Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
laaf, niestety nie świętują. Zobaczą się jutro, mama powiedziała, że zrobi jakąś kolację na moją i męża rocznicę (2 maja) - a ja miałam nadzieję, że uda nam się wyjść z domu i spędzić trochę czasu sam na sam 🤨

co do dotykania brzucha, to ja generalnie jestem przytulaśna, więc jak ktoś przytula brzuchol, to mi to w ogóle nie przeszkadza 🙂 fakt faktem jeszcze nikt obcy się do niego nie dorwał i brzuch jest głaskany głównie przez 4 osoby: mnie, męża, moją mamę i moją przyjaciółkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dwupaki 🙂

No ja też dzisiaj od sprzątania dzień zaczęłam , firany pozmieniałam w kuchni i pokoju , przmyłam łazienkę i całe podłogi ... narobiłam się jak wół !!!! ale piknie jest !!!! 🙂 🙂 🙂
Zakupy tez juz zaliczone , kolejne pół kilo truskawek zeżarte ( bo tego nie można nazwać zjedzeniem ) - chyba jestem uzależniona ! 🤪 ☺️

Co do sudocremu jeszcze ... zgadzam się z Kwaśkiem całkowicie ... sudocrem kojarzy mi się ze starym , pomarszczonym tyłkiem 🥴 , fakt - jest super na zmiany na skórze , ALE UWAZAM ŻE NI NADAJE SIĘ DO PROFILAKTYKI !!! Na dupcię dzidziusiową , najbardziej mi podchodzi Bepanthen i Alantan , a już w ogóle ideałem jest maść noworodkowa ( lub pośladkowa - jak kto woli ) ...

A w temacie dotykania brzuszka , generalnie nie mam nic przeciwko temu , zwłaszcza że nikt obcy się raczej do niego nie pcha , więc nie protestuję 🙂 🙂 🙂 chociaż tak jak piszecie , mój mały zaraz wie że to nie ja go dotykam .... fenomenalne to jest ,no nie ?!

No ... pod wieczór mamy gości ... mam więc plan na sałatkę Cesar , i jajca ... może w sosie tatarskim , bo za mną chodzą ... mmmmniam 😜

Miłego weekenda życzę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!

Jeśli chodzi o dotykanie brzuszka to w pierwszej ciąży miała tak że najchętniej to lałabym po łapskach każdego kto chciał dotykać mojego brzucha a oni jak na złość pchali się wszyscy a szczególnie moja teściowa z którą miałam wtedy na pieńku. Teraz jest inaczej i w ogóle mi to nie przeszkadza a i nikt obcy raczej nie dotyka brzusia tylko najbliższa rodzina.

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!

Jeśli chodzi o dotykanie brzuszka to w pierwszej ciąży miała tak że najchętniej to lałabym po łapskach każdego kto chciał dotykać mojego brzucha a oni jak na złość pchali się wszyscy a szczególnie moja teściowa z którą miałam wtedy na pieńku. Teraz jest inaczej i w ogóle mi to nie przeszkadza a i nikt obcy raczej nie dotyka brzusia tylko najbliższa rodzina.

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się dziś nasprzątałam, choć cięższą robotę oczywiście odwalił mój mąż 🙂 miałam w planach zrobienie ciasta czekoladowego, ale łazi za mną wersja z wiśniami, więc muszę najpierw wiśnie skombinować 🙂

Wyszłam dziś z domu! 🤪 mąż mnie zabrał do mieszkania i na zakupy - teoretycznie po buty dla mnie, ale oczywiście nie znalazłam nic wartego uwagi (i pieniędzy). Więc wróciliśmy do domu z nowym mężowym pasem do spodni i okryciem kąpielowym dla maluszka 🙂 i kaftanikiem.

