Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My po wizycie u pediatry - Olcia przybrała przez 2 tyg. 420 g i waży obecnie 5800 g. Na pneumokoki nie zaszczepiliśmy, bo pielęgniarka i lekarz doradziły, że lepiej za miesiąc zaszczepić wraz z kolejną szczepionką skojarzoną 5 w 1.

Z kolei mnie pediatra, a właściwie lekarz rodzinny skierowała do poradni laktacyjnej, żeby sprawdzono mi te twarde miejsca w prawej piersi. Pani od laktacji starała się załatwić mi na miejscu lekarza, ale nie wiem ile musielibyśmy czekać. Wogle położne z położnictwa najpierw wysłały mnie na izbe przyjęć tam musiałam iść do położnych z ginekologii i zapytać czy mnie przyjmą, ale zajmują się kobietami do 6 tyg. po porodzie, powyżej idzie się do chirurga, ale tam kolejka i mała zaczęła płakać, więc mój mąż wkurzył się i poszedł jeszcze raz na położnictwo i spotkał panią doktor, która była u mnie na sali poporodowej, przysłała jedną połozną, a potem była pani od laktacji, którą pamiętam też z mojego pobytu w szpitalu. W każdym razie muszę iść jutro do do gina albo internisty po skierowanie na usg i zobaczyć co to jest - zastój, ropień czy jednak mały stan zapalny. Mam robić ciepłe i zimne okłady, okłady z kapusty na zmane z okładami z rywanolu i zobaczą czy obejdzie się bez antybiotyka czy będę musiała brać.

Poprostu dzisiaj był sądny dzień zwłaszcza dla mojego męża, przez te deszcze i cudowne dziurawe drogi z wielkimi kalużami spalił się alternator, silnik siadł i coś tam jeszcze, może stopniowotam już coś siadało, ale pogoda chyba dobiła.
Kwasiek nas przyjemność tych wszystkich części kosztować będzie 1700 zł - no szlag może trafić 😠 ale trzeba zrobić.

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

A u mnie Olcia śpi, wczoraj przez te wizyty w przychodni i szpitalu późno ją wykąpaliśmy i usnęła tak 22.30 ( ogólnie 2-2,5 h obsuwu), potem ubudziła się na karmienie o 5.00.

Angela, ja karmię małą na żądanie, czasami też patrzę na zegarek ile czasu minęło od ostatniego karmienia, ale mała sama w ciągu dnia upomina się co 3-4 h o cycusia, w upalne dni albo jak są wahania pogodowe, upomina się częściej co 1-2 h, z tym że jest wtedy krócej przy piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka to Olcia i tak jak na karmienie piersia ladnie spi 🙂 No i duuuuzia dziewuszka z niej 🙂

Angela niby dzieciaczki w tym wieku powinny jesc co 3h po 90ml minimum ale jak wiadomo indywidualna sprawa. Moj Dawid jeszcze dobrze sie po piersi na butle nie przestawil. Potradi wolac co 2,5h i np. raz zjesc 100 a raz 70. W nocy jedynie jak ma dluzsza przerwe to wciaga 125. Wczoraj np. o 9 wieczor zjadl tylko 60 i zamiast ladnie i dlugo spac juz o 12.30 obudzil sie an jedzenie (100), o 4 (90) i o 7 (80). Jeszcze niestety nie ma tego jedzenia unormowanego.

Dziisaj kolejne podejscie do szczepienia 🥴

Dziewczynki a powiedzcie do kogo te Wasze pociechy sa podobne???
KOgo nie spotkamy to mowia ze Dawidek do tatusia podobny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak Olcia urodziła się to odrazu było, że klon taty, ale teraz jest raczej naszym mixem, chociaż dużo osób mówi nadal, że czysty tatuś. Mała ma napewno mój kształt oczu i uszy, ustka ma po tatusiu, nosek jeszcze ukształtuje się, ale póki co przypomina też tatusiowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siems 🙂

U mnie na pierwszy rzut oka mowia, ze malutka jest podobna do meza i chyba cos w tym jest, bo jak na nich patrze to sa prawie identyczni, pociesza mnie tylko to, ze uszy to ma po mnie 🙂

O ktorej kapiecie dzieciaczki??Ja kapie okolo 21 , jedzonko, Jula zasypia i nastepne karmienie zazwyczaj o 3, ale zdarza sie tez, ze budzi sie o 2.
A karmie na zadanie, ale zauwazylam, ze mala budzi sie co 2-3 h na szamanko, w nocy wlasnie po kapieli ma jedna dluzsza przerwe 🙂

Ok ide na sniadanie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka już drugi raz nasze samochody jednocześnie się "psują" 😉 wiesz, gdyby ten samochód był więcej wart, to ok. Ale naprawa jego wyniesie 50% wartości samochodu. Może nawet więcej. Poza tym - nie mamy kasy na tą naprawę. I mieć nie będziemy. Więc jesteśmy w kropce.

któraś z Was pisała o tym, że dla niemowląt lepsza jest chusta tkana, niż elastyczna - otóż przy prawidłowo zawiązanej chuście elastycznej dziecko nie ma wygiętych plecków, więc wg mnie jest ok. Poza tym w elastycznej dziecko ma większą swobodę ruchów. No i nie ma otarć (chusta tkana jest dużo sztywniejsza, więc dziecko może mieć otarcia pod kolankami).

