Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ello KObiety!
Magdalena mojej fryzjerki syn skonczyl 6lat w marcu tego roku mial operacje na itwartym serduszku. Lekarze zdiagnozowali dziurke ktora sie nie zagoi zara po urodzeniu i przykazali po skonczeniu 6roku zycia zrobic operacje. Synek fryzjerki ma sie dobrze, biega skacze wszystko z nim ok. To tak na pocieszenie. Ale tak jak dziewczyny pisza wiara czyni cuda.
Mlody wyrasta mi z ciuszkow... tak nawiasem mowiac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Była dziś u mnie doktorka bo Piotruś zaczął wymiotować i dla świętego spokoju do niej zadzwoniłam co robić. Ona powiedział, że jest w pobliżu na wizycie i wpadnie do mnie. Tak więc na biegu sprzątałam bo nie spodziewałam się gości a przy tym małym łobuzie nie mogę nic zrobić.
Powiedziała mi ze z moim synkiem jest wszystko ok muszę z nim ćwiczyć żeby mu lepiej pracował układ pokarmowy. Kazała podawać mu Debridat i mleko Bebilno Pepti ( powiedziała ze to mleko jest lepsze od zwykłych mlek).
Stwierdziła, że kawał z niego chłopa jak na 6 tyg. Klata 41 cm, główka 39 i 62 cm wzrostu pobadała go i powiedział ze jest silny i wcale nie ma problemów z podnoszeniem główki ( ja mu źle układałam rączki i temu nie chciał się podnosić, powiedziała ze mają być złączone razem a nie tak jak mi powiedziała położna na boki i zgięte w łokciach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Olci z brzuszkiem wszystko ok 🙂 Pan doktor na usg najpierw dokładnie sprawdził brzuszek, potem jeszcze nereczki i gratis zrobił usg główki - też wszystko super. Tu byliśmy miło zaskoczeni 🙂 niespodziewaliśmy czegoś takiego, powiedział że nie wpisuje tego na wydruku z usg, bo trzeba byłoby za to płacić. A tak za samo usg brzuszka poleciała 100 zł. NIestety nie refundują tego badania. Fajnie jak są jeszcze osoby, które zrobią coś z własnej i nieprzymuszonej woli.

Moja mała też dzisiaj dużo spała i byłyśmy na pierwszym deszczowym spacerku - akurat nas złapał jak szłyśmy do sklepu z firanami, wreszcie zamówiliśmy je, bo tak łyso w pokojach z samymi roletami. Dobrze, że zapobiegawczo zabrałam ze sobą pokrowiec od wózka i folię przeciwdeszczową.

Konieczka, moja Ola po kąpieli usypia przy piersi, biorę ją do odbicia na śpiku i kładę do łóżeczka (taka opcja najczęściej się zdarza) lub jak obudzi się i odbije się jej to mam 4 sposoby: 1) daję jej jeszcze na chwilkę pierś, często jej nawet nie ssie 2) delikatnie kołysze coś tam nucąc albo 3) przytulam do piersi, a jak nie pomagają te sposoby i nadal nie śpi, co bardzo rzadlo zdarza się, to kładę ją do łóżeczka, pogłaszczę po główce lub brzuszku, coś tam jej ciuchutko mówię, wychodzę i po krótkim czasie maluszka śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka, moja mała najczęściej przy piersi zasypia. Wtedy nawet jej nie pionizuję, bo by się rozbudziła, zaczęła wierzgać i całe jedzonko by zwymiotowała. Więc po karmieniu delikatnie ją odkładam do łóżeczka - zwykle wtedy śpi. Jak nie śpi, to bujam chwilkę materacem 🙂 staram się unikać dawania jej do pomlaskania piersi, żeby w ten sposób zasnęła - zdarzyło się to tylko kilka razy, gdy już zasypiałam nad łóżeczkiem, a Mała w łóżeczku rozrabiała.

ostatnio strasznie (strasznie!) bolą mnie stawy - zwłaszcza kolana. Nie mogę normalnie ani usiąść, ani wstać... o kucnięciu i podniesieniu się nie wspominając... 🤢 i biodra znów zaczęły dokuczać... 😞 😞 kręgosłup też ledwo zipie. Ech, chyba pomału zaczyna mnie dopadać SKS 🤢

dziś była ciężka nocka - Aga miała niespokojny sen. Zasypiała na kilkanaście sekund i się nagle rozbudzała. Aż mi jej było szkoda, bo było widać, żę bardzo chce jej się spać, a bidulka zasnąć nie mogła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po krotce:
Dawidek nosi 62-68 w zaleznowsci od producenta ubranka.
Pytania:
1) glownie do Zuziaka bo Ty bralas szczepionke na NfZ, gdzie sa naklucia?
2) mlody ewidentnie nie najada sie mlekiem pije 90 ml ale potrafi po 2h znow wolac i wtedy np. zjada 50ml, polozna mowila o zageszczaniu mleka jakims grysikiem? slyszalyscie o tym, w czwartek ide na szczepienie to dopytam

