Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bry wieczorek dziewczyny dzieki za info, lzej sie na duszy zrobilo. 😘
Moj tez uwielbia pieluszke, smoka cisnie pieluszke przytula i jest git.
przetrwamy ten okres i wszystko wroci do normy. a wczesniej bylo 90ml z jednej piersi,na poczatku, no zobaczymy co teraz bedzie. musze go niestety podkarmiac sztucznym bo mlody chce duzo. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje, ze nie przyzwyczai sie do tego.
aaa maxymo tez dziecioluje 🤪 😁 nie ogarniam wtedy ze smiechu komedia normalnie komedia 😁
mlody zacharczy w nocy i potem wraca do normy, dzis patyczkiem wyciagnelam smara malego i pewnie nie bedzie charczenia dzis w nocy hmmm to chyba jednak nie bylo charczenie ... ok niewazne 🙃
milego wieczorku i do juterka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam coraz więcej rozstępów na cyckach 😞 że od spodu mi się zrobiły, to olałam, bo ich i tak nikt by nie oglądał. Ale teraz zrobiły mi się w dość widocznych miejscach... jakiś bardziej wycięty kostium kąpielowy odpada. Większy dekolt również. Lipa 😞 na tyłku też coraz więcej nowych pasków. Jak zebra będę niedługo wyglądać... 😮
Aga śpi. Dziś mniej marudna, niż zwykle o tej porze. Ładnie zasnęła i mam nadzieję, że trochę pośpi, bo w dzień cały czas dawała czadu - albo przy cycu, albo na rękach.
Ja też uciekam spać. Kolorowych snów, dziewczęta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek kurcze ja też mam rozstępy na piersiach. Zawsze lubiłam bluzeczki w serek, w głęboki serek, bo tylko w takich mi do twarzy a teraz to nie wiadomo jak będzie. Mam jeszcze na udach z przodu przy linii bikini, ale najbardziej wkurzają mnie te z tylu kolan. No masakra. Paskudne są. Trzeba się w jakiś krem zaopatrzyć.

Dzisiaj przysłali nam chustę 🙂 więc będziemy się z Małym przyzwyczajać.
Na weekend jedziemy do moich rodziców więc czeka nas 130km w podróży. No ale Mały jak na razie w aucie szybko zasypia więc jestem dobrej myśli.

Dobrej nocki kobitki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze trochę i z Olcią też przerzucimy się z ćwiczeniami z kolanek na łóżko lub matę.

Ja małej śpiewam własne kompozycje, piosenki dla dzieci (również muszę podszkolić się w tekście, bo czasami coś umknie) albo nucę piosenkę, która w danym momencie leci w radio. Warto śpiewać, dzieci to lubią, obojętnie czy fałszujemy czy nie.

Ola czasami charczy, ale tylko w ciągu dnia i wtedy gdy więcej ulewa się jej. Użym wtedy soli morskiej i jest ok.

Komsi, próbuj odciągać, przystawiać małego do piersi może wróci wszystko do normy - tego życze Tobie 🙂

Ja narazie i odpukać pokarm mam, z jednej piersi odciągam 120-150 m, z drugiej to samo.
Spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Ja też mam rozstępy na piersiach, okropnie to wygląda, oby jak u mojej mamy część zblakła a część zniknęła. Może zaopatrzę się w jakiś kremik


po Kamisce tez miałam rozstepy a teraz prawie wogole ich nie widac tak wiec Kwasiek, Koniecznka nie martwcie sie bedziecie nadal laseczki z cycorkami na wierzchu 🙂 😉

Komsi i ja CI zycze zeby laktacja sie unormowala 🙂 tojest wspaniala wiez miedzy matka i malenstwem. Z jednej strony mi zal ze u mnie sie nie udalo dluzej a z drugiej strony mam wiecj swobody 🙂

A dziisaj mialam nocna niepsodzianke. Dawidek zasnal o 9 i obudzil sie tylko na jedno karmienie o 4 🙂 NOrmlanie luzik jestem wyspana jak mlody bog 🙂 I pierwszy raz dziisaj w nocy strzelil kupke nie wiadomo kiedy i tak spal sobie z nia. A sporo czasu mu tam siedziala bo juz prawie wszystko bylo zaschniete 😉 ze tez mu nie przeszkadzala 😜

A Wy widzicie kiedy Wasze maluchy kupkaja? BO Dawidek to robi sie czerowny jak burak (najczesciej podczas jedzenia) i normlanie cisnie na maxa, wyglada to przezabawnie 😁 😁

