Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Nareszcie mam chwilę żeby tu zajrzeć i poczytać co naskrobałyście :P

Michasiu ja też mam ostatnio załamania. Pewnie jest to związane z tym że od poniedziałku do piatku jestem z małą sama (jedynie krótkie wypady do rodziców w trakcie spaceru) bo mąż przyjeżdza z pracy dopiero w piatki ok 16. Jestem tak wyczerpana że dosłownie padam na twarz... ale co zrobić przeciez nie mogę małej zostawić samej sobie.

Ostatnio próbowałam ją zwarzyć ale chyba niezbyt dokładnie mi wyszło bo waga wskazała 6100 ale wydaje mi sie że mała waży więcej - 9 maja idziemy na szczepienia więc dowiem sie dokładnie. Ubranka nosi tak 62 ale niektóre 56 jeszcze więc pewnie mierzy ok 60 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Michasiu każdy ma gorsze chwile 🙂 tym bardziej że hormony dopiero dochodzą do siebie i nie sypiamy tak jak przed urodzeniem maleństw 🙂 także nie przejmuj się , to zupełnie normalne 🙂 ja już czasem od tego niedosypiania chodzę jakby do tyłu 😁 i łatwiej mnie wkurzyć 🙂 ale co tam , w końcu kiedyś przejdzie 😁
no mam nadzieje ze przejdzie 😉 myslalam ze tylko ja taka jestem nerwowa... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
michasiu to może w domu płatki kosmetyczne i przegotowana woda do obmywania małego przy zmianie pieluszki (szmatka może zatrzymywać zarazki mam wrażenie, a płatki kosmetyczne są jednorazowe), a na wyjeździe/poza domem tylko chusteczki nawilżane? My tak właśnie robimy, Tosia używa pieluch wielorazowych i obmywam właśnie wodą i wacikami i jest ok, na początku czasem miewała trochę zaczerwienione, ale teraz już nie. Słyszałam też, że przy wychodzeniu zębów mocz staje się bardziej "żrący" i łatwiej o odparzenia!
Co do nastroju i nerwów, to powiem Ci, że mi też czasem ciężko, zwłaszcza jak mała marudzi w nocy z zaśnięciem... My same jesteśmy zmęczone, cały dzień z maluchami (piszesz, że mąż w pracy całe dnie, więc opieka nad małym na Twojej głowie) i to jest niedospanie i zmęczenie fizyczne, ale i psychiczne... Jak Tośka ma gorszy dzień i marudzi, to czasem mam wrażenie, że jeszcze raz usłyszę jej krzyki i jęki, to głowa mi pęknie i rozpadnie się na kawałeczki... Myślę, że sporo kobiet tak ma, tylko mało która mówi o tym, bo boi się co inni pomyślą, że jest wyrodną matką czy coś, ale jesteśmy tylko ludźmi, to normalne emocje przy takiej huśtawce hormonalnej i zmęczeniu, nasze życie wywróciło się do góry nogami... Ale przecież wiadomo, że za te nasze drobinki i tak życie byśmy oddały i za nic w świecie nie zmieniły tego, co jest 🙂 Trzymam kciuki za Ciebie, oby było łatwiej i spokojniej! Już niedługo nasze maluchy podrosną i będą bardziej kumate to będzie lepiej- u mnie już jest w porównaniu do tego co było wcześniej!
A nasze marudki może mają cięższy czas teraz, bo dzisiaj pełnia!! Moja mała do teraz zasnąć nie może, choć zawsze o 19:00 już chrapie... 🤢

