Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
U mnie jak słyszą, że Mikołaj to wszyscy obstawiają że jutro urodzę :P
Ale młodzież się chyba nawet nie przymierza 😉


No widzisz to moze nie jutro,ale Grudniowy chlopczyk to tak fajnie MIKOLAJ 😉
wiec szykuj sie nawypychanie w grudniu;d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny moze wy mi cos poradzicie, jestem wlasnie w szpitalu z rozwarciem 2cm i nieregularnymi skurczami dochodzacymi do 50 w tej calej skurczowej skali i wyobrazcie sobie ze nie ma w szpitalu miejsc i kaza mi wracac do domu i lezec, brac magnez i czekac kilka dni az zwolni sie miejsce na podtrzymaniu... Boje sie ze przez te kilka dni juz sie zacznie na dobre, niewiem co robic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agucha nam rodzi!!!! no super!
Kochana ja by m CI radzila pojechac do innego szpitala,lub aby Twoj lekarz wypisal Ci skierowanie,zeby Cie tak przyjeli.Bo przeciez nie bedziesz rodzila w drodze lub nie wiadomo gdzie.A z tym nie ma zartow,rozwarcie moze sie robic w szybkim tepie.
Miejsce zawsze sie znajdzie tylko ludzie tak durnie mowia...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
dziewczyny moze wy mi cos poradzicie, jestem wlasnie w szpitalu z rozwarciem 2cm i nieregularnymi skurczami dochodzacymi do 50 w tej calej skurczowej skali i wyobrazcie sobie ze nie ma w szpitalu miejsc i kaza mi wracac do domu i lezec, brac magnez i czekac kilka dni az zwolni sie miejsce na podtrzymaniu... Boje sie ze przez te kilka dni juz sie zacznie na dobre, niewiem co robic 😞

Agucha ze sie wtrace wybacz. Nie ma innego szpitala w poblizu??? lepiej zeby dzidzia jeszcze sobie posiedziala w brzusiu...
Ja np mam skurcze do 70 i nic sie nie dzieje tzn juz tak sie bujam kilka dni ale kazdy orgaznim jest inny, wiec nikt Ci nie zapewni ze sie nie zacznie na dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehh, nie bede czekac az mi laskawie zadzwonia ze miejsce sie zwolnilo tylko zaraz jade do innego szpitala i mam nadzieje ze tam bedzie dla mnie miejsce i jakos te skurcze i rozwarcie zatrzymaja bo przez te nerwy to juz napewno wczesniej urodze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak byłam na patologii to dziewczynie żeby podtrzymać jeszcze ciążę dali leki dożylnie .
Nie można nie wiadomo ile na nich jechać ale do 2 tyg chyba .
Ale to już dużo 🙂
trzymam kciuki i Aga daj znać jak będziesz coś wiedziała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, cyrki, wszędzie trąbią, że te ostatnie tygodnie najważniejsze, że do 36 tyg najlepiej dotrzymać, a jak kobieta się zgłasza ze skurczami i rozwarciem (!) to ją ze szpitala odsyłają do domu... Ech, agucha trzymaj się i dobrze robisz szukając pomocy gdzie indziej! Będzie dobrze!

michasia pytałaś o płodność przy karmieniu piersią, wiem, że żeby być całkowicie bezpiecznym i nie zajść w ciążę karmiąc piersią, to trzeba spełniać naprawdę ostre warunki- karmić chyba przynajmniej 8 razy dziennie co określoną liczbę godzin i wiele, wiele innych... Okres wraca i wraca płodność...
My stosowaliśmy naturalne metody (nie mylić z przestarzałym i nieskutecznym kalendarzykiem), czyli mierzyłam temperaturę i obserwowałam śluz i jak nie chcieliśmy dziecka, to nie było, jak chcieliśmy i daliśmy się ponieść emocjom, to dość szybko się pojawiło 🙂 Także u nas zadziałało, po ciąży wrócę do pomiarów temp.

Wczoraj miałam wyczekaną wizytę, z maleństwem wszystko ok, ale okazało się, że pewności co do płci nie ma, na początku lekarz powiedział, że dziewczynka, jak się zdziwiłam i powiedziałam, że poprzednio mówił, że chłopiec, to zaczął szukać jąderek i niby znalazł, ale na oczy nie widziałam, to i przekonam się dopiero na porodówce czy są 😉 Maluch już nie taki mały, waży 2858g 🙂 Jak na 36 tydzień, to chyba tak akurat 🙂 Ja przybrałam 13 kg od pierwszej wizyty, czyli też jeszcze nieźle, zakładałam tak 12-15 kg na całą ciążę, więc mam nadzieję, że się uda dotrzymać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny juz jestem.. 🙂
ale mnie polozna cisnienie podniosla... poszlam odebrac wyniki siedzialam ponad godzine w kolejce bo picza sie spoznila jak zwykle a ona do mnie z tekstem ze ona wynikow mi do reki dac nie moze 😮 a ja jej mowie ze lekarz kazal mi je wziasc bo juz do tej przychodni nie wroce tylko do innej a wizyte mam w piatek a on dopiero w poniedzialek tu bedzie... 🤔 🤨 a ona dalej sie upiera ze nie moze mi dac do reki wynikow i tyle no to sie zapytalam co ja mam lekarzowi odpowiedziec ?? a ona ze po ktg mam podejsc do recepcji i zapytac o wyniki ona je tam wysle... no spoko ale jak ja tych wynikow nie zobacze tam to jej te rude wloski wyrwe 😠 😠

