Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ale mi sie dzis brzuch caly czas napina... 🥴 nie boli ale dziwny dyskomfort czuje.. 🥴 jutro jade na ktg wiec zajrze do was dopiero jak wroce.. a wroce pozno bo kuzynka chciala zebym wpadla do niej zajac sie dziecmi bo ona prezenty musi zrobic.. wiec pewnie poza domem bede do 15 ... 😞 jak sobie pomysle to juz mi sie nie chce 😞 mam nadzieje ze choc padac nie bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dobry wieczór dziewczyny 🙂
Dzięki za odpowiedzi odnośnie tego badania GBS, widzę, że co lekarz to inne podejście... Czytałam właśnie, że w Polsce nie ma obowiązku robienia tych badań, a jedynie zalecenie... Nasłuchałam się jakie to ma konsekwencje i jakie to istotne, dlatego się przestraszyłam, że mój gin tego nie zleca, dlatego dzięki Madzia za trochę uspokajające info od Ciebie 😘
daguza serdecznie współczuję tych egzaminów, nie wyobrażam sobie by teraz skupić się na tyle by się nauczyć... masakra! Piszę tą pracę lic. i czasem ciężko się zebrać, a co dopiero uczyć się i zapamiętywać... podziwiam!

Wykrakałam sobie, że dobrze się czuję i nic się nie dzieje... wczoraj wieczorem miałam mroczki przed oczami, jakoś gorzej i niewyraźnie widziałam... Poczytałam, że to możliwe w ciąży i spowodowane jest niskim ciśnieniem (zawsze miałam niskie) albo zatrzymywaniem wody... Ale nieprzyjemne to było, jak będzie się zdarzać częściej, to idę do lekarza z tym. Na szczęście czułam się przy tym ok, nie było mi słabo, nie kręciło się w głowie, tylko te ciemne plamki w polu widzenia... Miała któraś z Was coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś po spacerku 🙂
byłam u lekarza , wyniki mam w normie , tylko hemoglobina trochę poniżej normy .
Serduszko miało 160 uderzeń na minutę 🙂 także ślicznie biło 🙂
Badać mnie nie badał , powiedział , że może mnie zbadać jak bardzo nalegam 🤪
ale nie nalegałam 😁 więc zbada mnie na następnej wizycie .
i mam iść 28 jednak na wizytę, i dobrze 😁 przynajmniej odpocznę troszkę 😉
a i pytałam się o tego paciorkowca - położna powiedziała , że jak coś się dzieje to w szpitalu w 33 tc robią te badanie . Także nie każda kobieta je ma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ania_ust!
Tylko skąd oni wiedzą, że coś się dzieje, skoro u kobiet nie musi wywoływać żadnych objawów, a mimo to jest... No i ja dawno już nie miałam robionego choćby badania moczu, ostatnio w 27 tyg... Tam na dole wszystko ok, żadnych infekcji itp nie miałam w ciąży, te ostatnie wyniki moczu też ok, ale grom go wie, czy tam na pewno wszystko dobrze... Ech, będę musiała jeszcze tego swego gina zmolestować o te badanie następnym razem 😉
Acha i fajnie, że u Ciebie wszystko ok z maleństwem i z Tobą, ta gorsza morfologia, to częste w ciąży, ja też mam gorszą, mimo iż już od połowy prawie żelazo łykam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie odmoczylam 😁 😁 za wsze czasy 😁 😁 wlasnie cyklam sobie zdjecie wiec zaraz dodam 😁
margeritka pozazdroscic zakupow 😁 ja w sobote sie wybieram z mama 😁 😁 na szczescie bo z moim to bym chyba zwariowala 😁 moj tylko przyjdzie i zaplaci 😁 a tak to do castoramy sobie pojedzie zeby sie nie nudzic 😁

ale sie moj usmial ze mnie 😁 ogladam sobie kiepskich a tak kiepski wcina kielbache a ja mowie do niego ze tez chcem 😁 😁 i zaraz bede jesc goraca biala kielbaske 😁 😁 😁 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Odwaliłam dziś kawał dobrej roboty... nie dość że przygotowałam na tip top pokój dla Mikołaja to jeszcze wszystkie okna w domu pomyłam 🙂 Jestem z siebie dumna


to zaszalałaś 🙂
ja dziś z praniem szalałam 🙂 i zrobiłam 2 biszkopty , bo jutro moja córcia ma 6 urodzinki 🤪 😉
moja duża dziewczynka 🙂 i część gości będzie jutro i część w sobotę więc już za jednym zamachem upiekłam na oba torty 🙂 a jutro jeszcze serniczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
hm.. mój po 20 nic już nie je, i fakt jest szczupły ma ładny kaloryferek i dba o siebie - ale nie jest lalusiem ani jakimś pedantem czy coś 🙂 i chce żebym i ja potem wróciła do wagi jaką miałam w liceum czyli jakieś 48-50kg góra
przy córci zjechałam ze 12kg w dół, ale brzuś został i ciekawe jak tym razem będzie.. ale się nie przejmuje będzie co ma być


ile masz wzrostu ttinka?
Ja tez bym chciala wrocic do wagi sprzed ciazy 48 albo tak do 50u, bo jakby mi 1 kg zostal, to bym sie nie obrazila 😜 Poki co mam 17kg na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Wykrakałam sobie, że dobrze się czuję i nic się nie dzieje... wczoraj wieczorem miałam mroczki przed oczami, jakoś gorzej i niewyraźnie widziałam... Poczytałam, że to możliwe w ciąży i spowodowane jest niskim ciśnieniem (zawsze miałam niskie) albo zatrzymywaniem wody... Ale nieprzyjemne to było, jak będzie się zdarzać częściej, to idę do lekarza z tym. Na szczęście czułam się przy tym ok, nie było mi słabo, nie kręciło się w głowie, tylko te ciemne plamki w polu widzenia... Miała któraś z Was coś takiego??


