Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie bede oryginalna jak powiem lol nie bylo mnie jeden dzionek a tyle postów 🙂 gaduly kochane 🙂 Zuzieczku kochany zapalenie piersi mozna dostac nawet jak ma sie rodzynki:laugh: ja jak urodzilam kamile mialam misczke B (co na pewno noie mowi o duzym biuscie) a jak dostalam zapalenia piersi to sie dotknac nie moglam nie mowiac o 40 stopniach goraczki, maskra 🥴
Bardzo sie ciesze ze nasz watek tak nabral tempa a zobaczcie jak wieloma rzeczami mozemy sie podzielic i jak wiele sobie pomoc 🙂 widzial nowe mamuski nie pamietam juz znickow ale super niech nas bedzie jak najwiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
masz racje 😉 laaf :P ja to najbardziej się martwie że mam duże piersi a mleka nie bede mieć wiecie jak to jest wszyscy myślą że jak duże to bedą cieknąć że się nie nadąży z nimi a ja bardzo chce karmić piersią a słyszałam że nie ma reguły czy małe czy duże... a wogole to podobno jak się karmi piersią to szybciej się wraca do formy i traci kg (tak słyszałam) i mimo tego że słyszałam że piersi stają się mniej jędrne to bardziej opłaca się karmić piersią 🙂 (moje skromne zdanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się nie spodziewałam takich tematów tak wcześnie, ale z drugiej strony będę bogatsza o tą wiedzę już teraz 🙂

Co do lakratora to raczej też zdecyduje się na elektryczny i napewno nowy. Jakoś nie jestem za pożyczaniem rzeczy w pewnym sensie osobistych od kogoś.
A jest jakiś sposób na uniknięcia zapalenia piersi?? też słyszałam że to bardzo bolesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na zapalenie piersi dobra jest kapucha a mianowicie gniecie sie kilka lisci kapusty na miazge potem do lodowki aby sie schlodzily potem kolad na piersi i gotowe piers robi sie miekka i mozna przystawic dzidzie bo kaza przystawiac dziecko do tak obolalej piersi masakra ale ja w razie co bede laktator przystawiac....
a co fo zrudeł info to ja za 1 ciaza gazety i ksiazki a teraz to juz sama wiem wiec raczej net.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w pierwszych tygodniach ciąży juz miałam od ciotki pełno książek ktore przeczytałam odrazu ale cały czas do nich wracam 😜 i z gazet też sporo rzeczy sie dowiaduje a tak to pytam się mamy ciotki itp. o różne rzeczy... a ostatnio szukałam w internecie o ćwiczeniach mięśni Kegla bo w żadnej książce i gazetach nie uzyskałam żadnych info. a podobno jak się wyćwiczy te mięśnie to chroni to przed nacięciem i pomaga przy porodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wraca sie do formy bo przede wszystkim jestes na diecie i za wiele jesc nie mozesz 🙂 ja kamile karmilam krotko zobacze jak bedzie teraz...tez slyszalam o cwiczeniu miesnia kegla ze ponoc pomaga, nie zaszkodzi sprobowac 🙂
dobrej nocki mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam, że laktator ma wymienne końcówki te które się do piersi przystawia, więc jak siostra nie bedzie potrzebowac to pewnie sobie dokupie same koncowki i pożyczę:P

Meża już do poduszki przekonałam:laugh: dzięki dziewczynki za pomysła 🙂

Aaaa jak się karmi piersią to szybciej macica się obkurcza do rozmiarów przed ciążą. Moja siostra mówi, że jak mały ssie cyca to czuje normalnie w brzuchu takie dziwne skurcze. Ja mam nadzieję że bedę karmić piersią bo i dla maluszka zdrowo i dla mnie:P

Ja korzystam z netu, a przede wszystkim tu się dowiaduje wielu rzzeczy 🙂

Miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też czytałam o ćwiczeniach mięśni Kegla.Trzeba będzi trochę potrenować.

Dużo informacji o ciąży i dziecku wyszukuje w necie, ale mam też bardzo fajną książkę "W oczekiwaniu na dziecko" H. Murkoff, A. Eisenberg, S. Hathaway B.S.N. http://www.empik.com/w-oczekiwaniu-na-dziecko-ksiazka,104589,p

Z gazetek od listopada kupuję Dziecko i M jak Mama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mało tego ze mniej sie je przy karmieniu to jeszcze dziennie maluszek pomaga spalic mamie do 1000kcal!
no podczas karmienia czuc skurczajaca sie macice to niejest zbyt przyjemne ale trzeba sie rozluznic i jest ok 🙂
Mnie najbardziej interesuje dieta mamy karmiacej bo jak ja prubowalam karmic Damiana to moja mam gotowala mi ciagle to samo i tak mi obrzydlo ze masakra aaa no i sily wogole niemialam 😞 teraz zamierzam sie odzywiac odpowiednio aby miec pokaem i siłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też chcę karmić, chocuiaz mam duże piersi juz rozmiar E, TO NIE WIEM JAKIE BEDE MIALA PO URODZENIU 🥴 Ale się okaże, a ja raczej nie bede miała tego laktatora, zobaczymy jak sobie bez niego poradzę. Mam nadzieję,że dzidzius urodzi się o czasie i zdrowy, chce jeszcze zapisać się na usg 3d ale tak w 24 tyg. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamusie i dużo słoneczka tak jak u mnie teraz świeci 😉









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zawsze miałam małe piersi a teraz rosną i rosną i bolą chociaż już troszkę mniej i muszę się wybrać na zakupy bo mi zostały dwa biustonosze w które się mieszczę więc mam nadzieje że maluszek będzie miał z nich pożytek 🙃

