Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂 u nas nocka o dziwo spokojna 🙂 karmienie o 22:30, 1:30 i 4:30 🙂 O 8:00 pobudka i zaczynamy nowy dzień 🙃

Anulka, kupą się nie przejmuj - jeżeli brak kupska nie przeszkadza Olci, to tym bardziej nie powinien Tobie przeszkadzać 🙂
Ja dopajałam Małą bez konsultacji z pediatrą - postawiłam na matczyną intuicję i dobrze zrobiłam, bo wczoraj usłyszałam od pediatry "pani nie słucha, ze dziecko karmione piersia nie potrzebuje dopajania. Jest tak gorąco, ze absolutnie trzeba dzieci dopajać!". Kupiłam herbatke na bazie rumianku - nawet mi smakuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Angela, to mnie pocieszyłaś, może dziś kupa pojawi się.

Kwasiek, mi brak kupy nie będzie przeszkadzał pod warunkiem, że Olci nie przeszkadza. Nie wiem chwilami się tak pręży, kołysze się z boku na bok, jęczy i wykrzywia buźkę, dopiero jak brzuszek zrobi się miękki albo seria bąków śmierdziuszków pójdzie to wtedy jest spokojna. Masuje jej brzuszek, piję te herbatki, wiem przed wszystkim jej nie uchronię, ale jest mi małej żal. Mąż powiedział, żebym zadzwoniła do pediatry, może poobserwuję jeszcze dzisiaj i dziś albo jutro się skontaktuje i zapytam co poleca, żeby w razie W podawać małej albo wreszcie sama kupię, ale muszę wypić do końca te moje herbatki.

A myślicie, że mała przez te upały, częstsze siusianie i pocenie się może nie robić kupki, bo nie ma co trawić, bo np. wysiusiuje?

Co dopajania, to powiedziano, że można wodą lub wodą z glukozą, ale najlepiej przystawiać częściej do cyca, więc póki co przystawiam, jak mała się upomina, ale tych herbatkach myślę, myślę...

Ola w porównaniu do wczoraj - jedna pobudka po 23.00, potem ok. 3.30, o 5.30 i dopiero zasnęła pół godz. temu, czyli jakoś o 8.00, leżała sobie grzecznie w łóżeczku w pampersiaku aż zmorzył ją sen 🙂

W przyszłą środę mam zamiar wybrać się do Multikina na Multibabykino, będzie leciało Zaćmienie (3 cz. Zmierzchu) - chyba Olunia nie jest za mała na takie wyjście do ludzi, no nie? Same mamy z bobasami, podgrzewana sala, lekko zapalone światło, przyciszony głos, są przewijaki, nosidełka i zabawki. No i w pracy pochwalę się niunią 🙂 Na razie widzieli na nk, a Sebek pokazywał fotkę w komórce w biurze, jak zanosił moje papiery do macierzyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

Kwasiek i jak twoja mała? miała gorączke? moja mała spała ładnie całą nocke o 12 ostatnie karmienie o przed 6 się obudziła widać że dobrze przyjęła szczepionki nie zapeszam bo do 3 dni może wystąpić...

u mnie tez jakoś tak pochmurno lekko ale duchota okropna chyba bedzie burza 🤢 może to i dobrze 😜 dzisiaj do tego przyjeżdża moja babcia czyli prababcia Zuzi 😉 już od tygodnia dzwoni codziennie że ją wyściska i wycałuje 😜 ona bardzo kocha małe dzieci do tego dorabia sobie do emerytury jako niania 😉 pół miasteczka w którym mieszka wychowała... zawsze przechodzimy ulicą to obce dzieci do niej "babciu" hehe 😜

a wogole to w piątek kumpele zabierają mnie na balety (czyt. potańczyć) 😉 moja mama zgodziła się zostać z małą 😁 już się nie mogę doczekać tak dawno nie udzielałam się towarzysko że czuje się jak bym pierwszy raz szła na dyskoteke 😜 hehe

