Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No to Kwasiek faktycznie, widać taka Małej uroda.

Mój Mały po całej nocy też nie je od razu. Rano jest z niego taki Tadek Jadek (ale to już po tatusiu) i jak dostaje cyca to possie z obu max 5 minut i mu starcza do południa. Jak wstanie po drzemce to przystawiam go do cyca i trochę pociamka, później koło 13 obiadek (zjada cały maly słoiczek, choć czasem jakbym dała mu więcej to pewnie i by zjadł), a po tym koło 15 dostaje butlę bo ma takiego mega głoda (a przy cycu się złości). Później idzie spać na 2 godzinki i jak wstanie dostaje deserek, o 19 kąpiel, cycuś (ale possie raczej tak symbolicznie) i butla. No i przez noc nic nie je... Widzisz u mnie jest inaczej niż u Ciebie. Ja nigdy nie miałam nawału pokarmu. Generalnie tylko kilka razy zdażyło się, żeby mleko mi samoistnie wyciekało w ciągu dnia (nigdy nie używałam wkładek laktacyjnych bo nie miałąm takiej potrzeby). Na początku jak karmiłam tylko piersią to po nocy miałam trochę brudą piżamę, ale to przez to, że Mały bardzo szybko zaczął przesypiać noce i miałam 6-8 godzinne przerwę w karmieniu. A teraz mam cycki jak z waty...

A tak sobie teraz pomyślałam, że może masz zbyt mało treściwy pokarm jak dla Małej. Bo ona w 97 centylu jest, tak jak mój Antoś.No juz sama nie wiem. Kurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
We środę idę z Małą na szczepienie, to się zapytam pediatry o co może chodzić. Chociaż pewnie nic nowego i niewypróbowanego mi nie powie 🙂 już kombinowałam na wiele sposobów. Dziś chyba odciągnę trochę pokarmu i znów zrobię Adze kaszę na moim mleku. A póki co lecę ja budzić, bo śpi już 1,5 godziny 😉

Aaaa, wczoraj nie dałam rady dotrzeć na pocztę, więc dziś Ci wszystko powysyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po spacerze i kaszce 🙂 Stasiek się na szczęście rozkręca, zjadł dziś wszystko co mu przygotowałam, tzn. 12 czubatych łyżeczek dyni + odrobina wody + 2,5 czubate łyżeczki proszku kaszkowego. Miałam wrażenie że zjadłby jeszcze więcej gdybym mu dała.
W poniedziałek idziemy na szczepienie więc na razie się wstrzymam z tym ziemniakiem, żeby mieć pewność od czego to jeśli po szczepieniu byłyby jakieś problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
O jej biedny Dawidek ale go złapało 😞 oby szybko wyzdrowiał.
Kwasiek a ten katarek podłączasz do odkurzacza? A jak tam dzienniczek Agusi nadal go prowadzisz?

Co do fridy to ja ją mam i jest di d..y. nie spełnia wymagań i strasznie ciężko usuną z nosa cały ten katar. I też mogę stwierdzić ze jest przereklamowana

Aleksandra i Zuziek jak tam samodzielne zasypianie. Ja narazie próbuje Piotrusia przyzwyczaić do łóżeczka bo na sam widok płacze. A potem będę próbowała go uczyć samodzielnie zasypiać.

Piotrus zaczął mi się budzić na d ranem co zawsze spał do 8 a teraz o 6 budzi się i chce jeść ale potem idzie spac dalej. Zastanawiam się czy by mu nie zwiększyć porcji na noc. Teraz je 180 ml. Jak się Piotrus obudzi w noy to daje go do łóżeczka i sam zaśnie a w dzień na sam widok łóżeczka tak płacze. Kurcze nie wiem już sama o co biega.

Ale mnie wczoraj wkurwiła teściowa. Zapytała co mi powiedziała rehabilitantka to jej powiedziałam ze kazałam dawac Piotrusiowi wyłącznie nowe buciki z dobrej firmy i żeby mu nie dawać po innych dzieciach ze względu na to że kazde dziecko inaczej układa stópkę a że Piotruś ma problemy z ułożeniem stópek to żeby mu nie dawać schodzonych butów. A ona mi powiedziała ze pierdole głupoty bo od wieków dzieci chodziły w butach jeden po drugim a mają dobre stopy nic się im nie dzieje. Myślałam ze mnie krew zaleje jak to usłyszałam.

