Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania, wow, ale masz fajny brzuszek 🙂 napatrzeć się nie mogę 😉

laaf, przykro mi, że antybiotyk nie przystopował infekcji... może trzeba będzie wziąć silniejszy? Trzymaj się dzielnie...

zuziek, cieszę się, że się dobrze bawiłaś 🙂) wypróbuj prezenty i daj znać, może i my coś wykorzystamy, jeżeli nam polecisz? 😉

Ja właśnie wróciłam od prababci :] 95 lat w kwietniu skończy. Na informację "babciu, wcinaj witaminki, bo niedługo będziesz praprawnuka bawić i musisz mieć siły" odpowiedziała: "oj, chciałabym, ale to już jak Bóg da..." 😉 taka babcia to Skarb 🙂

Zaraz lecę na spotkanie z przyjaciółmi. Pół ekipy się wykruszyło, ale kilka osób zostało. Popykamy trochę w bilarda i za jakieś 3 godzinki pewnie będę w domu, bo dużo wrażeń dziś miałam i brzuszek mnie ciut pobolewa. A tak w ogóle to chyba muszę pójść na porządne zakupy, bo się mieszczę w 3 bluzki na krzyż :/ frustrujące to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hehe mam nadzieje że się kontakt nie urwie po porodzie 🙂 ale szczerze powiem że się wstydzę... ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ opowiadać o wibratorkach, pejczach itp. hehe :P

taka wstydliwa jestem :P

witaj alicia ja kupuje na allegro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja mam termin na 1 czerwca 🙂 🙂 już się nie mogę doczekać mojego maleństwa :* ja moją ciąże znoszę jak na razie bardzo dobrze dokucza mi tylko ból pleców ale to podobno normalne jest mam nadzieję że nie pogorszy się nic bardziej .Ja jeszcze ciuszków nie kupuje poczekam jak pójdę na urlop i wtedy na spokojnie zacznę coś kupować ale już nie długo to tylko 6 tygodni już nie mogę się doczekać 😁.Myślę że na początku to będą uniwersalne ciuszki bo ja nie wiem czy to będzie ON czy ONA.Śliczne ubranka oferuje MOTHERCARE dostałam katalog od znajomej jest duży wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe Czerwcowe Mamusie 🙂

Ja ciuchy ciążowe kupowałam w sklepiku taką odzieżą, majteczki ciążowe kupowałam w Atlanticu i biustonosz dla mam karmiących w sklepie Mama i ja.

Dziewczyny, ja też mam nadzieję, że nasz kontakt nie urwie się po narodzinach naszych pociech, założymy nowy wątek: Czerwcowe Mamusie 2010 🙂


Kar88ola, rozumiem ten Mothercare to jest sklep internetowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela zawsze są wątpliwości czy jesteśmy na to gotowe 😜 ale damy rade 😉 hihihi ja miałam takie myśli na początku ciąży w 1 trymestrze ale teraz coraz bardziej się ciesze i już chce mieć w ramionach moje maleństwo ;*

witaj Kar88ola wśród czerwcóweczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek smieszne jest to ze z lewego infekcja prawie ustapila a przeniosla sie na prawe, no zobaczymy...
Angela jak nabradziej normalne jest akie myslenie, zobaczysz w jakim bedziesz szoku jak juz maleństwo na rece dostaniesz...tak mi sie pamieta. A i jeszcze moja pierwsza mysl: poniewaz o plci dowiedzialam sie po porodzie to byla że kiedys bedzie musiala przejsc to co ja 🙃

Czesc wszystkim nowym czerwcoweczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Angela, zgadzam się z dziewczynami,takie obawy zawsze występują, szczególnie jak jest to pierwsze dziecko. Ja ciążę przechodzę ogólnie z pozytywnym nastawieniem 🙂- poradzę sobie z porodem,a potem karmieniem, pielęgnacją i wychowaniem dzecka, ale też czasami nasuwają mi się myśli, że może jednak będzie odwrotnie. Staram się te obawy szybko odgonić wmawiając sobie, że nie ja pierwsza i że wszystko przyjdzie intuicyjnie (najwyżej mama pomoże albo udzieli wskazówek 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki w poniedziałkowy pochmurny poranek 🙂
Dzisiaj 3,5h snu 😁
Aleksandra jakiekolwiek bole w okolicy brzucha mialam tak do 4 mc jak sie macica rozciągała, teraz nic mnie nie boli więc nie pomoge Ci. Myślę że powinnaś skonsultować to z lekarzem , choćby pierwszego kontaktu 🙂
Angela jeszcze taka mała anegdotka którą wspominam a utkwiłą mi bardzo w pamięci (nie wiem czy juz Wam nie pisałam)): jak bylam pod koniec ciązy z Kamila, pytałam się mamy czy ja na pewno usłyszę maleństwo jak zapłaczę 🙃 moja mama się zasmieała, zobaczysz usłyszysz a jak mala juz byla na swiecie to wystarczylo ze zakwilila a ja oczy mialam juz otwarte. To jest ten nasz cudowny instynkt macierzyński. Wystarczyło np. żebym sie na mała popatrzyla a sam pokarm mi sie wylewal. Tsk to juz jestesmy stworzone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra, bóle, które opisujesz mogą być spowodowane rozciąganiem się mięśni i wiązadeł podrzymujących rozrastającą się macicę albo mały wiercipietek uciska mamę na różne narządy lub nerwy, powodujące promieniujący ból/kłucia.

