Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
laaf, terminu porodu wg usg nie określa się na podstawie wagi dziecka, tylko jego wymiarów - długości kości udowej, obwodu główki i brzuszka. Waga jest podawana tylko po to, żeby mniej więcej (bardziej mniej, niż więcej) określić wielkość dziecka i zdolność do porodu naturalnego.

Angela, Pimafucin to i ja niedawno brałam 😉 3 globulki kosztują 20 zł - zdzierstwo. No ale w sumie ze wszystkich globulek jakie brałam (a było ich sporo...), to te są najmniej uciążliwe. Tylko się nie pomyl, bo wyglądają jak czopki 😁 pamiętam, jak kiedyś po jakichś globulkach tak mnie wysuszyło, że przy załatwianiu się krocze mi pękło 🤢 więc podczas porodu trzasnę jak nic.

Wiecie co? Chyba siądę z kalendarzem w ręku i wybiorę kilka propozycji imion dla dziecka... trochę dziwnie wybierać dwie opcje, ale wcześniej czy później i tak mnie to czeka. A lepiej to jednak ustalić wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehe, dziecko się ucieszyło na wybieranie imienia i próbuje się wydostać przez brzuch na zewnątrz 😁

A, dziewczyny, jak Wasi mężowie reagują na perspektywę bycia ojcem? Bo mój to oszalał chyba ze szczęścia. Ciągle brzuch przytula, całuje na dobranoc, nawet jak do pracy wychodzi, to daje mi buziaka w pępek. I ciągle gada "kocham cię żonko. I dzidziusia też kocham. A ty kochasz mnie? a dzidziusia tez kochasz?" 😁 😁 I tak kilka razy dziennie 😉 codziennie 😉 czasami aż mi się ryczeć chce ze wzruszenia 😉

koniecznka, nie strasz mnie! 7 miesięcy?! 😮 Do nas ekipa wchodzi najprawdopodobniej w sobotę i muszą się do 7 maja wyrobić, bo na 7 maja mamy montaż mebli kuchennych. A jeszcze wtedy zostanie malowanie ścian itd itp. Musimy się w miesiąc wyrobić, a Ty mi tu mówisz o 7 miesiącach?! 😲 HELP!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
laaf, terminu porodu wg usg nie określa się na podstawie wagi dziecka, tylko jego wymiarów - długości kości udowej, obwodu główki i brzuszka. Waga jest podawana tylko po to, żeby mniej więcej (bardziej mniej, niż więcej) określić wielkość dziecka i zdolność do porodu naturalnego.



Kwasiek a na jakiej podstawie obliczana jest waga? 😉 wlasnie na podstawie dlugosci kosci udowej, obwodu glowki i brzuszka 😉 czyli kolko sie zamyka. Dopiero wlasnie po zmierzeniu tych dlugosci lekarz podaje wage 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek no wiesz u nas to zajęło 7 miesięcy bo kasy nie mieliśmy odłożonej, zero oszczędności bo mieszkanie na żywioł zostało kupione. Jednego dnia pomysł, drugiego decyzja, kredyt w tydzień i tak w 2 tygodnie zostaliśmy posiadaczami mieszkania. Więc wiesz zanim uzbieraliśmy, potem zanim po zamówieniu czegokolwiek wyczekasz się miesiąc albo i dłużej to tak nam zeszło.
Ale widzę, że Wy macie wszystko pozgrywane. Kuchnię to w 2 dni zmontują, łazienkę pewnie w tydzień. A podłoga i ściany to już pikuś 🙂 Także jestem pewna, że ze wszystkim zdążycie.

A jeśli chodzi o wymiary dziecka, na podstawie których określa się wiek płodu to mi lekarz powiedział, żeby się tym nie przejmować. Że termin mam już wyznaczony, a Mały jest po prostu większy niż przeważnie dzieci w tygodniu ciąży w którym jestem. Bo mój Mały też o 2 tygodnie do przodu. Lekarz powiedział, że po prostu wszystko wskazuje na to że będzie duży (na 4 kg rośnie).

I jak ja mam go urodzić??

Dziękuję za pocieszenie :*

A teraz uciekam, bo jemy i zbieramy się do moich rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na ostatniej wizycie moj maly byl o 3 tygodniedo przodu, a to raczej nie mozliwe bo dokladnie wiem kiedy doszlo do zaplodnienia 🙂 wiec mysle ze dzidzius poprostu tak rosnie ze wyprzedza wiek ciązy, lekarz mowi ze maly duzy bedzie wiec jesli zblizy sie do 4kg no to czeka nas cesarskie ciecie.
kolejną wizyte mamy w poniedzialek wiec zobaczymy ile maly przybral na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A widzisz Kicia co lekarz to inaczej mowi.
Poniewaz ja mialam bardzo nieregularne miesiaczki, moja kieruje sie USG.
No ale jak wszystkie wiemy, mlauchy zrobia co beda sobie chcialy. I niech sie ciesza bo pozniej dlugo, dlugo nie beda mogly robic co chca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie dosc ze kazdy lek mowi inaczej to jeszcze kazdy aparat USG oblicza inaczej. I badz tu madra 🙂Moje dziecko ostanio bylo odpowiednie do wieku ciazy, a wczesniej bylo "przerosniete".Moja gin mowi, ze teraz to juz kazdy dzidzius rosnie wedlug swojego widzi mi sie i wedlug swoich cech osobniczych.Ja mam w nastepny czwartek wizyte u gin z dokladnym usg nie moge sie juz doczekac 🙂
Angela i Judyta fajnie, ze jestescie znowu z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela za trudy szpitalne i utrzmanie maluszka w ryzach oczywiscie oklask i dla CIebie 🙂

A wogole to sie nie martw czesto jest tak ze te ktore maja problemy pod koniec to jeszcze przenosza 🙂
Wszystkim nam zycze zeby maluchy pojawily sie ani za wczesnie ani za pozno 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie ponad 2 tyg. temu córcia ważyła 2268 g, po wymiarach lekarz zapisał w karcie ciąży 32/33 tc i powiedział, że mała jest odrobinkę większa, ale tym się nie mam sugerować, termin może być ruchomy kilka dni w tą czy w tą różnicy nie robi. Termin i tak mam wyliczony od OM, bo miałam regularne okresy i mniej więcej pokrywa się to z usg.

A ja nie wiem ile mierze w brzuchu...hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no no ranking zaczyna byc ciekawy 😉

Dlatego najbardziej nalezy opierac sie na USG polowkowym. Oczywiscie zakladajc ze ktos ma okeres nieregularny. U mnie jak pisalam i na polowkowym i na tym kilka dni temu maly jest do przodu o jakis tydzien. I na tym bazuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...