Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania, dziewczyny piszą, że mam najstarszą ciąże, a faktycznie Ty masz termin na Dzień Dziecka 🙂 No zobaczymy, która będzie pierwsza i czy będziemy Majowymi Czerwcóweczkami czy poprostu Czerwcóweczkami 🙂

Agulka, Twoja gin albo ma kiepski sprzęt usg albo wzrok albo umowę. Jeżeli ogólnie jest dobrym fachowcem, to szkoda zmieniać, jeżeli masz jednak zastrzeżenia, to może warto pomyśleć nad zmianą.

Angela, może jednak zrobi to usg, pisałaś, że ostatnio też nie miałaś mieć, a oglądałaś na monitorku maleństwo 🙂 Zawsze możesz zapytać, czy nie będzie problemem, jakby jednak zrobił/a to usg, że zależy Tobie. Jak powie nie, to nie ma nic na siłę, a może jednak się zgodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, czy bierzecie witaminki? Jeśli tak to jakie?

Ja przed ciążą przez m-c brałam Feminatal (dla kobiet strających się i do 13 tc.), potem brałam tylko Folik - też jeszcze przed ciążą i aż do 14 lub 15 tc. Potem lekarz zalecił branie witamin przez okres zimowy, nie polecił konkretych, a że miałam wcześniej kupione wit. Falvit Mama to je brałam. Teraz kończy mi się opakowanie i chcę kupić nowe, ale zastanawiam czy te same-czuję się ok, czy może inne?
Ogólnie przeciw Falvitowi nic nie mam, brałam kiedyś też ten zwykły, ale ten Falvit Mama poleciła mi pani technik farmacji (to było jeszcze latem), po czym w domu zobaczyłam, że ma małą dawkę kwasu foliowego , więc schowałam na później, a na wizycie lekarz nie odradzał tych witamin, więc brałam. Chodzi o to, że te wit. mają też wit. A, która rzekomo w ciąży jest odradzana i aby jak najmniej.
Czy macie jakieś inne zdanie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka - mysle ze wit A jest tez potrzebna ale w małych dawkach ale ja biore zamiast falvitu bo bralam jak sie staralam czyli caly sierpien ale lekarka zalecila mi feminatal "po 13 tc "
bierze sie go do 2miesiecy jeszcze po porodzie ....
Beti- a jaki masz poziom hgb?
ja mialam kiedys 6,7hgb ale to byla straszna anemia i pamietam ze w szpitalu podawali mi zelazo ale tez kazali pic sok z burakow~!!!
bardzo szybko poprawia poziom hgb we krwi wiec polecam najleprzy taki z sokowirówki stawia na nogi odrazu naprawde!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki

U mnie z wynikami wszystko w porządku, stram się urozmaicać jedzonko bo to chyba od tego zależy???

Anulka81 ja od poczatku ciąży brałam folik, a teraz kończę opakowanie feminatalu n. I będę zmieniać chyba na centrum dla ciężarnych ( moja siostra je miała polecone od ginekologa i teraz po urodzeniu jeszcze je bierze). Centrum zawiera dużo większe dawki np. jodu bo az 200mg a feminatal tylko 150mg. Jedynym minusem to że koszt opakowania 60 tabletek kosztuje okolo 43zl z tym że bierze się je podwójnie i starczaja na miesiąc. Z resztą najlepiej to jeść duzo warzywek, owoców one maja przede wszytkim witaminki.

Ja już nie mogę doczekać się świeżutkich rzodkiewek, ogóreczków, szczypiorku, takich z twrożkiem wymieszanych mniamm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na początku miałam zapisany feminatal do 13 tc, teraz dalej zażywam feminatal, ale dla kobiet po 13tc. Teraz zastanawiam się nad zmianą bo którejś z witamin mam za dużo... po tabletkach mam cała buzie w chrostkach, pękają mi kąciki ust i wypadają włosy w ogromnych ilościach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też na początku brałam feminatal metafolin do 13 t.c. .... dodatkowo kwas foliowy 5mg (ten już na receptę , bo folik bez)... od 14 tygodnia biorę Falvit mama i dalej 5mg k.foliowego ...
Dodatkowo ,chciaż raczej profilaktycznie , ginka kazała mi brać Urosept , bo mój układ moczowy różnie znosi mój odmienny stan , na początku zaliczyłam infekcję , wiec stwierdziła ze lepiej dmuchac na zimne ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 😘

ja brałam feminatal od 13 tc. poleciła je mojej mamie pani w aptece brałam i dalej biore kwas foliowy (norma) i niedawno skończyła mi się paczka feminatalu i raczej bede kontynuować branie feminatalu... lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń że biorę te witaminy...

dziewczyny macie tak samo że wszystko dookoła was wkurza... dzisiaj w szkole wkurzyłam się bo takie 3 pindy w klasie za dużo czasem mówią niepotrzebnych haseł :/ wrrr... szczerze gdyby nie pani w klasie to bym się na nie rzuciła... nie potrafiło mi przejść przez cały dzień... ;/ najgorsze że przejmuję się takimi pindami a nie powinnam się denerwować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tym razem kupiłam jednak Feminatal N.

