Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, wizyta gina za mną, maleństwo bardzo dobrze rozwija się, widziałam bijące serduszko (ok. 140 na min.), lekarz wymierzył główkę, nosek, karczek, nóżki,ale z tego całego wrażenia i wzruszenia nie wiem ile mierzy w całości, bo na fotce i kartce z opisem mam wymiar głowki, karczku i inne info. Waży chyba 430 g, jeżeli dobrze zauważyłam na monitorze. Jak przyglądaliśmy się maleństwu, to akurat "przeżuwało"-otwierało i zamykało usteczka 🙂 Płeć pod znakiem zapytania, bo małe miało pępowinę pomiędzy nogami, lekarz próbował podejrzeć,wydaje mu się, że dziewczynka,ale gwarancji nie daje, więc zobaczymy w lutym na następnej wizycie, a jak nie to będzie kinderniespodzianka i tak najważniejsze, żeby było zdrowe. Ciąza przebiega prawidłowo.

Angela pytałam o te twardnienie brzucha i pobolowanie w podbrzuszu, lekarz powiedział, że to wynik rozciągania i powiększania brzucha, najpierw góra potem dół. Jednak jak będziesz miała wizytę to też zapytaj się.

Idę spać-dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marta_79 🙂

Dziewczyny,ale pędzicie, nie było mnie wczoraj prawie całe popołudnie i wieczór i trzeba nadgonić 😉

Zuziek, tak jak w innych postach, też radzę iść do swojego lekarza prywatnie.
Przy okazji zapytaj się go czy naprawdę jest taki problem, żeby przyjść pomiędzy wizytami, jak coś się dzieje, bo lekarz może przyjąłby bez problemu, tylko wredna położna robi takie numery, bo tak jej wygodnie.
Mogę zrozumieć, że ciężko dostać się, jak kobieta przychodzi raz na pół roku czy rok na wizytę kontrolną, ale kobiety ciężarne powinny być przyjmowane priorytetowo.
A jak lekarz zrobi też problem, to wtedy zmień.

Mój gin po każdej wizycie idzie ze mną do położnej i mówi, że np. wizyta za 4 tyg. albo wyznacza konkretny termin i nie ma bata. Zresztą mam do niego nr komórki i jakby działo się coś niepokojącego (odpukać w niemalowane!!!) to umówiam się albo prywatnie albo ustalę kiedy mogę najszybciej przyjść do przychodni i położna będzie musiała mnie wpisać.

Ja od dzisiaj jestem już na zwolnieniu typowo ciążowym i też będę musiała jakoś urozmaicić sobie czas. Lekarz nie widzi przeciwskazań, żeby chodzić na jogę/ćwiczenia dla kobiet w ciąży, więc na dniach chciałabym się zapisać 🙂
A następnej wizycie dostanę skierowanie do szkoły rodzenia, znajdującej się przy szpitalu.

Waja, Sylwia wszystkie 3 tomy Zmierzchu pochłonęlam w mig, najdłużej z nich czytało mi się II cz., chyba dlatego że było mało Edwarda :laugh:
Kod da Vinci przeczytałam kilka lat temu, a na Aniołach i Demonach utknęłam w zeszłym roku, myślałam, że uda mi się przed filmem,ale niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moja kochana dziewczynka 🙂 Zuzieczku 🙂 Tak już nam pozostań 🙂
Anulka to Ty najstarsza ciaza na naszym forum i Ci sie maluch ukrywa:laugh: skubana/ny:laugh: NO ale jesli jest zdrowy to nie ma co narzekac tylko die cieszyc. Ja mam wizyte dopiero za miesiac ale czuje codziennie swoje malenstwo to raczej sie nie obawiam. CO do ciezarnych przyjmowanych na NFZ nie ma czegos takiego jak priorytet. Ja musze czekac po zmianie lekarki 1,5 miesiaca ale wychodze z zalozenia ze jak maluch sie rusza a ja czuje sie dobrze nie musze sie niepokoic. Co do Zuziaka to fatycznie przy problemach trzeba pomyslec o prywatnej wizycie, chocby dla potwierdzenia podawanych lekow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, też sądzę jak czuć ruchy maleństwa i ciąża dobrze przebiega to nie ma co martwić się. Czekam cierpliwie od wizyty do wizyty, bo mam wyznaczaną w odstępach 4-5 tygodni. Bardziej zżera mnie ciekawość i zawsze chce się usłyszeć jest OK 🙂
Lekarz jeszcze mi powiedział - ciąża w porządku, ostatnie wyniki były bardzo dobre, wyglądam zdrowo, że wogle mogłabym pojawić się dopiero na porodzie,ale trzeba jednak co m-c monitorować.Następna wizyta 15.02.
Dodał nam jeszcze, że ma nadzieje, iż po urodzeniu dzieciaczka pojawię się w niedużym odstępie z następną ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh ciekawe co w tym jest bo mi też dzisiaj śniła się nasza dzidzia... tylko nie wiem czemu dziecko zawsze jest już troszkę wyrośnięte:P i teraz tak się zastanawiam czy to nie był przypadkiem chłopiec (zawsze śni mi się na odwrót więc może córcia? 😉 ).
W przyszłą środę idę na USG 4D to może już wtedy będziemy wiedzieć... chociaż bardziej na poznaniu płci maleństwa zależy mi na tym, żeby wszystko było z nim dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he dziewczyny mi tez śniła się dzidzia, ale jak oglądam ją już na usg i jest większa 😉 może juz tak wygląda, bo 2 tyg temu byłam na usg, amały rosnie jak na drożdzach. Dziś juz jestem miesiąć po ślubie i jak to szybko zleciało 😉 mąąz pisał dziś ,że może wróci szybciej niż za 3 tyg (huurraaa) he he. No ale lepiej się nie cieszę, bo jednym razem będzie pózniej. A dzięki Anulka, więcej już nie miałam twardnienia brzuszka, więc pewnie to przez to, że maluszek rosnie 😉 co tak powinno byc.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela no widzisz i ajkos to bedzie 🙂
moja jak byl na misji to niebylo bata zeby wrocil wczesniej
dokladnie polecial 15 stycznia a wrocił 26 pazdziernika 😞
ale bylo placzu jak jechal a potem wyczekiwania ahhhh szkoda gadac....
najwazniejsze ze juz jest i juz zostanie 🙂

A ja mam problem z waga okropnie tyje juz mam 12kg do przodu no niewiarygodne jem normalnie juz nawet przestalam sie tym przejmowac a tu taki numer na wadze .
od dzis licze kcal
ile powinnam wchlaniac kcal skoro przed ciaza jadlam miedzy 1300-1500?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia na ostatniej wizycie pytałam się położnej czy wszystko dobrze przebiega jeśli przytyłam tylko 2 kg? A ona na to że jej szwagierka urodziła zdrową córcie 3kg a przytyła tylko 5kg. 🤪 ale fakt że możesz przybrać pod koniec ciąży:P:P 😉 😉

Witaj kolejna czerwcóweczko beti81 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...