Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cos tu dzis słabo? Ja byłam u kolezanki co ma termin na pazdziernik i jakos czas zleciał, Kubus spi znowu a tak to nudy, maz pewnie niedługo bedzie na miejscu w Holandii tak za 2 godzinki lub predzej, zalezy jak na autostradzie. Cholibcia, byle szybko zleciało, rozumiem Zuziaka co przezywa 😉 no chyba,że juz sie przyzwyczaiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przedwczoraj weszłam na tę stronę, ale nie było czerwca. Jak dla mnie możemy się przenieść lub możemy zostać. Masa tu wspomnień... 🙂 I chyba musiałabym zalogować się, bo widzę na wątku tylko 2 posty, a Kwasiek Twojego już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, ja się na nowo rejestrowałam. Mam taki sam login, hasło i całą resztę, jak tutaj. Jest jeszcze opcja, że ktoś Ci ten login "zabrał" i że jest już na mamusie.net jakaś anulka81...
a mojego postu nie widać. Cóż, bywa. Czyli chyba zostanę na brzuszku, a mamusie trzeba będzie olać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, w życiu bym nie wpadła na to, że Maria to Ty 😮
Anulka, ja żadnego problemu z rejestracją nie miałam... 🤨 albo ja miałam szczęście, albo Ty - pecha 🙂
Aga od godziny śpi. Na śpiocha dałam jej 150 ml mleka i teraz mam spokój. Zaraz pójdę się umyć, wypiję gorącą herbatkę na dobranoc i pójdę spać, bo pewnie Młoda się obudzi koło 5-6 wyspana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he, no czasdem mozna sie pomylic 😉 moze byscie ze mna pisały i sie nie skumały ze to ja he he. Kubus spi od godzinki a ja zaraz ide sie myc i do spania, teraz tylko ja wstaje, chociaz bedzie ze mna spał to nie bedzie wstawania bo na stoliku obok lozka wszystko bedzie stało woda i herbatka 😉 a Kubus mleka w nocy juz nie pije, tylko rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia już drugi dzień bez problemu wypiła wieczorem mleczko modyfikowane i smutne to, że nie szuka piersi.

Na mamusiach próbowałam zarejestrować pod innym loginem i też d..., całyczas się kręci w kółko z napisem proszę czekać. Chyba jutro napiszę do admina i zapytam co jest nie halo. Kwasiek, chyba faktycznie mam pecha 😉 albo jest coraz większe zainteresowanie i zaczęło mulić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka81 napisał(a):
Ja przedwczoraj weszłam na tę stronę, ale nie było czerwca. Jak dla mnie możemy się przenieść lub możemy zostać. Masa tu wspomnień... 🙂 I chyba musiałabym zalogować się, bo widzę na wątku tylko 2 posty, a Kwasiek Twojego już nie.
kwasiek napisała na mamusiach, na wątku czerwcowym coś w stylu, żeby dziewczyny przeniosły się na brzuszka bo tu jest mało osób. KWASIEK - to nie fair 😠 Nie po to rozkręcam nowy serwis, żebyś mi robiła antyreklamę. Masz minusa u mnie.
Dlatego ten post został usunięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak dokładnie, to napisałam, że póki na mamusie.net na wątku czerwcowym nie ma ruchu (bo pisała jedna dziewczyna - Maria, czyli nasza Angela), to zapraszam ją na brzuszek.net, gdzie są inne czerwcowe mamuśki, które obecnie przeżywają pierwsze kroczki swoich dzieci 🙂 Poza tym Adminie, jeżeli rozkręcasz drugi serwis, to postaraj się proszę, aby on działał 🙂 kolejna sprawa: moim wpisem nie złamałam regulaminu forum, więc nie bardzo rozumiem usunięcie mojego wpisu. Mogłeś tam napisać, żebym na przyszłość nie zachęcała innych do zmiany serwisu. A usuwając mój wpis tylko sprawiłeś, że nie mam już najmniejszej ochoty tam nic pisać. Sam zrobiłeś antyreklamę 🙂
Poza tym - dlaczego z brzuszek.net można zachęcać ludzi do udzielania się na mamusie.net, a w drugą stronę nie dość, że to nie działa, to jeszcze punktuje minusami?
Nie, żebym się przejęła, ale troszkę to dziwne, skoro oba serwisy ponoć Twoje są, a i wpływy z reklam chyba na tych samych zasadach działają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się zestresowałam... Stasiek mi spadł ze stolika - tego z którym łazi po pokoju. Niby przy nim stałam i asekurowałam go (włazi sam na ten stolik z sofy i pozwalamy mu z niego wyglądać przez okno balkonowe), ale tak się zawinął, że wywinął koziołka w powietrzu i złapałam go dopiero tuż nad podłogą. Uderzył ale raczej lekko bo go zamortyzowałam. Ryk był nawet mniejszy niż przy standardowej wywrotce, właściwie chyba tylko się przestraszył. Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak to się stało, skoro stałam przy nim i patrzyłam na niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dzisiaj Olcia mnie zadziwiła, zasnęła o 20 (normalka), obudziła się przed 5, napiła się wody, tradycyjnie przytuliła i zasnęła - spała..uwaga...do 7.36, jak nie ona. Oby tak dalej 🙂

