13 nie rozladowal.. potem lece na autobus i na zakupy 😁 fieranke dzis do pokoju sobie kupie 😁 😁 izajde do kuzynki musze jej dzieciaka paczke zrobic na mikolaja... tylko jedna z nich ma 5 miesiecy i to chrzesnica mojego i nie wiem co jej kupic a w portfelu mam 80 zl tylko nie za duzo nie chce wyciagac z karty wiecej bo zostaje rowny 1 tys a jak rusze to juz sie posypie... tej starszej slodycze kupie a tej mniejszej nie wiem moze powiem ze nastepnym razem jej kupie jakas sukieniunie 🤨 bo teraz nic ciekawego nie bylo... a musze isc bo dzwonila juz zapraszala wiec glupio... 😉
dzis sobie zaczelam rozmyslac co temu mojemu kupic i czy ten helikopter to jest dobry pomysl... czy nie lepiej mu telefom kupic bardziej by mu sie przydal a wiem kiedy jaki mial i ostatnio mowil ze chcialby sobie taki kupuc... bo to najlepszy tel jaki mial... doradzcie...

co do golenia 😁 😁 no ja tez krzakow nie lubie 🙂 moj mowi ze naturalne najlepsze a ja mowie ze nie jestesmy u murzynow ze busz jest stylowy 😁 😁 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napewno wygodniej 🙂 bedzie mozna sie nachylic 😁 ogolic bez pomocy lusterka 😁 😁
ja wam powiem ze mi to z brzuszkiem strasznie ciezko jest... wspolczuje ludzia otylym ale takim fest... latem jak pracowalam to moja brygadzistka taka byla... a jak byl upal to az mi jej szkoda bylo bo widac ze sie meczyla strasznie.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej bez brzuszka będzie można się schylić, łatwiej będzie się sturlać z łóżka i co najlepsze jest w tym wszystkim dzidzie będą mogły być do nas przytulone, a nie tylko kopać nas od środka hehehe
Doczekać się nie mogę żeby małego przytulić 🙂
Ja się powoli zbieram i wybywam więc życzę miłego dnia 🙂 zajrzę do was na wieczór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe 🙂

ciekawa jestem jak tam moje wyniki wyszly... 🤨
dopiero polozna bedzie o 16 wiec jeszcze troszke... kurde zimno na dworzu a ja juz w 2 plaszcz ledwo co sie mieszcze... ciekawe co ja za pol miesiaca ubiore 🤔 🤨

znow naszly mnie mysli nieciekawe i humor mi sie popsul... 😞 🤢
a jak sie dzis czujecie?? wy tez tak macie przy chodzeniu czujecie lekki bol na samym dole brzuszka?? 🤨 🤔 ja taki mam i nie zastanawialm sie nigdy od czego to... a dzis z rana to mnie tak skora bolala tam gdzie mi sie rozstepy zrobily 🤨 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Ej bez brzuszka będzie można się schylić, łatwiej będzie się sturlać z łóżka i co najlepsze jest w tym wszystkim dzidzie będą mogły być do nas przytulone, a nie tylko kopać nas od środka hehehe
Doczekać się nie mogę żeby małego przytulić 🙂
Ja się powoli zbieram i wybywam więc życzę miłego dnia 🙂 zajrzę do was na wieczór 🙂
tobie rowniez zyczymy milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
ooo nie;p nie moja pora 😉 nie krakaj MICHASIU 😲 😜
polozna dala mi dwa tygodnie haa;p 😉 wiec mam nadzieje chociaz tyle ponosic.
Tak sie przyzwyczailam do brzuszka,ze jestem ciekawa jak to bedzie bez niego 🙃 🙂


Kochana czyli jednak na święta już nie będziesz w dwupaku 😁
jak już położna skraca termin 🙂
obstawiamy datę? a Ty czujesz że kiedy urodzisz? 🙂
ja urodziłam córcię 14 🙂 i na święta byłyśmy już razem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...