Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂

My kupiliśmy dwa rodzaje pampersów zwykłe i jakieś z bawełną (nowość). Myślałam, że te drugie będą lepsze, ale się pomyliłam bo siateczka przyklejała się do pupy Marysi. Poza tym zauważyłam że po kilku dniach odparzyła się jej pupa czego nie było przy tych zielono-żółtych.

Chusteczki białe Pampers są najlepsze. J&J nie dość że intensywnie pachniały to jeszcze podrażniały skórę tak samo Huggies- zużyliśmy dwie paczki i na tym się skończyło.

Z płynów do kąpieli chciałam używać J&J ale też podrażniał skórę więc przerzuciliśmy się na Oilatum. Jakiekolwiek podrażnienia bardzo szybko niweluje.

Tak jak dziewczyny pisały wcześniej na pupe nakładamy bepantem a jeśli są mocniejsze odparzenia - sudokrem, alo wietrzymy dupsko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamuśki

a ja maiłam przejścia ostatnio dostałam gorączki i tak mnie telepało że karetke wzywali dostałam przeciwgorączkowy w tyłek a na drugi dzień do lekarza bo gorączka z powrotem od cycków zapalenie mi się zrobiło i dostałam antybiotyk na szczęście małą mogę karmić

a mała jakaś taka niespokojna ostatnio mało śpi tylko by na cycu wisiała z jednej strony to dobrze bo nie muszę ściągać pokarmu a z drugiej męczące no ale cóż jak to powiedziała Pani od noworodków do 6 tygodnia to jest ciąża zewnętrzna he he co wisi cały czas na cycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia to miałaś tak jak ja 🙂 tylko, że mnie w szpitalu łapnęła gorączka... mi na przepełnione piersi pomogła zamrożona kapusta, którą sobie cycyszki okładałam. Gorączka ustąpiła po antybiotyku i kapuście po 3 dniach.

No córcia ma już ustalony termin chrzcin na 25.07 (kurcze w mojej obecnej parafii chrzty są tylko w ostatnie niedziele miesiąca, a szkoda). Teraz mała nakarmiona usnęła i żeby tylko ładnie noc przespała 🙂

Dobranoc mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf to superasnie ze Dawidek ma tylko potowki 😉 ze to zadn skaza, Maxymkowi zeszly krostki, wiec git.
Kwasiek ja tez karmie tylko piersia, dajac herbatke koperkowa dodatkowo lub wode,ale mlodemu nie za bardzo podchodzi cos innego niz mamuni cycuniu 😉
Ann no w koncu super ze Stac juz jest 😉 Ciekawe czy sie bidula meczyla czy pocieli z miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, Ann miała mieć podawaną oksytocynę, cc miała w środku nocy, więc stawiam na męczenie się...

Agniesia śpi w łóżeczku. Ja wpieprzyłam cały gar budyniu śmietankowego na kolację 🙃 i zaraz idę spać. Jutro wizyta u pediatry i szczepienie. Ciekawe jak to będzie...

AA! Sylwia, Twoja Mała wisi na cycku, bo gorąco jest i pić jej się chce. Ja mam to samo - mimo, że 6 tygodni minęło 😉

Spokojnej nocy Mamuśki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewuszki 😉

ja dzisiaj ide na pierwsze szczepienie 😉 i wyniki wczorajszego badania moczu wyszło 2-3 leukocytów czyli jest BARDZO OK 😉 hehe... no na szczęście bo wizja leżenia w szpitalu mnie przeraża 🤢

a u mnie w parafii chrzciny są w 1 i 3 tydzień miesiąca 😉 planuje na 3 tydzień września 😉 ale jeszcze nie byłam w parafii w sumie nawet nie musze bo koleżanka pracuje w kancelarii parafialnej 😜 i mówiła żebym jak co jej na gg napisała 😜 hehe ale wygoda 😉

dzisiaj kolejny dzień upałów 🤢 bądźmy silne i nasze szkraby też ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 zuziaku, my też mamy dziś szczepienie! 🙂 raźniej mi jakoś, wiedząc, że nie tylko nas będą męczyć 😉
a nie orientujesz się jakie będziecie mieć szczepienie? bo my tylko wzw - podobno na szczepionkę skojarzoną (5w1) trzeba jeszcze poczekać, bo dzieci są jeszcze za małe...
bierzecie standardową bezpłatną opcję, czy szczepionkę skojarzoną?

ja wczoraj wieczorem wykombinowałam fajną rzecz: robiłam pranie, wyjęłam z bębna mokre prześcieradło Agniesi i... położyłam ją na tym prześcieradle. Strasznie jej się ten chłodek w plecki spodobał 🙂 🙂 dziś chyba cały dzień będę tak robić, bo coś mi się wydaje, że potwornie gorąco będzie... już jest 🤢

Aga dziś kiepsko spała - co godzinę-półtorej wołała cyca. Straszny zdechlak teraz ze mnie... zaraz sobie kawę zrobię. O, muszę kupić nescafe frappe - pyszna kawusia na zimno 😉 tego mi trzeba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Olcia była od rana niespokojna, poza tym całyczas ulewała - głodomor, wreszcie przeniesiona do innego obecnie chłodniejszego pokoju zasnęła. Muszę wykorzystać ten czas na umycie się, bo śniadania jadłam na szybko - jak wrzodów żołądka się nie nabawię to będzie cud, bo często zdarza mi się na szybko coś jeść albo dla odmiany na raty. No chyba, że jest mąż to zajmie się małą żebym mogła spokojnie zjeść, gorzej jak zaczyna płakać, bo chce jeść wtedy nie ma rady trzeba dać cycka, bo nic jej wtedy nie uspokoi.