Kapiel o 19.30 potem butla i do wyrka. Jak jest jeszcze jasno to ciezko mu zasnac ale jak mrok zapada to odplywa. W nocy po karmieniu poprostu gasze swiatlo i tez spi. Gorzej jest nad ranem kiedy zaczyna byc jasno wtedy juz tak podsypia, wierci sie a jak mocno marudzi to tak od 6 biore go do naszego wyrka 🙂

a wogole zobaczylam ze maly terrorysta mi rosnie ale ja sie nie dam. Np. klade go do lozeczka i cosik tam sobie gada po jakims czasie sie np nudzi i zaczyna mialkanie a jak mnie uslyszy w pokoju albo zobaczy to robi zalosne buuuuuuuuuuuuu i na litosc mnie bierze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, ukłucia są w oba udka i ramię albo w oba ramionka i udko. Innej konfiguracji nie ma 🙂

co do najadania się - u nas to standard, że Młoda po 2 godzinach jest głodna. Nie wiem ile zjada, ale chyba dość sporo, bo wczoraj od niechcenia w 5 minut ściągnęłam 120 ml mleczka z jednej piersi, a pierś nie była nawet flaczkiem, jak to bywa zwykle po karmieniu Małej. Stwierdziłam, że w chwilach 'przepełnienia' będę odciągać i mrozić pokarm - może kiedyś się przyda 😉 muszę zebrać zapasy na wrzesień, żeby spokojnie pójść na ślub i wesele przyjaciół, podczas gdy Agniesia zostanie z moimi rodzicami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf ja mam ten sam problem bo mój Piotruś to głodomorek. Pytałam o to samo wczoraj doktorkę i powiedziała mi, ze 90 ml to jest ewidentnie za mało i trzeba dawać 120 ml ale co 3 godz i nie więcej razy niż 7 na dobę bo to jest norma dla dziecka około 2 miesiąca życia. Kazała nie przekraczać tej dawki bo w tych mlekach są witaminy itp. A jeżeli by dziecko było głodne wcześniej to dać mu herbatkę z kopru włoskiego albo rumianku ( powiedziała żeby kupić herbatki ekspresowe bo te w granulkach to cytuje: " pic na wodę" . Stwierdziła ze dziecku można dać nawet zwykła herbatę lipton ( słaba o kolorze słomki) i posłodzić glukoza ( której nie poleca bo dzieci podobno jej nie trawią z ze nie znają smaku to wypija bez dosładzania glukoza)
Stwierdziła, ze dziecko lepiej jak zje 7 razy po 120 co 3 godz niż 9 razy po 90ml co 2 godz, ponieważ po 120 ml jest najedzone i zaśnie a po 90ml tylko go zdrażnimy. Stwierdziła ze to jest tak jak by nam dali zjeść pół kanapki a na druga cześć kazali czekać 2 godz.
Man nadzieje, ze Ci choć trochę pomogłam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

laaf moja mała miała dwa razy w udka i raz w ramie ale to już kwasiek wyjaśniła :P

a co do jedzenia to moja mała nie chce jeść 120ml a wpychać jej nie bede 😮 z resztą ona zauważyłam mało teraz je nie wiem czemu 🤔 70ml, 80ml, żadko 90ml a powinna już 120ml i je co 3h czasem 2,5h i nie płacze że jest głodna 🤢 co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, wszystkiego najlepszego! 🙂
napisałabym Ci, że już stara dupa jesteś, ale jesteś najmłodsza z nas wszystkich, więc się lepiej przymknę 😁 😁

co do jedzenia Zuzi - jeżeli przybiera na wadze, to się nie martw 😉 dzieci różnie jedzą, różne mają apetyty i potrzeby. O ile dobrze pamiętam, Antoś Natki tuż po urodzeniu 120 wciągał 😉 teraz pewnie z 200 sobie spokojnie radzi. A żeby średnia wynosiła 120 ml, to musi się trafić też dziecko, które zjada dużo mniejsze porcje 😉 ja nie wiem ile Agniesia je. Jak jadła mieszankę jakiś czas temu, to zjadała tylko 40 ml. Szkoda, że w cyckach miarki nie ma 😜