Chciałam trochę teraz Małą ponosić w chuście, ale ona nie chciała - wolała poleżeć i ze mną pogadać 🙂 już coraz więcej dźwięków wydaje 😉 nie tylko "ooooo uuuu eeee", ale też "aghhh", "ej" i "oj" 😉 z czego te dwa ostatnie są najsłodsze 😁 sfajdała się tak, że jej kupsko obiema stronami wypłynęło. I zaczyna marudzić, bo zabawki powieszone nad łóżeczkiem nie odpowiadają na jej słowne zaczepki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek rozumiem Cię z tą naprawą auta bo moja audi nadal stoi z nie wymienionym silnikiem bo skad kasiore na to wziac? Zastanawiam sie nad sprzedaża jej na czesci ale i tak bedziemy cholernie w plecy...

Dawida kapiemy miedzy 19.30 a 20 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waja mój Mały też po kąpaniu (20-21) je i idzie spać (22-23) i potrafi nawet do 6 godzin przespać 🙂

Zresztą Mały też już bardziej robi się komunikatywny. Zaczepia, próbuje zagadywać i głośno się śmiać. Z dnia na dzień mata edukacyjna coraz bardziej mu się podoba także... No i nie lubi piszczących zabawek, także wydawaniem dźwięków za zabawki zajmuję się ja 🙂

Wieczorkiem wybieramy się do dziadków, także pierwsza podróż (130km) przed nami...

Miłego dnia Mamuśki...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My kąpiemy Olcię o 19.30, mała je, zasypia tak po 20, czasami trochę dłużej to trwa, ale przeważnie od tej max 21 mamy czas dla siebie. Na jedzonko budzi się różnie czasami jest to po 1.00, przed 2.00, po 2.00 lub ostatnio przesypia do 3.00 lub 4.00, następnie karnienie jest zależne, o której obudziła się wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, wiesz co człowieka aż telepie, jak słyszy ile to wszystko kosztuje, my jakoś wysupłamy kasę z domowego budżetu, ale po kieszeni pójdzie.

Olcia, uwielbia wszystko co kolorowe, gra, piszczy, szeleci, grzechocze. Oczywiście jest bardzo towarzyska i lubi rozmawiać - nawija po swojemu, że hej. Wczoraj wykrzyknęła coś na rodzaj KUWA, my z mamą w śmiech i mówię do małej, że nie można tak brzydko mówić i pytam kto ją tego nauczył, a ona tylko śmieje się od ucha do ucha. Człowiek to ma dziwne skojarzenia ...hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

no no niezle zaczynaja te dziewczyny 🙂 🙂 🙂 🙂

Dawid jeszcze po za gugugug zawiele nie mowi no lae jest mlodszy od Waszych pociech 🙂
Dzisiaj tak sie w glos smial, pierwszy raz kilka minut z rzedu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂

Moja sie jeszcze nie smieje glosno, chyba jeszcze nic ja nie rozbawilo zeby mogla skorzystac z tej opcji 🙂Chociaz mam wrazenie, ze nie raz byc chiala sie zasmiac ale slina gdzies jej tam wpada i ja blokuje.

A wczoraj mowila do meza "hej", "ciao", a w tamtym tygodniu w nocy powiedziala "harry" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

laaf u mnie wszyscy mówią że cały tatuś nawet ucho ma krzywe w tym samy miejscu co on he he a po mamusi to jedynie od dołu podobna he he 😜

my kąpiemy tak między 19 a 20 zależy jak mała wstanie a jak śpi to ją budzimy o 8 na kąpiel

co do gaworzenia co czasami coś tam jej się uda powiedzieć głównie jak już się zaczyna denerwować bo głodna ale moja najmłodsza to jeszcze wszystko przed nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Zazdroszczę wam, że macie czas na forum i różne inne rzeczy. Moje dziecię wczoraj skończyło 6 tyg. a ja nadal nie mam czasu nawet iść do toalety, czy się umyć 😉
O gotowaniu i sprzątaniu nie wspomnę. Muszę z nią być non stop, bo daje taki koncert.W dzień praktycznie nie śpi w ogóle, do tego męczą nas takie kolki, a ja nabawiłam się kontuzji pleców i czeka mnie rehabilitacja... 🤢
Ech, szkoda gadać. Doceńcie wasze anielskie dzieci 🤔
Czekam na dzień kiedy jej się to unormuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...