Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bry wieczór 🙂

My narazie mamy wypróbowane tylko pampersy i raczej nie będziemy eksperymentować.
Na początku próbowaliśmy chusteczki nawilżające i po 3 innych firmach zostaliśmy na pampersie.

dzisiaj wybraliśmy się na zakupy i ledwie weszliśmy do sklepu mała podniosła wrzask, więc chop z fotelika na ręce a tu całe spodnie, podkoszulek i bluza w kupie 🤢 masakrycznie nam małą przepucowało... musieliśmy kupić jej nowe ubranko i przebrać. Całe szczęście, że był dostępny pokoik dla matki z dzieckiem bo młoda wylądowała pod wodą (inaczej bym jej nie doczyściła). Kurcze pierwszy raz zdarzyło się takie coś... wczoraj udało się nam wieczorkiem wyjść do kina i jak cały czas pije wodę tak tym razem chciałam sobie odmienić i kupiłam kubusia (ja sobie odmieniła a Maja cierpi) 😞

Zuziak no oby ta pięta jak najszybciej ci sę zagoiła bo to potworny problem (zwłaszcza jak masz iść do pracy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Agulka takie akcje kupne z NIunciem mam za kazdym razem 🙂 Ostatnio w odwiedzinach lezal sobie na mnie spokojnie i bylo wielkie booom to i mnie upaskudyil i siebie 🙂 Od tamtej pory wiem ze oprocz ciuchow na zmiane lda dziecka powinnam miec cos dla siebie rowniez 😁

GArdlo mi juz przechodzi katarrro jeszcze mam. wrrr Niuncio ok. Buziole 3majcie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka a nie boisz się tak eksperymentować?

My na razie tylko Pampersy i jeszcze mam 2 paczki 2 po 100 szt i dostaliśmy haggisy 3 ale wypróbujemy jak się pampersy skończą

a chusteczki mamy z nivea a pokusiłam się ostatnio i kupiłam czteropak DADA ale jeszcze nie otwierałam próbowała któraś takich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez od prawie początku używam dada i są super 😉 bym się pokusiła nawet że lepsze od pampersów (ale te od 4-9kg czyli 3) i tak jak laaf napisała o niebo tańsze (27zł) 🙂 ja próbowałam pampersy dobre ale drogie a to i tak idzie do wyrzucenia... i huggisy ale były za twarde dla mnie... no ale każdy ma inne upodobania 😉 a co do chusteczek to ja cały czas praktycznie używam Kindii dzidziuś ostatnio była promocja 3 paczki za 14zł i zielone (herbal) mi bardzo spasowały z dady nie używałam z pampersa dla mnie śmierdzą a jeszcze pasują mi czerwone z happy bella ale to jak jest kasa czyli rzadko :P

co do ubranek to zawsze mam przy sobie po dwie pary długich krótkich bodów i śpiochy skarpetki i sweterek jakoś przez teściową jestem przewrażliwiona na tym punkcie bo były już trzy sytuacje że mówiła "a nie mówiłam trzeba nosić na zapas" wkurzające ale skuteczne 😉

a i pięta wygląda całkiem całkiem goi się powoli... a moja mała położona jak zawsze po 21 nagle wstała o 22:30 i oczy jak pięć złotych nie chce spać 🤢 dałam jej butle zjadła 60ml i nic... mąż chce się skusić żeby mała z nami spała ale jakoś mi ten pomysł się nie podoba no ale zobaczymy jak się akcja potoczy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus o 20 zasnął. potem o 2 pobudka, 5 i 8, więc nie było tak zle 😉 Mąż wrócił z kawalerskiego i do mnie zadzwonił koło 3, dziś do nas dojedzie 😉 super 😉 siostra chce mi paznokcie zrobic żelowe na wesele szwagra, bo miałam swoje długie a obciełam, a tak to zrobie w miare nie za długie, Miłego Dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

Dziękuję dziewczyna za odpowiedz co do t6ej temperatury. Mały był wtedy po szczepieniu i był bardzo marudny i wydawało mi się że ma temperaturkę ale ok, nie było.

Ja u gina też jeszcze nie byłam ale mam wizytę umówioną na 20 września bo są takie kolejki. Okres już miałam trzy razy i był bardzo obfity i taki płynny. Ale coś czuję że się normuje bo pierwszy trwał 8 dni, drugi 6 a teraz 5 tak jak normalnie. Zobaczymy co powie bo też bym chciała żeby mi tabletki przepisał tylko jeszcze nie wiem jakie bo nigdy nie brałam 🙂

Powiedzcie mi dziewczyny jak wasz szkraby zasypiają? Usypiacie je jakoś, nosicie na rękach czy cusik podobnego?

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uzywam chusteczek dada i mi pasuja, jeden mankament to taki ze pod koniec paczki wyciaga sie kilka na naraz ale sa niedrogie i dobre tak wiec nie zmieniam.

KOmsi a jak CI sie udalo Maksymka nie zarazic??? kurcze przeciez karmisz piersia.