Mi zdarzyło się jakieś ukłucie, ale takie chwilowe, oprócz tego miałam bóle w podbrzuszu i twardniejący brzuch po żebrami i uczucie rozciągania wewnętrznego.

W razie obaw najlepiej zadzwoń do lekarza albo spytaj się na najbliższej wizycie, chyba że któraś z czerwcóweczek mam podobne objawi i coś poradzi Tobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie wczoraj slyszalam taka ciekawostke: na swiecie rodzi sie czworo dzieci na sekunde, niezle nie? tak absurdalnie i nie możliwie to brzmi 🙂
nie chce zapeszac ale minely juz 4h od ostatniej tabletki i...na razie nie boli 🙂 moze juz powoli zaczna przechodzic? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny 🙂 Witam nowe mamusie 🙂

Laaf -cieszę się że Ci się poprawia 🙂 🙂

co do obaw czy damy radę ... no cóż , zawsze jakieś są , to pewno głupie , ale ja się na przykład obawiam , jak ja sobie poradzę z pierwszym chłopcem w rodzinie , bo przez całe życie , jeśli chodzi o dzieci , to miałam do czynienia z dziewczynkami 🙂 🙂 🙂
A z drugiej strony wiem doskonale jak świetnie mamy rozwinięty instynkt macierzyński , i potrafimy na przykład obudzić się w nocy, tuż przed tym jak dziecko zapłacze!!!

a ... muszę się Wam pochwalić - wczoraj mąż kupił naszemu synkowi pierwsze dżinsy , ha ha ha ... czegoś tak małego to jeszcze nie widziałam !!! Nasze dziewczyny stwierdziły , że jak to facet , to dzinsy muszą być ... Więc tatuś pojechał i kupił !!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/9ewndqk3j8pujj91.png

poza tym , tutaj ponuro i sypie lekki śnieżek ... a ja kończe już pracowity poranek , moja Zuza ma dzis w szkole bal przebierańców , więc od rana szyłam jej strój myszki .... 🙂 krawcowa ze mnie żadna , ale strój jakoś wyszedł 🙂

pozdrawiam Was serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane
no mam ten brzuchol hiii ale przy 2 ciazy to normalne ale i w 1 taki mialam 🙂
kar88ola-mamy termin na ten sam dzien 🙂
opowiedz cos o sobie kochana to lepiej sie poznamy 🙂

a ja lece zaprowadzic Damiana do przedszkola
laaf-poczatek 1 ciazy byl masakryczny juz myslalam ze bede musiala usunac ciaze lub ze lekarz powie ze dziecko bedzie chore 😞
ale organizm matki nieda zrobic krzywdy dzidzi 🙂

dzieki za mile opinie mego zdjecia mezus robił kazał mi tu napomknac ze to jego dzieło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 🙂

Eh cały weekend miałam do nadrobienia, ale nie było tak źle:P

Ania piękny brzusio!! Aż zaczęłam się zastanawiać czy mój nie jest duuuuuuużo za mały:P bo tak generalnie to połowa z Twojego 😉

Laaf widze, że czujesz się już lepiej 🙂 bardzo się cieszę i oby już coraz mniej bolało!!!!

