Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sylwia gratulacje 🙂

A dla Piotrusia wszystkiego dobrego na 11 miesięcy 🙂

Dziewczyny, czym chronicie swoje Maluchy przed komarami i meszkami? Są już masakryczne, ja mam takie ultradźwiękowy przyrząd Chicco ale coś nie bardzo działa a pod moskitierą Stasiek nie chce siedzieć. Macie jakieś sprawdzone środki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej już nadrobiłam zaległości

Wszystkiego najlepszego dla chłopaków !!!

Iga właśnie zasypia u nas jeszcze nie ma meszek a komary głównie późnym wieczorem ale to mała już w domku tak ok 19
taka jestem dziś dumna z tej mojej kruszynki że nie mogę się napatrzeć na nią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;* czyż bym była pierwsza 🙂

spóźnione ale szczere 😉 życzonka dla wszystkich miesięcznych solenizantów ;*

Madalena obiecane fotki 😉 sorki że tak późno...




ehhh mąz dzisiaj wyjeżdża 😞 szkoda znowu bede tęsknić 😞
a dzisiaj taka brzydka pogoda że mam jeszcze gorsze samopoczucie... 🤢
nic idę sobie kawuche strzelić ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Zuziek moja szwagierka ma taką spacerówkę, a jej mały ma półtora roku i jest za mała, wiec na małe dzieci ok ale na większe porazka!!! Kubus dalej ma biegunką ale juz nie wymiotuje, daje mu smectea jutro do lekarza idziemy. Waja mozesz wysłac mi na maila [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

I doczekałam się - Olcia przespała całą noc od 20 do 6.40 🙂 Ciekawe czy to było jednrazowo przespana noc czy może już tak zostanie (?) Pobawiła się ze mną, dostała kaszkę i butle z mleczkiem i teraz śpi 🙂

U nas pogoda do d..., na przemian leje i wieje.

Angela, jak czuje się Kubuś, pomogła smecta?

Sylwia, gratulacje dla Igusi - ile radości u małej ze zdobytej nowej umiejętności 🙂

Kwasiek, już dzisiaj lepiej i humor się poprawił?

Ann, ja jeszcze nie chronię niczym Oli, bo ani meszek ani komarów u nas nie ma, a w zeszłym roku nie było ich dużo, ale na pewno zaoptrzę się w fenistl żel albo bedę dawać w kropelkach.

Zuziek, Zuzia mały słodki śpioszek 🙂 A czas szybko leci i znowu na kilka dni będzie Adam z Wami.

Dzisiaj wieczorem ostatni raz będę karmić Olinkę piersią, ciekawe jak jutro będzie z butlą.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Ann ja na razie tez nic nie stosuje, bo na razie jest spokoj z komarami itp.I tez kupilismy jeszcze w tamtym roku odstraszacz ultradzwiekowy i generalnie nie sprawdzil sie.Za to rewelacyjnie sprawdzila sie siatka na okno.A jezeli chodzi Ci o to czym smarowac skore dziecka zeby go nie kasaly to nie mam pojecia.

U nas nocka taka sobie, ja nie spalam do 3 Julka budzila sie 3 razy w ciagu nocy.
Angela zaraz wysle meila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

Oczywiscie spoznione ale z serca zyczonka dla miesieczniakow 😘 😘 😘 😘 😘

Igusia ruszyla, super, gratulki dla niej 😘 😘 😘 😘 😘

Kwasku ja mam duzo powazniejszy problem z moim m. ale to temat rzeka i nie chce sie wyzalac szczerze mowiac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
Laaf dobrze wiedziec, ze sa wklady dla niemowlat, bo nie wiedzialam bede musiala kupic.Ale swoja droga to dziwne, ze jeszcze we wroclawiu nie ma komarów.


Waja dokładnie a ja mieszkam na Wilekiej Wyspie 😮 😮 😮
te wkladki sa rozowe i dozwolone opd 1 roku noa lae to juz mam male znaczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Tak, już jest lepiej. Dzięki 🙂
Laaf, jakbyś chciała pogadać, to wiesz gdzie mnie szukać 🙂 trzymaj się 😘
Angela, obserwuj Kubusia i jutro na wszelki wu idź z nim do lekarza 🙂 na pewno nie zaszkodzi.
Waja do mojego męża chyba dotarło, że bez dodatkowego dochodu długo nie pociągniemy. Więc w czerwcu będę składała po raz kolejny CV. Tym razem spróbuję również na mojej byłej uczelni - kto wie, może znalazł by się dla mnie kawałek etatu? 🙂 we środę idę z Agą do ortopedy, więc i tam CV zostawię - a nóż widelec...? Z tą szkołą podstawową, o której pisałam kilka dni temu, będzie lipa, bo trzeba mieć jakiś kurs z pielęgnowania w środowisku nauczania i wychowania. U nas takich kursów nawet nie organizują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Widzę, że zaczynają nas dopadać bardziej różnorodne problemy niż tylko choroby dzieci... Trzymam kciuki że wszystko będzie ok 🙂
U mnie też nerwowo bo Mama dziś poszła do szpitala na bronchoskopię którą jej obiecywali przy tym zapaleniu płuc. Denerwuje się strasznie, my też przy okazji. No ale mam nadzieję że też skończy się tylko na nieprzyjemnościach badania.