Fruziu, jesli rzeczywiscie zauwazysz pogorszenie wzroku, to nie bagatelizuj tego i koniecznie z lekarzem na ten temat porozmaiaj. Mojej kuzynce w ciazy pogorszyl sie wzrok i skonczylo sie na tym, ze lekarka dala jej skierowanie na cc, zeby zapobiec odklejeniu sie siatkowki w czasie parcia, czy cos takiego (zeby nie sklamac). Nie wiem natomiast jak powazna byla ta wada, bo moja kuzynka tez troche do nadwrazliwych nalezy i z niej dopiero panikara. Jestem przekonana, ze u Ciebie wszystko bedzie ok i ze to tylko taki gorszy dzien. Ja bylam jakis czas u lekarza, bo strasznie bolala mnie glowa non stop przez 2 dni i jak u niego siedzialam, na lewe oko zaczelam nagle widziec jakis dziwny teczowy krag 😮 i tez sie wystraszylam, na szczescie to minelo po jakims czasie. Znalazlam na linka na polskiej stronie, moze cos pomocnego tam bedzie:
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/16/1083
(mam nadzieje, ze moge na forum wklejac linki, jak nie to sory, jesli zostanie usuniete)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
hehe Michasia Ty zarloczku;*
Ja lece a Titanica 🙂
Do jutra dziewczynki!!!!

Widzialam ten film juz nie wiem ile razy i za kazdym razem rycze jak glupia - zawsze na tych samych momentach, a czasem nawet zanim sie zaczna, bo wiem, co sie ma stac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co jeszcze do tego GBS, to mi bada mocz na kazdej wizycie, ale skad mam wiedziec, czy ten test, ktorego uzywa wykaze jakiegos paciorkowca? 😮 Domyslam sie, ze bede musiala byc pozytywnej mysli i byc wyczulona na jakies potencjalne objawy zakazenia 🤢, zeby w razie czego szybko o pomoc prosic 😞

Mnie ost 2 dni tak spojenie lonowe napierdzielalo, ze no nie wiedzialam jak sie mam ruszac. Po schodach na gore szlam podpierajac sie....szufelka z dluga raczka (jak u miotly). Tu jak sie ma przewlekle SPD to fizjoterapeuta przepisuje kule. Ja nie chcialabym kul (oficjalnie u mnie SPD nie zdjagnozowali, bo nie bylam u fizjo), ale wlasnie te ostatnie 2 dni, to jak Boga kocham, kule by mi sie przydaly 😞 Zeszlej nocy i dzis w pracy pracy przesiedzialam caly czas z nogami (udami zwlaszcza) doslonie sklejonymi ze soba i to duzo mi pomoglo. Nawet bylo pare momentow, ze w ogole tego spojenia nie czulam! Ale ze 2 razy ono tak porzadnie o sobie przypomnialo. Raz zeszlam na dol zrobic cos do picia, chwile postalam, jak doszlam do gory to juz mnie unieruchomilo , a teraz jak kladlam malego, polozylam sie obok niego, zeby mu ksiazeczke przeczytac i juz nie umialam z lozka zejsc. Teraz znow siedze z nogami sklejonymi. Sprawdzilam wczoraj czy z tym bolem jestem w stanie siasc okrakiem do naturalnego i odziwo (i na szczescie) nic mnie nie bolalo. Kolezanka, ktora w 2gie ciazy miala SPD i musiala chodzic o kulach, nie umiala w ogole pchac w pozycji na plecach z powodu tego bolu i jedyna pozycja to byla na boku, choc polozne nie byly zbyt zadowolone, bo gorzej sie wtedy monitoruje ponoc bicie serca dziecka. Sprobowalam jak to jest na boku, ale dla mnie masakra, bo nie umialam prawej nogi w ogole podniesc, wiec jak na mnie raczej odpada. Upewnie sie jednak, ze jak juz sie porod zacznie, ze polozne beda wiedziec o tym bolu, zeby byly ze mna ostrozne, bo nie chcialabym miec rozpieprzonej miednicy 😞
No a z dobrych wiesci, to jeszcze tylko worek w pracy mi zostal, jutro juz nie ide 🙂
Jedyne co, to jak sobie pomysle, ze nie ide jutro i ze tylko 1 dzien mi zostal, to sie zastanaiam, czy nie bede chciala isc... 😮 Jak to dziwnie jak sie czlowiek przyzwyczaja i jak rzeczy staja sie nawykiem. Jeszcze bym moze cos tam porobila 😁 😜 😉 Nie, nie - musze sobie powiedziec dosc. Musze miec troche czasu, zeby sie czasem nie przeliczyc jesli chodzi o swoje mozliwosci (i tak sie juz chyba nieco przeliczylam :blush 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
A teraz sie pewnie okaze , ze sama do siebie nawijam, bo wszystkie sie pozmywaly i ogladaja Titanica 😜


Madzia jak to mówią - czasem trzeba z kimś mądrym pogadać 😁 😁
rozpisałaś się kobietko 🙂
uciekam spać - może w końcu się wyśpię 😉
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...