Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Angela trzymam kciuki zeby sytuacja z menzolkiem sie unormowala 🙂
Achas nie dlaas linka do tych majtek 😜

Kicia ja nie wiem jak ty to znioslas!!!!! slyszec i widziec jak maluszka naklowaja czy wkladaja jakies rurki doprowadzi to ponad moje sily!!! wiem ze trzeba bylo ale mimo wszystko...

potowek i Dawidka juz praiwe nie ma bo opd wczoraj chlodzenie i we wrocku deszcz pada, w koncu jest czym oddychac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

Angela ja myśle że pomagają 😉 ja mam takie gacie co w tv markecie reklamowali 😜 tata mamie kupił raz je miałam na sobie ale strasznie nie wygodnie i odparzają dupsko :P bo nie przepuszczają powietrza :P

laaf moja Zuzia tak samo się luftuje na golaska 😁 hehe jak ją Pan Bóg stworzył :P

Kicia ja nie widziałam jak mojej małej zakładali welflon (na szczęście) ale słyszałam za drzwiami i beczałam jak głupia też pierwszy raz słyszałam żeby tak mocno płakała a potem tak szlochała niestety dla dzieciaczka dobra trzeba było to przeżyć... dobrze że już w domciu jesteście ;* buziaki dla was oby dwóch 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Potowki, schodza i pojawiaja sie. Jutro pojde do polskiego sklepu kupic make zimniaczana zmajstruje kapiel krochmalowa Niunciowi 😉 Wczoraj bylimsy na grillu, Niuncio kochany chlopak dal posiedziec spokojnie spal, potem zjadl i dalej spal 😉 na spiocha przerzucilam go po powrocie do domu z wozka w lozeczko i spal dalej 😉 elegansio, dzis jezioro, spacery, spi w wozku w wsypialni, my zmeczeni najedzeni lezakujemy. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia trzymamy 🙂

Komsi TY masz hi live 🙂 u nas caly dzionek lalo to nawet sie nie wynurzalam, tyle fajnego ze jest czym oddychac 🙂
Zuziaku daj znac jak tam...poierwszy seksik 😁

Ja dzisiaj wlasnymi rencami wyrzucilam mojego mireczka z domu 😉 tzn. znam go i wiem ze potrzebuje czasem sobie wyjsc na pokerka. Jest kochany i bardzo zaangazowany w Dawidka to zroblam mu wolny wieczor...troche sie wahal ale powiedzialam: co ja sama z synusiem zostac nie moge????? ale i tak juz za chwile wraca bo dzwoni i sie pyta jak jego mlaenstwo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

W sobotę lało, w niedzielę było pochmurno i troszkę lżej, ale mała i tak trochę marudziła, w ciągu dnia mało spała i dużo na cycu wisiała - może reakcja na zmianę pogody (?). Teraz na razie zasnęła - ciekawe na jak długo.

Kicia, trzymam kciuki, żeby wyniki były bardzo dobre.

No, ciekawe jak tam Zuziek 😆

Jak czytałam na innym wątku, to różnie bywa po porodzie - u jednych bez zmian, u drugich nawet lepiej po niż przed, a u innych kicha. Jak coś wybieram 2 pierwsze opcje, chociaż nie wiem co mogłoby być jeszcze lepiej, oby nie było gorzej.

Właśnie zaczęłam też zastanawiać się nad antykoncepcją. Zuziek pisała o tabletkach i zastrzykach - ciekawe co byłoby lepsze? Tabletki brałam od kilku lat, więc o systematyczność się nie boję. Gin musiałby mi przepisać takie, przy których mogę karmić piersią, ale też nigdy nie wiadomo jaka będzie moja reakcja na nie. Z kolei zastrzyk to byłaby nowość, nie trzeba pamiętać o braniu tabletki, nie ma stresu jak zapomni się, tylko ciekawe ile w Gdańsku kosztuje? Muszę poszperać w necie.

Spokojnego i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 kicia, trzymamy kciuki 🙂

co do seksu, to po cc jest jak przed cc. Przynajmniej u mnie 😉 tylko chcica dużo większa i czasu mniej 😁 jakiś kleksik się na bieliźnie później pojawia, ale poza tym jest git 🙃 a o zastrzykach pierwsze słyszę... we środę mam wizytę u ginki, to się podpytam co i jak 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej:*

Bylam u gin w zeszly czwartek i sprawa wyglada tak, ze i tabletki i zastrzyk sa jedynie z dawka progesteronu(jednoskladnikowe).Zastrzyk dostaje sie raz na trzy miesiace, tabletki jak to tabletki bierze sie codziennie.Mi moja gin polecila najpierw tabsy bo nigdy nie wiadomo, jak organizm moze zareagowac.Tabletki kosztuja okolo 30 zl i sa specjalnie przeznaczone dla kobiet karmiacych.Jezeli bo tabetkach bede sie dobrze czula mozna zaryzykowac zastrzyk.
Tyle wiem na ten temat. 🙂

Jestem oprocz tego zla.Komarow mamy od cholery, poszukalismy na necie czegos na te potwory i kupilismy wtyczke do kontaktów ktora wydaje ultradziweki, jest specjalnie dla dzieci przeznaczona, ze mozna jej uzywac od pierwszego dnia zycia.Zaplacilismy za nia jak za zboze i gówno daje.Wiec Was przestrzegam, nie kupujcie bo szkoda kasy!!

