Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe błędy w rozumowaniu polegają na dwóch sprawach;
- nie namawiam, byście PRZESZŁY na mamusie. Rozumiem Was, jest Was tu bardzo dużo i to jest nie możliwe, żeby z dnia na dzień przesiąść się z jednej strony na drugą.
Jeśli któraś z Was ma ochotę podyskutować również na tamtej stronie, od czasu do czasu zajrzeć, przeczytać inne wpisy, to z czasem nawet nie zauważycie, kiedy wszystkie tam będziecie.
Jeśli wolicie być tutaj, do niczego nie namawiam. Żadna z wymienionych wcześniej mam nie przeszła, one po prostu tam zaglądają i piszą tutaj i tam. Im więcej postów, tym więcej osób i ciekawsza strona.

- drugi błąd, to myślenie w kategoriach Brzuszka. Mamusie to strona dla mam nie tylko tych z Brzuszka ale wszystkich mam. Zależy mi na tym, żeby jak już jakaś mama tam trafi, żeby nie wyszła z tej strony patrząc na puste działy i brak ruchu.
Brzuszek nie zmieni się, nadal zostają te same działy, nadal będzie dział dla mam, które urodziły w danym miesiącu itd. będzie żył własnym życiem obok stron dla mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Laaf generalnie sposobów na migrene nie mam w mojej sytuacji pozostaje mi to po prostu przetrwać. Swego czasu leczyłam sie u neurologa ale leczenie nic nie dalo a nawet zaszkodziło bo musiałam potem żołądek leczyć.
A teraz biorę środki przeciw bólowe i tyle. Mam czopki i na czarna godzine ketonal ale jego staram sie nie brac bo potem sabsze leki nie chcą działać. Najgorsze jest to ze przy migrenie pogarsza mi sie wzrok i naciąga mnie nie mogę jesc ani pic bo wydaje mi sie ze zwymiotuje. Jak ma sie kto zajac Piotrusiem to staram sie leżeć bo każdy ruch sprawia mi wiekszy bol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok, przyjmuję do wiadomości, że źle zrozumiałam Twoje intencje, Adminie i cieszę się że je wyjaśniłeś.
W każdym razie jest dla mnie jasne, że liczysz na naszą pomoc w rozkręceniu nowego serwisu. Ja w miarę swoich skąpych możliwości czasowych postaram się trochę pomóc, ale jak to wyjdzie w praniu, zobaczymy. Co do przejścia, nadal uważam że rozsądnie byłoby żebyśmy się zdecydowały grupowo, jeśli wszystkie dziewczyny tak zdecydują, jestem gotowa przejść, ale wtedy nie będę już miała czasu na brzuszka.
A teraz muszę lecieć do swojego Staśka bo już jest zazdrosny że Matka zajmuje się innymi sprawami niż jedyną słuszną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nowy sposób na mojego niejadka 🙂
oczywiście dotyczy to tylko stałych posiłków które można zjeść rękami 🙂
czyli np. parówki dawałam jej widelczykiem to zjadła nie całe pół parówki i koniec głowa nieee i więcej nie wcisne jej...
zostawiłam talerzyk na stoliku i po 15 min. widze pusty talerzyk i nawet pół kanapki z masełkiem zjadła i popiła to wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adminie, dziękuję za wyjaśnienie. Właśnie tego mi zabrakło - rozmowy. Samo usunięcie wpisu mi nic nie mówiło. Nie wiedziałam, czy został usunięty przez Ciebie, czy forum nawala, czy ja mam problem z przeglądarką. A gdybyś mi to wyjaśnił na tamtym wątku, na pewno byśmy nie zniechęcili nowych użytkowników do forum. Myślę, że wręcz przeciwnie. No ale stało się, a nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać 😉 Nie chciałam nikogo zrażać do nowego forum, nie to było moim zamiarem. Być może czasami znajdę czas, aby tam zajrzeć, ale na chwilę obecną i tak piszę tutaj z marudzącą Agą, próbującą wdrapać mi się na kolana, i tak czasu mi zabraknie na "moje sprawy". No ale zobaczymy. Jeżeli dziewczyny się tam przeniosą, to i ja się tam przeniosę. Ale póki ruch jest tutaj, a nie tam - zostanę tutaj. Mogę ewentualnie zaglądać na wątki dotyczące zdrowia maluszków, żeby raz na jakiś czas zabrać głos. Jedna funkcja by się na forum bardzo przydała: powiadomienie na maila o odpowiedzi na "śledzony" wątek. Gdybyś mógł o tej opcji pomyśleć, to byłoby fajnie - myślę, że to pozwoliłoby połączyć jedno z drugim bez uszczerbku ani dla pierwszego, ani dla drugiego, ani dla zapracowanych mamuś 🙂 Pozdrawiam 🙂

