Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
Katarzyn napisał(a):
ja chyba niestety będę miała umowę przedłużoną tylko do dnia porodu i koniec 🤢 okaże się pod koniec sierpnia
a dlaczego?? wziełaś urlop??

nie. mam umowę na czas określony do końca sierpnia. zgodnie z prawem nie mogą mnie zwolnić do dnia porodu, więc pewnie nie przedstawią mi nowej umowy tylko przedłużą tą którą mam i od dnia porodu przejmie mnie zus. koniec końców zostanę bez kasy od połowy sierpnia 😞 mam już pracę na oku ale dopiero od przyszłego października i też nic pewnego na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i oni nie maja prawa cie zwolic bo jestes w ciazy to fakt tez o tym slyszalam i powinnas do dnia porodu dostawac normalna wyplate znaczy nie cala ale chyba 80 % tak mi kolezanka mowila, zebym szukala pracy, popracowala miesiac i pojsc na zwolnienie l4 oni nie moga mnie zwolnic bo jestem w ciazy,ale placic musza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy kobietę w ciąży można zwolnić?

Zgodnie z Art.177. kodeksu pracy pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę z kobietą w ciąży. Ta zasada nie dotyczy jednak pracownic znajdujących się na okresie próbnym poniżej jednego miesiąca oraz kobiet zatrudnionych w ramach zastępstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zwolnienie lekarskie w ciąży 2012 - wynagrodzenie: wysokość i obliczanie

Zwolnienie lekarskie w ciąży płatne jest jako 100 procent dotychczasowgo wynagrodzenia. Jego wysokość wyliczana jest jednak jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Jeśli więc byłaś na zwolnieniu chorobowym wcześniej, a przerwa między kolejnymi zwolnieniami była krótsza niż 3 miesiące, to wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie w ciąży będzie wyliczone z podstawy ustalonej dla poprzedniego zwolnienia chorobowego.

Pamiętaj, że 100 procent wynagrodzenia przysługuje pracownicy przez cały okres ciąży. Kiedy rozpocznie urlop macierzyński, podstawa wymiaru wynagrodzenia nie zmienia się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie nie mogę za bardzo iść na zwolnienie bo mam jeszcze jedną ważną sprawę do załatwienia w październiku i żeby ją załatwić to nie mogę być na zwolnieniu. co innego, jeśli okaże się, że mi zmienią umowę na pół etatu to wtedy idę na zwolnienie 31 sierpnia i nie podpiszę nowej umowy. bo w szkole wszystko jest możliwe 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
a skad wiesz ze cie zwolnia?? idz i z nimi porozmawiaj ze chcialabys po porodzie wrocic do pracy ze bardzo ci na tym zalezy i takie tam. moze cie nie beda chcieli zwolnic...

byłam ostatnio w pracy i widziałam przez przypadek decyzję dyrektorki w kadrach, że mam przedłużoną umowę do dnia porodu. póki co nie jest to oficjalne nie wiem czy będę chciała tam wracać skoro już teraz tak mnie traktują. rozmawiałam z nią od razu jak potwierdziłam ciążę. zapewniała mnie że będzie dla mnie miejsce, a teraz to pismo :/ zobaczę co mi powiedzą około 25 sierpnia i podejmę decyzję co zrobię. nowa praca od października 2013 jest pewna na 90%, ale wiecie w życiu pewna jest tylko śmierć jak to mówią 😉 na razie nie załamuję się zbytnio....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
michasiu a Ty studentka ??
nie 😞 chodz bym chciala, los tak chcial ze skonczylam szkole zawodowa i nie stac mnie bylo isc dalej ( w wieku 15 lat musialam sie usamodzielnic ) wyprowadzic sie z domu, po szkole odrazu do pracy bo nie stac bylo na podstawowe rzeczy. takze szkole musialam wybic sobie z glowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
Katarzyn napisał(a):
michasiu a Ty studentka ??
nie 😞 chodz bym chciala, los tak chcial ze skonczylam szkole zawodowa i nie stac mnie bylo isc dalej ( w wieku 15 lat musialam sie usamodzielnic ) wyprowadzic sie z domu, po szkole odrazu do pracy bo nie stac bylo na podstawowe rzeczy. takze szkole musialam wybic sobie z glowy..

szczerze - nic nie straciłaś 🙂 ja mam studia wyższe i zaraz tytuł doktora i będę tak samo bezrobotna jak ludzie którzy tego nie mają a nawet gorzej bo zawodu nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
michasia24 napisał(a):
Katarzyn napisał(a):
michasiu a Ty studentka ??
nie 😞 chodz bym chciala, los tak chcial ze skonczylam szkole zawodowa i nie stac mnie bylo isc dalej ( w wieku 15 lat musialam sie usamodzielnic ) wyprowadzic sie z domu, po szkole odrazu do pracy bo nie stac bylo na podstawowe rzeczy. takze szkole musialam wybic sobie z glowy..

szczerze - nic nie straciłaś 🙂 ja mam studia wyższe i zaraz tytuł doktora i będę tak samo bezrobotna jak ludzie którzy tego nie mają a nawet gorzej bo zawodu nie mam
nie zalamuje sie wiem ze jak jest zle teraz to kiedys musi sie los odmienic na lepsze 🙂 wierze w to 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ale sie nie zalamuje, mam nadzieje ze jeszcze kiedys pojde, w przyszlym roku pojde na prawo jazdy wiec moze i rozejrze sie za szkola... w przyszlym roku poniewaz kredyt spalacamy i nie stac nas na ten rok 😞 oj szkoda ze pieniadze nie rosna na drzewach 😜

ja prawko zrobiłam w tamtym roku. zdałam 1 września 🙂 za pierwszym razem 🙂 w sumie zmusili mnie do tego (mąż i mama) a teraz czasem gdzieś sobie pojadę, choćby do mamy 75 km ode mnie. bo tak na co dzień w dużym mieście to raczej komunikacja miejska albo nóżki 🙂 kredyt też mamy na mieszkanie i nie tylko. 2000 zł to idzie na same opłaty każdego miesiąca. a tu dzieć w drodze. nastawiam się na używane rzeczy i pampersy z biedronki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to tak jak my.. nie bedzie latwo... ale wazne ze sie kochamy.. jak to sie mowi pieniadze szczescia nie daja 😉 chociaz chcialabym wygrac w totolotka i sie przekonac 😁 🤪
a co bys zrobila jak bys wygrala w lotto??? ja nikomu bym nic nie powiedziala tylko spakowala sie i mojego i wyjechala z tad na miesiac na wakacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...