miłego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć czerwcóweczki! Mam do Was kilka pytań 🙂
Cztery dni temu urodziłam córeczkę i walczę z nawałem pokarmu. Powiedzcie mi jak długo taki nawał trwa. Martwie się żeby zapalenia piersi nie dostać. Często mała pije, odciągam laktatorem jak są piersi napięte, piję szałwie a itak cycki wciąż jak kamioenie i skóra miejscami zaczerwieniona.
Poza tym zaczęła babrać mi się rana krocza. Na wkładce mam troszkę ropy. I mam też wrażenie że w jednym miejscu skóra na ok 1 cm nie zrosła się. Jutro położna ma zdjąć mi szwy. Rodziłam w sobote a szwy zdejmie mi w piątek. Nie myślicie że to za wcześnie?
Za wszelkie rady i sugestie dziękuje i pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, mój nawał trwał jakieś 3 dni. Co robić? Przed karmieniem ciepły okład na piersi, po karmieniu na 10-15 minut chłodny okład. Małą przystawiaj jak najczęściej. Jeżeli masz twardą otoczkę i Mała nie ma jak jej złapać, to odciągnij trochę pokarmu, ale tylko żeby zmiękczyć otoczkę. Laktatorem dużo nie odciągaj, bo tylko tym pobudzasz laktację. Podobno świetnie się sprawdzają okłady ze schłodzonych i lekko rozbitych liści kapusty 🙂 nie próbowałam, więc nie wiem, ale każdy mi mówi, że działa.

Co do rany krocza - ja miałam cesarkę, więc tego bólu nie znam 😉 Ale skoro po cięciu szwy zdejmowali na 5 dobę, to po nacięciu krocza też mogą 😉 o tą ropę zapytaj jutro położnej - ona będzie najlepiej wiedziała. Podmywaj się Tantum Rosa - http://www.tantumrosa.pl/polog-w_pologu.html, możesz też kupić w aptece jakiś preparat do odkażania skóry (octenisept - 50 ml kosztuje koło 20 zł, pępuszek tym pielęgnowałam) i sobie dwa razy dziennie spryskać ranę. No i oczywiście przy tych upałach jak najczęstsze wietrzenie! O częstej zmianie wkładek chyba nie muszę pisać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki wielkie za radę. I jeszcze jedno 🙂 jak długo miałyście krwawienie z macicy? Ja już praktycznie nie krwawie. Wielkie połogowe podkłady przestałam używać już w 3 dobie. Wystarczy cienka podpaska. Może dlatego że byłam łyżeczkowana. Położna mnie zbyła gdy o to pytałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 😉
Dziś w Łodzi nie da się wytrzymać z tego upału, a ponoć ma być jeszcze cieplej 😉
My z małą strasznie sie męczymy. Super że dziewczynki nie miały żadnych objawów po szczepieniach. Idę się dalej chłodzić...
Zuziek no ja mam to samo co Ty. Coraz częściej butlę daje niż cyca, a w te upały to mam wrazenie szybciej gasi jej pragnienie butla niż cyc. A znowu w nocy o tylko cyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, u mnie szwy do ściągnięcia miały być na 6 dobę, a były ściągnięte na 7, bo tak akurat przyjechała moja położna. A jeżeli chodzi o gojenie się rany to podobno rewelacyjne jest Tamtum Rosa. Ja użyłam tylko 2 saszetki, ale u mnie i tak od początku bardzo dobrze nacięcie goiło się.
Nawał pokarmu - potwierdzam tak jak Kwasiek napisała, kapusty nie stosowałam, ale ciepły i zimny okład tak. W szpitalu położne w lodówce miały zamrożone pieluchy tetrowe - sama też sobie je mroziłam - wielka ulga.
Obecnie zdarza mi się mieć nawał w jednej prawej piersi i odciągam laktatorem, jeżeli mam wrażenie, że pierś mi eksploduje, a mała dopiero co była nakarmiona z lewej, a tak to córcia do tego cyca i sama opróżnia 🙂

Zuziaku, to masz fajnie z tą imprezką. Wybaw się dobrze 🙂

Ciekawe jak u Olci będzie po poniedziałkowych szczepieniach, mam nadzieję, że tak jak u Was spokojnie i bez gorączki. Ona biedna taka marudna jest, zasypia na troszkę i budzi, troszkę pokwili, ponapina i bąków napuszcza, a kupy nadal ni ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, ja po SN krwawiłam ok. 5 tyg. tzn. całyczas ilość i barwa zmieniały się, teraz to tylko jeszcze czasami pojawi się taka jasno żółto-beżowa smuga, ale już używam zwykłych podpasek. W każdym razie na wizytę u gina w przyszły wtorek na pewno będzie już po.
Może faktycznie po tym łyżeczkowaniu tak krótko to trwa, ale lepiej ciśnij i niech udzielą Tobie fachowej informacji, po co ma coś się dziać, wystarczy że, jak piszesz, babrze się to rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Amelia kapusta zmrożona i pokłuta widelcem rewelacyjnie zwalcza zapalenie- wyciąga wszystko. Wiem bo próbowałam, a było ciężko bo mała dostała żółtaczki i nie chciała ciągnąć cyca 🙂

