Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane właśnie skończyłam lekturę mojego ulubionego miesięcznika "M jak mama" i załączam najważniejsze skróty USG. Być może przyda się to Wam w dogłębniejszym rozszyfrowaniu zdjęć małych pociech 🙂

C - obwód brzucha dziecka
AFI - wskaźnik płynu owodniowego
ASP - akcja serca płodu
BPD - szerokość główki od ciemienia do ciemienia
AUA - średni wiek ciąży
CER - wymiar poprzeczny móżdżku
CRL - długość od czubka głowy do kości ogonowej
EDD - przybliżona data porodu
EFW - przybliżona waga dziecka
FHR - bicie serca dziecka
FL - długość kości udowej
GA - wiek ciążowy według ostatniej miesiączki
GS - średnica pęcherzyka ciążowego
HC - obwód główki
HL - długość kości ramiennej
LV - szerokość komory bocznej mózgu
NB - kość nosowa
NF - fałd karkowy
NT - przezierność karkowa
OFD - wymiar potyliczno-czołowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie wiem, czy to będzie miało wpływ, ale polecono mi smarować okolice krocza oliwką, żeby te miejsce było bardziej elastyczne. Jeszcze nie wybrobowałam tego sposobu.
W kwestii porodu podchodzę na razie bez paniki,co będzie to będzie, nie ważny ból, ewentualne nacięcie krocza itd.-najważniejsze będzie moje dzieciątko.

Też mam nowy numer M jak Mama 🙂 i cieszę się, że będę mogła odczytać te skróty zamieszczone na usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia22 też uwielbiam spagetti w każdej postać ogólnie makaron łazanki, makaron z serem z gulaszem różne eksperymenty z makaronem... :P z czym kolwiek prócz mleka tzw. zupy mleczne 😉
hehe :P
ostatnio dziwne połączenie: parówka i baton :P maskara ale nie odrazu tylko jedno po drugim xD 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuski w sobotni poranek 🙂
Lewatywa tez nie taka straszna, po prostu nieprzyjemna. KIcia zaraz biore swoje usg i odczytam co tam nasmarowane 🙂
Zaraz zabieram sie za sprzatanie bo dzisiaj od 16 mam otwarcie nowej siedziby firmy i az mi sie nie dobrze robi: nasza zaloga czyli 13 osob przeciwko okolo 130 lekarzy i wspolpracownikow, bleeee a jeszcze do pozna w nocy bankiet ale raczej sobie odpuszcze bo ja w lozeczku juz o 10 leze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, spagetti i różne inne makarony z sosami są the best. Też je uwielbiam 🙂 🙂 🙂
W przyszłym tygodniu chce zrobić makaron z takim sosem: cebulka, pieczarki, różyczki brokuł, może żółta papryka (?) to wszystko doprawione i zalane śmietanką (z kartonika) do zup i sosów i na końcu wymieszane z makaronikiem 🙂

Zuziek, niezłe masz te smaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Imprezka moze i niezla ale tak naprawde bede caly czas w pracy, tak wiec zero luziku 🤢 Jakos przezyje, zdjecia porobie najbardziej czekam na to jak z budynku maja sposcic zaslone z fajerwerkami i ma zagrac Ocean (lider tego zespolu jest synem szefowej). Cala reszta - nudy 🙂
Co do wloskiej kuchni nie lubilam nie lubie, za to uwielbiam chinszczyzne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf bede za Ciebie trzymac kciuki, zebys jednak jakos przezyla 🙂A tak przy okazji kiedys sluchalam Oceanu fajnie grali 🙂

A co do lewatywy to kiedys bylam przy takim porodzie, ze kobieta po lewatywie nie dokonca sie wyproznila(ze starchu)i mowie Wam nie byl to najprzyjemniejszy widok jak razem z głowka dziecka wychodzil kal, juz nie mowiac o tym, ze dziecko na sam koniec w tym wyladowalo, no i zapach dla niekogo nie byl przyjemny i pewnie sama rodzaca nie czula sie za fajnie.

Ja tez sie jakos martwie bo to moje dziecię jakies malo aktywne, no ale mam nadzieje , ze sie rozrusza.Jak ja bym chciala miec swoje prywatne USG w domu 😉
Jade po spodnie ciazowe bo juz mi nie wygodnie w normalnych trzymajcie kciuki, bo to nie jest taka latwa sprawa.Ostanio weszlam do sklepu wylacznie z odzieza ciazowa i wiecie po ile mieli spodnie ciazowe ...po 289 zl, chyba ich pogielo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj to prawda odzież ciązowa wcale nie jest taka tania. U mnie też cena takich spodni i to jeansy bez zadnej rewelacji tylko tyle ze maja pas ciązowy wszyty kosztuja ok 180zl więc zamowilam sobie na allegro i zaplacilam 80zl a i jestem z nich bardzo zadowolona chodzi sie super nic nie cisnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja jedz na hale strzegomska, kolezanka mi mowila ze tam sa spodnie ciazowe dzinsy na gumie w pasie do 100 zł. ja chodze juz ciazowych od 2 tyg. niestety brzuchol mi okropnie rosnie 🤢 ale wybieram sie tam na hale, a i na allegro widzialam fajne za 69 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak ceny ciuszków ciążowych są porażające, w takim małym sklepiku kupiłam 2 pary spodni, za każde ok. 160 zł i jedną bluzkę za ok. 90 zł, co śmieszniejsze to i tak tanio, bo na hali targowej albo galeriach handlowych zapłaciłabym więcej. To były moje jedyne zakupy i mam nadzieje, że na razie ostatnie. Dobrze, że mieszczę się w swetry i mam elastyczne bluzki.
Do każdego zakupu ciążowego dostałam po 1 szt. majtek poporodowych, łącznie mam już 3 szt.