Dzisiaj jedziemy popołudniu na badanie bioderek, a szczepienie mamy w poniedziałek.

Kwasiek, my wybraliśmy szczepionkę skojarzoną, na 2 wkłucia - koszt 130 zł. W międzyczasie chcemy zaszczepić na pneumokoki, a rotawirusy raczej sobie odpuścimy.

Zmykam, bo jak mała znowu się obudzi, to dalej będę w "proszku".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Ja tez biore bezplatna szczepionke i zobaczymy jak mlody to zniesie. Jak bedzie wielki wrzask nastepna bedzie skojarzona 🙂
No i dzisiaj mlody tez sie porzygal az mu noskiem poszlo...widze ze to zaczyna byc standard...
Kwasiek a ruda to po kim? 😜
a dzisiaj w sumie druga nocke (w calej kadencji Dawidka) mielismy kiepska. Od 3 rano co chwila sie budzil i tak mocno napinal...nie wiem moze brzuszek. Teraz spi ale zobaczymy jak dlugo bo u nas bloki zaczli z zewnatrz robic a budynki stoja w takim prawie zamknietym kwadracie i wszystko sie odbija od scian.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja ja jem cukinie 😉 nic mi nie bylo mlodemu tez, zreszta ja wciagam prawie wszystko 😉 wczoraj wyczytalam ze wlasnie chyba Ty nie skusilas sie na spagetti?dlaczegoo? moj slubny wczoraj zrobil arabiate, i zjadlam 😉 nic nam nie jest 😉 wydaje mi sie ze jak nie bedziemy sie obzerac nie wiadomo ile tylko normalna porcje wciagniemy to bedzie git. spageterie jadlam tez i sysko bylo gitarra 😉
justi mi zrobili usg pare dni wczesniej przed porodem jak bylam kontrolnie w klinice na ctg, po to zeby dokladnie poimierzyc mlodego itd. potem przy przyjeciu na porod to ctg, pobranie krwi. ale co kraj to obyczaj 😉

Moja Mamuska oszalala w taki upal smazy nalesniki, no ale nie zrzedze chetke na nie mam 😉 Mlody wlasnie zasnal, wiec luzikuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wlasnie musze poczytac o szczepionkach, bo mi powiedziala babka na kontroli ostatnio ze na te rotawirusy to platna reszta nie i mam sie zastanowic czy ja chce. Bo jak dziecko szybko nie idzie do przedszkola (czytaj np przed ukonczeniem roczku) to moge nie robic... no nie wiem poczytam cos na anszych stronkach co to dokladnie jakie wskazania i przeciwskazania.a Wy lasencje me kochane co myslicie dawac czy nie dawac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo ja już po szczepieniach mała miała trzy ukłucia raz w rączke i na każdej nóżce po razie 😜 mała darła się za każdym ukłuciem przez chwilke ale 10 min po szczepionce już nie pamiętała co się działo i zasnęła... pielęgniarka ostrzegła żeby mieć w domu coś na gorączke bo po szczepieniu mała może mieć temp. i na wszelki wypadek mieć pod ręką a nie latać po aptekach... może być też rozkojarzona i niespokojna jak na razie śpi po jedzonku 😜 hehe

a i mam takie głupie pytanie (w zasadzie do Kwaśka) czy ty masz na peselu od małej pierwsze 6 cyfer jej date urodzin i na końcu 2? bo wiem że tak jest na każdym peselu a moja mała ma (ur. 02.06.2010) 102602 i na końcu 4 i nie wiem czy się pomylili i mam to odkręcać czy teraz robią takie?

Justi5 jak bedziesz rodzić na Traugutta to robią przy przyjęciu na porodówkę USG ale nie wiem czy robią jeśli jesteś już na końcówce porodu bo ja przyjechałam stosunkowo za wcześnie więc miałam i USG i KTG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIECI KTÓRE URODZIŁY SIĘ PO 2000 ROKU RÓWNIEŻ MAJĄ PESEL KTÓRY ZACZYNA SIĘ OD DATY URODZENIA, Z TYM ŻE DO LICZBY KTÓRA OZNACZA MIESIĄC ZAWSZE DODANE JEST 20. TAK WIĘC JEŚLI DZIECKO URODZIŁO SIĘ W STYCZNIU TO LICZBA OZNACZAJĄCA MIESIĄC W PESLU TO 21, A JEŚLI NP W GRUDNIU TO TA LICZBA WYNOSI 32
to jesli chodzi o te nowe dziwne NR PESEL

Dziekuje dziewczyny za wiadomosci odnosnie USG
Zuziek najprawdopodobniej nei bede rodzila na Traugutta,. ale nigdy nie wiadomo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...