Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Laaf dzięki za oklaska 🙂 Ja czytałam Nostalgię anioła - smutna, ale warto przeczytać i bardzo wciąga.

Zuziek, to nie masz wtedy wyjścia jak wytrwać te 3 m-ce szkoły, nie sądziłam, że załatwianie indywidualnych zajęć to tyle zachodu i jeszcze trwa m-c czasu 😞
Uzbrój się w spokój i cierpliwość oraz jeszcze raz napiszę: POZYTYWNE MYŚLENIE! Będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziek głowa do góry, dasz rade!!! Tak jak już dziewczyny pisały- pozytywne myślenie podstawą wszystkiego 🙂

Wczoraj wieczorem mówie do męża, że ta nasza dzidzia coś jest leniwa bo w ogóle się nie rusza... i tak już po kolacji mały zaczął przewracać się z boku na bok i chyba to było kopanie... niesamowite uczucie 🤪 I takim sposobem miałam ręcę mojego mężczyzny na brzuszku przez cały wieczór 🙂

Badanie na krzywą cukrową robi się ok. 24tc więc mam jeszcze czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzuek glowa do góry. kobiety w ciąży podobno ławiej przyswają wiedzę. Mojej koleżanki siostra twierdzi, że gdyby nie ciąża to nigdy nie skończyłaby doktoratu więc...
Sama zobaczysz, że matura będzie zdana i to bardzo dobrze 🙂


a mnie od kilku dni tak ciągnie skóra na brzuchu, że max.
Zawsze miałam suchą skóre i bez balsamu zadrapałabym się na śmierć, ale tak jak jest teraz to nigdy nie miałam.

Jak tylko rano wstanę muszę brzuszek posmarować. Prócz balsamu z Garniera na brzuch używam oliwki. Póki co nie używam żadnych kremów na rozstępy, mając nadzieję że ich obecność lub brak faktycznie zależy wyłącznie od cech genetycznych. Moja mama nie miała tego problemu więc mam nadziję, że mnie też ominie. Póki co nic się nie dzieje. 🙂

A poza to wystarczą mi już 2 ogromne blizny jakie mam po operacjach z dzieciństwa. Nigdy nie miałam z ich powodu kompleksów, nawet je lubię i poprostu zawsze były elementem mojej urody, ale teraz jak są i będą tak się rozciągały zastanawiam się jak będą wyglądały po porodzie. Więc gdyby doszły do tego jeszcze rozstępy to mój brzuch już pewnie nigdy nie zobaczyłby światła dziennego.
Oby tak się nie stało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konieczka, chyba coś z tą genetyką jest, może faktycznie nie będziesz miała tych rozstępów, niektóre kobiety przez całą ciąże używają tylko oliwki.
Ja rozmawiałam z moją mamą i babcią i one nie miały w żadnej z ciąż np. mdłosci i wymiotów, ciąże znosiły się dobrze, czyli tak jak ja 🙂 Po cichu też liczę, że odziedziczyłam też predyspozycję do łatwego porodu. Niedaleka przyszłość pokaże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ;*
dziekuje bardzo za pocieszenie... dzisiaj jestem dobrej mysli ale za dwa dni mogę mieć doła ostatnio mam maksymalne wahania nastroju... maskara

co do nawilżenia skóry POLECAM 😉 wlanie oliwki bambino do wody nie dużo ale tez nie dwie kropelki i poleżeć sobie w niej całą się popluskać... (nie polecam zamaczania włosów hehe ) ja się nawet w takiej wodzie myje i wychodzę z wanny bardzo nawilżona jeden defekt że potem jest tłusta wanna ale troche ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i z głowy 😉

koniecznka83 co do nauki to słyszałam że dzidzia bardzo mobilizuje do nauki i dostaje się kopa (moja nauczycielka z maty mi tak mówiła) ale ja jeszcze tego kopa chyba nie dostałam :/ masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z kosmetyków używam rano na brzuszek krem przeciw roztępom, a wieczorem po kąpieli wcieram oliwkę bambino. Do biustu też mam kremik, do twarzy użym kremu bambino, a na resztę ciała krem dla dzieci ziajka. Kiedyś przeczytałam, że niektóre kosmetyki mogą uczulić w ciąży, więc lepiej używać dla dzieci. Dlatego zaczęłam je stosować, bo jeżeli przed ciążą zdarzyły mi się uczulenia na niektóre kosmetyki czy chemię, więc wolę nie ryzykować i na razie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ostatnio suchą skórę na twarzy, najpierw miałam pod broda a teraz na policzkach, tak sucha jak nigdy a smaruję sie kremem dove ale nic nie daje, macie inne kosmetyki które nie podrażniają cery??? Proszę o radę. Nie pisałam ostatnio, bo czytałam tylko, a trzeba to nadrobic 😉 jeszcze 2 tyg i męzuś wraca 😉 ja w niedziele jade do domku ze Słupska 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOnicznka super że tak akceptujesz swoje ciało mało osob (zwłaszcza kobiet) potrafi tak luzno do tego podejsc 🙂 Zuzieczku Ty się szykujsze do matury a moja gwiazda wybiera lizeum 😉 Oczywiscie jest podlaman bo do ogolniaka min. 75 pkt a ona mysli ze nie da rady (na koniec 2 gimnazjum miala 4,3 srednia bez specjalnego wysilku 🙂 ) mowie jej zeby sie troszke przylozyla i bedzie ok 🙂
Przy kamili mialam rozstepy na posladkach i piersiach ale teraz sa prawie nie widoczne, brzusio był oszczędzony i mam nadzieje ze taki pozostanie 🙂 A wiecie ze mnie szczypie skora ale na ... plecach!! 😲 kurna tam raczej nie tyje:P
Ciekawy pomysl z ta kapiela w oliwce tylko czemu ja kurna nie mam wanny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf no z osobami które nie mają wanny to jest problem 🙂