Obie już jesteśmy po śniadanku. Teraz biorę się za sprzątanie, potem spacer, jeżeli pogoda bardziej się nie schrzani, a po 17 przyjedzie moja kuzynka z mężem (ojciec chrzestny Oli) i córeczką prawie 2,5-letnią.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny. Wróciłam do Was po dłuzszej przerwie może zauważyłyscie ze troche mnie nie było.
Nadrobiłam te kilka stron a tym razem było co. 😜
Zuziek dziękuje za zdjecia wózka i moim zdanie wygdlada fajnie. Mówiłas ze nie dałabys za niego tyle co kosztuje ale według mnie jest warty moze nie tyle ile sie cenia w sklepie ale 200-250 zł mogłabym dac. Zastanawiają mnie tylko raczki czy one sa ruchome czy w stałej pozycji.?

Sylwia gratuluje Igusi pierwszych kroczków. A schodów nie mam w domu wic sie ciesze ze przynajmniej ich nie bede musiała pilnować
I o ile dobrze pamiętam Julcia też wstała na nózki więc jej też gratuluje. 😘

Anulka no cisnienie to nie przelewka w tym wielu ale dieta i dbanie o siebie może znacznie polepszyc sytuacje więc bedzie dobrze i oby mężulek dotrzymał słowa. 😉

Co jeszcze miałam napiac ale mi umklo.

A co u mnie.
Piotrus nadal ma sine dzisla i jak spuchniete ze nie chce jesc. Doktorka stwierdzila ze juz nie pamięta zeby tak ciężko dziecku zabki wychodziły. Cala gorna szczeka jest sina i przy kazdym zębie jest taka kulka wielkości 20 gr 🤨 🤨
A po zatym ruszyl trochę z mowa co dziennie jakies nowe słowo sie uczy.
A i teraz bardzo szybko uczy sie powtarzać odgłosy. Umie juz jak robi kurka baranek autko piesek. Wczoraj nauczy sitajcie dziewczyny. Wróciłam do Was po dłuzszej przerwie może zauważyłyscie ze troche mnie nie było.
Nadrobiłam te kilka stron a tym razem było co. 😜
Zuziek dziękuje za zdjecia wózka i moim zdanie wygdlada fajnie. Mówiłas ze nie dałabys za niego tyle co kosztuje ale według mnie jest warty moze nie tyle ile sie cenia w sklepie ale 200-250 zł mogłabym dac. Zastanawiają mnie tylko raczki czy one sa ruchome czy w stałej pozycji.?