Nie wiem czy widziałyście - na jednym z wątków dziewczyny narzekają na butelki firmy AVENT - podobno przeciekają. Warto to wziąć pod uwagę przy zakupie flaszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny poprostu padam 😮 cały dzień prasowałam oczywiście mądra Monika nie pomyślała o tym żeby sobie usiąść dopiero po kilku dobrych godzinach ją oświeciło... teraz nogi mi do dupy wchodzą i puchną masakra 🤢 ale wszystko poprasowane i łóżeczko już stoi ładnie ustrojone i wogole jestem zadowolona z siebie 😉

ide leżeć z nogami do góry... 🙂 buźka ;* dobranocka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, my też jeszcze nie zdecydowaliśmy 😉 nie znamy płci, więc podwójnie ciężko nam wybrać imię 😉 póki co ustaliliśmy, że jeżeli to będzie dziewczynka, to będzie Natalka - ale w tej kwestii jeszcze coś się może zmienić. Gorzej z imieniem dla faceta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Schemat rozszerzania diety niemowląt karmionych piersią.

1-6 miesiąc:
- mleko mamy
Nie wcześniej niż w 5. miesiącu i nie później niż w 6. miesiącu stopniowo wprowadzamy gluten: dodajemy do posiłku jeden raz dziennie ok. 2-3g (pół łyżeczki) kaszki manny na 100ml przecieru warzywnego, owocowego lub mleka z piersi.

7-9 miesiąc (karmienie piersią na żądanie):
- 1x danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- 1x porcja kaszki zbożowej glutenowej lub bezglutenowej
- sok lub przecier owocowy ok. 150g
Dodajemy do posiłku pół ugotowanego i posiekanego żółtka co drugi dzień.

10 miesiąc (karmienie piersią na żądanie):
- 1x zupka jarzynowa
- 1x danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- 1x porcja kaszki zbożowej glutenowej lub bezglutenowej, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
Dodajemy do posiłku pół ugotowanego i posiekanego żółtka codziennie.

11-12 miesiąc (karmienie piersią na żądanie):
- 1x zupka jarzynowa
- 1x danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- produkty zbożowe (kaszki glutenowe lub bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (mleko modyfikowane, twarożek, jogurt kilka razy w tygodniu)
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
3-4 razy w tygodniu podajemy całe jajko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Schemat rozszerzania diety niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym.

1-4 miesiąc:
- mleko początkowe

5 miesiąc (5 x 180ml):
- 4x mleko początkowe
- 1x zupka - przecier warzywny
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g

6 miesiąc (5 x 180ml):
- 4x mleko początkowe
- 1x danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
Stopniowo wprowadzamy gluten: dodajemy do posiłku 1 raz dziennie ok. 2-3g (pół łyżeczki) kaszki manny na 100ml zupki jarzynowej lub mleka lub owoców

7-8 miesiąc (5 posiłków):
- 3x 180ml mleko następne
- 1x 200ml danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- 1x porcja kaszki mlecznej bezglutenowej lub deseru mleczno - owocowego
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
Dodajemy do posiłku pół ugotowanego i posiekanego żółtka co drugi dzień oraz stopniowo zwiększamy ilość produktu glutenowego do ok. 6g/100ml posiłku w 8.miesiącu.

9 miesiąc (5 posiłków):
- 2x 200ml mleko następne
- 1x 200ml danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- 1x porcja kaszki mlecznej glutenowej i/lub deseru mleczno - owocowego
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
Dodajemy do posiłku pół ugotowanego i posiekanego żółtka codziennie.

10 miesiąc (4-5 posiłków):
- 3x 220 ml mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (kaszki glutenowe lub bezglutenowe, pieczywo, biszkopty)
- 1x zupka jarzynowa
- 1x danie warzywno-mięsne (lub warzywno-rybne 1-2x w tyg)
- sok lub przecier owocowy, ok. 150g
Dodajemy do posiłku pół ugotowanego i posiekanego żółtka codziennie.

