Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas wietrznie i deszczowo, rano była ulewa i burza.

Waja, ja mam zamiar zacząć z niej korzystać niebawem, tylko muszę ją wyprać. Dostaliśmy od znajomych, podobno mało używana, czysta i wyprana, ale była kilka m-cy w opakowaniu.

No i czekamy na leżaczek dla Olci od przyszłej chrzestnej (moja siostra), miała go dostać jako dodatek do symbolicznego prezentu na chrzciny, ale powiedziały, że jednak dostanie szybciej - już nie mogę się doczekać 🙂

Sylwia, zapomniałam dodać, że jadłam jeszcze w sałatce makaronowej ananasa i paprykę (obraną ze skórki). Małą czasami bączki spierają i od czasu do czasu eliminuje jakieś jedzenie na kilka dni i jak niżej napisałam trzeba obserwować.

Zmykam, bo malutka popiskuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sylwia, ja jem wszystko 😉 tzn. nie jem zbyt dużo warzyw, a z owoców to tylko nektarynki, ale na obiad mi wsio jedno, co będzie 😉 Malutka kolek nie ma, więc jest ok 🙂 nie odmawiaj sobie jedzenia. Wprowadzaj codziennie jedną nową rzecz - byle nie na kolację, bo w razie kolki będziecie się w nocy męczyć. Zjedz coś nowego na śniadanie albo wczesny obiad i obserwuj małą 😉

Anulka, moja Agniesia też taka marudna przy cycku - zwłaszcza wieczorami. Nie są to kolki, więc albo problem ze zrobieniem kupska, albo jej za gorąco przy cycu. Ale uspokojenie jej wtedy graniczy z cudem...

W ogóle to moja Aga wczoraj skończyła 2 miesiące 🤪 .

A mi się na piersiach pojawiły rozstępy... i na tyłku mam kilka nowych. Cóż, bywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 maluchy na pewno nie mogą spac bo gorąco nawt mój synus na rękach sie rozpycha an łóżku sam zasypia, przynajmniej odzwyczaja sie na rekach noszenia, mały po 22 spał do 4 a potem obudził sie koło 8 i teraz spi 😉 czekam żeby go karmic o 11 😉 dzis wybieram sie na panienski 😉 juz mam co ubrac wiec bedzie fajno 😉 długo nie tanczyłam na imprezie 😉
Milusiego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, Olcia po tych prawie pięciu dniach przerwy teraz robi kupsko co drugi dzień, pomiędzy wypróżnieniami puszcza dużo bączków. Czasami z tym marudzeniem trudno wyczuć co dolega - mogło się trochę nałożyć, na szczęście dzisiaj o tej ulewie jest czym oddychać.

Mała znowu zasnęła, idę się myć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka jestem pod wrazeniem Twojej pamieci 😉 a moze spisywalas z czegos? 😜

Dawidek dzisiaj duzo spokojniejszy ale mam pytanko. czy mozna malemu smarowac mascia z cynkiem pupine ale przy ujsciu czyli w roweczku? dotychczas smarowalam wylacznie posladki ale zadko bo nie bylo potrzeby...

Angela baw sie dobrze na panienskim i odpoczywaj od synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, spokojnie możesz wszystko smarować 🙂 ja Adze jeszcze dodatkowo fałdki w pachwinkach smaruję 🙂 Nie wiem o jakiej maści mówisz, ale podejrzewam, że o Nivea. To jest kosmetyk specjalnie przeciw odparzeniom, a odparzenia robią się zazwyczaj w miejscu, gdzie skóra styka się ze skórą i wytwarza się pot. U chłopców warto posmarować jeszcze raz na jakiś czas od spodu mosznę 😉
Angela, udanej zabawy 🙂
My właśnie zostaliśmy sami - była u nas rodzinka męża (brat z siostrą) - siostrę poprosiliśmy o bycie chrzestną Agniesi - zgodziła się 🙂 wczoraj mój brat się zgodził. I wzruszył się bardzo - mało się nie rozpłakał 😉 oczywiście musieliśmy się później we trójkę wyprzytulać (on, Agniesia i ja). Czasami ciężko dotrzeć do tego mojego brata, ale jak już się wygrzebie z tej swojej skorupy, to jest facet jak marzenie 😉
Dziś mam jakąś nadprodukcję mleka 🤔 Cyce twarde się robią jak kamień i mleko leci strumieniem, mimo częstego karmienia Małej. Ciekawe dlaczego tak szaleją...