A becikowych można dostać aż 3 chyba, jedno te państwowe, jeśli dochody nie przekraczają ok.1900 zł/osobę/miesiąc, drugie z opieki społecznej, jeśli się łapiecie na próg i na zasiłek (chyba nie można przekraczać ok. 500 czy 600 zł/osobę/miesiąc i tu się wlicza te nowo narodzone dziecko) i trzecie czasami wypłaca gmina, ale to nie każda, trzeba by się dowiedzieć czy wasza akurat wypłaca i na jakich warunkach... a jak ktoś dodatkowo ubezpieczony, to też może dostać około tysiaka lub więcej (zależy od tego jakie składki płaci).
no faktycznie masz kochana racje z tymi platkami kosmetycznymi 🙂 czemu ja o tym nie pomyslalam?? 🤢 a co do nerwow jeszcze to co to bedzie jak malemu beda szly zeby?? 🤢 ojjj musze sie chyba w tone herbatek zaopatrzyc 😮
a co do bedikowego to u nas jedno bylo te panstwowe ktore dostalalm drogie z opieki spolecznej ale ze oni patrza wlasnie na rok 2011 to mi sie nie nalezalo bo ja mialam umowe o dzielo wtedy i przekroczyly dochody ale co najlepsze zaznaczylam ze to jest dochod utracony ale i tak mi sie nie nalezalo poniewaz umowe o dzielo nie zaliczaja do dochodow utraconych czy jakos tak mi ta baba wytlumaczyla wiec 1 tys przeszedl mi kolo nosa a moj z pracy za urodzenie dziecka dostal 900 zl wiec i tak jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAA
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
JEST DEKLARACJA PREMIERA - ROCZNY MACIEŻYŃSKI
CCCCCCCCCCUUUUUUUUUUUDDDDDDDDOOOOOOOOWWWWWNNNNNNNIEEEEEEEEE
BĘDĘ Z KUBUSIEM DŁUŻEJ 🙂 BOSKO
CUDOWNY DZIEŃ 🙂

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej chyba odpisalam wszystkim 🙂
moj maly ustawil sobie pobudki o 6 i dzis 5 po wstal a wczoraj 20 po jestem nie wyspana a poza tym wszystko mnie boli bo mam zakwasy 😠 😮 poszlam wczoraj na pole do znajomego w sadzeniu szparag 😁 opalilam rece jak rak wypocilam tone wody 😁 🤪 🤪 🤪 i pozniej wejde na wage i zobaczymy ile uszlo 😜 🤪 🤪 trzeba sie pozbyc tego brzucha do slubu 😁 😁 jak poszlam wczoraj o 8 wrocilam o 14 a dzis nie mam sil chodzic 😠 a co najlepsze ze umowilam sie na przymiarke sukni bo we wtroek nie moglam i chyba beda mi musieli pomagac bo ja sama nie podniose nogii 😠 😁 🤪 🤪
moj maly dzis w dobrym humorku wstal wesolutki smial sie caly czas 🤪 i wlasnie zasna

dziewczyny doradzcie mi co zrobic zeby mi maly przespal cala noc? bo ja to mam2 -3 pobudki w nocy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasiu - możesz spróbować dawać mu na noc więcej mleka ale osobiście uważam, że kwestia indywidualna dziecka, jak przychodzi czas to poprostu sen im się zaczyna wydłużac. Twój jest wczesniaczkiem więc spróbuj uzbroić się w cierpliwość 🙂
mój kacper śpi już zwykle bez pobudek od 20 do koło 6, później mleko i jeszcze do tej 7-8 śpi więc jestem zadowolona ale czasem zdaży mu się pobudka o 3 np i wtedy daje mu tylko wodę albo troszkę mleka - o i to też możesz spróbować bo gdzieś czytałam że żeby pomoc dziecku spać całą noc to trzeba odzwyczaic od nocnych karmien i dawać mu coraz mniej w tej nocy albo tylko wodę i przyzwyczaić że w nocy się nie je. Ale mój kacper jakoś sam się nauczył więc myślę że przyjdzie czas i na twojego malucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bede musiala sprobowac zeby w nocy malego nie karmic.. 🥴 moze sie uda

bylam wczoraj przymierzyc suknie i jest idealna 😁 przesliczna az nie moge sie doczekac sierpnia

no cisza faktycznie.. 🤨
ciekawe co tam u donci i u reszty dziewczyn..