Tak w ogóle to cześć 🙂
Dzisiejsza nocka lepsza już. Aga spała od 19:20 (!!!) do 8:30 🙂 dziś na 14:30 idziemy do ortopedy. Mąż będzie w pracy, więc będę musiała Agę zapakować w chustę. Idiotyzm polskiej rzeczywistości: ortopedia i traumatologia dziecięca w budynku, na wysokości pierwszego piętra, bez podjazdu - zamiast tego kilkanaście bardzo stromych schodków... Jak się idzie samemu, to z wózkiem nie ma szans się dostać. A jak jakieś dziecko porusza się o kulach? Albo na wózku inwalidzkim? 🤢 jednym słowem: porażka. No ale mniejsza z tym. Zaniosę od razu tam moje CV - może kogoś szukają? Wczoraj rozmawialiśmy z mężem, co jest lepsze: niania czy klub malucha. Jedno ma swoje minusy i drugie. Niania droższa od klubu, ale przynajmniej ma jedno dziecko pod opieką. W Klubie jest jedna opiekunka na kilkoro dzieci, ale z drugiej strony dziecko ma kontakt z innymi dziećmi. Ech, kurde... dlaczego to wszystko jest takie skomplikowane? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sobie wyjaśniliśmy 🙂 Lepiej późno, niż wcale.
Masz rację, taka opcja powiadamiana to dobry pomysł. Zrobię coś takiego w wolnej chwili.
To wiąże się nie tylko z samym powiadamianiem ale również z opcją w profilu, czy ktoś sobie tego życzy czy nie. (nie każdy chce dostawać maila po każdym nowym wpisie w wątku).
I jeszcze raz powtarzam - nie oczekuję, że się przeniesiecie. Może chociaż część z Was będzie pisała tutaj na brzuszku i tam na mamusiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
admin napisał(a):

To wiąże się nie tylko z samym powiadamianiem ale również z opcją w profilu, czy ktoś sobie tego życzy czy nie. (nie każdy chce dostawać maila po każdym nowym wpisie w wątku).


Mogłoby np. raz dziennie przychodzić na maila sprawozdanie z tego, co się dzieje na "śledzonym" wątku. Albo raz na 3 dni. Albo raz na tydzień 🙂 mail po każdym nowym wpisie jest bez sensu moim zdaniem. Jakby wątek był uczęszczany, a jakaś mamusia by się przez 2 dni nie pojawiała, to by miała zapchaną na maksa skrzynkę pocztową. A to mogłoby ją skutecznie zniechęcić do odwiedzania forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas nocka mineła spoko 😉 Kubus spał do 4 40 zjadł i potem spał do 8, wiec fajnie sie wyspalismy 😉 a na mamusie bede zaglądac na pewno w wolnym czasie 😉 Madalen a ja zauważyłam,że Ciebie nie ma 😉
Koniecznka Kubus tez ma 12 kg a mierzy 83 cm, sprawadzałam wczoraj, urusł sporo od ostatniego razu 😉 dzis na spacerek sie wybierzemy jak wstanie, bo o 12 powinna byc jego pobudka, czyli sam wstanie...albo w sumie po obiadku bo koło 13 mu dam i wtedy mozemy byc dłuzje, od jutra ma byc coraz cieplej, dzis moze na wykłądy pojade, instruktor ma dać znac, a potem jazda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O właśnie, muszę Agę zmierzyć 🙂 wiem ile mniej więcej waży (coś koło 9350), ale mam wrażenie, że ostatnio mi ładnie podrosła, bo już się pod biurko nie mieści i jak chce pod nim wstać, to tłucze główką o szufladkę na klawiaturę 😉