To kto nam została całkiem na cycorku? Komsi, Anulka, Kwasiek, Wajeczka...kogo pominelam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry dziewczeta 🙂

ja tez jestem usiana roztepami. Na piersiach maialm juz w ciazy wiec zdazylam sie do nich przyzwyczaic, na razie nie pojawiaja sie nowe.Jednak caly brzuch mam w paski i najlepsze jest to ze na bokach tez pojawily mi sie roztepy i to takie pociazowe.Ja mam dodoatkowy jeszcze problem bo na calym brzuchu w czasie ciazy mialam takie przebarwienie brazowe ale szlo w poprzek brzucha i teraz troche zostalo, w ogole mnie po ciazy stasznie o pieprzykowalo, ale licze, ze jeszcze sie wszytsko wycofa.Najbardziej podoba mi sie jednak to, ze skora nie jest juz taka sucha jak w ciazy 🙂

Tesknicie za ciazą?Ja juz powoli zapominam jak to bylo... 🙂Chociaz w te upaly co byly ostanio to w ciazy bym byc nie chciala 🙂

buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja, mi czasami przeleje się coś w brzuchu i odruchowo łapię się za brzuch. A wtedy: suprajs, to nie dziecko, tylko jelita. I jakoś mi się wtedy robi tak... pusto? I jak się śmieję, to mam odruch trzymania się za brzuch, ale nie wiem czy to przez ciążę, czy przez cesarkę. Tęskno za brzuszkiem, tęskno... 😞 ale jeszcze 3-4 lata i... 🙃 🤪
koniecznka, jaką masz chustę? Ja mam wiązaną elastyczną (na sobie nawet teraz) i bardzo polecam. Mam też typu "pouch", ale Aga nie lubi w niej leżeć - może jak podrośnie, to na siedząco będzie jej wygodniej 🙂
laaf mojej mamie też wyblakł, ale mi się robią rozstępy pociążowe, więc cholera wie 🤨 tu już nie chodzi o zwykłe rozciągnięcie skóry... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Waja fajny poradnik 🙂 trzeba będzie trochę podszkolić się i wypróbować na małej 🙂

Mi czasami brzucha brakuje, czasami jeszcze łapie się za niego i głaszcze 😁 I też jak Kwasiek za 3-4 lata chcemy starać się o drugi brzuszek 🙂

Dzisiaj idziemy szczepić na pneumokoki, no i przy okazji zobaczymy ile Olcia przybrała przez ostatnie 2 tyg.

Miłego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja ta malutka w 3/4 spi ale cierpliwe dzieciatko, obracaja ja we wszystkie strona a ona spiocha 😁

Kwasiek ja mysle ze rozstep to rozstep i nie am znaczenia kiedy powstal, kwestia tylko ze na kazdym inaczej sie "goi". Mialas wczesniej jakies rozstepy i co z nimi sie stalo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek jak tam chustowanie?Wlasnie sie zastanawiam nad kupnem chyba wybiore tkana, bo z tego co sie zorientowalam starcza na dluzej i ma wiecej mozliwosci wiazan.Potrzebuje opinii osoby ktora uzywa chusty czy sprawdza sie czy nie i czy to fajna sprawa czy nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, mi się rozstępy zrobiły w okresie dojrzewania, mimo że nie miałam żadnych wahań wagi ani nic w tym stylu. I od razu były blade. Dużo ich jest, kolor nie rzuca się w oczy, ale dupa poorana. A teraz mi się robią sine (pod piersiami) i blade (przy dekolcie). O ile z tymi sinymi można walczyć, o tyle te blade już są stałe. I to mnie tak wkurza 😠 zrozumiałabym, gdyby pojawiły się one w ciąży. Ale 2 miesiące po porodzie? No helooooł! 😮
waja powiem Ci tak: przy małych dzieciach lepiej spisuje się elastyczna. Ale im więcej dziecko waży, tym lepsza jest bardziej sztywna tkanina. Elastyczną się łatwo wiąże - robię to sama przez jakieś 2 minuty. Natomiast moja koleżanka ma tkaną i ją musi mąż obwiązywać, bo sama nie daje sobie rady. Co do samego noszenia: ja noszę Agę pionowo na żabkę - główkę ładnie utrzymuje. Czasami się denerwuje, bo chusta trochę ogranicza jej ruchy, ale gdy jest senna, to śpi w niej jak zabita - a ja mogę obiad ugotować itp. Chusty kupowałam tutaj: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13484495
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek dizekuje bardzo za info.Fajne ceny 🙂Pomysle nad ta elastyczna bo moja coreczka do wielkoludow nie nalezy, a jak sa w takich cenach to nie zal bedzie za za dwa miesiace juz z niej wyrosnie 🙂Jeszcze raz dziekuje wielkie i klaszcze Tobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

Laaf ja jeszcze karmie piersią 🙂

Kwasiek ja mam bebelulu rapalu. Wczoraj dopiero przyszła więc nie mogę wydać opinii.
Trochę się bałam, że z obwiązaniem siebie będzie problem ale to nic trudnego. Kwestia wprawy. Mi już za drugim razem, czyli żółtodziobowi zajmuje to 2 minutki 🙂 Teraz będziemy się z Młodym przyzwyczajać. Narazie się suszy, bo trzeba ją 3-4 razy najpierw wyprać żeby zmiękła. Także wrażenia później.