Dzisiaj moje maleństwo jest baaardzo marudne, cały czas chce na ręce i generalnie co 20 min chce pić. Mam wrażenie, że w piersiach już pusto a tu ciągle mało i mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia ja z nacięciem krocza miałam to samo prawdopodobnie jeden szew ci puścił 🤢 ja jestem półtora miesiąca po porodzie a jeszcze do końca mi się nie zrosła rana 🤢 chociaż już lepiej wygląda i widze że chwyciła w tym miejscu co miała... położna powiedziała żebym podmywała korą dębu można kupić w aptece zaparza się ją tak samo jak herbatę ekspresową... niby szybciej się zrasta to co się nie zrosło na zerwanym szwie... ogólnie musisz co najmniej 3 razy dziennie podmywać te nacięcie... a co z tą ropą tez miałam z tydzień ale dużo wietrz i podmywaj płynem do higieny intymnej ma normalne PH które nie powoduje pieczenia podczas siusiania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc i czołem 🙂

Zuziaku i super ze wyskoczysz na imprezke 🙂 Nalezy CI sie jak jasna cholirka 😁 😁 😁

Amelia ja mialam mies ciagane szwy na 5 dobe ale pojechalam na 7 bo mialam wrazenie ze jeszcze sie nie pozrastalo. i mialam racje bo jak sciagal wlasnie po 7 dniach to mowil ze jeszcze moglabym poczekac...co do laktacji nic dodac nic ujac - czerwcoweczki amdre mamuski 🙂
Za chwilke jade z Dawidkiem do neurologa oby bylo wszystko okejos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki

Amelia u mnie nawał pokarmu trwał dłużej bo tak mniej więcej tydzień i gdy myślałam że najgorsze już przeszło to zaczęłam gorączkować bo cycek mi się zrobił jak kamień przyjechał karetka zastrzyk w du... a na drugi dzień do lekarza i dostałam antybiotyk więc pilnuj tego i ściągaj laktatorem ja posłuchałam rad żeby za dużo nie ściągać bo się pobudza laktacje to teraz się faszeruje antybiotykiem więc lepiej ściągać
teraz mam już mniej pokarmu ale rano przeważnie jak mała z jednego cyca doi to z drugiego samo ciurkiem leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zrobiłam sobie z moją bobaską fajne fotki, aż się pochwalę 😆

[URL=http://img197.imageshack.us/i/p1060300m.jpg/][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/868/p1060300m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img692.imageshack.us/i/p1060301y.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/683/p1060301y.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka super zdjatko 🙂 i mamusia tak mlodo wyglada 🙂

Wrocilismy od neurologa iw sztko okejos ale oczywiscie chce go zobaczyc za 2 miech i dlaa skierowanie na USG glowy...pytamy czemu a ona na to ze jest 21 wiek i uwaza ze kazde dziecko powinno takie USG wykonac...co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf moj mial usg glowoki robione z usg bioderek. i tak by robila i tak ale biorac pod uwage gulke ktora juz sie zmniejszyla duzo z czego sie ciesze niezmiernie, to przynajmniej uslyszalam ze wszystko jest git ze to od pchania sie w kanal rodny. no wiec 21 wiek 😉
Ania, ja myslalm ze na pierwszym zdjeciu to jakis bobasek z siostra no ladnie ladnie 😉 dopiero przewijajac w gore wyszlo ze to Ty taka mama laska jestes 😉super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kwasiek i dziewczyny po CC - jak długo czułyście obkurczanie macicy ?

Pytam bo mam od dwóch dni straszne bóle , tak jak po porodzie przy obkurczaniu ... przemijają co prawda , ale są dokuczliwe , do tego wczoraj i przedwczoraj leciutko podkrwawiłam ... ja po tym CC generalnie czuję się dośc podle , i nie wiem czy szanowni koledzy ze służby zdrowia nie spierdzielili mi tam czegoś ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka kurcze ale ta Twoja Mała już się ładnie uśmiecha.

Natka ja w sumie po cesarce doszłam do siebie po tygodniu!!!
Ale z jednej strony rany mam zgrubienia pod skórą. Jak będę na wizycie u ginekologa
(tego który mnie ciął) to się zapytam co i jak. i czasami boli mnie jak na okres.
Ale w sumie nie mogę narzekać na samopoczucie po cesarce.

Jej końca nie widać tego upału... Kiedy będzie deszcz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny moją małą tak obsypało na całym ciele że masakra 😞 wygląda to jak różyczka 😮 jutro lece z nią do przychodzi mam nadzieje że to nie różyczka bo wczoraj miała szczepienie i kiepsko by było jak by to była różyczka 🤢 gorączki nie ma apetyt ma maruda aż tak bardzo nie jest... boje się żeby jakieś świństwo to nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...