mąż dzwonił, że ma plan 😎 w sobotę chce nas zabrać do mini-zoo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://dziecisawazne.pl/petycja/ podpiszecie się? 🙂 ja podpisałam.

My po wizycie u ortopedy. W usg nic niepokojącego nie wyszło, da pewności zrobili rtg. "Nie powiem, że jest tragicznie, bo nie jest. Ale idealnie też nie jest". Zalecenia: szerokie noszenie i kontrola za 3-4 miesiące. "Z chodzeniem nie ma co się spieszyć".
Przy okazji zapisałam Agę na szczepienie 1 czerwca. Kiepski prezent na dzień dziecka, no ale trudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja kolezanka dzis mi mowila,ze jest prawdobodobnie chora na szkarlatyne a ja wczoraj znia rozmawiałam w sklepie, niby od ucznia w szkole to załapała i boje sie troche. Zaraz ide Kubusia do spania przebierac i mleczko za pol godizny dosyanie i bede miała luzik, dobrze,że juz kolejny dzien za nami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ja miałam kiedyś szkarlatyne masakra, penicylina w dupe w zastrzykach i musiałam jeszcze po nim siedzieć pół godz w szpitalu czy jakiegoś wstrząsu nie dostane czy coś w tym stylu a żeby nie jeździć codziennie 8 km do szpitala to mnie zostawili u Ciotki której nie cierpie i do końca życia im tego nie wybacze co ja tam z nimi przeszłam to zastrzyki przy tym to pikuś

my teraz całymi dniami praktycznie na dworku to nie mam kiedy pisać a wczoraj jeszcze nam internet odcieli bo m nie zapłacił opierdziel zebrał bo jak chciałam ustawić zlecenie stałe z banku to nie bo on będzie płacił za darmo w pttku akutrat można płacić za free bez żadnych opłat tyle że trzeba mić czas i o tym pamiętętać a przelew nas kosztuje raptem 1 zł tak chciał zaoszczędzić tylko na tym co nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus zasypia a ja za 20 minut pogadam z meżem i ide pod pryszni i do lozka, głowa mnie dzis boli;( pewnie na zmiane pogody cisnienia. My bylismy od 17 do 18 30 na dworzu z kolezanka i jej małą 😉 kurcze jeszcze troche i roczek Kubusia, nie wiem co zrobic do jedzenia, czy obiad tez odrazu czy na pozniej zaprosic, nie wiem, tym bardziej,że z kasa krucho...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku ten artykuł jest dla przygłópow....kto takimi slowami mowi do dziecka??? nigdy tak nie mowilam a tym bardziej jak sie rozstawalam z ojcem kamili to nigdy go nie szykanowalm....jak ktos jest dobeym rodzicem to wie co mozna a czego nie...

Sylwia domyslam sie ze to trauma z dziecinstwa...skoro tak dobrze pamietasz....
Kwasku, Agusia sliczna jest, niemoge sie napatrzec na avatarek 🙂

co do przejscia na mamuski, Wy decydujcie ja ide za Wami jak dym 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, ja znam masę osób w moim wieku, które tego typu słowa słyszały od swoich rodziców... 😞 przykre to strasznie. Najwidoczniej nie każdy powinien mieć dzieci... a słowami tez można wyrządzić wielką krzywdę 😞 z resztą w mojej pracy mgr pisałam również o tym...