11-12 miesiąc (4-5 posiłków):
Posiłki jak w 10. miesiącu życia.
Zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu; twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne Kwasiekjuz sobie skopiowalam a Ty masz oklaska 🙂

a ja wkleje diete w czasie karmienia piersia, moze skorzystacie 🙂
NAPOJE
Pij bez obaw:
– wodę mineralną niegazowaną,
– słabą herbatę lub bawarkę,
– herbaty owocowe i ziołowe,
– kawę bezkofeinową albo słabą, normalną,
– soki owocowo-warzywne,
– kompoty,
– jogurty naturalne, kefiry, maślanki
Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki)
MLEKO i PRZETWORY MLECZNE
Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne)
OWOCE
Jedz bez obaw:

– banany,
– brzoskwinie,
– jabłka,
– maliny ,
– jeżyny,
– porzeczki,
– agrest,
– soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców
Uważaj na:

– truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają)
– gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki)
– owoce suszone (konserwowane chemicznie
WARZYWA

Jedz bez obaw:

– ogórki,
– buraki,
– marchewkę,
– ziemniaki,
– kapustę pekińską
– kukurydzę,
– pietruszkę,
– koperek,
– soję,
– szpinak,
– młodą fasolkę szparagową,
– dynię,
– kabaczek,
– cukinię,
– wszystkie rodzaje sałat
Uważaj na:

– cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia
– kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka
– pomidory i seler - zawierają silne alergeny
– paprykę, chrzan, pory, grzyby
PIECZYWO

– jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste

Uważaj na: pieczywo z konserwantami
KASZA, RYŻ, MAKARON
– wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu
JAJKA
– ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu
Uważaj na białko– jest bardziej alergogenne niż żółtko
RYBY

– jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu
Unikaj:
– surowych ryb, np. sushi
– konserw rybnych i ryb marynowanych
MIĘSO

Jedz bez obaw (dwa razy dziennie):

– mięso białe (drób, mięso z królika)
– chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu)
– mięso grillowane lub duszone


Unikaj:
– tłustych wędlin, mięsa smażonego,
– cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową)

SERY

– jedz ostrożnie, są ciężkostrawne
Uważaj na:

– sery pleśniowe
– pikantne sery i twarożki
– w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne,
ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego
TŁUSZCZE

Używaj bez obaw:

- masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów),
– oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego)
Unikaj:
– smalcu i oleju arachidowego
SŁODYCZE
– możesz jeść w ograniczonych ilościach
Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak
ORZECHY

– uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe
ALKOHOL
– wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione
– możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czas
PRZYPRAWY i DODATKI

Przyprawiaj bez obaw:
– świeżymi ziołami,
– koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem,
– majerankiem,
– kminkiem,
– innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi
Uważaj na:

– barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności
– paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki),
– majonez,
– ketchup
– sól i cukier (w dużych ilościach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak czytam wasze wątki to widzę, że jestem do tyłu. Wy już macie wszystko gotowe na przyjście maleństwa. Troszkę późno się do Was dołączam ale po śmierci mamy, która zmarła na raka 😞 zaczynam dochodzić do siebie i cieszyć się tym pięknym stanem w którym jestem ( niestety nie zdążyła się dowiedzieć ze będzie babcia 😞 )
Tak więc zaczynam nadrabiać braki i przygotowywać się do przyjścia na świat naszego Synka :-)
Mam nadzieję, że mi w tym troszkę pomożecie, bo jak na razie nie ogarniam tego wszystkiego a zostało mi mało czasu na przygotowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór Mamcie 🙂

Miałam z 13 stron do nadrobienia 🤪 ale dałam radę.

Wczoraj i dzisiaj byłam na zakupach. Jeszcze do tego mój tata miał wczoraj imieniny, więc dzisiaj byliśmy na obiadku i ciachu 🙂
Po tych zakupach byłam wykończona, napuchły mi ręce i nogi, ale wszystko wróciło do normy - pomogło leżenie z nogami do góry i okłady.

Po zakupach ciuszkowa wyprawka dla Olci gotowa, jeszcze dodatkowo dostanę od kuzynki i cioci trochę ubranek. Do akcesoriów dokupiłam wczoraj rożek bez usztywnienia (29,90 zł w Smyku) i 10 pieluszek tetrowych.
Z mężem wybraliśmy już łóżeczko i idziemy kupić po długim majowym weekendzie, a jutro lub w poniedziałek moi rodzice pójdą zamówić wózek i nosidełko, bo tej firmy wózki są popularne i nie mają na sklepie takiego koloru jak my chcemy. Wózek będzie do odebrania za ok. 3-4 tyg.
W każdym razie lista robi się coraz mniejsza.