A propos wagi to tyjecie regularnie?? Ja ostatnio zauważyłam, że prawie 1 kg tygodniowo. Wcześniej nie miałam takiego przyrostu wagi a tu nagle aż tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny i nowe czerwcóweczki 🙂

Laaf ciesze sie, ze wszystko powoli wraca do normy i trzymam kciuki, aby bylo tak dalej 😘

Ania brzusio słodki, az zawołalam mojego meza zeby zobaczyl i sie bardzo zdziwil, bo ta takiego nawet w polowie nie mam 😉

Ja dzisiaj tez miałam ciezka noc, zaczelo sie wieczorem jak czulam ze moja skora na brzuchu zaraz eksploduje z napiecia, pozniej bolacy kregoslup, pozniej bol na lewym bolu jakis ucisk, na prawym ciagniecie az do zeber i watroby, a na plecach bol plecow.W koncu pospałam moze 2-3h 😮
Ja mam takie bole co jakis czas i mysle, ze to malutka mnie gdzies uciska poza tym macica swoja droga sie rozciaga wiec wszystko gra.Moja ginka powiedziala, ze macica to narzad ukrwiony i unerwiony w ktorym sporo sie dzieje w czasie ciazy i ma prawo zabolec czy zakuc wiec tym sie sugeruje 🙂

Agulkaja jestem 5 kg na plusie w tym momencie, ale nie widze systematycznosci w przybieraniu na wadze.

Pozdrawiam Was dziewwczynki i zycze milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niom czuje się duzo lepiej 🙂 Fakt że dalej jestem głucha ale juz nie jak pień bo prawe ucho ustąpiło a lewe boli na tyle znośnie ze ze narazie nadal nie musze brac pzeciwbolowych 🤪 🤪 🤪 🤪
Dziewczynki jeszcze raz Wam ogromnie dziekuje za wsparcie nawet nie wiecie jak wiele to dla mnie znaczy, jesteście wspaniałe i kochane, oj zaraz sie rozrycze tak sie ciesze ze juz koncowka choroby (te hormony:P )

Agulka czytałam coś ostatnio że maluch może się jakoś tak usadowić że można go przez jakiś czas nie czuć, więc jeśli to ni trwa dłużej jak dobę to nie powinnaś sie niepokoić 🙂

Ja przytyłam okolo 5kg ale co do systematycznosci to tez nie zaobserwowałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 😘

laaf witaj wśród żywych 😉 nareszcie widzę że zdrowiejesz sporo postów dzisiaj napisałaś 🙂 hihihi

ja ból brzucha dzisiaj odczułam z rana ale ciężko swierdzić na ile był mocny bo bolał mnie tez żołądek :/ wczoraj przyszli znajomi do nas i zamówiliśmy pizze (oczywiście najwięcej kawałków ja wepchnęłam w siebie) i dzisiaj tak się kiepsko czułam ból brzucha i żołądka razem to złe połączenie... ale już powoli przechodzi... zjadłam śniadanko i zaraz idę poleżeć jeszcze 😉

Mój maluch daje o sobie znać o każdej porze i coraz mocniej chce zakomunikować że przebywa w moim brzuszku :P czy to w nocy czy rano nie ma reguły na to kiedy da mi serie kopniaków :P

a co do wagi to nie mam pojęcia ile przybrałam... przez ostatnie dwa dni usłyszałam tylko " Boże Monika jakaś ty chuda na twarzy... i jaka blada dobrze się czujesz..." i tak chyba od 5 osób, które mnie sporo czasu nie widziały... 🤢 🤢 niestety ciężko mi sprawdzić ile przybrałam bo do lekarza idę w środę to wtedy się dowiem a w domu mam wagę ale ona jest oszukana hehe... ani razu na niej mi się nie przybrało tylko chudło... a to dlatego (oczywiście żartuje sobie) że moja siostra regularnie co pół roku się odchudza i musi pokazywać spadek wagi a nie wzrost 😉 hyhy oczywiście efektu z tego żadnego :P hyhyhy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku trudno uwierzyć że teraz wyglądasz "gorzej" taka z Cibie śliczna dziewuszka 🙂 Ale w związku z tym iż chcesz mieć córcie Zuzie to ponoć w ciążach z dziewczynkami kobiety brzydną:laugh: Ja z moja Kamila spuchlam i wygladalam na prawdę źle. I właśnie jak taki zabobon jest na reke to mozna w niego wierzyć 🙂 A siostra starsza czy młodsza?

A co pizzy, uwielbiam czy jestem w ciąży czy nie, oczywiście opycham się jak świniak a później cierpie. Oczywiście zawsze sobie obiecuję że następnym razem rozsądek weźmie górę na łakomstwem no ale oczywiście próżne obietnice:P

hehe, własnie jem sniadanko i trawa to juz ponad 0,5h, niestety z żuciem mam ogromny problem....zaraz zrobie sobie kaszke i bedzie gitara:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...