Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Beti , nie martw się , na razie ruchy są jeszcze delikatne , zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze dzieciątko ... ja , póki co również odczuwam to bardzo delikatnie , mimo ze to druga ciąża , ale cóż ... do szczuplaczków nie należę , więc nie ma sie co dziwic 🙂
Myślę Kochana ze nie masz powodów do niepokoju 🙂ale jesli Cię to męczy , spróbuj skontaktowac się ze swoim lekarzem...po co się stresować 🙂

Anulka , jak podskakiwanie rytmiczne , to pewnie faktycznie czkawka... aż zazdroszczę , bo ja jeszcze tego rodzaju wstrząsów nie odnotowałam :0)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natka, podkakiwanie jest krótkie i raczej rytmicznie. Ojej to prawdopodobnie małe już ćwiczy przeponkę 🙂

Beti, nie przejmuj się, ja w 19 i 20 tc też zaczęłam słabiej wyczuwać maleństwo, a wizytę miałam w 21 tc i wszystko było w porządku, serduszko biło jak dzwon 🙂 Zależy to od ułożenia maluszka w danym momencie, i potwierdzam słowa Natki- zależy od budowy ciała, a przy pierwszej podobno słabiej odczuwa się ruchy, a i kopniaczki są serwowane w późniejszych tygodniach. Mi schudło się w ciąży wszędzie, oprócz brzuszka i biustu, ale i tak pomimo że brzusio rośnie to jeszcze chroni go mała warstwa tłuszczyku 🙂, więc pomimo, że czuję ruchy to są one delikatne.

Głowa do góry, jeszcze dzieciątko da Tobie czadu 🙂 a jeżeli nie jesteś pewna to skonsultuj się ze swoim ginem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki troszke mnie nie było a tu tyle stron do nadrobienia...

wczoraj byłam u mamusi cysia podoić he he :P

jutro ide na badania krwi a w czwartek na wizyte u gina niestety moja też nie ma usg w gabinecie tylko daje skierowanie ale przynajmniej serduszka posłucham bo jakoś ostatnio mam czarne myśli że coś może być nie tak.... 🥴


[URL=http://www.naobcasach.pl]

    • Mamusia
    Witajcie mamusie po weekendzie 🙂 do nadrobienia miałam trochę aż mnie oczęta rozbolały:P

    Zuziek jak po szkole? Wytrzymałaś bez przykrych niespodzianek?

    Co do badań usg to słyszałam że na NFZ są one w ograniczonych ilościach, a prywatnie za każdym razem można pooglądać maluszka i ja też tak mam. Teraz się troszkę u mnie pozmienia bo załatwiłam sobie pakiet z pracy, który upoważnia mnie do wizyt u gin, usg i badań krwi bezpłatnych a z tego się cieszę 🙂

    Widzę też Anulka że zaszalałaś z wypatrywaniem rzeczy dla dziecka 🙂 a przyznam, że wózek do którego dałaś link jest super 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Beti też się dzisiaj martwiłam że nie czuje ruchów małego od piątku, ale skoro dziewczyny piszą że u nich było podobnie to się już nie martwię 😉

    A wiecie, ostatnio zauważyłam, że jestem bardzo senna więc kładę się spać... i w tym momencie zaczynają chodzić mi po głowie wszystkie rzeczy nad którymi rozmyślałam cały dzień i przez następne 2 godziny mam po spaniu. A znowu budzę się ok. 5 i do rana też już nie zasnę 😞 cały dzień chodzę i ziewam, głowa mnie boli, ale jak się położę to i tak nie mogę zasnąć... jakiś koszmar, ale tak podobno niektóre kobiety w ciąży niestety mają
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    agulka83 WYTRZYMAŁAM 🤪 🙂 jestem z siebie dumna zabrałam ze sobą poduszkę (jaśka) i praktycznie w ogóle plecy nie dawały o sobie znać już pod koniec 8 lekcji ale wytrzymałam nawet dałam rade po szkole iść tańczyć poloneza na 100-dniówkę chociaż plecy bolały robiłam przerwy sobie no ale to była próba generalna z partnerami i moja pierwsza nauka układu :P hyhy dałam rade teraz jestem padnięta ☺️ a jeszcze musze plakat zrobić na dzień maturzysty ehh.. a chętnie bym się ułożyła do snu... 🥴

    co do ruchów to raz czuje mocne kopniaki a raz w ogóle nie czuje ale się nie martwię bo jak już dostane kopniaka to uspokajam się :P
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    aaaaaaaaaaaaaaaallllle radocha 🤪 🙃 🤪 ... kupiłam własnie pakę Huggiesów new born , skarpetolki i taki słodki malusi kaftanik !!!!! Nie mogłam się powstrzymać!!!!....
    ...to tak na pocieszenie bo się dzisiaj okazało że badanie płówkowe mam dopiero na 5 lutego , a miałam nadzieje że się jeszcze w tym tygoniu załapię ☺️ .... od razu mi lepiej