muszę w tym tygodniu odwiedzić lekarza. Tzn badania muszę sobie zrobić - morfologię, bad. moczu, próby wątrobowe itp. No i od razu się do okulisty zapiszę, bo mi jakieś 2 lata temu cosik na powiece wyskoczyło i siedzi nadal, tylko że teraz jeszcze dodatkowo boleć zaczęło. Podejrzewam, że to gradówka, ale niech okulista to obejrzy. Jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą, to czeka mnie mały zabieg chirurgiczny 🤨 a i przy okazji może w końcu pójdę do dermatologa z tymi moimi pieprzykami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Szczepienie- coś masakrycznego dla mojej Marysi. Biedulka przez20 min nie dała się uspokoić potem cały dzię spała a na drugi i trzeci dzień marudziła i nie chciała jeść 🥴

Nie wiem jak Wasze pociechy ale moja śp 🥴i tylko u mnie na brzuchu jeśli przeniose ją do łóżeczka w momencie się budzi... dzisiaj chciałam oduczyć ją tego bo brzuch mnie już boli od tego i w efekcie nie spałyśmy całą noc...
teraz mała odsypia rękami obejmuje mój brzuch i głowe trzyma na cycu...

Jak ja nsze to też tylko w pionie bo inaczej płacze, normalne to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczynki 😉 a stara dupa bo zmiana kodu 2 z przodu :P hehe

no mała o 14 wciągła 105ml także może zacznie jeść normalnie 😉 hehe albo czasem potzrebuje mało a raz dużo... jak nie płacze to się nie martwi jutro ide z wynikami do przychodzi to odrazu ją zważe napewno już ponad 4kg waży hehe

a ja też musze iść do okulisty w sierpniu idę żeby mi dopasowała szkła i czas zacząć wkońcu te okulary nosić 😉 miała mi dopasować w maju jak byłam dowiedzieć się czy mogę rodzić SN ale pani doktor powiedziała że w ciąży wzrok się pogarsza i mam przyjść dwa miesiące po porodzie bo muszą jeszcze dojść do siebie po porodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka moja mała lubi spać na brzuchu u mnie ale nie mam takiego problemu jak ty ale powiem ci że mojej ciotki córcia też tak robiła jak twoje maleństwo jej mąż spał z małą tak całą noc i potem szedł do pracy 😮 mała po jakimś czasie się oduczyła i teraz ma roczek i śpi w swoim pokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, a je normalnie? Jesteś pewna, że waga nie była zepsuta?

Agulka, moja Aga też uwielbia tak spać, ale rzadko ma okazje 😉 jeżeli Wasza jest tak nauczona, to może chodzić o to, że w łóżeczku nie słyszy bicia serca. Spróbuj w łóżeczku położyć ją na brzuszku i poklep rytmicznie po pupie, tak jak bije serce. Niektóre dzieci lubią leż jednostajny szum: odkurzacz, suszarkę do włosów, maszynkę do golenia, strzyżarkę, depilator itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek wszystkeigo Najlepszego Zdroweczka pociechy z Zuzi i w ogole wszystkiego naj!!!!

Polozna zwazyla dzis Maxymola ten maly klocek wazy juz 5470g i ma 61cm.
U nas podobnie z zasypianiem jak u Laaf kapanko, cycuniu i kima 😉 usypia casami juz przy cycku, czasami odsawiam go do lozeczka pogapi sie troszke w sciane albo w sufit i zasypia.
Wczoraj mialam jakis kryzys mleczny chyba;/ dzis juz lepiej, mowie chyba bo nie wiem do konca mlody nie dojadal tak mi sie wydaje malo mu bylo, wciagnal dodatkowo wczoraj raz 60ml sztucznego i potem dwa razy po 90ml, na noc juz dalam cycunia i bylo git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

aj bo u nas ze spaniem ostatnio kiepsko. Mały naje się i oczy jak 5zł.Już nie zasypia przy cycu, no chyba że w nocy, ale to i ja zasypiam przy karmieniu i jak się budzę to Mały śpi. A w ciągu dnia jak odkładam go do łóżeczka to płacze, dostaje smoczka i ciągnie jakby był głodny a cycka nie chce bo wypluwa. I tak ma od piątku. W ogóle w ciągu dnia mało śpi.
A jutro szczepienie. Ciekawe jak to zniesie...

Zuziaku wszystkiego najlepszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...