Otworzyłam dziś Staśkowi kaszkę jabłkową Bebilonu - któraś z Was ją kiedyś bardzo polecała chyba na podstawie próbek i kupiliśmy kiedyś jak Stasiek nie chciał nic jeść i próbowaliśmy wszystkiego. Mnie ta kaszka bardzo smakuje, jest zupełnie jak budyń, no ale Stasiek jej w ogóle praktycznie nie chciał jeść. Wygląda na to, że się już tak przyzwyczaił do swoich bezmlecznych Zdrowych Brzuszków że nic innego mu nie wchodzi 😞 Chyba muszę poszukać chętnych na otwarte opakowanie, bo przecież szkoda wyrzucić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Zuzka też zrobiła bunt głodowy 😠 😠 😠 i dwa dni pod rząd gdy tylko chciałam dać jej kaszke zaraz ją zwracała... 😞 więc postanowiłam przestać na 3/4 dni jej dawać kaszke i od jutra zobaczymy czy znowu wróci w łaski... ehhh Ann my to się mamy... 🥴 się nam gwiazdy trafiły :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stasiek ostatnio je względnie, ale jest nieprzewidywalny. Była też faza, że kaszka mu przestała smakować ale pomogła właśnie taka przerwa. Poza tym u nas pomaga zwykle przepychacz w postaci wafelka czy kawałka buły - daję Stasiowi do ręki jak nie chce jeść łyżeczką, on zajada swoje a ja pakuję swoje i paszcza się otwiera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego dla kolejnych 11-miesięczniaków Maxymka i Antosia!!!

Nocka ok, pobudka na zmianę pieluszki, kilka łyków wody i dalej Olinka spała. Teraz śpi po 1 śniadanku, a ja mam chwilę posiedzieć przed netem.

Dziewczyny, dzisiaj wieczorem będę podawać Oli mleko modyfikowane i zastanawiam się ile zrobić? Do tej pory po kolacyjce dostawała cyca, przy którym nie musiałam zastanawiać się ile potrzebuje. Rano po kaszce (na wodzie) modyfikowanego dostaje od 120-140 ml. Jakie jest zapotrzebowanie dzienne na mleko?

Ann, a może tak jak Zuziek za kilka dni znowu spróbuj podać tę kaszkę. Olcia na ogół nie sprawiająca problemów jedzeniowych, czasami też nie chciała czegoś ruszać, ale z czasem przekonywała się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Ann, dlatego ja kupuję tylko te kaszki, w których mam pewność, że Aga je zje 😉 też mam kilka takich pootwieranych opakowań, z którymi nie mam co zrobić...
Anulka, zapotrzebowanie zapotrzebowaniem, a dzieci są różne 😉 raz wypiją 100 ml, innym razem 250. Ja zwykle Adze nie robię więcej, niż ze 150 ml wody. Chyba, że widzę, że jest bardzo głodna - wtedy zdarza jej się wypić 210 ml 🙂

Wszystkiego najlepszego dla Maksymka i Antosia!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJKA 🙂
Kwasku, dzięki jak cos skorzystam 😉 🙂

sto latek dla Maxymka 😘 😘 😘


dla Antosia również


Anulka Dawid zjada 220 na noc mleka z kaszą, Przygotuj 150 jak pisze Kwasiek albo dorobisz albo wylejsz 😉

a co to sie Zuzka wypiela na jedzenie? powiedz jej ze jak nie bedzie jadla to nie da rady ganiac Dawida 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rety, faktycznie, Farmazonio sto lat!!!
Dla Antosia również 🙂

Ja też już generalnie kupuję tylko Zdrowe Brzuszki które Stasiek lubi ale zostały mi jeszcze kaszki z czasów kiedy eksperymentowaliśmy z różnymi bo nie chciał jeść niczego. Postanowiłam teraz jedną z nich otworzyć no i na razie klops. Dam rzeczywiście jeszcze raz po kilku dniach i raczej więcej nie będę eksperymentować z mlecznymi skoro mu nie podchodzą.
A dla odmiany na drugie śniadanie wciągnął pastę jajeczną z jogurtem i szczypiorkiem (z prawie całego jajka z dużą ilością tego szczypiorku), zagryzł dwoma plasterkami fileta z indyka, kawałkiem grahamki i kawałkiem jagodzianki na deser 😉 Do tego oczywiście mleczko i teraz śpi jak suseł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ann ale Stasiu wciagnal sniadanie, jestem pod wrazeniem 🙂

Wszystkiego dobrego dla Maxymka i Antosia:*

Kwasiek to troche lipa, ze ze szkola nie wyszlo, ale trzymam kciuki zeby gdzie indziej sie udalo.Wlasnie wczoraj rozmawialismy z mezem, ze przydalo by sie robic jakies kursy a pozniej specjalizacje, bo jak masz taki papier to od razu pensja wedruje w gore.Ale koszt specjalizacji tez niestety nie jest niski;/. Ja planuje we wrzesniu wrocic do pracy, ale zastanawiam sie jak to bedzie jak to wszystko pogodzic i w ogole czy cos jeszcze pamietam i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze nalezalo wybrac pielegniarstwo, bo poloznictwo to bardziej zawezona dziedzina, ale nic.

Maz dzisiaj rano wyszedl do pracy wroci dopiero jutro wieczorem, cudnie.Ma dzisiaj jakis kurs a pozniej smiga na nocke, schodzi z nocy i idzie na kurs, wiec ja zabieram sie do mamy, bo jakos mi sie nie chce samej siedziec.
Odkad Julia zaczela chodzic to paradoksalnie czesciej woli byc na rekach a ja juz mam rece do samej ziemi.
Dobra ide ogarniac balagan, a tak mi sie nie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...