    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hehe NAtka widzę że radoche masz niezła, ja też jak głupia sie cieszylam jak kupilam 2 pary body az moj maz sie w czolo stukal patrzyl z politowaniem i sie smial 😉 Ostatnio zaczłam nawet robic porzadki w szafce ktora chce prtzeznaczyc dla maluszka:laugh:
    Powiem Wam kochaniutkie że od okolo 5 dni czuje oprocz wieczorow caly dzien malucha, i juz sa to takie coraz śmilesze kopniaki. To naprawde super uczucie:laugh:
    wlasnie dzieki temu nie niepokoje sie ze maluszkowi dzieje sie cos zlego 🙂
    Zuziek jestem z Cibie dumna!!!!!!!!!!!!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej dziewczyny 🙂 mi Maleństwo daje popalić zwłaszcza wieczorami. Wczoraj to nie wiem co się działo, ale kopniaki dostawałam raz za razem - i to takie konkretne, w różnych punktach brzucha. I na dodatek Młode się wierciło, więc macica zaczęła mnie boleć od tego natłoku wrażeń i bardzo przyjemne jak dotąd odczucie zamieniło się w gorące prośby "Skarbie, idź już spać!". Tym razem mąż bez problemu ruchy Maleństwa wyczuł, zatkało go, że kopniaki są serwowane z taką siłą i się nawet wystraszył, jak powiedziałam, że to trochę boli. A to dopiero początek... 😮 W sumie nie ma się co dziwić, bo dziecko ma we mnie bardzo mało miejsca i musi sobie jakoś radzić...

    we środę idziemy na usg połówkowe. Już się nie możemy doczekać... 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Witam Czerwcóweczki i nową przyszłą mamusię Gwiazdę 🙂

    Zuziek jesteś dzielna dziewczyna 🙂 Oklask dla Ciebie!
    Studniówka będzie w najbliższy weekend?
    To była fajna sprawa.
    Muszę wreszcie zanieść kasetę vhs do p-ktu, gdzie przerabiają na dvd,żeby pamiątka nie poszła na marne.

    Agulka, naprawdę wtedy naoglądałam się tych wózków, pan sprzedawca prezentował nam różne modele, które wybrałyśmy i ten najlepiej mi się powoziło 🙂 chociaż wcześniej chciałam inny nim wybrałam się do sklepu. Bez zbędnych gadżetów, jest to co najważniejsze. Jak oglądaliśmy ten wózek, to akurat przyszły osoby, odebrać taki model w kolorze brąz i pan też go polecał 🙂 Cena nie jest taka drastyczna.

    A dziewczyny, któraś z Was ma termin na 3 czerwca czy tylko ja mam taki?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Dzień Dobry 🙂

    Anulka81 tak w ten piątek mam 100-dniówkę 😜 a dzisiaj mam dzień maturzysty :P pytałam się dziewczyn z klasy za kogo mam się przebrać, bo każdy ma się w coś przebrać, a one za KOBIETĘ W CIĄŻY a ja że to nie będzie trudne :laugh: hihihi
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    w wiecie ze ja nie mialam czegos takiego jak dzien maturzysty hmmm.....chyba ze juz mi pamiec szwankuje:P z wiekiem chyba:P
    Aha właśnie apropo wieku, wiecie co wczoraj poszłam do lekarza pierwszego kontaktu pottakie tam porady i mówię mu że mnie krzyż boli a on do mnie: STAROŚĆ NIE RADOŚĆ!!!! a ja do niego chyba pan sobie zarty stroi a on ze jestesmy rowiesnikami to sobie na taki zart pozwolil:P Oczywiscie smialam sie, absolutnie nie jestem z tych obrazalskich a nawet lubie z siebie zartowac:laugh: Jak ostatnio dentystka czyscila mi kamien to jej palnelam ze teraz podczas porodu moge sie szeroko usmiechac (taki mam sliczny smile:P) to popatrzyla sie na mnie tak jakby mowila: biedne dziecko nie wie co ja czeka i mysli ze bedzie sie na porodowce usmiechac...ale mialam ubaw:laugh:
    No Zuziaczku poszalec to Ty nie poszalejesz ale cos troszke chociaz sie pobujasz 🙂 Al Ci się tych imprez nazbierało studniówka slub a zaraz prawie porod:P
    No i hejka Gwiadeczka 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Laaf, ja też nie miałam dnia maturzysty 😞 albo to nowy obyczaj w szkołach albo zależy od szkoły, co każda to inna tradycja.
    W moim LO, oprócz rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego 🙂 były okazyjne akademie, chrzest pierwszoklasistów, wigilie klasowe, studniówka, acha na prima aprilis klasy zamieniały się salami (w mojej szkole każda miała swoją salę, w której miała wszystkie zajęcia, oczywiście oprócz wf) i nauczyciele nas szukali :laugh:.NIestety balu maturalnego szkoła nie organizowała 😞
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hej dziewczynki u mnie -30 stopni a ja na krew rano samochód nam zamarzł dobrze że teście mają drugi to mnie mąż zawiózł...

    zuziek ale Ci dobrze z tą studniówką też bym sobie poszła a już prawie zapomniałam kiedy to było hehe
    i u nas też nie było żadnego dnia maturzysty i siostra w zeszłym roku pisała mature i też nie miała to chyba zależy od szkoły albo od regionu tak mi się wydaje przynajmniej...
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ja też muszę się umówić jeszcze na czyszczenie kamienia, a ten ząb co miałam zrobić, to zreperowano w zeszły czwartek. Najpierw porozmawiałam z moją panią stomatolog i wzięłam to znieczulenie. W trakcie robienia zęba powiedziała, że dobrze że wzięłam je, bo mam stan zapalny dziąseł w niektórych miejscach i przy zębie akurat też i mogło bardzo mnie boleć. Pani wytłumaczyła, że mała ampułka znieczulenia, którą wstrzykuje zawiera mniej adrenaliny niż sama zaczęłabym wydzielać bez znieczulenia. Dobrze się czuję i małe się rusza 🙂
    Oczywiście nikogo nie namawiam do znieczulenia, jeżeli dziewczyny macie obawy to nie bierzcie, a jak nie to czasami dobrze jak zaaplikują.

    Ząbki muszę myć teraz pastą Lacalut Activ, na obkurczenie dziąseł, chroni też przed prochnicą i od dłuższego czasu płuczę co wieczór płynem Meridol na krwawienie dziąsełek.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...