Sylwia gratuluje Igusi pierwszych kroczków. A schodów nie mam w domu
I o ile dobrze pamiętam Julcia też wstała na nózki więc jej też gratuluje. 😘

Anulka no cisnienie to nie przelewka w tym wielu ale dieta i dbanie o siebie może znacznie polepszyc sytuacje więc bedzie dobrze i oby mężulek dotrzymał słowa. 😉

A co u nas :
Piotrusiowi nadal puchna dziasala. Jak otworzy buzie to jest czarno i przy kazdym zabku ma jaka kulka w wielkosci 20 gr. Doktorka stwierdzia ze juz nie pamięta zeby tak ciężko dziecku wychodziły ząbki. Nie chce jesc i muszę mu miksować bo nie jest w stanie nic pogryz.
A tak po zatym ruszy z mow codziennie jakies nowe sowo potrafi wypowiedziec. Traz jest na etapie naśladowania zwierzątek i odgłosy. Potrafi powiedziec jak robi kurka baranek auto piesek, jak dmucha wiatraczek . Wczoraj nauczyłam go pokazywać jak Piotrus płacze. 🙂


A ja nie pokazywaam sie tyle czasu ponieważ dostaam taki atak migreny ze myslaam ze padne. do dzisaj jestem na tabletkach ale juz mnie tak nie boli przynajmniej moge na oczy patrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasiek_ napisał(a):
Tak dokładnie, to napisałam, że póki na mamusie.net na wątku czerwcowym nie ma ruchu (bo pisała jedna dziewczyna - Maria, czyli nasza Angela), to zapraszam ją na brzuszek.net, gdzie są inne czerwcowe mamuśki, które obecnie przeżywają pierwsze kroczki swoich dzieci 🙂 Poza tym Adminie, jeżeli rozkręcasz drugi serwis, to postaraj się proszę, aby on działał 🙂 kolejna sprawa: moim wpisem nie złamałam regulaminu forum, więc nie bardzo rozumiem usunięcie mojego wpisu. Mogłeś tam napisać, żebym na przyszłość nie zachęcała innych do zmiany serwisu. A usuwając mój wpis tylko sprawiłeś, że nie mam już najmniejszej ochoty tam nic pisać. Sam zrobiłeś antyreklamę 🙂
Poza tym - dlaczego z brzuszek.net można zachęcać ludzi do udzielania się na mamusie.net, a w drugą stronę nie dość, że to nie działa, to jeszcze punktuje minusami?
Nie, żebym się przejęła, ale troszkę to dziwne, skoro oba serwisy ponoć Twoje są, a i wpływy z reklam chyba na tych samych zasadach działają...

Podstawowa i kluczowa sprawa - Brzuszek ma 1 milion odsłon miesięcznie. Mamusie powstały 2 tygodnie temu i nikt prawie o tym serwisie nie wie. Dlatego dziwnym wydaje się Twoje pytanie "dlaczego z brzuszek.net można zachęcać ludzi do udzielania się na mamusie.net, a w drugą stronę nie ". Nie mogę sobie pozwolić na to, że jeśli już ktoś trafi na tę stronę spoza Brzuszka (na czym najbardziej mi zależy), żeby nie został zniechęcony małą ilością postów. Gdyby jakaś świeża osoba przeczytała Twój wpis, automatycznie przeszła by na Brzuszek. Mnie zależy na tym, żeby rozkręcić ten serwis, a nie bazować tylko na stronie, która została zrobiona wyłącznie z myślą o ciężarnych.

Mamusie to strona wyłącznie dla mam - staram się ją rozwinąć i bardzo jestem wdzięczny mamom z marca, września października, listopada 2010 - gdyby nie one, na tamtym forum dzisiaj nie było niczego i nie było by dyskusji czy wchodzić na mamusie czy nie.
Wpis typu - "chodźcie stąd bo tu i tak nikogo niema" z pewnością nie pomoże, a tylko zaszkodzi tej stronie. Usunięcie posta w tej sytuacji mógłbym podciągnąć pod regulamin (pkt. 10.l - "(...) namawiania do kliknięcia na link" ) ale nie chciałem rozwiązywać tego w ten sposób, sądziłem że domyślisz się dlaczego usunąłem ten post.