Kicia trzymam kciuki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My sie jeszcze nie sexilismy ale czuje ze bedzie ossstro jak sie dopadniemy... tylko czy czasu styknie i jak to bedzie z mysla ze nasze dziecko spi za sciana... ajajjjj
Dzis po 13dniowej przerwie przychodzi polozna, ciekawe ile myxymo przytyl itd. wisi wlasnie przy cycku smakosz jeden wiec dowala kalorii. olal mnie przed chwilka, najlepsze ze zanim to zrobil, to pomyslalam sobie ze dawno tego nie zrobil....
pojedziemy zaraz do sklepu zz zabawkami, kolezanki synek co roczek w czerwcu konczyl wybierzemy sie na soczek i zapoznanie maxyma z jimem 😉i jeszcze blizniaczki kolezanki maja urodziny kurna mac to im tez cos trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Olcia jutro zobaczy się ze swoim narzeczonym Marcelkiem, który ma 4 m-ce 😁 Wogle znajomi czy osoby z pracy męża, którzy mają małych synków mówią, że rośnie im synowa. Trzeba będzie się opędzać od konkurentów...hehe

Idę przygotowywać obiadek i może coś sprzątnę.

Komsi, no to ciekawe ile będzie ważyć Maxymek po tych 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja proponuje zwykly wklad do kontaktu na komary. Ogladalam program w telewizji ze naprawde nie szkodzi maluchom. Ja takiego wlasnie uzywam a wierz mi ja mieszkam na wilekiej wyspie i to na jej końcu tak wiec u mnie komary to istna plaga 😮
Ten zastrzyk moze byc fajna rzecza 🙂 Ale odradzam Wam zdecydowanie plastry!!
No ja sie zastanawiam jaki bedzie ten moj "pierwszy raz" po porodzie 😉
Komsi pisz pisz ile Maxym bo on z moim Dawidem prawie jak bracia, dzien po dniu urodzeni 😁

Kicia bedzie okejos, zobaczysz 🙂











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

dziewczyny wkońcu jestem w swoim żywiole 😜 nareszcie wróciła chęć na seksik i jak miło znowu mieć orgazm 🙂 hihi ja uwarzam że seksik jest taki sam jak przed ciążą tzn. narazie to swierdzam po kochaniu się "delikatnie" a jak zacznie się na ostrooo 🙃 to może być nawet lepiej niż przed ciążą :P wkońcu brzuch nie przeszkadza jeden defekt 😉 tzreba się streszczać bo nigdy nie widamo kiedy dzieciaczek się obudzi 😉 i głupie uczucie że dziecko może się na nas patrzeć 🤪 (mam łóżeczko w pokoju) a i jeszcze cały czas mam wrażenie że ta antykoncepcja może nie zadziałać (było by kiepsko) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Marysie po nieprzespanej nocy, przytuliła się do cyca i śpi na nim 🙂

U nas na komary pomogły moskitiery w oknach i jak nigdy nic nam po pokoju nie lata. A inwestycja w nie była rzędu 20 PLN :P więc polecam

Przez weekend byliśmy na imprezie u moich rodziców i Marysia pierwszy raz spała 6 godzin w kawałku. Całe imieniny przespała 🙂 teraz za to daje popalić co godzine. Moja mama i teściowa doszły do wniosku że może być głodna więc na noc spróbujemy dać jej butle. Co myślicie o takim dokarmianiu? ja nie do końca jestem przekonana 🤔

Wczoraj też przy kąpieli mój mąż zamoczył całe uszko naszej córci i chyba niepotrzebnie spanikowałam bo teraz wielce obrażony nie chce dotknąć dziecka bo mu krzywde robi... jakiś koszmar 🤔szmar 🥴 🥴

U nas seksik niestety nie taki sam jak wcześniej... niby cc ale kłuje mnie w środku niesamowicie.

A ropieją waszym dzieciom oczka? ja kilka razy w ciągu dnia przemywam je woda przegotowana ale to nic nie daje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej małej nie ropieją oczka tylko jak po spaniu ma śpiochy w kącikach to biore gazik mokry i wycieram...

co do dokarmiania to ja karmie co 3 godziny i to przeważnie modyfikowane małej to wystarcza a moja babcia już powoli mnie wkurza dziecko śpi nie płacze nie marudzi a ona hasło może ona głoda 🤢 o 12 jadła a ta już chce jej wciskać butle 😮 ja oszaleje zbywam ją a ona komentarze typu " ona taka chudzinka" albo "nigdy tak chudego dziecka nie widziałam" masakra pediatra nic nie mówi że ma mały przyrost wagi zwłaszcza na modyfikowanym bo wtedy dzieci szybciej przybierają... a ona panikuje by chciała utuczyć te dziecko a potem ja bede się martwić 🤢

Agulka więc jak ty uwarzasz że mała je tyle ile potrzebuje nie dokarmiaj jej chyba że płacze i nie najada się twoim pokarmem to wtedy tak... nie słuchaj rad innych tylko swojego matczynego instynktu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olci oczka też ropieją, ale malutko - wystrczy że przemyję wieczorem przy kąpieli albo rano przegotowaną wodą.

