Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chcialam wczensiej wypelnic, zeby potem nie klac, to oddaje sie po porodzie, bo wiadomo ze nigdy nie wiadomo,ale ze tego tyle jest to pomylslam wypelnie takie tak juz teraz...ni uja, na dniach umowie sie z kolezanka ona lepiej po niemiecku niz po polsku wiec mi pomoze, pracuje w kancelarii adwokackiej bedzie musiala wiedziec co robic zeby bledu nie zrobic. Lepiej sie kogos doradze bo jak namieszam to potem guzik dostane,albo poprawiac bede musiala nie wiadomo... a tak wypelnie zalacze potem akt urodzenia i sprawa z glowy. callne dzis do niej keidy bedzie miala czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ann, właśnie o takie podkłady chodzi 😉 firm jest dużo, ale wszystkie robią praktycznie to samo 😉 a te podkłady mają taką warstewkę tworzywka jak np. wkładki higieniczne 😉 i są mięciutkie, nie podrażniają skóry dziecka. Ja je zawsze kładłam na prześcieradło w razie zmiany pampersa, czy nawet po kąpieli, żeby dziecko nie zasikało pościeli. A jak dziecko miało tendencję do ulewania czy nawet wymiotów, to normalnie spało na tym podkładzie, bo łatwiej podkład wymienić, niż całe prześcieradło.

A co do kołderek, to pierwsze słyszę, że nie można dziecka nimi przykrywać. Przecież i tak nie przykrywa się dziecka po czubek głowy, a kołderka jest tak lekka, że dziecko spokojnie sobie ją zmaltretuje - warto jedynie położyć na kołderce przy stópkach dziecka coś cięższego (chusteczki np.) albo lekko wcisnąć kołderkę pod materacyk, żeby się do góry nie podciągała, jak dziecko będzie próbowało się rozkopać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ile jest macierzyńskie po urodzeniu pierwszego dziecka?

Bolą , którąś nerki? Mi tak dziś dają popalić, ze cały dzień leże w łóżku.A poza tym mam straszny ucisk na miednicę i mam wrażenie,że mi sprzęt się za chwilę rozpadnie. A miałam torcika dla mężusia piec bo dziś ma urodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie, lekarz sprawdził wyniki, które są ok., wypytał czy puchną nogi, o dolegliwości no i wszystko normalka. Dzisiaj malutkiej nie oglądałm tylko słuchałam serduszka na KTG 😆 spokojnie i miarowo biło, jak coś zaśmiałam się albo przy wymianie zdań z położną to trochę serduszko przyspieszało. Podczas ktg miałam 2 skurcze jeden słaby - niewyczuwalny i drugi mocny, aż lekarz po obejrzeniu pytał czy czułam. Ogólnie raczej nie zapowiada się na przedterminowy poród, ale też nigdy nic nie wiadomo.
Gin wypisał mi L4 do dnia porodu, czyli do 5.06, jak nie urodzę to po dalsze zwolnienie mam iść do internisty, bo inaczej zacznie naliczać się macierzyński. Jak minie termin to mam zadzwonić, a jak już będzie kilka dni po terminie to mam kręcić się koło szpitala.

Niestety nie wiem jaka obecnie jest duża córcia, ale to już poczekam do porodu. W szpitalu pewnie zrobią usg.

No i pytałam o ten wymaz na paciorkowce i gin powiedział, że wykonują w szpitalu, a jak tak bardzo bym chciała to jest odpłatne. Odpuściłam sobie, nigdy nie miałam problemów, teraz mnie też nic nie swędzi i nie piecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no już doczytałam o tym macierzyńskim ... otóż ...
teraz macierzyński jest zależny od ilości dzieci urodzonych przy jednym porodzie ( a nie jak wcześniej - od tego który to poród) , tak więc na jedno dziecko przysługuje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego podstawowego , oraz w 2010 i 2011 r , 2 tygodnie urlopu dodatkowego (który możesz wykorzystać , ale nie musisz )
jeśli chcesz wziąć urlop dodatkowy (te dwa tyg) to muszą być one bezpośrednio po urlopie podstawowym , i należy poinformować o tym pracodawcę pisemnie , najpóżniej 7 dni przed podjęciem tego urlopu . Pracodawca nie może Ci odmówić tego dodatkowego macierzyńskiego i jest on płatny tam samo jak macierzyński podstawowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena teraz macierzyński jest 20 + 2, 20 tyg. przepisowe, a o 2 dodatkowe tygodnie (płatne)trzeba napisać pismo do pracodawcy, że chce się wykorzystać lub nie. Jeżeli kobieta nie chce wykorzystać tych 2 tyg. i wraca do pracy to w tym czasie ma skrócony/nienormowany czas pracy za tę samą kaskę.
Ja tam wezmę te dodatkowe 2 tyg., następnie znając życie będę musiała wykorzystać nazbierany urlop do końca roku, a potem zobaczymy albo wrócę do pracy albo wezmę wychowawczy z pół roku.