a za komplementy dziękujemy, dziękujemy 🙂 🙂

właśnie próbujemy rozszyfrować zdjęcie rtg Agi 😉 i ni chu chu 😁 czarna magia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku niestety sa ludzie i ludzie...sypiac takimi teksatami samo szkodza dzieciom....no coz nie uchronisz...
co do avatarka to juz nie pierszy ktory pokazuje urode Agusi 🙂 🙂 😘 😘

Oficjalnie na forum oglaszam ze Dawid ruszyl pelna para 🤪 zasuwa jak potluczony ale nic go juz nie zmusza do raczkowania...czlowiek rakieta i tyle 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf a żebyś wiedziała co to za ludzie to byś mi się nie dziwiła np ich syn dostał na komunię wieżę i leżała w pudełku a ja chciałam słuchać radia to w dzień mogłam a na noc mi ją chował do pudełka miałem wtedy gdzieś 14 lat
nie mogłam spać w dzień bo mnie ciotka zaraz budziła że jak będę spać w dzień to co będę robić w nocy (słuchałabym radia gdyby nie było w pudełku ) 😜
do tego wiecznie kłucący się wujo który był alkoholikiem a teraz nie pije nie pali i na wszystko go stać itp takie gadki non stop itd itp wrr.... na samą myśl aż mi ciarki przechodzą i tam musiałam wytrzymać tydzień

Gratulacje dla Dawidka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wieczorową porą 🙂

Gratulacje dla Dawidka 🙂 jak już ruszył z miejsca to szybko się nie zatrzyma. Najlepszy moment przy przemieszczeniu się naszego bąbla to chwila otwarcia szafki, szuflady, itp. bo takiego max przyspieszenia dostaje że szkoda gadać 😜

Zapomniałam się pochwalić że byłyśmy na wizycie u kardiologa i wszystko jest ok- dziurka w serduszku zarosła, ciśnienie w normie więc git. Za rok mamy się stawić jeszcze do jednej kontroli 🙂

A my dzisiejszy wieczór mamy szampański bo zdałam prawko. Cieszę się niesamowicie 🙂 Marysia dzielnie mi kibicowała z wujkiem- biła brawo i w ogóle była rewelacyjna 🙂

Dobra mykam spać. Zaglądnę do Was jutro. Buziale na dobranoc:* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Uroczyście oświadczam sezon urodzinkowy za otwarty!!!

Wszystkiego naj najlepszego dla naszego pierwszego jubilata Adasia na 1 urodzinki - dużo zdrówka i wielu radości!!! Buziaki od Olci i cioci Ani 🙂

Sto lat też dla Angeli - szczęścia i spełnienia marzeń!!!

GRATULACJE DLA ŚMIGAJĄCEGO DAWIDKA 🙂

Póki co Oli ulubionym sposobem na przemieszczanie się jest raczkowanie.

Agulka, cieszę się ogromnie, że u Marysi dziurka w serduszku zrosła się - super wieści i gratuluję zdania na prawo jazdy. Za pierwszym razem?

Sylwia, ale wujostwo trafiło się Tobie i jeszcze musiałaś wtedy wytrzymać tydzień z nimi...OMG...tym ludziom kładnia lub kłaniała się w przeszłości psychiatra.

Angela pisałaś o szkarlatynie, powie Tobie, że w gdańskich podstawówka niedawno była epidemia szkarlatyny, bo moja 7-letnia kuzynka była chora. Teraz wracają takie choroby, o których już zapomnieliśmy, że kiedyś się na nie chorowało.

Poza tym u nas nocka ok., ale Ola nie pospała tak dłużej jak wczoraj, pobudka była tradycyjnie o 6.30.

Acha, wczoraj po 20 miesiącach przerwy wypiłam normalne piwo - musiałam przyzwyczaić się do smaku i piłam je chyba z ponad godzinę, żeby po takiej przerwie mnie nie siekło, pomimo że mam na ogół mocną głowę wolałam nie ryzykować szybkiego wypicia hehe

Zmykam robić śniadanko mojej Księżniczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...