Ja dostałam książkę Elizabeth Fenwick Matka i dziecko ale tam jest ciąża opisana co 4 tyg o pielęgnacji dziecka jest dużo więc na razie częściej korzystam z netu [img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/default-4d0ef32139e063150dff02a376f5777b.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj kkasia27 🙂
Hej Dziewczynki 🙂

Czy wy też z rana nie możecie jeść takich rzeczy jak tosty lub jajecznica? i macie moze coś takiego, że jecie kanapkę zostaje wam 1/4 a wy nie możecie jej zjeść bo wam nie smakuje albo wam niedobrze? Bo ja właśnie coś takiego obserwuje u siebie 🙂

U mnie jest -7c i nie ma słoneczka 😞

Mamusie a czy któraś z was chodzi na basen? Słyszałam, że to fajna rzecz w ciąży (jak lekarz pozwoli), ponoć nie obciąża tak się stawów itp. Ja bym chciała chodzić od lutego, ale muszę sobie kostium jakiś kupić, bo dwu częściowy to chyba nie pasuje i chyba cycki mi się nie zmieszczą:laugh:

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 witaj w gronie dużych piersi... ja mam rozmiar G teraz

a co do staników to na początku ciąży kupiłam stanik wiecie szerokie ramiączka bez usztywniaczy i poduszek... rozmiar DD i jak go chciałam teraz założyć to nie da rady za mały jest mam jeden stanik własnie rozmiar G i musze kupic sobie z dwa bo nie wyrabiam z tym jednym... a najgorsze jest to że ciężko jest nawet znaleść duża miska mały obwód i do tego wygodny... masakra (od kąd pamiętam miałam problemy ze stanikami ale teraz to już przegięcie) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj KRUSZYNA:laugh Basen to swietny pomysł na rozluznienie miesni i ulga dla twojego gregosłupa.Napewno nie raz wstajesz z miejsca z bolacymi plecami 🤢 Wnecie sa cwiczenia dla ciezarnych w basenie pomagaj tez przygotowac sie troszke do porodu.Jesli chodzmi jedzenie to umnie niema z tym klopotu 😉 hihihi. pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zawsze miałam duże piersi i problem z kupnem odpowiedniego i wygodnego stanika.
A teraz przy miseczce G to juz wogóle graniczy z cudem.
Nasczęście moja mama nosi miseczke G, więc wzięłam kilka od nej szczególnie, że u niej stanik z "górnej półki" - jak to określa Pani w sklepie - kosztuje 25zł, natomiast we Wrocławiu najtańszy 100zł.
Także przynajmniej ten kłopot z głowy.
Całe szczęście, że nie rodzimy 10 lat wcześniej kiedy staników w takich rozmiarach nie było.
Czy Was też tak strasznie bolą już plecy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie moge chodzić na basen ponieważ wskazane mam leżenie a miałam taki pomysł i pytałam się lekarza powiedział że to nie najlepszy pomysł... :/ co do jedzenia to normalnie jem nawet wiecej niż przeważnie... i jakoś wszystko mi zaczeło smakować co do tej pory było wyczynem bo też miałam momenty że otworze lodówke czuje że jestem głodna ale jak nie ma tego na co mam smaka to zamykam i nie jem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam nieduże piersi 75B i obecnie tylko został mi jeden stanik, który jest wygodny. Będę musiała dokupić z 2 podobne,ale inne kolory. Od jakiegoś czasu wyglądają na trochę większe, więc okaże się czy muszę kupić większą miseczkę.

Basen też bardzo fajny pomysł, ale ja na razie myślę żeby zapisać się na jogę albo ćwiczenia dla kobiet ciężarnych, jeżeli lekarz nie będzie widział przeciwskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 jakie ty masz szczescie rozmiar B ehhh kiedy to było 😉
koniecznka83 masz racje kupienie stanika w rozmiarze G graniczy z cudem ja kupiłam za 32 zł to tez był cud i jest wygodny pełny i wogole rewelacja a co do pleców to mnie strasznie bolą razem z brzuchem i przez to siedze w domu tzn. staram się leżeć bo wyobraźcie sobie wysiedzieć 8 godzin lekcyjnych na drewnianym twardym krześle a jedyna opcja do ruszenia się to wyjście do kibla :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam oststnio na basenie a dokładnie w aquaparku i odradzam sam aquapark...
o ile bardzo przyjemnie było popluskać się, o tyle tłum ludzi był raczej przerażający, więc oczy musiałam mieć dookoła głowy i w wodzi, żeby przez przypadek nie dostać kopniaka w brzuszek.

Więc jeśli już planujecie pójście na basen, to lepiej pomyśleć o specjalnyh zajęciach dla kobiet w ciąży lub innych zajęciach w małej grupie.

Baseny z dużą ilością ludzi odradzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ostatnio smakowo wyrównało się na kwaśne przeszło szaleństwo, a słodkie wróciło do łask - nie do końca, tak zumiarem. Ogólnie jem prawie tak jak jadłam, fakt mam zachcianki. W zeszłą niedzielę na moją prośbę mąż usmażył mi pyszną jajecznicę na masełku z kiełbaską, cebulką i papryką...PYCHA :laugh: A wczoraj zamarzył mi się kebab w naleśniku, więc znowu mój kochany mąż obiecał usmażyć naleśniczki, trochę podpiec je, a ja zrobię farsz mięsko z warzywami i sosikiem.
Obecnie jak gotuję, to staram się omijać dania, sosy w proszku, kostki rosołowe, czasami się zdarzy użyć,ale bardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...