Agulka, z tym dokarmianiem ja nie będę się wypowiadać, bo mała calyczas na cycu, nawet dodatkowo nie dopajam herbatką czy wodą, a czemu tak nie robię, bo każdy inaczej mówi dopajać lub niedopadjać włącznie z lekarzami, i sama jestem w kropce, na razie Olcie częściej przystawiam do cyca w upalną pogodę. Jutro jeszcze podpytam się pediatry, bo wróciła po urlopie.

A z mężem pogadaj, że jesteś przecież krótko mamą i wiadomo boisz się o maleństwo i chcesz żeby było wszystko ok, no niepotrzebnie spanikowałaś i masz zaufanie do niego, możesz dodać, że każdemu może się zdarzyć. Moim zdaniem lepiej tak niż miałabyś czekać aż kiedyś mężowi przejdzie albo nie przejdzie. Dobrze gdyby znowu pomagał przy córci 🙂

U nas na szczęście komarów mało, ale za to pełno musz i też mamy zwykłą wtyczkę na owady i komary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka jesli mala placze daj jej butle to nie grzech, zobaczysz na reakcje. Jak sie na nia zuci tzn ze byla glodna, co jest lepsze: glodne dziecko czy butelka? 🙂

Zuziaku gratuluje udanej inicjacji poporodowej 😁 😁 😁

MOj m. tez raz zamoczyl uszko Dawidka i tez sie zdenerwowalam i ewidentnie nie chcial kompac ale sprobowal ponownie i juz teraz smig z mlodym po wanience 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia też wisi na cycu tylko i wyłącznie aczkolwiek w nocy jak zaczęła się budzić co godzinę to doszłam do wniosku że może jest niedojedzona. Jutro idziemy na wizyte do pediatry to podpytam czy takie nocne pobudki się unormują i czy dokarmiać ją na noc czy lepiej nie...

Heh z mężem od razu porozmawiałam, ale chyba woli być dalej obrażony niż normalnie z nami żyć... a wynika to chyba bardziej ze złośliwości niż z obawy o to że może coś zrobić nie tak.
(nawet na ręce jej nie weźmie tylko przyjdzie do mnie np. do lazieki i oznajmi że dziecko płacze)
No mój aniołek z różkami się budzi więc zmykam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Agulka, ale musi byc atmosfera zhustana:/ troche szkoda, ze maz tak postepuje, bo wiele cennych chwil tarci, na pewno mu przejdzie a wtedy z nim porozmawiaj, moze jek bedzie bez focha to bedzie bardziej trzezwo mysla.
A co do oczek to sprobuj jeszcze przemywac sola fizjologiczna, a jak nie pomoze to zostaja krople gantamycynowe, ale jutro masz wizyte u ped to na pewno cos poradzi 🙂
A co do karmienia to tak jak mowi Zuziek sluchaj siebie.Moja tesciowa w te najwieksze upaly ciagle mi trula zeb moze malej chce sie pic, a ja uwazam, ze moge dawac jej czesciej piers i niekoniecznie chce ja dopajac.Tym bardziej, ze pokarm sie dopasowuje do warunków pogodowych.
dzisiaj znalazlam fajne strony o karmieniu
http://mlekomamy.pl/index.php?page=cele

dobra ide do Julki bo szaleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGULKA moim zdaniem jak masz pokarm to nie dokarmiaj butelką. Dużo czytałam na ten temat i pytałam w szpitalu i każdy mówi że nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm noworodki po prostu tak mają że potrafią godzinami wisieć na cycu to tzw ciąża zewnętrzna he he jak mi powiedzieli w szpitalu. Takie maluchy też nie rozrózniają dnia od nocy u nich dzień się dzieli na jedzenie i spanie, a jeszcze jeżeli chodzi o dokarmianie butelką to mówią że nie powinno się bo się "psuje" dziecku żołądek ale zrobisz jak uważasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 ja bylam dzis na zakupach z mężem i po małego nakarmiłam i kolezanka wpadła ktora juz 6 dni po terminie i czeka na malutka, a potem na spacerku byłam z Kubusiem 😉 co do sexu to ja dopiero 27 sierpnia mam termin do gina a pozatym naciecie jeszcze nie zagojone, któraś też tak ma??? no zuziak masz fajnie z seksikem, ja nie moge sie doczekac 😜 chyba tez pomysle o zastrzyku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...