Na allegro oglądałam odzież ciążową i dla dzieci, całyczas przymierzam się, żeby zalożyć konto. Niektóre firmy oferują śliczne ciuszki dla naszych pociech i nietylko, np. 7 pak kolorowych body koszt ok. 50 zł (już z przesyłką)-po przeliczeniu 1 szt. wychodzi za grosze. Może zdecyduję się wreszcie i coś zamówię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jestem zwolenniczką zakupów na Allegro 🙂 zawsze byłam zadowolona i jestem.
Mój mąż też bardzo sobie chwali taka formę zakupów a w szczególności jeśli chodzi o jakieś części bądź gadżety do auta. W sklepie dużo by przepłacił 🙂

A jeśli chodzi o ciuszki dla maluszków to naprawdę są bardzo konkurencyjne ceny i na pewno też coś zakupie dla mojego smyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki :** tak sobie czytam co napisałyście dzisiaj i już 2 strony 😁 hehe co do allegro też sobie bardzo chwale kupiłam ostatnio buty na ślub w sklepach nie dało się znaleść nigdy niziutkich bucików na obcasie BIAŁE i nie komunijne 😜 a na allegro znalazło sie 🙂 napewno bede kupować na allegro wózek dla maluszka bo już mam wypatrzony... wczoraj oglądałam spodnie ciążowe i znalazłam nawet od 50 zł nawet fajniusie i chyba dzisiaj bede zamawiać któreś a moja mama oglądała w H&M za 175zł najtańsze :/ masakra rozglądałam się jeszcze nad swetrami czy bluzkami grubymi ale jak narazie nie udało mi się nic znaleść :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka a może właśnie dlatego że kupowałaś w takim małym sklepiku to tyle zapłaciłaś...chyba że Gdańsk taki drogi...
Kicia ja też preferuje zakupy na allegro. Nie lubię łazić po sklepach i wole zamawiac w domu. Kupowałam już chyba wszystko z ciuchów a nawet raz zamawiałam (sama bez męża) zacisk do hamulca 😁 ależ byłam dumna z siebie :laugh:
powiedzcie dziewczyny jaka wg was jest roznica pomiedzy lozeczkiem drewnianym a turystycznym? Przy kamili milam drewniane teraz dostane turystyczne, moim zdaniem turystyczne jest praktyczniejsze...czesto jezdze do tesciow tak wiec dla mnie rewela. W takim razie jaka przewage ma drewniane po za walorami estetycznymi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Turystyczne podczas podróżowania to świetna sprawa, ale jak dzidzia już podrośnie ( a zwłaszcza gdy już zaczyna stać w łóżeczku i gryźć ramę łóżeczka to turystyczne będzie wtedy w około mokre i nie wiem czy to takie higieniczne dla dzieciaczka jak tak materiał będzie gryź,( w modelu drewnianym jaki wybralam, dodatkowo jest taka sylikonowa osłona na ramę łóżeczka aby dzidzia krzywdy sobie nie zrobiła jak będzie je objadać 🙂) no a później może cale je obudzić czekolada i różnymi innymi specyfikami 🙂

Ja zakupie turystyczne (właśnie będzie wtedy przydatne gdy pojedziemy na wakacje lub do moich rodziców) ale w sypialni będzie stało drewniane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu jest link do wózka
http://www.allegro.pl/item869488287_3w1_wozek_mariner_gondola_space_fot_5_gratisow.html

a co do łóżeczka 🙂 to tak jak kicia bede miec u siebie w pokoju drewniane a turystyczne może zakupie żeby był w mieszkaniu pietro niżej u moich rodziców albo jak bedziemy jechać do teściów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wózek rewelka, cena już mniej atrakcyjna:P
wózek też mam dostać tak więc zobacze jak będzie w dobrym stanie to kupować nie będę. łożeczko na razie wezme turystyczne a jak maluch urośnie będę się zastanawiać. Argumenty faktycznie trafione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak reszta ale ja mając normalnie 75E nie wyobrażam sobie nie przymierzyć najpierw stanika.

Zresztą to i tak zazwyczaj wygląda tak, że do przymierzalni zabieram min. 5 sztuk i cieszę się jak choć jeden mi odpowiada, chociaż często bywa tak, że żadnego nie kupuję...

Także kupno stanika to jest nielada wyczyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...