Zaraz w Lublinie zaczyna się koncert Europe... 🙂 ciekawe ile ludzi będzie, bo dopiero przed chwilą padać przestało. Szkoda, że sobie ich nie posłucham, no ale trudno się mówi 🙂
Lecę zrobić sobie budyń na deser 🙂

Spokojnej nocy Mamusie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w wielu firmach sa mascie z cynkiem ja mam chyba z 3 rodzaje, poprostu nie wiedzialam czy ta z cynkiem moge uzywac w takim miejscu...
generalnie Dawidka smaruje emusja oilatum ale wlasnie dzisiaj zauwazylam tam lekkie podraznienie.
Kwasiek a brachol mlodszy? jakie relacje mieliscie wczesniej?
Europe hmmm kiedys ich uwielbialam 🙂
Angela to tescik dla menzolka 🙂 powiem Wam ze ja bez jakichkolwiek obaw zostawilabym malego z tatusiem. Widze jak sie zajmuje mlodym i napewno nic zlego by mu sie nie stalo. A to ze pewnie dzwonilam bym ze 3 razy na godzine to chyba normalne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, brat jest moim rówieśnikiem 🙂 jak byliśmy dzieciakami, to widywaliśmy się tylko w wakacje. Później ja się przeprowadziłam do Lublina i chodziliśmy razem do klasy - byliśmy nierozłączni przez 3 lata. Później poszliśmy do innych liceów i kontakt trochę się zepsuł. A na studia Rafał wyjechał do Krakowa, więc kontaktu praktycznie w ogóle nie mieliśmy - widywaliśmy się tylko w Święta. Nie wiem jak to będzie za kilka lat, ale mam nadzieję, że będą mieli z Agniesią dobry kontakt 🙂 póki co wujek jest siostrzenicą oczarowany 🙂
ja też bym bez obaw zostawiła Małą z mężem. Samodzielnie jej jeszcze nie kąpał i cycka jej nie daje, ale całą resztę robi z taką miną: 🤪
Zeżarłam budyń (trochę mało, ale musiałam się z mężem podzielić... 😜) i zaraz sobie zrobię półlitrowy kubas bawarki i jakąś konkretniejszą kolacyjkę i pójdę spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, z tą pamięcią chodziło o to co jem karmiąc piersią? Tak z pamięci wypisałam, a zapomniałam dodać, że jadłam jeszcze pierogi ruskie 😆

Olcia dostała dzisiaj pierwszy raz smoka, a właściwie drugi - tak na chwilę (pierwszy raz był w szpitalu, ale wypluwała), żeby uspokoić się. Kurcze urządza nam ryk tak mniej więcej od ok.18 już 3 dzień z rzędu ( z przerwami kiedy na trochę uspokaja się), brzuszek ma raczej miękki, ale już sama nie wiem, gdyby nie to to pomyślałabym, żema kolkę. Pocmokała go trochę i uspokoiła się, potem wypluła i leżała spokojnie czekając na kąpiel. Na razie mamy sposób na takie szlochy, zobaczymy jak długo będzie skutkował.
Zresztą w poniedziałek mamy usg brzuszka, więc wypytamy się lekarza.

Jutro wypiorę matę edukacyjną i potem zobaczymy jak małej będzie się podobać leżąc na niej.

Spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 ja znów przepełniona jestem. Dziś w ruch idzie laktator, bo sobie nie radzę. Mała przejedzona, niemal uszami jej mleko wypływa, a ja cały czas jak krowa mleczna łażę 😮
znalazłam sobie zapychacz czasu 😉 zwykle podczas karmienia czytałam książkę albo rozwiązywałam sudoku. A od wczoraj oglądam seriale 🙃 na necie, bo tv nie mamy 😉 jakby któraś chciała, to podsyłam linka seriale on-line Tylko uważajcie, bo jest limit na 70 minut. Po 70 minutach trzeba czekać godzinę, żeby oglądać przez kolejne 70 minut 😉
Zjadłam śniadanie i idę wysuszyć laktator. A później pokarm do zamrażarki i hej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Melduję, że żyjemy 😉 Nie wiem tylko, kiedy realnie wrócę na forum, bo trafił się nam ciężki zawodnik 😉 Odpuściliśmy na razie naukę spania w łóżeczku, bo wzięcie go do naszego łóżka jest jedynym sposobem na to, żebyśmy wszyscy trochę pospali. Paskudzi nam się też trochę pępek - co jakiś czas trochę krwawi - byliśmy z tej racji nawet na ostrym dyżurze w szpitalu dziecięcym, ale powiedzieli nam, że tak może być i nie ma w tym nic niepokojącego. No i że ma grubą pępowinę, więc pewnie tak szybko nie odpadnie. Jak było u Was z tymi pępkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann u nas dlugo dwa tygodnie jakos odpadal maxymowi pepolo, podzialal w koncu puderek jakis w aptece kupiony, wysuszajacy. Zapytaj poloznej czy cos takiego w pl jest.
Maxym lezy od dawna na macie edukacyjnej i gapia ma niezlego, wczoraj danielos przyniosl z piwnicy hustawke taka z rybkami tralal grajaca bujajaca itd, mlody zachwycony 😉
Angela no sobie zjadlas domowe ciacho 😉 smakowalo to dobrze 😉
Zuziek dzialasz od nowa, dobrze ze mniej boli.
Kwasiek mleczarnio 😉 ja mam z rana zawsze za duzo mleka, stojac przed lusterkiem po prysznicy np. slysze kap kap kap...leeeci mi 🙃
Mlody spi godzine budzi sie na godzine, zjada i dalej spi 😉 tak od 11 😉 Aktualnie kima, mlody i strary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann u Dawidka pepek byl oklo 2 tyg. i tez podkrwawial. Mialby go i dluzej ale byly upaly i polona pomogla nieco w odpadnieciu (kazala nie patrzec bo pewnie by mi sie slabo zrobilo 😉) a nawet po odpadnieciu jeszcze ze 2 tyg. podkrwawial i jak Kwasiek uzywalam octaniseptem 🙂
Ann nastepnym razem zagladnij do nas i podpytaj bo napewno ktoras z nas pomoze a nie bedziecie sie stresowac i niepotrzebnie Stasia po szpitalach ciagac 🙂