Laaf, fajniutki wózek i gratuluje wytrwałości w składaniu pojazdu 🙂

Acha, zapomniałam dodać, że przez 3 tyg. przytyłam 1 kg, czyli ogólnie na koncie mam + 10 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i mamy mieszkanko, dzisiaj notarialnie dokonano zamiany i we dwójke jesteśmy właścicielami mieszkania. Teraz ta pani pojedzie na badania i jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu, może już od poniedziałku wchodzimy z remontem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, ja też mam +10 😜

Zaraz po mnie mąż przyjedzie i pojedziemy na mieszkanie - podobno łazienka jest wykończona 🤪 a w drodze powrotnej wstąpimy na IP, żeby mi zrobili ktg, bo jutro pewnie nie będzie mi się chciało nigdzie jechać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka to świetna wiadomość z tym mieszkankiem!! Od poniedziałku jeśli macie zacząć z remontem to spokojnie zdążycie 🙂 😆
A to 10 kg rewelka, ja mam na plusie po ostatnich 3 tygodniach 2kg a ogólnie 17(gin zaś się pewnie doczepi do nadmiernej wagi, ale mam to w nosie).

Ja powoli zaczynam się szykować do wyjścia, za godzinę Michał mówił, że już będzie więc muszę być gotowa 😉 bo na 18 wizytka. Cudów naprawdę się nie spodziewam, ale zobaczymy co to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczynki:*

Ta pogoda totalnie mnie zamulila, przez ostanie dni nie mialam ochoty na nic, czytałam Was wiec jestem na biezaco, ale pisac sil nie mialam.
Zuziek i Anulka fajnie, ze po wizycie u Was dobre wiadomosci.Teraz tylko czekamy na relacje Agulki 🙂

Anulka fajnie, ze z mieszkankiem sie udalo, moja gin uwaze ze taki maly remoncik w ostatnich tyg ciazy jest bardzo przydatny, bo kobitka sie narobi przy porzadkach poremontowych to pozniej droga prosta na porodówke 🙂

U mnie w sumie spokoj, czuje stawianie sie macicy nie jest to przyjemne, tym bardziej towarzyszy temu takie rozchodzenie sie ciepla po calym ciele i mnie jakos wtedy tak zatyka. Kuje mnie w podbrzuszu,tak, ze czasami chodzic nie moge, ale generalnie jest luz.A no i dlonie mam jak dwa grzejniki, tyle mojego marudzenia 🙂

Buziaki moje Brzuchatki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wajeczka jakie masz przesliczne zdjecie, normalnie modelka, oczywiscie oklask 🙂

Wozio mi sie bardzo podobal, leciutki (10kg) - aluminium a ja mieszkam na 4p., zgrabniutki, jednokolorowy i nowy (ten ktory ja wylizcytowalam jest powystawowy ani sladu uzytkowania - oryginalny karton). I za 350 zl, kurna jak za free.
Zuziek ANulka dobrze wiedziec ze wszystko oki, teraz mozecie ze spokojem czekac na pierwsze (powazne) objawy porodu 🙂 A ze nas boli, strzyka, i naciaga wszedzie...no coz duzo nam nie zostalo na marudzenie 😉 ani sie obejrzymy jak zaczniemy klikac o kupkach, pieluszkach itp...
KTG najczesciej jset wykonywane w razie potrzeby, jak Madalenka u Ciebie oki wszystko to pewnie na sile nie beda robic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!

Ja miałam dzisiaj przebojową noc, całą prawie nie spałam. Bolała mnie brzuch tak jak na okres i łapały mnie skurcze - wiedziałam że coś będzie nie tak. Rano wstałam, poszłam na sikacz i czop plusk. Wyrachałam się jak cholercia.

Pojechałam na KTG i mam czekać cierpliwie .... ale weź tu bądź cierpliwa. Podobno do końca tygodnia mam już urodzić. Zobaczymy ile w tym prawdy. Mam być w stałym kontaktem z lekarzem.

Dopiero teraz zaczęłam się bać (bo już wiem co mnie czeka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, Laaf dziekuje bardzo 🙂Z tego wzgledu, ze mamy z mezem w niedalekim czasie urodziny to rodzinka postanowila sprezentowac nam "sesje brzuszkowa" u fotografa.Powiem szczerze, ze na poczatku bylismy sceptycznie nastawieni, ale juz na sesji okazalo sie, ze to super pomysl.A moj maz to normalnie wychodzil z siebie, rzucal pomyslami na foty i cieszyl sie jak dziecko, a przez caly tydzien marudzil, ze on nie jest modelem...facet zmienna istota jest 🙂

Aleksandra moze bedziesz nasza forumowa niespodzianka-zaskakiwanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no Alexis to niedługo urodzisz, dzis lub w ciągu tygodnia, ale fajnie 😉
ja miałam gościa a teraz się nudzę, potem ide z mężem do koleżanki, bo moj bedzie im cos tam jakąś fuszkę robił,a ja na plotki skocze 😉 a pogoda do dupy sie zrobiła i nawet pada, a rano tak fajnie się zapowiadało...


[URL=http://www.naobcasach.pl]









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 no właśnie nie brałyśmy Aleksandry pod uwagę 😉 a tu może być taka niespodzianka 😁 chociaż mi czop zaczoł wylatywać jakiś tydzień temu :P hehe i dalej chodze (byle do czwartku) 😁 hihihi Angeli tez chyba już wylatywał 😁 ale na to nie ma reguły :P

laaf zgadzam się z tobą że za niedługo bedziemy pisać o kupkach, mlekach, spacerkach itp.
Waja piękna fota 😉 i świetny pomysł tez miałam mieć taką sesje ale urwał się kontakt z kumplem fotografem i już mi się nie chce tego załatwiać :P

Angela ty chyba też chcesz się zacząć rozkręcać z porodem po urodzinach 😁 czyli od czwartku zaczynamy 😁 seks, schody, wanna hihi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...