bylam u kuzynki 🙂 dostalam duzzzooo zabawek dla malego hehe 😁 ladnie grajacych 😁 kurde nie mam dziecka a juz pelno zabawek w przyszlym tygodniu chyba sobie poprzestawiam juz meble tak jak maja byc z lozeczkiem 😁 tylko mojego musze najpierw pogonic zeby kontakt naprawil 🙂

ooo agucha wez ty sie nie zastanawiaj tylko jedz do innego lekarza, jak ci sie robi juz rozwarcie to nie sa juz zarty.. oni musza nad ci cos na podtrzymanie...

fruzia powiem ci ze ja napoczatku tez sprawdzalam sluz, mierzylam temperature ale potem zapominalam bo tak jak sie kiedys gin pytalam to mowil ze najlepiej zawsze o tej samej porze mierzyc temp i jeszcze w lozku, jak pracowalam to bylo ok bo o tej samej godzinie ale potem jak juz nie to godziny sie pozmienialy.. wogole przypominalo mi sie jak juz wstalam...

my to wlasnie kalendarzyk stosowalismy 🤪 i jakos dalo rade przed 3 lata 😁
ale wkoncu wpadlismy 😁 i teraz wole w bezpieczniejszy sposob uwazac 😉 ale nie zaluje 🙂

daga nie urodzilam ja ci mowie ze ty pierwsza bedziesz 😁 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia jaki fajny avatarek 🙂 Mi kiedyś w przychodni babka też nie chciała dać wyników, bo powiedziała, że jak na nfz, to nie są one moja własnością, tylko w karcie leżą... dziwne, teraz w innej przychodni ja dostaję oryginały, a lekarzowi robią ksero albo sam wpisuje sobie je do karty...
Fajnie, że dostałaś zabaweczki, ja od siostry też dostałam trochę grzechotek itp 🙂
No właśnie w tej metodzie co pisałam trzeba o tej samej porze mierzyć, ale miałam budzik nastawiony, elektroniczny termometr, to "minuta dziesięć" i zmierzone i wynik zapamiętany, więc dalej kładłam się spać jak mogłam 🙂 I nigdy się nie zawiodłam na tej metodzie i wiedziałam czy wszystko ok ze mną i z moją płodnością 😉 Ale wiadomo- co komu podpasuje, to stosuje 🙂

MadziaW ja na razie nic nie czuję żeby coś miało się dziać i dobrze, niech maluch siedzi w brzuchu jak mu dobrze 😉 Więc obstawiam cały czas nowy rok u siebie, 5 stycznia 🙂 A któraś może urodzi w moje urodzinki, 17 stycznia?? Byłoby miło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia - to my w ogole mamy podobne terminy, bo moj na 4go 🙂

Mnie to szczerze serio obojetne kiedy sie urodzi 🙂 I tak z kazdym tygodniem i dniem jestesmy blizej 🙂 Moze wolalabym, zeby na swieta sie nie urodzil, bo chyba niefajnie spedzic swieta w szpitalu, ale maly sam bedzie lepiej wiedzial kiedy \'zapukac do drzwi\' 😉

A moze ktoras urodzi w urodzinki mojego mezulka, czyli 20-go? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihihi, to się niezła księga życzeń nam układa 😉
Ale pomyśl Madzia, jakie to wyjątkowe Święta by były, gdyby akurat Maleństwo wybrało ten dzień na przyjście 🙂 Żadne inne następne Święta nie byłyby już tak wyjątkowe i magiczne 🙂 A za rok znowu będą Święta, wtedy można je spędzić jak się chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Hihihi, to się niezła księga życzeń nam układa 😉
Ale pomyśl Madzia, jakie to wyjątkowe Święta by były, gdyby akurat Maleństwo wybrało ten dzień na przyjście 🙂 Żadne inne następne Święta nie byłyby już tak wyjątkowe i magiczne 🙂 A za rok znowu będą Święta, wtedy można je spędzić jak się chce 😉


No tak, moze i masz racje hehe 🙂 Super-magiczne bylyby na bank! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...