Wszystkiego naj naj dla Oleńki, dużo zdrówka i uśmiechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski, weźcie w tym udział: ja wczoraj wieczorem zarejestrowałam jedne zakupy i właśnie mi przyszedł sms, że wygrałam bon na 200 zł! 🤪 🤪 🤪

http://www.mojapierwszazima.pl/#/home/

Tylko jest kilka kruczków. Po pierwsze trzeba zachować paragon, po drugie - etykiety z kupionych słoiczków. No i sprawdzają podobno godzinę zakupu, czyli nie można się zarejestrować przez zrobieniem zakupów. Za każde wydane 15 zł można jeden raz wysłać zgłoszenie. Czyli przy zakupach za 30 zł - dwa zgłoszenia itd. Liczy się jeden rachunek - nie można sumować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann ale Staś dużo je 🤪 ja próbuje Marysie karmić to marchewką, jabłkiem albbo jakimś deserkiem ale zje 1 góra 2 łyżeczki i to wszystko. A naciąga ją przy tym jak nie wiem... Jak wy to kobitki robicie że dzieciaki jedzą zupki i inne papki??!! 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, nie wiem od kiedy karmisz Marysię, Stasiek zaczynał od jabłuszka już 3 tygodnie temu i na początku zjadał tyle co nic. Przyjęłam taką zasadę że teraz karmię go bez stresu nie przejmując się ilością, jak zje jedną łyżeczkę to dobrze, jak 10 to super. Długo jadł bardzo mało, trochę więcej je dosłownie od kilku dni (zresztą przed chwilą ulał sporo z tego co zjadł - za bardzo go wyturlałam przy okazji ćwiczeń 😉 ). Przy czym ja piszę o takich niemowlakowych łyżeczkach, a nie takich od herbaty. Tej dyni to było dosłownie niecałe pół słoiczka od musztardy, do tego kaszka i trochę wody. Na pewno więcej niż pół słoiczka kupnego, ale do całego to raczej jeszcze nie doszliśmy.
A gotujesz sama czy dajesz kupne słoiczki? Stasiek na kupne kręci nosem więc zjadamy przetwory zrobione przez dziadka. Jak już zacznie jeść zupki, mam zamiar sama gotować w miarę dostępności produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena, Aga tak siedzi, jak ją tak posadzę 😉 kilka minut potrafi tak sobie posiedzieć, aż w końcu się przewraca 😉 dobrze, niech ćwiczy koordynację 😜 dziś się już kilka razy przewróciła z brzuszka na plecki - do tej pory jej się to jeszcze nie udało 😉

Sylwia, tak, pije prawdziwą kawę 😉 z jednej płaskiej łyżeczki, więc słabiutka jest, ale mnie stawia na nogi 🙂 a Młoda nie dostaje hiperaktywności po niej, więc jest git 🙂

idę obiad gotować i wyjąć Małą z łóżeczka, bo jej się już znudziło. Czas na zabawę na naszym placu zabaw 😉 😉 (dywan, koc, narzuta na łózko, kolejny koc, prześcieradło i jazda! 🤪 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann ja to si bałam na razie kawy napić pije tylko zbożową albo cappucino

co do jedzenia to ja małej daje tak od ok 2 tygodni najpierw samo jabłko tarte na tarce później z marchewką a teraz daje jej deserki też zupki niestety na razie te ze słoiczków bo muszę poczekać aż się sprawa z blenderem wyjaśni i wsówa bez zastrzeżeń no może na zupki trochę się krzywi (bo to ochydne na maxa) ale pół słoika zje a może by zjadła i więcej ale boje się jej jeszcze dać tak dużo

a kaszki mi zjada dwie łyżki takie jak do zupy i woda do tego na oko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzała młodzieży!

Wróciłam z pracy, miło było, głównie pokazywałam zdjęcia 😎

ale do rzeczy. Znacie europejski znak bezpieczeństwa CE (E- takie okrągłe)? No więc,jak wiecie,gdy jest na zabawkach to znaczy że wszystko gra i buczy i nasze dziecko nie zatruje się chemią lub nie połknie oka misia. Tzn że produkt spełnia wymogi dyrektyw unijnych nowego podejścia.

Ale jest również znak CE który znaczy CHINA EXPORT!!!! Jak się pewnie domyślacie CE chińskie nie oznacza spełnienia wymogów unijnych 😞 I jakoś teraz przed świętami podobno pełno zabawek z chińskim CE....
JAK je odróżnić???? W europejskim środkowa kreska w ,,E" jest krótsza od górnej i dolnej, w chińskim wszystkie kreski są równe.... (wiedza zasłyszana z TNV24)
III. kurdupel w osobie mojego dziecka też już siedzi 😜 czekam az zacznie raczkowac, bo chyba nareszcie sie do tego zabiera 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...