no juz styczniowki 2014.. kurcze ale ten czas leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hhehehe na wspominki nas wzięło 😁 Ja też pod koniec kwietnia miałam dostać @ i nie dostałam i już wcześniej czułam co jest grane 😁 Nie mogło być inaczej, wiosna, hormony buzowały, to musiało się tak skończyć 😁 😎

michasiu, super, że suknia idealna, oczywiście pochwalisz się nam w sierpniu zdjęciami z tego ważnego dnia?? Będę czekać z niecierpliwością!
Co do nocnego karmienia, to ja słyszałam, że nocne mleko jest bardzo ważne dla wzrostu i rozwoju dziecka- tylko że to chodziło o to mleko z piersi, że ma inny skład niż dzienne i sprzyja wzrostowi, także ja półprzytomna, ale wstaję w nocy i karmię- dla dobra córci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co od czwartku Kubuś jest na antybiotyku , a dziś od północy do teraz z 7 razy robił kupę 😮 i to podpada mi pod biegunkę 🤢 😲 wiadomo na piersi kupy są dość luźne ale teraz to już przesada, a na dodatek wyglądają tak jakby miały jakieś ziarenka , nie wiem albo pokruszone kawałki orzechów 😮 nie wiem jaki to opisać 😁 i teraz nie wiem czy to od antybiotyku czy od zębów?? bo idą Mu dwie dolne 1-ki naraz już ma bardzo bliziutko te ząbki 🤪 widać już je bardzo wyraźnie . a kąsa mnie strasznie , tak mnie sutki bolą , że hoho 😞 zaciskam zęby i przystawiam , ale jak dłużej pośpi ( czytaj 2- 3 godz 😁) to się dosłownie rzuca na pierś 😁 wygląda to komicznie 😁 i wtedy dziabie strasznie 🥴 ale czego się nie robi dla maluszka 🙂
ale nie wiem właśnie czy nie odstawić tego antybiotyku ? dziś wieczorem Mu nie dałam , bo tak sobie myślę , że jutro skoczę do lekarza ( ale innego niż do tej pory) i zobaczymy co mi powie . Ale w gruncie rzeczy chodzi o to żeby się Dzióbek nie odwodnił 😮 bo przecież u takich maluszków to łatwo o to 🤨 próbowałam podać Mu troszkę wody , ale nie miałam glukozy , parę łyków wziął i już nie chciał , wypychał butelkę , do piersi przystawiam ile Kubuś chce , mam nadzieję że to wystarczy 🙂
a tak w ogóle to dziś rozpoczęliśmy sezon grilowy 🙂
było na tyle przyjemnie żeby trochę posiedzieć 😉
a jak tam Wam minął weekend?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki!

Ja tak na szybko, bo ciagle cos mi ostatnio czasu brakuje a do tego ciagle te zawroty glowy 🤢 Jeszcze poczekam w tym tygodniu, zobacze czy sie cos zmieni, ale jesli nie to na piatek umowie sie do lekarza, zeby sprawdzic, bo moze to byc anemia, ale moze tez byc cos z uchem srodkowym...Zreszta wiele rzeczy to moze byc, ale lepiej sprawdzic 😮

Aniu - zdrowka dla Kubusia! Co do kupki, to jak moj Czarus byl jeszcze na mieszanym karmieniu, to po kazdym jedzonku robil kupke i wlasnie one byly takie jakby z ziarenkami, jak musztrda taka 😜 i czytalam, ze przy piersi to zupelnie normalne kupki. Jesli chodzi o czestotliwosc, to wprawdzie nie powinno sie wszystkiego na zabkowanie zwalac, ale moj Oskarus jak zabkowal (zwlaszcza kolo 9-10m-ca to caly czas robil kupy i one byly luzniejsze, i sluzowate i tak czeste, ze wlasnie wtedy mu sie w sumie tylko pupcia odparzala, trzeba bylo czyms smarowac - a zatem z mojego doswiadczenia ,zabkowanie tez moze miec wplyw. A antybiotyki to juz w ogole, bo przeciez jednym ze skutkow ubocznych jest biegunka (ja rzadko atybiotyki w zyciu bralam, ale jak juz bralam, to wlasnie pod koniec terapii zawsz mnie ...rozwalnialo 😮 😜 ), wiec calkiem mozliwe, ze to kkombinacja wszytskiego. Ale masz racje z tym , zeby moze skonsultowac z lekarzem glownie jesli chodzi o to odwodnienie, zeby sie poradzic. Zdroweczka! No i niech sie te zebole wybija, bo to jest takie meczace... 🤢 Dla biednego dziecka , jak i dla rodzicow.. 🤨