Komsi to Maxym co godzinke na cycu wisi? czy ja jaks niekumata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta, o 11 zjadl spal do 1 wstal zjadl i spi teraz, tak jakos dziko 😉 ale nie jest marudny, pmpero chyba byl mokry i temu sie tak obudzil po godzince. Zaraz obiados kindzio zrobi, a potem idziemy na party 😉 a co jak dobrze miec dziecko to przynjamniej na urodziny cie ludzie zapraszaja 😉 hehehsam jeszcze nie moze isc to z mama pojdzie 😉se podjem jakiego ciacha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Anulka dzięki wielkie wreszcie ktoś napisał jakieś konkrety bo na tych wszystkich stronach ro tak piszą ogólnie albo że wszystko można jeść ale wszystko to pojęcie względne przecież grochówki nie zjem he he

Ann Igusi pępek odpadł w 10 dobie i ta akurat jak pojechałam do lekarza a mała dziadkom się za zkupcyła aż z pampersa wypłynęło i było kompanko he he i dziadki wyrzucili pępek a chciałam sobie zostawić na pamiątke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny.
Dawno się nie odzywałam ale ostatnio coś dopada mnie depresja. Jakoś nie mogę się pogodzic z myślą ze mój Piotruś jest chory. Nie wiem czy Wam pisałam, ale szmery na serduszku okazały się wadą serca VSD okołobłoniastym. Codziennie myślę o tym dlaczego to mój syn jest tym dzieckiem 1 z 1000 , które rodzą się z taką wadą. Ten czas oczekiwania na kolejną wizytę u kardiologa jest dramatyczny. Ja nie potrafię myśleć o czym innym bo ciągle się zastanawiam co będzie dalej. Pani doktor powiedział ze jest nadzieja ze ta dziurka w sercu sama się zarośnie ale jest w trudnym miejscu więc to obniża szanse na samoistne wyleczenie. Powiedziała żebyśmy się dobrze modlili bo na to nie ma leków, jedynie Bóg tu możne pomóc. Na szczęscie nie ma objawów klinicznych wiec nie wymaga szybkiej operacji tylko jak narazie będzie go obserwować. Jeżeli się do 2 lat nie zrośnie to potem już nie ma szans.Jak się jego stan pogorszy to czeka go operacja na otwartym serduszku. Ale mam nadzieje że Bóg mnie wysłucha i nie będzie to konieczne.
Tak więc dziewczyny pomódlcie się choc raz za moim Piotrusiem żeby wyzdrowiał.

Tyle rzeczy mnie złych ostatnio spotkało, miałam nadzieje że jak urodzę Syna to w końcu będę szczęśliwa i zapomnę o tym wszystkim a tu niestety życie nie jest takie proste i radosne jakbyśmy chcieli. Moja mama zawsze mi powtarzała że po burzy zawsze wychodzi słońce i mam nadzieję że w moim życiu też wyjdzie.

Krwiak Piotrusiowi już zniknął i nie ma po nim już śladu, neurolog powiedział że nie widzi u niego nic podejrzanego co by mogło go zmartwić.

Nie wiem co zrobić żeby przestać myśleć o tym wszystkim :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sie naprodukowalam i przez przypadek skasowalam... wiec jeszcze raz.

Madalena powiem Ci tak: mimo wady serca jesteście w dość dobrej sytuacji. Po pierwsze wada jest niewielka, skoro nie ma objawów klinicznych, więc w zasadzie Wam nic nie zagraża. Po drugie VSD w 50% występuje razem z innymi wadami serca - Wy jesteście w tej szczęśliwszej połowie 🙂 Po trzecie 30-50% VSD zamyka się samoistnie w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Tak więc głowa do góry, będzie dobrze, uwierz 🙂

Komsi, nie wiem dlaczego tak się dzieje, u mnie wszystko dobrze chodzi. A na jakąś inną stronę przenosi mnie tylko wtedy, gdy nie trafiam w "play" 😉

nadprodukcja mleczka sie skonczyla. Musze dzis Mlodej paznokietki obciac, bo juz drapie nas niemilosiernie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia nie znam sie na medycynie w zaden sposob ale wiem ze po burzy zawsze wychodzi slonce. Byc moze u Ciebie jest sztorm ale musisz sie trzymac wlasnie dla Twojego synka. A jak pisz Kwasiek (a jest nasza kochana pigułką 🙂) nie jest az tak zle. Musisz wierzyc ze wszystko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...