Ja kupiłam na razie 1 butelkę Tommee Tippie - są zachwalane, zobaczymy czy będzie pasować córci, jeżeli zacznie się używać.

Moja siostra zrobiła mi sesję zdjęciową, więc przebierałam się i pozowałam z moim brzuchem. Chciałam sobie jedną z fotek zamieścić w awatarku,ale nie mogę 😞 Dziewczyny zmieniałyście fotkę na nowym brzuszku?

Kwasiek i Waja - czytałam na te żywieniowe tematy matki i dziecka, ale to wszystko jest w poszczególnych gazetach i książce, więc fajnie że zamieściłyście te listy - wkleje sobie i wydrukuje. Po oklasku dla Was 🙂

Madalena, przykro mi z powodu mamy 😞 Głowa do góry, najważniejsze że dzięki pamięci, Twój synek dowie się dużo dobrego o babci i zobaczy ją na fotkach jak będzie starszy 🙂

Jutro idziemy ze znajomymi na obiad na miasto - od piatku do jutra wybrane restauracje, knajpki i kawiarnie serwują wszystko za pół ceny. Ciekawe czy to będzie nowa tradycja czy jednorazowe zdarzenie 🙂

Dobranoc Brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dwupaczki kochane 🙂

Ja wczoraj zaliczylam ognicho z kielbaska, dzisiaj grila z szaszlyczkiem 😉

Kwasiek Waja oczywiscie po oklasku, super listy, napewno sie przydadza 🙂
Magdzia wspolczucia z powodu mamy, teraz masz czas dla siebie i syneczka a mama napewno we wszystkim CI pomoze tam z góry, oklask i dla Ciebie 9nie mozesz byc na zero) 😉

Anulka tak jak wklejach na forum tak na awataka czyli poprzez link 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze, ze zamiescilyscie fajna liste co do zywienia w czasie karmienia piersia...

Super, bo notoryczie natykam sie na listy, wg ktorych kobieta karmiaca powinna jesc tylko jablka i wsyztk gotowane.. ja sie tak zywilam przez miesiac i myslalam ze zejde z obrzydzeia i nudy w jadlospisie.. 🙂
Pozniej zaczelam powoli jesc wiekszosc rzeczy i obserowwac mala, jak nie reagowala znow cos wprowadzalam...Mala ma niedlugo 8mies a ja jem trak naprawde wszystko... 🙂

Co do butelek ja probowalam TT i Lovi...Tomme Tippe sa fajne, ale moim zdaniem dla najmniejszych dzieciatek bo jakos tak opieszale leca..i mala jak byla starsza nie chciala mi juz z ich pic...wiec przeszlymy na Lovi i jestem bardzo zadowolona...
Plusem lovi jest tez to, ze mozna je wyparzac w mikrofali 🙂

Pozdrawiam i ztcze szczesliwego rozwiazania..

Magdalena pamietaj, ze mama patrzy na Was z gory i na pewno wie, ze jestes szczesliwa. A synus na pewno poslucha duuuzo pieknych opowiescio babuni..Trzymaj sie mocno, masz dla kogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😉 Co do jadłospisu super przyda sie napewno po oklachu za pomysł 😁 Butelki moim zdaniem przereklamowane i nie wiem czy warto wydawac tylke pieniedzy bo niby ona zapobiega kolkom itd , takie jest moje zdanie kazdy zrobi jak uwarza 🙂 🙂 Madziula wspolczuje naprawde , ale głwka do gory bo urodzisz takiego smutaska , dajesz rade i napewno dalej dasz trzymam kciuki za ciebie i synusia 🙂 🙂 🙂 🙂 Śliczna dzis pogoda asz chce sie zyc 😁 😁 😁 😁 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...