Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No upchnęłam, kolanem 🙂 Nie mam już w większości do nich opakowań, zresztą nie wszystkie miały. Wkurzają mnie takie prezenty, bo są naprawdę ładne i kosztują pewnie kupę kasy, a potem tylko zawalają, bo do niczego nie pasują.
A tak na serio, to człowiek jak dopiero zaczyna kompletować chałupę, to jest wdzięczny za wszystko, ja na przykład zebrałam od rodziców wszystko, co im tylko zalegało i byłam szczęśliwa, że mogę przyjąć na raz 15 osób 😉 Zupełnie mi na tamtym etapie nie przeszkadzało, że każdy talerz inny.
Ale teraz jestem już kobieta stateczna i mam fanaberie, że np. chciałabym mieć komplet talerzy, a nie kolekcję 20 i każdy z innej parafii.
Część pierwotnego dobytku już pooddawałam takim, co właśnie zaczynali i nie mieli nic ani też na razie kasy na to, żeby dobie pokupować coś docelowego, reszta jeszcze czeka na podobną okazję.
Poza tym odkryłam w znajomej miejscowości ośrodek pomocy społecznej, który twierdzi, że bierze wszystko, jeśli tylko w dobrym stanie, bo ma pod opieką 60 rodzin, które potrzebują dosłownie wszystkiego, więc mam gdzie oddawać wszystkie nadmiary, tylko nie zawsze jest tam czas jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiałam na wazonem, ale takim szklanym raczej żeby pasował do wszystkiego. Bo tak jak Ann mówi co później z tym zrobić jak każdy zestaw z innej parafii. Ann faktycznie jak Laaf napisała, dać komu innemu w prezencie (byle tylko się nie pomylić i nie dać osobie od której sie ostało).

Mój Mały dzisiaj coś leniwy jest. A ja tak lubie te kopniaczki, a raczej teraz to już przeciągania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiec sprawa zameldowania sie w klinice wyglada tak:
Sprawdzili moja karte czy na pewno jestem ubezpieczona, spisali dane, kogo powiadomic w razie co, zakazalam udzielac tel informacji na moj temat komukolwiek oprcz meza, o moim pobycie w klinice dowiedza sie i tak wszyscy ktorzy powinni wiedziec reszta mnie nie interara. aco poczulam sie prezz chwile jak gwiazda show biznesu;D
Potem przyszla do mnie pani doktor i przeprowazdila wywiad, pozapisywala sobie wszystko zeby jak przyjde rodzic nie zadawac mi zbednych pytan. Wszystko maja juz w systemie teraz tylko jak przyjade prosto na porodowke moge cisnac, bez meldowania sie na dole.
Rozmawialam z nia o odddaniu krwi z pepowiny i ja oddam, musze tylko wypeinic pisemko... naturalnie w pip pytan, podpisac tez musze karte ze moga sobie wziac moje lozysko do badan 😉
Wypytalam kiedy powinnam sie zglosic, czym przyjechac w razie jakby meza nie bylo pod reka taxa czy po karetke dzwonic.
Ogolnie fajnie znowu tam bylo 😉
Widzialam jak wyniesli z sali operacyjnej malusiego niunka do badan, jak tata jakis sobie z blizniakami jezdzil po korytarzu... a moj Maxymek szalal znowu jak bylismy w srodku chyba tez chcial juz do mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOmsi szok!!!
KOlezanka ostatnio poszla rodzic i wiesz ile spedziala na izbie przyjec??? 1,5h!!!! Ja pitole toz tam raj jest.
A co krwi pepowinowej jeszcze...w polsce nie pobieraja krwi dla ewentualnych biorcow (kto by oplacal przechowywanie), ja tez bym hcetnie oddala...ale jaja sa jeszcze wieksze. Jesli zdecydowalabym sie zeby pobrali to oprocz zestawu do pobrania (600zl) badania (1700 - hehe to cena promocyjna), to rocznie placisz 430 zl za przechowywanie. I teraz tak, powiedzmy ze CIe na to w danym momencie stac, oki ale jesli np po jakims czasie nie stac CIe na utrzymywanie probek to mozesz je ODDAC. I nie byloby tragedii ale wyobraz sobie ze to co Ty oddajesz to CI zlodzieje SPRZEDAJA potrzebującym !!! Dasz wiare przeciez nic tylko noz w kieszeni!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do naszych szpitali i przyjmowania na oddzial to prawda jedna wielka biurokracja a wiecie co jest najlepsz, ze pacjentke przygotowywali di cesarki planowej dali jej pare kartek do wypelnienie i na jednej było pytanie czy jest w ciazy hahahahahahahaha masakra 😁 Ja dopiero co wstałam przyszłam ze szczepienia zjadłam obiadek i padłam na pyszczek 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkasia27 napisał(a):
co do naszych szpitali i przyjmowania na oddzial to prawda jedna wielka biurokracja a wiecie co jest najlepsz, ze pacjentke przygotowywali di cesarki planowej dali jej pare kartek do wypelnienie i na jednej było pytanie czy jest w ciazy hahahahahahahaha masakra 😁


😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Kkasia oklask 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach mowie Ci matakra jak czytam jak slysze co sie dzieje...
myslalam ze tp tylko dlatego ze to uniklinik czyli klinika przy uniwersto mi sie fukslo skoro przed porodem mialbym odpowaidac jszce na pytania badz co gorsza sama cos wypelniac...
Laafciu dobrze ze ci cisnienie spadlo nerwusie 😉 A mlody moze sie jeszcze obroci, no conajwyzej urodzisz bez bolu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach mowie Ci matakra jak czytam jak slysze co sie dzieje...
myslalam ze tp tylko dlatego ze to uniklinik czyli klinika przy uniwersto mi sie fukslo skoro przed porodem mialbym odpowaidac jszce na pytania badz co gorsza sama cos wypelniac...
Laafciu dobrze ze ci cisnienie spadlo nerwusie 😉 A mlody moze sie jeszcze obroci, no conajwyzej urodzisz bez bolu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za oklaska 🙂 U Polakenów niestety nie wystarczy ubezpieczenie trzeba miec kasy w kieszeni pełno , szlak mnie trafiał jak widziałam ze placa działke położnej za prace za która ona ma juz zapłacone itp sprawy wyprowadzaja mnie z rownowagi . Ale co poradzic juz raczej sie to nie zmieni i człowek sam załaci zeby czuc sie bezpieczniej. komsi moja kuzynka mieszka w NIEMCZECH I RODZIŁA W NORMALNYM SZPITALU I MIMO TO MOAŁ SWOJA LAZIENKE pelne wyposarzenie srodkow dla niej i dziecka po porodzie i sala jedno osobowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie zrobiłam liste co jeszcze potrzebuje dla małej 😁 troche tego wyszło ale z tą listą jak bede chodzić to niczego nie zapomnę 😁
Kosmetyki:
-płyn do kąpieli
-oliwka pielęgnacyjna
-zasypka
-miękka szczoteczka do włosów
-nożyczki do paznokci z zaokrągloną końcówką
-patyczki do uszu
-chusteczki nawilżone
-zestaw do przemywania pępka:
*spirytus 70%
*gaziki
*patyczki jednorazowe
-termometr dla maluszka
RESZTA:
-wanienka
-pieluchy tetrowe (troche mam w domu ale jeszcze się dokupi)
-pieluszki jednorazowe (pampersy)
-pieluchy flanelowe 2-3 szt.
-szczoteczka do mycia butelek
-ceratka pod prześcieradło

narazie tyle udało mi się spisać 😜
(widać że mi się nudzi nie?) 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...