Michasia - ciesz sie, ze suknia pasuje - super 🙂

A co do wspomnien, to ja mialam ost. miesiaczke 29go marca, czyli tez mniej wiecej teraz dowiadywalam sie, ze jestem w ciazy. To byla ciaza planowana, ale aktywnie staralismy sie od jakiegos czasu, wiec nie wiedzialam, czy sie udalo. Dzien po spoznionej miesiaczce (jakos tak) zrobilam test testem owulacyjnym - w sumie paroma, trzema chyba, bo mi zostaly i na wszystkich cos bylo widac (a czytalam, ze wlasnie owulacyjnymi tez mozna ciaze wykryc), ale poniewac kiedy je robilam , zeby sprawdzic owulacje, wszystkie wyszly negatywne, wiec raczej sie nie spodziewalam, ze cos wyjdzie (a i to byl w ogole pierwszy raz jak z t. owulacynych korzystalam). Na drugi dzien zrobilam 2 testy ciazowe, ktore byly dolaczone do tych owulacyjnych gratis - tez cos bylo widac, ale pomyslalam, ze mi sie ubzduralo i ze jakies badziewne te testy. Maz mi kupil 2 z tesco. Zrobilam - znow cos lekko bylo widac, ale bardzo slabo. Na drugi dzien powtorzylam - to samo, wiec wskazywaloby, ze jednak ciaza.. Miesiaczki dalej nie dostawalam no i tydzien pozniej kupilismy jeszcze jeden dla pewnosci i tym razem juz 2 grube, porzadne krechy wyszly 😉 No, ale w sumie 5 testow ciazowych zrobilam i chyba ze 3 te owulacyjne hehe 😉 Ach, sentymentalnie...Az sie wierzyc nie chce, ze to rok juz minal 😞 Gdzie? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dodam foty dodam haha te forum to jak fb kilka razy dziennie musisz zajrzec tak mocno uzaleznia 🤪 🙃
co to odwodnienia nam w szpitalu kazali kupic ACIDOLIT to jest taki proszek ktory sie w wodzie miesza i bardzo dobrze nawadnia kaza go podawac gdy dziecko ma biegunke lub wymiotuje

ale tez czas leci ... rok temu polowa z nas jeszcze nie wiedzalo co ma pod serduszkiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo,

Byla dzis u nas hv i maly wazy bite i rowne 7kg 🙂

Aga - domyslam sie, ze Kacper podobnie, co? 🙂

Pytalam ja o to ciemiaczko, ale powiedziala, ze jest normalne i zadnych powodow do zmartwien. Glowka w obwodzie wyszla nam 43 cm.

Umowilam sie do lekarza na piatek z tym moim kreceniem sie w glowie 🤢 Czy chore zatoki moga powodowac krecenie sie w glowie wlasnie?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, pewni tez 😁

A co do drugiej dzidzi, to na szczescie moje instynkty sie poki co wciszyly 😜, tzn chec kolejnej ciazy - i cale szczescie 🤪 😜 😉 Zobaczymy na jak dlugo hehe 🙂

Aga - pewnie, nie ma sie co spieszyc - po cesarce to raz, a dwa jasne, ze lepiej sobie prywatnes pr najpierw poukladac 😉 May swoje wspomnienia i tego na szczescie nam nikt nie zabierze 🙂

Zpomnialam powiedziec, ze od hv dostal Dzarus dzis 2 ksiazeczki w twardej okladce i 2 w miekkiej (te 2 ost co a la ulotki, ale nie ulotki i tez wlasnie dla malucha) 🙂 I wyglada na to, ze to z tutejszej NSZ. I to wszystko w takiej fajnej torbeczce na zasuwak 🙂
Dla zainteresowanych podaje linka ponizej 🙂

http://www.bookstart.org.uk/

🙂

Wlasnie gotuje domowe curry jarzynowe i juz mi slinka cieknie, bo tak fajnie pachnie hehe 🙃
Moze z Oskarkiem zrobimy na deser jakies ciasteczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga ulozy sie napewno miedzy wami 🙂zycze szczescia :*

ciekawe co tam u ttinki i donci bo malo co sie odzywaja 🤨

a dzis mnie smieszna mysl naszla 😁 ze z tego naszego forum mozna by bylo ksiazke zrobic dla przyszlych mam 🤪 😁 😁 tu sa wszystkie problemy ciazy opisane i radosci pierwsze kopniaki i narodziny... 🙂 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...