Odnośnie zdania " jeżeli rozkręcasz drugi serwis, to postaraj się proszę, aby on działał ";
Nie od razu Kraków zbudowano. Problemy wychodzą "w praniu", zawsze można wysłać do mnie maila. Mamy ok. 60 użytkowników na mamusiach i nikt wcześniej nie zgłaszał podobnych problemów z rejestracją. To chyba oczywiste, że jeśli jest coś nowego, nie zawsze od razu działa idealnie.

Co do wpływu z reklam, to drugi serwis nie jest wyłącznie zrobiony dla mam brzuszkowych - jest tworzony dla KAŻDEJ mamy w Polsce i na świecie. Kobieta mająca dziecko nie będzie szukała forum na stronie dla ciężarnych, tylko na stronie dla mam. Nie myślcie kategoriami Brzuszka. Jeśli chcecie tam przejść, udzielać się, rozmawiać, jeśli chcecie pomóc rozkręcić forum dla mam, będzie mi bardzo miło, ale z Waszą pomocą, czy bez niej, strona i tak się rozwinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adminie,
Wydaje mi się, że zabrakło wcześniej wyjaśnienia intencji. Ja rozumiem Twój powyższy post w ten sposób, że zależy Ci żeby mamusie przenosiły się na nowy serwis, żeby nie obciążać niepotrzebnie Brzuszka, który ma coraz więcej użytkowniczek spoza ciężarówek. Jeśli tak, to jest argument, który należy przemyśleć i spojrzeć nań życzliwie.
To nie jest dla nas / dla mnie taka automatyczna decyzja, bo:
- z Brzuszkiem wiążą nas pewne sentymenty, tu jest historia naszej znajomości i naszych brzuszków - szkoda tracić tę ciągłość,
- mamy coraz mniej czasu na jedno forum więc dwa to już dla nas zupełnie abstrakcja na tym etapie życiowym,
- nie ma sensu żeby przeniosła się tylko część z nas: albo wyprowadzamy sztandar i zgodnie całym czerwcem idziemy na mamusie albo lepiej zostać tu gdzie jesteśmy,
- nie wszystkie udzielamy się regularnie - jak sobie pójdziemy, to te które wpadają tylko rzadko, mogą nas nie znaleźć (choć być może dałoby się zostawić jakąś wiadomość, gdzie nas szukać),
- tu możemy być pomocą również dla ciężarówek (np. ja się nadal udzielam na forum cukrzycy ciążowej gdzie regularnie co jakiś czas dochodzi jakaś totalnie spanikowana ciężarówka której lekarz nie sprostał cukrzycy i trzeba jej tłumaczyć wszystko od początku i która potrzebuje też świadectwa że mimo naszej cukrzycy nasze dzieci urodziły się i nadal są zdrowe).
Pewnie mogłabym jeszcze ciągnąć tę wyliczankę ale nie o to chodzi.
Wydaje mi się że decyzja o przejściu lub pozostaniu powinna być kolektywna więc nie odmawiaj proszę nam możliwości przedyskutowania jej. Zgadzam się natomiast że zręczniej jest tę dyskusję prowadzić tu a nie na nowym forum gdzie można zniechęcić zupełnie świeże osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj goraco cusik sie zrobilo 😉 generalnie mi jest obojetne czy bedziemy na brzuszku czy na mamusiach 🙂

Ann takich wypadkow bedzie coraz wiecej, za chwile oprocz chodzenia zacznie sie wspinanie na wszystko co popadnie, poprostu musimy ten etap jakos przejsc...najwazniejsze ze Stasiowi nic sie nie stalo 🙂

Dawid nadal bezzebny tyle ze dolne dziaslo zapuchniete na maxa ale o juz conajmniej od 2 miesiecy natomiast gorne dziaslo jak u noworadka cieniutkie 🙂 😜

Madalena a jaki masz sposob na migreny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...