Aleksandra moj Dawidek w ciagu dnia zasypia albo w lezaczku albo lozeczku i zawsze sam. Wieczorkiem po kapieli wkladam go do lozeczka i najczesciej po kilku minutach zasypia. Nawet jesli jeszcze nie jest zmeczony to sie powierci, pogada (ale niegdy nie placze) i sam zasypia. Tak go nauczylismy od poczatku i nie mamy zadnych problemow z zasypianiem 🙂

Zuziaku i jak Zuzka? zasnela w miare szybko?
I odradzam wspolny sen bo tak latwo dzieciaczka przyzwyczaic....a pozniej zero intymnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf wiem nie chce spać z małą bo wogole się nie wyśpie i mnie wszystko boli... mała zasnęła o 12 i spała do 7 rano :P ale zabawe z nas miała nie małą :P
co do usypiania to w tu akurat złe przyzwyczajenie usypiam na rękach 😮 ale tylko na wieczór jak już mała ma mieć długą przerwe... albo usypia sama na łóżku w łóżeczku rzadko nam się udaje...

ja teraz mam okres ale taki dziwny już 4 dzień mam takie bardziej chodźby plamienia niż krwawienie 🤢 i takie bardziej brązowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziaku ja malam taki sam okes najpierw przez 7 dni plamilam a puzniej jak dostala okres to lalo sie jak z kranu takze normalka. Moj maly w dzien usypia w wuzku wieczorem tak samo , ale czekam az skoczy trzy miesiace i zaczne go klasc do luzeczka zeby sam zasypial tak zrobilam ze starszym bylo walki ze 2 tyg ale puzniej dostawal butle i odrazu zasypial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Olcia poszła spać po 20, obudziła się 5.30 dostała cyca, potem zasnęła na jakieś 10 min, dostała mocną czkawkę, więc dostała znowu cycusia i zasnęła po 7.00 i śpi do teraz.

Sylwia, nie boję się eksperymentować, chce wypróbować poprostu, bo ceny i jakość wszystkich pieluszek jest konkurencyjna.

Używałam na początku chusteczek Pampers Sensitive, ale ze względu na cenę przerzuciłam się na Happy Belli (też używam czerwonych) albo fajne są też chusteczki Bambino. Zastanawiam się też nad wypróbowaniem chusteczek Dada, ale to później.

Aleksandra, Olcia usypia po kąpieli przy cycu i po włożeniu do łóżeczka przeważnie śpi,a jak obudzi się to dam buziaka, pogłaszczę chwilę po główce i wychodzę z pokoju, po chwili już śpi, a jak marudkuje, co wieczorem rzadko zdarza się, to czasem wezmę ją na ręce pokołyszę i nucę, a co najlepsze uspokaja się i po kilku minutach usypia po Lulajże Jezuniu, nic na nią tak relaksująco nie wpływa o późnej porze jak tak kolęda 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzionek, Laaf nic nie mow nie mam pojecia jak ten bidulek moj sie nie zaraza...i cale szczescie. dzis gardello znowu mnie troche pobolewa, za to katarro przestaje... ech nie do wztrzymania.
Ja mialam okres hmm kiedy to dostalam 14.08. i tak chyba tydzien i tak lekko malo bardzo wrecz malo. bralam juz tabsy no ale ze nie pilnowalam godzin a w tych ponoc trzeba strasznie przestrzegac godziny brania to chyba temu mnie zalalo...
Wszyscy poijecahli do kosciola a ja sobie siedze przed laptopikiem, mlody sie wlasnie obudzil i nadaje w lozeczku. Ide do niego(wystroilam go w "dziadkowy" szary sweterek i wyglada gigantycznie 🙂
Ja uzywam pamperoli pampersa, na dzien pomaranczowe, na noc zielonejedne to na stowe byly active a drugie to te z ksiezycem. i jest ok , chustek w domu mialam pelno z pampersa sensitive, a tu mialam nivea, bambino a teraz mam jakies jeszcze inne i wszystko git, tylko te ostatnie zaraz zerkne jak sie nazywaja jak dla mnie zbyt intensywny zapach maja. bobini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, widać coś w tym jest 🙂 pewnie dlatego, że obie pieśni są spokojne i monotonne. Przypuszczam, że większość spokojnych piosenek mogłby wpłynąć na nasze dzieciaczki, ale z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo, nasze maluchy mają różne preferencje 🙂 Na mnie i moją siostrę działala Cicha noc.

Wczoraj Olci puszczałam w ciągu dnia kołysanki Magdy Umer i Grzegorza Turnaua.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia śpiocha od 20.00.

Moje maleństwo też pcha piąstki lub paluszki do buzi, czasami przy tym głośno cmoka 😁 nie zabraniam jej tego, bo maluchy już tak mają - poznają siebie i inne rzeczy. Jedynie jak karmię ją to wtedy zabieram rączki, bo ciekawskiej pannie zdarza się robić przerwy w trakcie jedzenia i rozgląda się, uśmiecha się lub właśnie wkłada rączki do buzi. Wasze maluchy też tak rozpraszają się w trakcie jedzenia?

Spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...