Zmykam póki Mały śpi.... Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Co do chust, to nam powiedziały niezależnie pediatra i rehabilitantka, że nawet (a właściwie szczególnie) dla noworodków lepiej jest kupić tkaną, nie elastyczną. To ze względu na słabe jeszcze kręgosłupy - mówiły, że w elastycznej jest większe ryzyko jakichś skrzywień. My kupiliśmy tkaną, ale jeszcze jej nie wypróbowaliśmy. Z drugiej strony wiem, że inni lekarze polecają dla takich maluchów elastyczne, więc pewnie co lekarz to opinia.
Ja też karmię piersią, ale będę się mądrzyć jak Staś będzie w wieku Waszych Maluchów 😉 Na razie nadal brodawki bolą, chociaż ponoć Mały przysysa się wzorcowo. Smoka nadal niechętnie, żeby nie powiedzieć, że z obrzydzeniem. Dokarmiamy średnio raz na 3-4 dni i wcale nie mam pewności, czy potrzebnie. Policzki pełne, fałdek coraz więcej, na wadze przybiera, więc krzywdy raczej nie ma na cycu chociaż czasem z ryku wydaje się, że jest nadal głodny.
A teraz już od ponad godziny grzecznie śpi w łóżeczku, pewnie zaraz koniec laby 😉 Niezmiennie mam nadzieję, że przyjdzie dzień, kiedy da się odłożyć do łóżeczka też w nocy (na razie mamy drobny sukces, bo już prawie pół nocy sypia nie na mnie, a obok mnie). A poza tym od kilku nocy jeszcze przed świtem na cały pokój rozlega się radosne gruchanie i okrzyki bojowe, mające oznaczać, że Staś się obudził i już można się bawić 😉 Nie wiecie, jak przeprogramować takiego potwora na inną porę zabawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIestety Ann wyregulowanie wymaga czasu w niektorych przypadkach. Moj Dawid od samego poczatku odroznial dzien od nocy i teraz budzi sie an jedno lub dwa karmienia a zgasze tylko lampke odrazu odplywa. Za to moja Kamiska do 2 roku zycia budzila sie an jedzenie w nocy co 3h. Ne ma reguly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo dość długo mnie nie było :P wyjachałam na kilka dni z małą do chrzestnej a potem do babci 😉 jazda pociagiem dla mełej jest taka jak samochodem spi jak kamień 🙂 bałam się że nie dam sobie rady (bo jechałam sama) ale 1,5h pociągiem gdzie wrzucili mnie do pociągu i odebrali z niego 😉 teraz odpoczywam rodzinka naciesza sie malą i dziwi się że mam takie spokojne dzieko 🙂 od czasu do czasu się odezwe ale bedzie mnie mniej :* do końca tygodnia :P

pozdrawiam i buźka ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrrr!!! 😠 😠 😠 Czy ludzie nie potrafią PUKAĆ do drzwi?! Czy za każdym razem, gdy ktoś chce czegoś od nas, musi DZWONIĆ dzwonkiem?! Kuźwa. Idę do kogoś, staję przed drzwiami i pukam. Gdy nie ma reakcji - pukam głośniej. Gdy nadal nie ma reakcji - używam dzwonka. Czy ja jestem nienormalna?

Można to dziadostwo odłączyć jakoś? Bo jak jeszcze raz ktoś mi dziecko obudzi, to stanę przed drzwiami z młotkiem w ręku.

Wrrr... zły dzień. Bardzo zły.

Nie chcą nam podbić przeglądu technicznego samochodu. Coś przy kierownicy się rozwala. Więc do samochodu wartego jakieś niecałe 4 tys. trzeba dokupić jedną część za 1,5 tys. Gdzie to do diabła jest sens?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Laaf ja też karmię piersią 🙂

rozstępów na brzuchu nie mam ale za to po porodzie zrobiły mi się na udach nie wiem czemu ale trudno może znikną albo chociaż zbledną bo na razie to takie czerwonawe...

kwasiek ja też mam taki dzwonek że by umarłego obudził i większości znajomych już powiedziałam niech dzwonią ale na komórke a nie dzwonkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u Kwasiek sie wsciekla 😉

osobiscie zawsze dzwonie dzwonkiem ale wciskam krotko tak wiec jak ktos ma melodyjke to i tak zagra dluzej. U mnie utrapieniem jest domofon. Kamili znajomi dzwonia jak na pozar i juz jej powiedzialam ze jak beda tak dryndolic to osobiscie zejde na dol i leb ukrece 😉
Ale zauwazylam ze Dawid nie boi sie wielu dzwiekow ale jednego ewidentnie nie znosi...kaszlnięcia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...