hehe a co do dostania się do liceum to ja miałam historie masakryczną :P złożyłam papiery do 3 szkół i wiedziałam że na pewno się do jednej nie dostane do ekonomika :P a reszta prawdopodobnie tak 😁 a co się okazało do wszystkich się dostałam i byłam max zaskoczona że do EKONOMIKA 🤪 mnie przyjęli co wtedy było wyczynem hehe... mądrą masz gwiazdeczkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra. Kilka dni mnie tu nie było, przeczytałam kilka ostatnich stron i końca nie widać... więc dałam sobie spokój 🙂

Ja w zasadzie nie używam żadnych kosmetyków przeciwko rozstępom. Czasami, jak mnie skóra swędzi, to sobie jakiś balsam wklepuję i tyle. Rozstępy tak czy inaczej już mam na tyłku, więc kilka dodatkowych szram w zasadzie nie robi mi różnicy 🙂

Co do testu obciążenia glukozą - badania na prawdę nie warto się bać. Trzeba wypić trochę słodkiej wody i później oddać trochę krwi 😉 Ale jedna rzecz jest ważna: wieczorem, na dzień przed badaniem, nie można przesadzać ze słodyczami, żeby nie zafałszować wyników badań.

Tak w ogóle to mam pytanie - moja pani doktor jakoś niezbyt chętna jest do wypisywania skierowań i nie miałam praktycznie żadnych badań robionych, poza standardową morfologią i badaniem moczu. Jak sytuacja wygląda u Was? Mogłybyście mi napisać co miałyście wykonywane i mniej więcej kiedy? Będę bardzo wdzięczna, bo badania muszę chyba wykonać na własną rękę i muszę wiedzieć o co prosić. Z góry dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam weekendowo 🙂

Mój gin w 12 tc dał mi skierowanie na morfologię, mocz i WR. Na następnej wizycie (to będzie 25 tc) ma mi dać na tę krzywą cukrową i może na coś jeszcze? Dowiem się 15.02.
Mam do niego zaufanie, więc nie panikuje, że podręcznikowo nie miałam w konkretnym tc robionych jakiś badań, ciąża przebiega ok., więc pewnie wie co robi.

Z takich badań, co wykonuje się m.in. w ciąży, to zrobiłam sobie na toksoplazmozę, cytomegalię i różyczkę. Zrobiłam je prywatnie, na krótko przed zajściem w ciąże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki ;*

ja tez miałam podstawowe badania i nie dostałam skierowania na inne badania może teraz 29.01 coś dostane to wam napisze 😜

Angela1987 ja też ostatnio zaczęłam dużo jeść z rana i do tego przestałam mieć problemy z wypróżnieniem wręcz odwrotnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, wczoraj byłam z moją mamą w sklepie dla dzieci i co chwilę wpadałam w zachwyt 🙂

W tym sklepie wreszcie udało się kupić pasujący biustonosz, taki już dla mam karmiących. Z rozmiaru 75B zrobił mi się 85B. Stanik z bawełny, elastyczny, więc jak jeszcze trochę urośnie mi biust to bez problemu powinnam się w niego mieścić.

Oglądałam też wózki i łóżeczka. Łóżczka turystyczne wogle nie podobały mi się, nie wiem mojej kuzynki takie łóżeczko wygląda ładnie. Jeszcze porozglądamy się i nie zmieniałam do końca zdania,ale zaczynam myśleć o łóżeczku drewnianym. Te, które podobało mi się jest z buku, ma 3 regulacje wysokości, wyjmowane 2 szczebelki, można kupić z szufladą lub bez i chyba ma wyjmowany jeden bok (ale nie jestem pewna).
Za to wózek już wybrałam 🙂 a moi rodzice zasponsorują w kwietniu. Pozostaje tylko decyzja co do koloru. Oglądałam różne wózki,ale najbardziej spodobał mi się polskiej firmy, lekki, stabilny, łatwa zmiana z gondoli na spacerowkę (z budką lub bez niej) i możliwość montażu nosidełka na stelażu wózka.

http://www.allegro.pl/item884777183_wozek_roan_marita_wszystkie_kolory_szybka_wysylka.html

A moja mama tak się cieszy, że zostanie babcią i korci ją żeby już coś kupować, ale jeszcze powstrzymuje się. Jednak wczoraj nie wytrzymała i powiedziała, że moge wybrać coś sobię i kupiła mi ręczniczek kąpielowy z kapturkiem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...