Zuziek, nie przejmuj się takimi dziewuchami, zawsze się takie znajdą. Wyobrażam sobie, że podgadywanie może wyprowadzić z równowagi, ale szkoda Twoich nerwów. Następnym razem policz do 10 albo pokaż im,że je ignorujesz to znudzi się im. Głupie france 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, za mną od kilku dni chodzi taki twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, więc dzisiaj kupiłam 🙂 i na jutro zrobię.
Zresztą nie mogę już doczekać się samcznych świeżych warzywek i owoców. Z owoców, najbardziej jadalne są dla obecnie banany i kiwi.

Co do wyników to ostatnie miałam idealne, nawet przed ciążą zawsze miałam wszystko w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha Beti- popraw kondycje HGB tym sokiem z burakow i powinno byc ok jesli sie martwisz
marchewka tez dobra
ale od wątróbki raczej bym stronila bo ma za dużo wit A a w ciazy to niewskazane

a i jeszcze czerwone miesko jedz
bedzie dobrze a ten kto ci powiedział ze 11,4HGB to anemia to raczej niemial zabardzo o tym pojecia ja wiem bo lezalam 3 miesiace w szpitalu na anemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, z tymi normami to różnie jest. Tam, gdzie ja robię badania, wynik poniżej 12 jest wynikiem nieprawidłowym. Ja miałam 12,1 trochę się bałam, ale lekarka powiedziała, że nie ma co się przejmować, że to dobry poziom na tym etapie ciąży. Więc dużo zależy od norm przyjętych w laboratorium 🙂 poza tym normy się ciut zmieniają w ciąży...

Co do witamin, to biorę folik (ale od niedawna) i miałam przepisany Prenatal Classic, którego nie brałam, bo strasznie po nim wymiotowałam (jak z resztą po wszystkich lekach...). Teraz mam przepisany Pregna Plus (z kwasami omega 3 i 6), w trzecim trymestrze mam brać Mumomega.

A tak w ogóle to właśnie wróciłam z usg połówkowego 😎 nadal nie wiemy, czy stworzyliśmy dziewczynkę czy chłopca, bo Maleństwo miało nas w poważaniu i się odwróciło plecami do sondy 🙂 buzi też nie widzieliśmy. Ale za to dziecko jest zdrowiutkie i waży prawie 400 gramów :P ochoczo wcina wody płodowe i mnie nimi obsikuje 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od początku jadę na Prenatalu + Folik, kwas mam brać do połowy ciąży (która właściwie już sie zbliża) ale czytałam że nawet przyjmowany w nadmiernych ilościach nie szkodzi i jest całkowicie wydalany tak więc nadal biorę 🙂
Wyniki mam bardzo dobre, cukier też dlatego tak dziwi mnie te badanie na krzywą cukrową 🤨
Zuziek zawsze znajdą się tzw. "życzliwi", pewnie za plecami coś klepią że je się puściłąś albo że jaesteś taka albo śmaka a one pewnie pieprzone cichodajki...nie wiadomo czy nie mają już za sobą aborcji. Olej i podpal że tak powiem. Byłam w podobnej sytuacji tak więc biorą mnie emocje (sorki jeśli Was uraziłam). Zawsze możesz powiedzięc ze Ty będziesz się bawić ze swoją córką/synem na baletach a one w tym czasie beda szliczki dziegać na drutach jako 40-letnie mamuski..Głowa do góry, dzidzia to błogosławienie a nie nieszczęście, niech się walą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek to obie nosimy łobuziaki 🙂 Twoje wogle odwróciło się, a moje miało pępowinkę między nóżkami 🙂 Ja chociaż miałam okazję widzieć buźkę i akurat ruszało usteczkami 🙂 Zobaczymy na następnej wizycie, może uda się, ale tak najważniejsze że są zdrowe i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i już jestem po 4D 🙂 🤪 było naprawdę super i każdej z was polecam 🙂

Będziemy mieć córeczkę!!! 🙃 Nogami próbowała chyba dotknąć głowy i wtedy zobaczyliśmy co tam kryje:P

Badanie rzeczywiście przeprowadzał na dwóch poziomach: pierwsze 4D i to było dla nas żebyśmy sobie pooglądali (Laaf miałaś rację), a drugie na 2D (ale znacznie więcej widać niż u mojej gin) i tu opisał nam wszystko: serduszko ładnie bije, główka, rączki itd wszystko oki... pępowina jest dwukomorowa a powinna być trzykomorowa, powiedział że o niczym konkretnym to nie świadczy i trzeba być dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...